- Android szakmai topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Apple Watch
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
mpo
veterán
válasz
fzoli86 #10230 üzenetére
Én is visszaküldtem egy fóliát, mert keskenyebb volt.
Teljes kijelzővédőm van, körben fehér (mint a te képeden a jobb oldali).
A bal oldalin nem látom a fehér keretet, nem rosszindulatból, csak nem látom.
Az enyémet fölraktam, jól nézett ki, majd fölküzdöttem a hátlapot, kipróbáltam az érzékenységet és megnyugodtam.
Két nap múlva vettem észre, hogy a két hosszabbik oldalon 2 mm-es "levegő" van, de csak kikapcsolt állapotban látszik. A hátlap elöl magasabb 1-1,5 mm-rel, védve a kijelzőt, ha hasra esne.Így marad!
-
Dwatti
addikt
válasz
fzoli86 #9248 üzenetére
Szerintem én megtaláltam a legjobb üveget a 4 X-re.
Link... : ) -
kriszbon
őstag
válasz
fzoli86 #6858 üzenetére
Nekem aláment, most dobtam le a napokban. Ráadásul zsebben hordva állandóan elcsúszott valamilyen irányba, mert nem tapadt elég erősen.
Néha még az értesítő led sem volt látható annyira elcsúszott(amúgy is kicsi nyílást hagytak neki a festésen.
Igaz hogy ezek majdnem kiérnek a széléig a kijelzőnek, de levegős marad csak nem látszik.Elég szégyen hogy nem képesek rendes üveget készíteni hozzá.
Egyébként néztem hogy a másikaknak ami nem festett, pont az ellenkező oldaluk lenne jobb(fényrés alapján).Én most [ilyent] tettem rá, vékonyabb és illeszkedik ahol kell, ráadásul a kijelző élénkségét sem rontja le annyira mint a festett változatú üveg.
Mert az eléggé lerontja, mivel pont ott nincs hozzátapadva, és rettentően tükröződik is.Persze lebeszélni senkit nem akarok, mert nem tudható ki hogyan használja a készüléket meg nem túl drága, esetleg egy próbát így megér.
Ja igen, bocs a képminőségért, de más gépem nem volt csak ami ilyent tud.
-
aelod
veterán
válasz
fzoli86 #3980 üzenetére
Sonynak most megint lesz kompakt méretben erős hardverrel telefonja.
Szerintem az 5" körüli telefonok mint ez is még egy kézzel tökéletesen használhatóak. 174 vagyok és ez még kényelmes. Nyomkorásztam médiában tepsiket...hááát nagyon kényelmetlenek, arról nem is beszélve, hogy nagyon csúszósak.
-
sz.j
nagyúr
-
shifty!
senior tag
válasz
fzoli86 #3817 üzenetére
..és az index nem ver bele a karterba?
Fasza kis toknak tűnik, de magamnak nem vennék ilyet, nekem nagyon bejön hogy ennyire karcsú a készülék, úgyhogy most egy MSVII tokot használok, erről pár szó: hibátlan - a fogása baromi jó, a "dörzsis" felületűt rendeltem íbéjről, nagyon szépen illeszkedik mindenhol, és nem vastagította meg nagyon a készüléket.
Viszont, az üvegfóliám, ami a széleinél levegős volt, de nem izgatott, kapott egy kis ütést a bal felső sarokban, aminek hatására üveg"pikkelyek" kezdtek el darabonként leválni, az alatta lévő ragasztós fóliaréteg meg ottmaradt
Érdekes látvány, de működik így is
Nekem a gyári töltő szépen dolgozik, melegszik ugyan töltéskor, de 2 óra alatt feldobja 100%-ra az aksit hibátlanul...Nem tudom kinek milyen tapasztalata van ezzel. (EUStock rendelés, ahhoz járó töltő)
Az aksiidő amúgy nálam beállt egy stabil 5-6 óra SOT-ra, 25% android rendszer fogyasztás mellett...naggyon sok...cserébe monjduk gördülékeny és gyors a rendszer, a RAM kezelés nem okés....Messenger és Zene zárolva a RAM-ba, és 24 óra üzemidő után 1.3 GB szabad a 3-ból...Valami nem karaj ezzel a MIUI-val (xiaomi.eu fejlesztői 8.6, 7.1.2 alapon)
Feltettem a Google Camera-t, a megfelelő felokosítással (HAL3), és nagyon látványosat javultak a képek, élességben és fénymérésben is sokkal jobb lett az egész. Kiváncsi leszek, hogy a későbbi ROM fejlesztésekkel a Xijaomi fog-e a kamerán dolgozni, vagy a gyárilag elérhető minőség marad, és nem hozzák ki a 100%-ot a kamerából...
-
LyonnaisFan1
őstag
válasz
fzoli86 #3693 üzenetére
Megtörtént az első számú béta mérés, amit majdnem el is csesztem, mert majdnem csutkára merítettem le az eszközt
Hat képet lőttem, ami alapján vannak hiányérzeteim, és csalódás inkább.
Összesen olyan 35 órát tudott akksiról futni, a Screen on Time épphogy elérte az 5 órát, az android rendszer 24%-ot ért el. Mondjuk az jónak számít.
A BT sokat ment, mondjuk az volt is használva rendesen. A bekapcsolva töltött idő azt jelentheti, hogy azon időben volt kapcsolatban bizonyos eszközökkel. És volt kettővel is. Egy Ford Transit audiorendszerével és a Sony BT fülesemmel.Ami észre vehető, és másnál is, hogy a BT és a Wi-fi nagyon szereti zabálni az akkumulátort.
A kijelző fényereje sosem volt 50%-nál magasabban, és folyamatosan 4G hálózaton lógott. Adatkapcsolat kevésszer volt alkalmazva. Csak pár percekre hébe hóba.Nagyjából ennyi.
-
A többieket megkérhetném, hogy ti is elemezzétek? Ez a 8.2.12-es MIUI verzióval készítve.
-
Domestos
tag
válasz
fzoli86 #3769 üzenetére
9H törésállóság
Amúgy karcállóságban ezek a mostani telefonok 5-6H-t tudnak alapból, de a valódi zafírüveg, ami az órámon van, megkarcolható 8H-s teszt csúccsal.
De ami nekem legjobban tetszett: ultra-kopásállóság - amit 6 hónap után újra kell tenni, mert gondolom, lekopott -
vipviform
senior tag
válasz
fzoli86 #3785 üzenetére
Nem tudom, hogy Te saját tapasztalatból írtál, vagy csak úgy. Senkit nem akarok meggyőzni és senkinek nem vagyok a promótere. Amit leírtam az a saját telefonjaimon megtapasztalt vélemény, vagyis nem olvasott, hallott teszt. Aki úgy gondolja tegyen egy próbát, aki meg nem, az se baj.
-
válasz
fzoli86 #3763 üzenetére
Akkor amolyan nesze semmi fogd meg jol vedelem .... legfeljebb a penztarcankat vedi attol hogy ne puposodjon feleslegesen attol a 7000ft-tol ...
Ami nekem bevalt , nilkinn tokk , es folia meg akkor is ha nem er el a kijelzo szeleig , a lumia 735-on se lehetett teljesen lefedni a kjelzot (hala a hajlitott szeleknek) de igy is megovta a telefont ,igaz folia a ketszer is le lett zuzva rola ...
A nano lakk meg kb annyit ert volna mint kopasz 3.14án a paroka . -
petij
tag
válasz
fzoli86 #3749 üzenetére
Igen, mindkettő automata módban készült, a google camerában be van kapcsolva a hdr+, sajnos a camera2 api-val a miui kamerával nem megy a hdr.
A miui fotója eléggé rossz lett, de majd csinálok jobb képeket.
Nekem az számít igazán, hogy sokkal több a részlet, nem mossa szét az algoritmus.
Az hogy színhelyesebb a kép, már csak egy extra. -
C0d3r
addikt
válasz
fzoli86 #2739 üzenetére
Igen. Ha 100-ról lemerül 50-re és feltöltöd 100-ra kétszer, az is egy ciklus. Viszont a cikk szerint több ilyen fél ciklust bír el az akku, mint teljes lemerítést.
50%-ig merítést és feltöltést 1.200-1.500 alkalommal (=600-750 teljes ciklus), míg 0-ig merítést és feltöltést 300-500 alkalommal. -
PuMbA
titán
válasz
fzoli86 #2732 üzenetére
Ezt találtam
A Battery University szerint a teljes töltési ciklusok jobban elhasználják az akksit, mint a kisebbek (50%-ről 70%-ra stb).
-
trebrona
nagyúr
-
Departed
őstag
válasz
fzoli86 #2218 üzenetére
Pontosan, csak a nem teljes lemerítésre kell figyelni, ennyi.
Ezek a nagy aksik ebben sokat segítenek, majdnem másfél év alatt sose merült le még a telefonom. Ha 10% alá csökken akkor is gyönyörűen ki lehet húzni csökkentett használattal órákig amíg töltőhöz jut az ember. -
-
zodo
nagyúr
válasz
fzoli86 #1882 üzenetére
Ezt az összehasonlítást pont olvastam.
Igazából bármelyik típus megfelelne, korábban már kitárgyaltuk hogy akár a 2/16 is mivel nem nyúzom non-stop , nagy ritkán játszok. messenger, net pl ph forum, zene hallgatás, e-mail.
Fotó minősége sem létkérdés mert egy lumia 520 -ról váltanék ami 5 mpx-es.
Lényeg hogy megbízhatóan működjön, már a note 4-et is számításba vettem de legfőképp csak a kinézete végett. -
Tézé81
tag
Lehet, hogy neki azért nem jelentkezik a a hiba, merthogy PONT B20-at használ. Bugyin lakom, Pesttől 20 km-re, szóval nagyon könnyen lehet, hogy nálam nem B20 van, hanem a másik 4G (nem tudom mi a neve). Telekomos vagyok. Írtam egy e-mail-t az Eustock-nak, majd ha válaszolnak, berakom ide.
VoLTE kikapcsolása rajtam nem segített.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Csere-Beszámítás! AMD Ryzen 7 9800X3D Processzor!
- LG 45GS95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- REFURBISHED - HP USB-C Dock G4 docking station (L13899-001)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest