- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Google Pixel topik
- Yettel topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
copass
veterán
válasz
*Ropi* #27782 üzenetére
KATA adómentes...12 milláig lehet bevételed adóteher nélkül
-
válasz
*Ropi* #27618 üzenetére
Elvileg cellánként külön kezeli. Opus BT-C3100 V2.2.
Most már csak az a kérdés, hogy vajon elég kulcsszámú-e a TT350 vagy TT685 hoszabb távon jobban megéri? Az mondjuk nem túl szimpatikus, hogy ezek az objektívhez hasonlóan gyártótól függetlenül nem nagyon használhatóak. Úgy értem, ha most megveszem MFT-re, de tegyük fel x év múlva váltani szeretnék, akkor nem lesz egy "örök darab", mennie kell akárcsak az objektíveknek. Ezzel együtt kell élni?
Nem szeretnék sokat költeni rá, nem napi szinten lenne használva, de családi eseményen, ami többnyire beltérben van segíthetne jobb képeket készíteni kézből.(#27617) gerenda110
Amit olvastam még róluk, illetve amit tapasztaltam, hogy kevésbé bírják egy lítium aksihoz képest. Régen még számológépbe tettem 2200mAh-es conrád féle aksit. Elég gyorsan lemerült, pedig egy számológép nem fogyaszt sokat. De ha ti azt mondjátok nem gáz, akkor ezt a részét elengedem. -
Coporno
aktív tag
válasz
*Ropi* #27571 üzenetére
Köszi mindenkinek. Én is így tudtam, sőt volt is valami döglöttlegyes poszt erről.
-
-
rii
nagyúr
válasz
*Ropi* #27241 üzenetére
csont üres
de én nem elbúbolni akarom őket csak érdekelne h ez miiii ,-DDDDDD
mi történik? ,-DDDDde amúgy jó a gép nagyon meg profi a foto nagyon!!!
6d mark ii a váz(#27223) copass:
hát a JPG mellé nagyon szoktam örülni a RAW-nak .-)
legalább tettek volna ki egy referencia papírt cmy, rgb, fehér, 50% szürkea CR2-höt fotostudás kell ... hiába van egy 40D-m, meg bohóckodok vele ... meg rángatom 1000 képből az arra érdemes egynél a CR2-t amit hooroizálni szeretnék... most meg kb. minden cr2 más temperature-val jön fel ....
-
kuruc01
tag
válasz
*Ropi* #27213 üzenetére
Köszönöm a hozzáértő válaszod,átolvastam mindent részletesen így már világos mire kell törekedni,feleslegesen nem veszek meg olcsóbb dolgokat mert az lesz a drágább a végén.Jópár videót is megnéztem sajnos szakembereknek tűnő előadók is félre tudnak vezetni,nem rosszindulatból inkább a tudásuk hiányossága miatt.
-
Speeedfire
félisten
válasz
*Ropi* #27085 üzenetére
Elvileg a tt685 is elmegy a 2500-as akkukkal, 230 full villanást. Gyakorlatilag a 2450-es ikea laddo-val nem sokáig bírta. Most vagy mégsem ennyire jó a laddo, ahogy sok helyen írják. Vagy a godox hazudik sokat.
Kb 50 villanás után már 10mp-et kellett várni, és meleg volt az akku.
Ilyen kábelt találtam eddig, de ez akkuhoz van. Ha más nem akkor rendelek egy ilyet, aztán szétszedem a kábelt, és kap egy kisebb ac adaptert. -
updog
őstag
válasz
*Ropi* #26941 üzenetére
Abszolút egyetértek. A fillérszex netovábbjának tartom a "ha kiveszem az átalakítóból, a fényképező mellett majd használom a telefonban / tamagocsiban stb." dolgot (elhangzott most itt nemrég, nem személyes megjegyzésnek szánom, sokszor láttam már leírva).
Persze ha felvetem a kérdést, hogy mennyibe is került a fényképezőgép, mennyibe került a telefon, és mennyibe kerülne megrendelni (akár külföldről) +1 minőségi SD-kártyát, akkor demagóg vagyok
Aztán meg megy a sírás, hogy hol lehet okosba' letölteni a getdatabekket.
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
*Ropi* #26887 üzenetére
"akiknek fotóz sosem kalibrált kijelzőn nézik a képeit, így ő mindig az ő monitorjukhoz fogja kidolgozni a képeket, hogy ott jól nézzen ki"
Na és azt hogyan? Profilozza az ügyfél monitorját és arra softproofol Photoshopban?
(#26886) M@te: Lehet nem értettem elég jól: Feltöltés során színeződik el a fotó vagy adott eszközökön produkálja? Tehát a Huawei-el feltöltött fotók iPhone-on csekkolva is rosszak?
-
t.imi
addikt
válasz
*Ropi* #26682 üzenetére
Köszönöm a gyorsat!
Közben laptopra rádugtam, kb rögtön jött a két kérdés.
Meghajtó átvizsgálása, hibakeresés / párszor lehúztam felcsatolt állapotban a gépről/ illetve "mit szeretne tenni" - mappa megnyitása - nyit - ctrl -a, ctrl-c, ctrl-v. Képek rendben, pendrive-ra átmásol, asztali gépre át, régiek felülírva.
Asztali gépen, az előző 2 napban átmásolt képek hasonlóan szépen jelennek meg, eddig normál állapotukban láttam, a most felülírt képek jók.
Azt vettem észre, képek lapozása közben a fent linkelt módon indít a kép kb 0.5-1mp-ig, aztán eredeti formájában látom.
Ezek szerint pc-n történt valami. Laptopon jó, vázban jó, asztali gépen nem, illetve rengeteg időbe telik, mire beolvassa a vázban lévő memkarit. -
rii
nagyúr
válasz
*Ropi* #26671 üzenetére
köszönöm!
találtam én is egy weboldalt ahol azt írták akku ki meg töltés meg be, én csak ki-meg be, semmi, megnéztem, akku villog, ... akkor rátettem töltőre,.. most h írtál ránéztem, feltölttött, akku be, és működik, sensor cleaning megvan, fotóz.
de a múltban sokszor volt az h exponált rendesen, aztán csak 5-6-7-8-10jére, ... aztán most megint expozik egyből, de lehet megint nem fog exponálni, csak az expo gomb sokadik lenyomása után ...
mielőtt végképp kifélézem szerencsétlen, hozzáértőbb gazdát megérdemlő gépet ... azt szeretném megkérdezni, hogy ez annak a jele, hogy elére a max. expo számot (előző gazdájánál munkagép volt), ami a 40d esetében tudtommal 100.000 expo, és tükörcsere kell, vagy motor .. janem ... zárcsere? ami kb. 30.000 Ft. Vagy ez a hibajelenség másnak tudható be?
zárhibánál ha jól tudom, beáll, és kész, 30.000-ért csere ...
-
copass
veterán
válasz
*Ropi* #26560 üzenetére
stackelni az már csalás!
brenizereztem ott is bazi nagy méret lett a vége!
-
Lassú Víz
addikt
válasz
*Ropi* #26558 üzenetére
Hát, lehet összeadtam?
(#26560) *Ropi*: Ez a módszer nem sokat ér. Próbálkoztam vele. Sokkal jobb eredményt kapsz ha egy nagyobb gyújtótávolságú objektívvel képrészleteket fotózol és azokat fűzöd össze utólag. A gépbe épített pixel shiftes nagy felbontású mód (ha van) viszont elég király, ha a körülmények lehetővé teszik a használatát.
-
copass
veterán
válasz
*Ropi* #26558 üzenetére
persze, csak akkor az nem 600 dpi lesz hanem ~300!
mert átméretezed nagyobbra, persze attól még kinyomják neked 600dpi-n!
én is kinyomom 1200 dpi-n mobilos képet, hiába mondom hogy fos lesz. kifizeti. kész. ha látja hogy szar, akkor majd kinyomom neki mégegyszer kisebbe!
szóval ott tartunk, hogy seholse tartunk! -
Lassú Víz
addikt
válasz
*Ropi* #26552 üzenetére
És mivel készülnek azok a képek? Az 5D MkIV hosszabbik oldala 6720 pixel. Abból hiába csinálsz 15188 pixelt a 90 cm-hez, nem lesz rajta több információ. És ha visszatérünk az eredeti kérdésre, akkor igen, lehet egy akkora képből is 40x60-as nyomatot készíteni. Majd interpolál aki nyomtatja vagy aki előkészíti a képet. Persze több nyilván jobb, és a memóriakártyán értelmetlen dolog spórolni szerintem, meg az interpolálást is a nyers több információt tartalmazó fájlból jó indítani. Viszont ha van egy képed, amit ekkorára le kellett vágni mert így lett jó, akkor nem kell kidobni. Szerintem.
-
-
-
Speeedfire
félisten
-
pibácsi
senior tag
válasz
*Ropi* #26370 üzenetére
Köszönöm a válaszod. Nekem sajnos nagy a 29", nem fér el a megszokott helyen, oda a 22" illeszkedik, és a másik, hogy max 40e körűl tudok rászánni egy monitorra. Ennyit bír a "boritékom".
Biztos, hogy az általad javasolt tökéletes lenne, csakhát......
Mégegyszer köszi.Üdv. Pibácsi
-
Balinov
titán
válasz
*Ropi* #26330 üzenetére
Ropi, lehet ez itt mar nagyon off, de mivel te kifejezetten joltajekozott vagy megis megprobalom (masok velemenyenek is orulok).
Egyenlore refurb hasznalt laposon gondolkodom (asztali 1xuen nem ferne el a lakasba). Mik azok a kifutttok de meg refurbkent elerheto modellek, amik hasznalhato, IPS es FHD felbontasu kijelzo mindenkeppen kell. CPU I5-2520m-tol legyen combosabb es modernebb, (4th Gen, min I5) ) 8/12/16GB ramot bele lehessen pakolni. DVDRW opcionalis, de nem letszukseglet, amugy is csak egy hdd tray menne a helyere. Ar 4-500€. 14" idealis meret
Amiket en eddig talaltam az a T430/440 szeria, Latitude-ok, de tartok tole elavult hw ismereteim miatt egy csomo lehetseges jelolt/tipus letezeserol nincs fogalmam.
Koszi!
B -
Balinov
titán
válasz
*Ropi* #26324 üzenetére
nem varok csodat, csak azt hogy a jelenlegi 1366x768-as okadek TN paneles T420-etol jobb legyen. Ha van idod, kukkancs be a kezdo topikba, hanyszor megkapom,hogy elgurult a gyogyszer, pedig a kevesebb neha tobb elvet vallom LR utomunkaban. Na, ennek nagy szazaleka a T420 kijelzoje miatt van
-
#47205632
törölt tag
válasz
*Ropi* #26249 üzenetére
Ó, de menő az átlátszó háttérre rárakott thumb árnyékhatással. A mozgókép se rossz.
Nekem meg szerintem vennem kéne egy pótakkut, 5500 pénz az utángyártott az iPonnál. Az a ciki eset ért ma, hogy lemerültem. Hiába, a kezdő az rengeteget kattintgat mire csinál pár jó képet és az akku gyorsan kiürül.
-
mikrofon
veterán
válasz
*Ropi* #26096 üzenetére
Ez mennyire működik?
Én úgy kerültem kapcsolatba a búvártokokkal, hogy jött egy nagyon tetszetős projekt. Olyan kihagyhatatlan igazi lehetőségnek tűnt, teljesen felcsigázott.... Bár az inkább vizes fotózás lett volna, mint vízalatti búvárkodós. Terveim, alapján azért víz alá kellett volna meríteni a szettet. Talán 1-2 méterig max. Gondoltam erre ideális biztos védelmet jelent egy búvártok . Úgy voltam, hogy drága szetthez még be is ruháztam volna, mert arányaiban megérné. Új perspektíva új lehetőségek.... Meg aztán a belül is vizes gép és lencse nem jó dolog
Aztán elkezdtem nézelődni és fel is adtam. Mert brutális, hogy a Sony a7rIII vázamnál drágább legyen egy tok...
Ezeket amit linkeltél meg kerültem mert nem hittem bennük....
Ezek szerint működik? Mennyire? -
-
pibácsi
senior tag
válasz
*Ropi* #26040 üzenetére
Szia!
Hát kökorszaki az igaz, de attól még működhetne. Valamikor régebben már próbálkoztam behívni képeket, de akkor se sikerűlt, aztán letettem róla. Csak most megint olvastam róla egy részletes cikket, gondoltam előveszem, megpróbálom, dehát így jártam. Sehogyan sem vesz be egy képet sem, mindegy, hogy RAW vagy nem. Mondjuk elég sok programmal foglalkoztam már, de ez nem adja meg magát.
Minden esetre köszi a választ.Üdv. Pibácsi
-
NandorHUN
addikt
-
mikrofon
veterán
válasz
*Ropi* #25988 üzenetére
Nekünk egy másik fotós ajánlotta annak idején, mert neki nem volt már szabad időpontja. Nem bántuk meg. Nagyon kedves és szimpatikus volt. Aztán sokkolt a hír, mert felénk semmit nem mutatott, semmit nem mondott. Így egy kicsit sajnáltuk a szitut, mert biztos nehéz lehetett neki nálunk végig csinálni... volt egy emlék kiállítása azon is ott voltunk.
-
NandorHUN
addikt
válasz
*Ropi* #25965 üzenetére
Hát ok, ez tiszta sor, de a Canon 5D4 az 1M felett van.
Ennyiért én tuti nem vásárolnék be gépetKérdés inkább az, hogy hogy viszonyulnak mai telefonok egy 50-150 ezres dslr géphez képest.
Egyébként én soha nem is gyártó reklámairól beszéltem, hanem "független" review-ekről és összehasonlító video/képekről.
-
válasz
*Ropi* #25965 üzenetére
Az ilyeneken mindig annyira jót nevetek, amikor a telefonfotósok be akarják bizonyítani, hogy nem, hogy a közelében van egy dSLR/MILC-nek a telefon kis fika szenzora, de legalább olyan jó
Persze napsütésben, tuti fényviszonyok mellett a képeket telefonon nézve lehet nem tűnik fel, de ha már egy kicsit rá kell zoomolni a képre, akkor el is vesztek a telefonok.
A fizikát nem lehet kijátszani... -
Speeedfire
félisten
válasz
*Ropi* #25816 üzenetére
Holnap nekiesek.
Lassú Víz: A HSS-t tudom mi, olvastam már róla. Illetve ha jól tudom, akkor 1/250 alatt van értelme, mert addig a sima vaku is rendben van.Nem gyárira gondoltam. Egy godox 350-esem van, de gondolom kicsi.
Itthon próbálgattam, félig lehúzott redőny mellett 60*60 softbox-ban. 1/1 mellett volt "élvezhető a fénye". Lambency-vel már kisebb fény is elég volt.
Gondolom egy godox 685-as már jobb lenne, de az ugye árban is sokkal több. Emiatt kérdeztem.
Illetve, mert itt hasonló a setup, mint nekem. Viszont neki érezhetően jobban látszódik a fény."Normál módban a vaku nagyon rövid ideig villan mindig olyankor amikor a zár teljesen nyitva van, ezért a záridőnek csak a környezeti fényre van hatása, a vakuéra nincs"
Ha jól értem, akkor kikapcsolt HSS-el, ND szűrő mellett akár el lehet érni hasonló eredményt, mint nagyobb vakuval HSS-el?
Féltem, hogy teljesen hülye kérdésem van, de ezek szerint annyira nem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Őszre feketét ölt a THEC64 Mini
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos cigaretta 🔞
- Battlefield 6
- BestBuy topik
- Automata kávégépek
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T14 G1 - i7-10GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- 122 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Windows 10 / 11 Pro Retail aktiváló kulcs Azonnal szállítással, számlával, garanciával!
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3006, 90% Akksi
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest