Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sza.sa
tag
válasz
jackal79 #279273 üzenetére
Én innen rendeltem nemrég magamnak a fekete, fémszíjas verziót:
watches111.com
9 nap alatt megjött, UPS-el. Full gyári csomagolás, még az USA árcimke is rajta van a gyári állványán. -
Kbali
nagyúr
-
válasz
jackal79 #278999 üzenetére
Másik Seiko: [link]
Citizen Eco drive-ra szűrj még rá (esetleg a Promasterre), és keresd ki a neked tetszőt.
Példa: [link]
[link] [link] [Ez titánium]Sajnos nem divat annyira a solaros diver, csak ennél a 2 márkánál, sőt inkább csak a Citinél. Orientből főleg csak chrono van, bár azok nagyon menők most: [link]
[link] -
válasz
jackal79 #278951 üzenetére
Szerintem nagyjából a presage kategória. Nekem volt egy, pár óráig, de mivel még volt nyomva a bezel,.amikor megjött, ment vissza.
Ma jött postán egy eBay-en licitalt női Seiko. Nagyon durva, hogy egy 50+ óra ilyen állapotban van. Működik a visszaszámláló, az ébresztő, minden.
-
@mriya@
őstag
válasz
jackal79 #278951 üzenetére
Mire teljesen tönkremennek, már nem fog érdekelni téged az ügy.
A mai olajak nem besûrûsödnek,inkább elillannak.
Kenés nélkül a tengelyek elkezdenek kopni, az óra járása hektikus lesz.
A kopás egy idô (hosszú idô) után végzetes lesz.Szerintem(!) a Series8-ban lévô szerkezetek komolyabbak mint a Seiko5 szériában használtak.
Inkàbb a 6r, 8r szerkezetekkel hasonlíthatóak össze. -
SOAD19
addikt
-
5-ös kezelő
senior tag
válasz
jackal79 #278653 üzenetére
Nyárra mindenképpen acél, esetleg szilikon. Nézz Alin egy shark-mesh-t. Vagy inkább kettőt, mert ha elszabod, a másik segítségével még lehet 2 jó méretű szíjad.
És mérés előtt állítsd a legszűkebbre a zárnál. Ez szilikon szabásra is érvényes. Ha nem eseted a cápalánc, akkor meg tömör szemes engineer v jubilee. Ha olcsón akarod megúszni, a hajtogatott szemes acél sem ördögtől való - előny a kisebb súly a szolíddal szemben. Ha szilikon is jó, ott meg a belül bordázott előnyösebb melegben.
-
5-ös kezelő
senior tag
válasz
jackal79 #278001 üzenetére
Nem tudni, még csak pár évtized telt el a gyártás kezdete óta...
Ne aggódj, nem szokott gond lenni velük. Esetleg ha fiókban tárolod sokáig, akkut hazavághatod.
Dátumot (biztosan tudod, de azért szólok) ne állítsd este 8 és reggel 4 között, mert ilyenkor már kezdi váltania dátumot, és kárt tehetsz benne. -
SOAD19
addikt
válasz
jackal79 #275047 üzenetére
"Én nem értek az órákhoz, ezért nem tudom pontosan elhelyezni, hogy mi drága vagy olcsó."
Te magad írtad, hogy szubjektív, hogy mi a drága. Korábban (2020 előtt) nekem is a 200k volt a felső határ, amennyit óráért kiadtam volna. Igaz azóta a Ft a béka segge alá került, hatalmas infláció volt az elmúlt években, illetve sokat drágultak az órák is.
Igen, az Oceanus a Casio felső kategóriája, vannak több százezres modellek is, az S100-as a T200-assal a legegyszerűbb, legolcsóbb modellek az Oceanusok között.
Illetve Casio felső kategóriában vannak még G-Shock modellek is. -
SOAD19
addikt
válasz
jackal79 #275041 üzenetére
Ahogy szoktuk itt mondani, nem másnak, hanem magadnak veszed az órát. Nem kellene foglalkoznod, hogy más szerint az órádnak van-e presztízse. Főleg, hogy az emberek bő 90%-a úgyse tudja, hogy milyen óra van a csuklódon. Speciel engem hidegen hagy, hogy svájci órám van-e, vagy sem. Múltkor voltam az egyik helyi órás üzletben, és nézelődtem, felpróbáltam egy Seiko Sharp Edge-t. Mondta a csaj, nőci, hogy ilyen 3-4k környékén már vannak svájci órák is, mondtam is neki, hogy nem különösebben vonz, hogy svájci órám legyen. Teszteltem a kisasszonyt, hogy mennyire van képben az órákkal.
Mondtam neki, hogy azt a Sharp Edge-t, meg hogy azt a Save the Ocean modellt szeretném megnézni, felpróbálni, ha lehet. Nem igazán tudta, hogy melyek azok, segítenem, konkretizálnom kellett (az a rájás számlapos óra).
Órás körökben, ahogy fagyalllo írta, talán azért sokan képben vannak, hogy mi az a Oceanus, és elismerik, de tény, hogy a legtöbb óramániás inkább a mechanikus órákat favorizálja. A melóhelyen is van egy biztonsági őr srác, akinek kb. 150 db-os kollekciója van, poljot, raketa, vostok orosz órákkal (szervizeli is saját maga őket). Ő pl. nem igazán ismerte az oceanust, ő ezekre a vintage ruszki órákra van ráállva. Mikor mondtam, hogy mennyiért vettem a quartz Oceanusomat kicsit elhűlt, mondta, hogy ennyiért kvarc órát...Rendes srác, nem vettem zokon. Nem vagyunk egyformák. Neki a szerkezetek is sokat számítanak, nekem meg inkább a kinézet, az óra megmunkálása, összeszerelési minősége számít, a szerkezet annyira nem (az én árszintemen úgyis szinte ugyanaz a szerkezet van mindegyik órában mechanikusok terén: SW200/ETA2824, vagy esetleg 9-es miyota).
Itt az instája a srácnak: [link]
Egy szekrényi órája van, most nézem: [link]
-
fagyalllo
őstag
válasz
jackal79 #275041 üzenetére
Presztízse azok szemében nincs, akik nem értenek az órákhoz, akik a név alapján egy Tissot és Grand Seiko közül az előbbit választanák, merthát az svájci. Nekik akarsz órát venni, vagy magadnak?
Igen, titánból készült és a felületi keménységét is javították a jobb karcállóság érdekében. -
ricsik
őstag
válasz
jackal79 #275038 üzenetére
Egy laikus csak egy drága, túlárazott Casiot lát benne, szinte lesajnálva. Aki kicsit is ért hozzá, az tudja miről is van szó. Az a kérdés, hogy ki kinek vesz órát? Én magamnak vettem és leszrom, ha valaki hozzá nem értő csak legyint rá, hogy ja, csak egy szép Casio.
Én tudom, amit tudok -
SOAD19
addikt
válasz
jackal79 #275038 üzenetére
"Viszont a brand órás körökben nem ismert, így az ár/érték arány már nem néz ki jól"
Azért nem ismert, jobban elismert, mert Casio, illetve mert quartz... Azt viszont nem igazán értem, hogy mi köze van az ismertségnek az ár/érték-hez?
Arra érted, hogy mivel nem népszerű, így nem lehet könnyen, jó áron túladni rajta, ha úgy alakul, azaz nem jó az értéktartása?
-
andrew01
tag
válasz
jackal79 #275027 üzenetére
Szeretnénk mi ezt hordani, tekintve, hogy arany áron megy gyűjtői körökben... illetve pont emiatt meg nem hordanánk
mert fájna odavágni ajtófélfához.
Amúgy meg ha be van tolva az antenna, akkor egy mezei fekete kis órának néz ki messziről, ebből a szempontból egy számológépes is extrémebb. -
ricsik
őstag
válasz
jackal79 #268741 üzenetére
Attól függ mi az átlagos.16-17-es csuklóra szerintem felejtős.
A méretéhez képest amúgy nagyon jól hordható, kényelmes, ár / érték arányban egy kiváló óra.
Én nagyon szeretem, de a gyári műanyag szíj botrányos. Nagy csalódás.
Egy ideje gondolkodom valami jobb szilikon szíjon, de az átlagos stift lötyög a tokfül furataiban, vastagabb való bele.
A gyári fémszíj szerintem remek, búvár hosszabítós is, és nem préselt lemez a csatja sem. -
arn
félisten
válasz
jackal79 #266982 üzenetére
Az a legegyszerubb, ha kirakod egy napra az ablakba, vagy siman hordod.
En sotet dobozban tartom a solaros orakat (atkapcsolnak energiatakarekos modba), nyaron hordom oket, telen egyketszer ki szoktam rakni az ablakba. Epp vmelyik heten csinaltam, de igazabol feleslegesen, mert meg mindegyik teljes toltottseget mutatott. Fullra toltes utan sotetben siman elvannak 6-9 honapot.
-
zmilaner
tag
válasz
jackal79 #266977 üzenetére
Solar órákat kis túlzással a telefonod vakujával is töltheted
A közvetlen napfény a leghatékonyabb de lámpától sem lesz baja.
Casio weboldaláról: "This original Casio solar-charging system employs solar panels that convert light even from fluorescent lamps and other sources, combined with an internal rechargeable battery." -
BAti77
aktív tag
válasz
jackal79 #260515 üzenetére
A Squale egy mondhatni olasz svájci. Amellett, hogy jelentős történelmi múlttal rendelkezik a búváróra gyártásban, rengeteg kötődése van az olasz fegyveres erők és rendvédelmi egységek felé is.
Az idén pl. az olasz haditengerészet különleges műveleti egységének csináltak órát. -
driv4r
aktív tag
válasz
jackal79 #260574 üzenetére
Szia, pedig írtam: ETA, pl. 2824; Valjoux 7750; kvarc szerkezetek. Olasz a brand, de leginkább svájci szerkezeteket tokoztattak, szerintem akkoriban ez volt általános. A divatóra időszakukban meg gondolom már japán és svájci kvarcot.
De azért dizájnra egyik vintage Breilt se mondanám olyannak, hogy “süt belőle az olaszság”, bármit is jelentsen ez.
Ugyanakkor kifejezetten stílusos is lehet egy leharcolt darab, én pl. szigorúan lötyögös cápaláncon hordanám, könyék fölé tűrt, köldökig kigombolt gézinggel, napestig Negronit vagy Bellinit szlopálva egy árnyasabb piazza teraszán:) -
driv4r
aktív tag
válasz
jackal79 #260550 üzenetére
Szia, esetleg még vintage Breil lehetne érdekes. Ma már inkább kommersz ékszerek meg divatóra, de régen néztem fórumokon, milyen klasszak / gyűjthetőek a 70-80’ Breil Manta búvárok. Volt ETA, 7750, kvarc, akár Monnin tok is, tudtak 500M és 1000M verziót is. Volt milspec Marina Militare búvárjuk, szállítottak COMSUBIN-nak, az asszem az olasz Navy Seals, tehát bírhatta a gyűrődést. Meg volt vmi Depthmeter nevű csoda is, ahol a plexibe fúrt lyukban megült egy levegőbuborék és annak a mozgása mutatta a mélységet, ha jól emlékszem. Anno a sok-sok vaterás melléfogásaim egyike volt egy midsize Manta kvarckronó, de az már biztosan 90es évek női divatóra lecsúszás volt, pl. lünetta nem forog, cserébe a tok iszonyú fényes mindenhol, kellemetlenül krómozott hatással.
Én más „megbízható olaszt” nem nagyon ismerek, de vannak még ezek a design / divatmárkák, D1 Milan meg az a Velencés is, ABTW-n pont most volt egy aventurin számlaposról cikk. -
zola96
senior tag
válasz
jackal79 #260538 üzenetére
Azért nem esik szó, mert nem releváns az óra gyártás szempontjából. Van néhány microbrand, de ennyi. Megnéztem a márkát amit linkeltél, de nem kapott el a wow faktor (persze tudom az ízlés szubjektív). Nem gondolnám, hogy sztereotípen kell mindenben egy adott nemzetet keresni. Hangsúlyos az autoipar Olaszországban, Svájcban pedig az órák. Szerintem nem kellene a szezont a fazonnal keverni. Mindenki másban jó és ettől szep a világ. Francia órának ott a Yema és nagyjából meg is vagyunk. Terneszetesen mindenki azt választ és vásárol amit szeretne, én speciel annyi pénzért nem választanék egy microbrandtol órát.
-
arn
félisten
válasz
jackal79 #260538 üzenetére
Jah ertem, ez vmi sztereotip dolog. A panerai eltulzott dolgain kivul en nem nagyon latom azt a design jellegzetessegeket, amitol egy ora “olasz”, max a brandet. Vannak ikonikus oradesignok mindenfele orszagbol, szvsz a sajat dolgodat nehezited meg.
Az bulgari octo bejon.
-
arn
félisten
-
dzsi23
addikt
válasz
jackal79 #259339 üzenetére
Nekem ez már sok a csillágásból, ebből a szériából ez a kedvencem.
-
dzsi23
addikt
válasz
jackal79 #259163 üzenetére
"A komplett szerviz árak magukban foglalják a szerkezet tisztítását, a hibák megállapítását, és azok elhárítását, olajozást, beszabályozást és a tömítések cseréjét, és a vízmentesség ellenőrzését, műszeres vizsgálatát. A általunk elvégzett munkákra 35000 Ft-ig 6 hónap, 35000 Ft fölött 12 hónap garanciát vállalunk." - [link]
-
dzsi23
addikt
válasz
jackal79 #259132 üzenetére
Vágás nélkül hogy rövidíted? Mindenképp vágni kell, és ez a bevált módszer: [link]. De én a visszahajtást javaslom (befelé... van aki kifelé hajtja, de az nagyon furán néz ki), a fent leírt okból. Rövidítést akkor javasolnék, ha visszahajtva is hosszú, vagy ha levágod az alsó részt, ahogy én csináltam sokszor, mert olyankor már feleslegesen hosszú a felső rész.
-
eldoble
aktív tag
válasz
jackal79 #259125 üzenetére
Én fém szíj párti vagyok, szerintem ehhez ilyen illene: [link] , de végül is az ember szereti a változatosságot, mivel írtad, hogy van hozzá gyári fém szíj, így nagy okosságot nem tudok írni, az illik hozzá, de lehet azt váltogatni is, de nem vagyok szaki sem az órákban sem a divatban.
Talán még valami feket gumi szíj: [link] , [link] -
"_Maverick_"
kezdő
válasz
jackal79 #258876 üzenetére
Hazánkban alulreplezentált márka. Ettől függetlenül az egyik legnagyobb Japán óragyártó. Sajnos az influenszer picsák nem ezt a márkát preferálják, úgyhogy ezzel az órával nem fogsz tudni mások előtt flexelni. Egyébként Csuja Imre és Reviczky Gábor is Citizent hord.
-
fagyalllo
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos hozzászólásokban hirdetni!
Használjátok Hardveraprót erre!
A hirdetések linkjének megosztása is tilos!
- Ezviz C6N beltéri kamera, 1080p, éjszakai látás 10m, motoros pásztázás 360 , mozgás érzékelés
- EZVIZ CS-C3TN okosotthoni kamera 1080P 2.8MM
- Rohnson R-9450 Steril Air UVC+ION légtisztító eladó JÓVAL ÁRON ALUL! Bolti ára kb 72ezer Ft!
- Alfa Romeo 159 1.9JTD 120le 8v 2009 Facelift
- 0 km! ÚJ! Ninebot MAX G2 elektromos roller 32 km/h
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Frederick Forsythe: Isten ökle (nem olvasott)
- Microsoft Surface Pro 6 i5-8350U 8GB 256GB 1 év garancia
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 Pro 24GB RAM 512GB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest