Hirdetés

2019. március 25., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#48651) MC Pite válasza jjeahh (#48642) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Pár napja van fent, jónak tűnik, én a tükröződésgátlós Vikuiti ADQC27 változatot vettem. Le még nem szedtem... 600Ft? Én 4× annyiért jutottam ehhez.. 1×-2× necoptam olcsókkal régebben, azóta próbálok jót venni inkább.

Hogy kell-e Cl10-es kártya? hogy a p***ba ne. Idáig bármit próbáltam, tudott írni tizenmegával, sőt, mostani vázam ötvennel is, jó kártyával. Mondanám hogy olcsón megszámítanám az Extreme 8gigásomat ha érdekel és bízol a postában.

3. nyári fotósfesztre jön vki?

[ Szerkesztve ]

fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#48652) jjeahh válasza MC Pite (#48651) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

már meg van rendelve az olcsóbb verzió, amilyent te vettél, ahogy elnézem 1db 2x annyiba fáj, mint a TayRol féléből 3db ebayen :D ami még nem lenne gond, de ha azt az egyet elk*rom akkor rendelhetek újat, és 2 fóliáért annyi pénz már kicsit sok sztem :DDD
kártya: neked csúcsvázad van, oké, de én gx1-be kérdeztem, az e-p1-embe pl. sztem fölösleges lenne beújítani egy class 10-esre, jó bele a 4-es is gondolom, úgyis baromira gyorsan feltelik a puffer, pár képes sorozatnál 10 percig dolgozik, vissza sem lehet nézni a képeket... :DDD

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#48653) MC Pite válasza jjeahh (#48652) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Azt vágom hogy nem egy villám, de a C10él lassabb kártyával S100fs/D5100/X10 is lassult, szal tuti ez is.
Ha nem soroatozol nagy fájmérettel, akkor majdnem mindegy, de sorozat/gyors képváltásnál nem érdemes visszafogni. Pl samu 45 megását többen dícsérik ha félsz a hamisított sandisktől, és gondolom felétek is olcsó. A C10 is kis fájlok esetén fele sebességre sem képes, jellemzpen a 30-40 megás kártyákkal lehet bő tíz megás írást tényelgesen kiaknázni fényképezőben (próbálj meg kártya olvasóval rámásolni 1-4 megás fájlokat).

Már megvan vagy úton van a gx1? Jpegek nem furcsák oly után? :) Hogyhogy nem G3? Bocs ha volt és átsikottam felette...

Duplán off: Láttam több xtransz/bayer összehasonlítást, bár alap profilon, nem azonosra beállítottan; és papaíron zöldben rosszabb is az előbbi - gyakorlatban többször kukkoltam túrás/tájképeket, de 1:1-ben sem volt rossz, monitornyiban meg nem is volt kérdés. Mindkét irányba sztem túl van kicsit lihegve; picit természetesebb és hangyányit zajmentesebb a saját megoldás, de nüansznyi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#48654) madgie válasza jjeahh (#48652) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Csizminek ezt ajánlottam. Nekem is bevált, gyors, olcsó és még recovery szoftver letölthetőség is jár hozzá.

(#48655) pajibá

pajibá
(tag)

Madgie,ment privi.

(#48656) lolchief70

lolchief70
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Nem akar valaki eladni nekem egy jó állapotú
Panasonic 14-42 II objektívet? :DD
14-42 első kiadásától óva intettek.
14-45-el mi a helyzet? Mennyire jó obi?

[ Szerkesztve ]

(#48657) madgie válasza pajibá (#48655) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Válaszoltam is rá két percen belül :)

(#48658) rbalint88 válasza lolchief70 (#48656) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

Jó obi, de a 14-42 II egy hajszálnyival jobb és feleakkora méretű. A kérdésedre a válasz az előbbi okokból következően: NEM ;]

#budasidehighlife

(#48659) |AP| válasza madgie (#48654) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

Vettem egy ilyet én is. A kártya is korrekt és az oldal is. :K

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#48660) MLaca válasza rbalint88 (#48658) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

van eladó gx7 gépem (fekete), fél+1 év garival :)

http://mlzphoto.hu/

(#48661) rbalint88 válasza MLaca (#48660) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

az tök jó, csak pénzem nincs rá. majd, ötvenért :)

#budasidehighlife

(#48662) Schanyee válasza jjeahh (#48652) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Nekem G3-nál sima Class10-es kártyáról váltottam Sandisk extreme-re, és ott is érezhető volt a váltás bőven, pedig a G3 messze nem a kártyára írás sebességéről híres. Amúgy lemaradtam? Hogyhogy GX1 lett és nem valami EVF-es váz?

(#48663) Dolphin

Dolphin
(fanatikus tag)

Én most Lexar 600x-eset fogok rendelni, elvileg a legjobb ár/érték arányú kártya, valami tapasztalat velük?

(#48664) lolchief70 válasza rbalint88 (#48658) üzenetére

lolchief70
(fanatikus tag)

Köszi!

Egy teoretikus kérdés:
Ha bajonettátalakítót használok m4/3 rendszerhez és így teszek fel a Pana G6-ra pld Nikon VR objektívet, akkor megmarad a gyors AF és képstabilizás is lesz?

(#48665) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Dolphin: Tesztek alapján vagy mi? Nekem S. Extreme Pro majdnem eléri a ráírt 95/90-et, és egész korrekt árban van, annyira hogy itthon vettem nem ebayen(!) :D

lolchief70: Vagy én vagyok lemaradva, vagy te eltévedve... Sztem csak manuál, másodszor a VR-es, G-s nikon üvegeket... khm, szóval nem ezek valók az adapterre, rekeszelni sem tudsz, élességet álíltani sem, és aránytalanul nagyok (és drágák manuálüveg viszonylatban) mft-re.

Laybee: Megoszlanak a vélemények a szűrők szükségességéről, és hogy milyet célszerű venni.
Szerintem: Töbszörösen bevonatozott (MultiCoated) szűrőt érdemes venni, nem csillan be, nem ront a képen; én obisapkát évek óta nem használok. Olcsószűrő hamar becsillan egy kis ellenfénynél, nem ajánlott. Én ebayen roxsen féle Pro-1D márkájú szűrőket szoktam venni, nem drága, nem rossz (se több, se kevesebb, extrém ellenfénynél kissé becsillan, de ott a tízszer ennyibe kerülő is, csak picikével kevésbé).

[ Szerkesztve ]

(#48666) Laybee

Laybee
(őstag)

Sziasztok! 14-42 és 40-150 Olympus objektívre szeretnék venni uv szűrőt. Milyet érdemes venni? Elég kezdő vagyok még benne. Később lenne egy 45-ös fix, arra is. Szeretném megóvni mindentől amitől lehet. Köszönöm a választ előre is.

(#48667) pajibá válasza madgie (#48657) üzenetére

pajibá
(tag)

:R

(#48668) rbalint88 válasza Laybee (#48666) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

40-150-re valót és hozzá egy 37-X szűrőmenet átalakítót. Hoya szűrők jók és értelmes áron be lehet őket szerezni. Ebayt érdemes megnézni.

Lolchief: amit Pite is írt: nem nyert. legfeljebb a régi 4/3-os obikkal lesz AF meg rekeszállítás, de nem lesz olcsóbb sokkal, cserébe az AF használhatatlanul lassú lesz.

#budasidehighlife

(#48669) Laybee válasza MC Pite (#48665) üzenetére

Laybee
(őstag)

Nagyon szépen köszönöm! :R
rbalint88 :R

[ Szerkesztve ]

(#48670) lolchief70 válasza rbalint88 (#48668) üzenetére

lolchief70
(fanatikus tag)

Köszi!
Sejtettem hogy így problémás lesz.

(#48671) Laybee válasza Laybee (#48669) üzenetére

Laybee
(őstag)

Egyébként fényellenzőt fel lehet tenni ha uv szűrő fel van rakva?

(#48672) Dolphin válasza MC Pite (#48665) üzenetére

Dolphin
(fanatikus tag)

Igen, tesztek alapján.
Hát a S. Extreme pro 14 ezer alatt nincs 16GB-os... ez finoman szólva is marhadrága... (nekem legalábbis), míg egy Lexar 90MB/s-os 64GB kerül 9000 13k körül! Hol jutottál te hozzá olcsón,és mennyiért, ha szabad kérdeznem?

[ Szerkesztve ]

(#48673) MC Pite válasza Dolphin (#48672) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Digitcam.hu-nál vettem, 8700ért a 8 gigást, kb ekörül van a 16os 600×os lexar.
Viszont arányosan annyival lassabb is. Kb fele-2/3-a sebességet tudott mint a sandisk: 58/32 (lexar, 32Gb) helyett én 87/64-et mértem káryaolvasóval - és mivel a sebesség miatt váltottam az előző 30megás kártyát, lexarra nekem nem érte volna meg váltani, mert kétszer gyorsabb csak a réginél.
Nyilván igényfüggő hogy kinek mi éri meg jobban a tárhely/sebeség tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#48674) Dolphin válasza MC Pite (#48673) üzenetére

Dolphin
(fanatikus tag)

Jah igen... 32GB a minimum, tempó legyen, és maradjunk 10k alatt... így már nehezebb a keresés, ezért volt a Lexar alternatíva. Egyébként tesztek alapján 40 felett van a Lexar... most elbizonytalanodtam :(

Am. van másnak is Sony memóriakártyája, amire folyamatos videónál mondjuk bemelegszik, és megszakad a felvétel? Aztán újra sem lehet szinte indítani, ha igen, rögtön le is áll kb. G5 és GH3-nál is előjött. :W

[ Szerkesztve ]

(#48675) .mf válasza rbalint88 (#48668) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Ember... :F UV-t kérdezett, tehát 99%, hogy folyamatosan az obin lesz, ilyenkor a 14-42-es 37 mm-es menetére 58 mm-es szűrőt ajánlani?
Hoya jó, de drága. Ha valamivel olcsóbb (azért ez se kétfillér) és jó, akkor még a Kenko lehet jó választás. Nagyon olcsóaktól óvakodni, főleg ebayen, keringenek hamisak. Sötét és ellenfénynél még a Hoya is becsillan, olyankor azt is lecsavarom. Sima UV helyett MC-UV, azért a kis etráért, az elvileg kevésbé (vagy legalább kevésbé csúnyán) csillan be.
Napellenzőt, ha bayonettes, akkor fel lehet tenni szűrőmenettől függetlenül is. Vannak szűrőmenetbe csavarható napellenzők is.

(#48676) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

Schanyee, madgie, MC Pite: köszi! :R gx1 megjött már, ma be is robbantjuk, amúgy nem az enyém, hanem haveré, ő azt mondta neki nem kell evf, ezért ajánltam gx1-et...színek valszeg messze állnak majd az oly színektől, de sztem neki mindegy mivel elég ps b*zi, avagy szereti felismerhetetlenségig szétcseszni a képeket :DDD
akkor neki valamilyen gyors kártyát veszünk, oszt kipróbálom az öreg oly-ban is, hogy érezhető-e a különbség...ha igen tuti én is veszek 2db-ot minimum

[ Szerkesztve ]

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#48677) madgie válasza Dolphin (#48663) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nekem csak egy 200x sebességű van a Lexar-tól, az lassabb, mint az említett Transcend és picit drágább is.

Van itthon ez a 200x Lexar, a 300x-nak írt olcsó Transcend, egy Sandisk Extreme 30 MB/s és egy 100x sebességű Kingston Class 10, ezeket az értékeket tudják kártyaolvasóval:

Transcend 300x:
Write: 33 MB/s
Read: 87 MB/s

Lexar 200x:
Write: 18.5 MB/s
Read: 45 MB/s

Sandisk Extreme 30 MB/s:
Write: 30 MB/s
Read: 45 MB/s

Kingston 100x:
Write: 15 MB/s
Read: 22 MB/s

[ Szerkesztve ]

(#48678) arn

arn
(PH! nagyúr)

Sima class 10es lexar platinum 32g van ket eve, hibatlan.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#48679) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

nincs valakinek hétvége felé pár napra kölcsönbe nem 1, hanem rögtön 2 FL36R vakuja? :) tárgyfotózáshoz kellene, beltérben, softboxhoz. de ha két erős lámpája van, az is jó. valahogy meghálálom.:)

(#48680) Dolphin válasza madgie (#48677) üzenetére

Dolphin
(fanatikus tag)

Hmm, ez a Trenscend meglepő a 300x-hez képest... Köszi szépen az adatokat!

Ami nekem van:

Extreme 45MB/s : 45/40 R/W

Good RAM Pro: 22.9/18.8 R/W

Sony 40MB/s : 68/12 R/W

Az extreme már elég jó írásban, de olvasás eléggé lemarad a mostani tempós kártyáktól sajnos. Ettől keresnék jobbat olvasásban legalább...

arn: nem arról van szó, hogy melyik hibás.. (: A class 10 ilyen "szinten" meg már semmit sem jelent...

(#48681) Studi válasza arn (#48678) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Engem elsősorban az adatbiztonság érdekel, másodsorban csak a sebesség. A telefonban Sandisk microSD halt meg, szerencsére nem volt rajta semmi fontos.

"Life is too short to remove USB safely." --- https://www.flickr.com/photos/rstudi/ --- https://www.instagram.com/robertstudniczky/

(#48682) MrChris válasza Studi (#48681) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

próbáltad már wifin a képküldést G6-on? Nálam elég lassú, kb 1.5mb/s. Nyilván többrésztvevős a dolog, de kérdés hogy jó hardverekkel mekkora sebesség lenne elérhető.

(#48683) schawo válasza MrChris (#48682) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Megabit vagy megabájt, nem mindegy

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#48684) madgie válasza Studi (#48681) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ha adatbiztonság ,akkor csak a Kingston SD/CF-ekkel volt világ életemben bajom :D

(#48685) Studi válasza madgie (#48684) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Nekem meg csak Sandiskkel, igaz az egyikkel csak az, hogy elhagytam. :((( :DDD

"Life is too short to remove USB safely." --- https://www.flickr.com/photos/rstudi/ --- https://www.instagram.com/robertstudniczky/

(#48686) Studi válasza MrChris (#48682) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Xperia Z-vel próbáltam, lassú... Kényszermegoldás, inkább a távvezérlés az, ami miatt szeretem. :)

(#48687) Dolphin válasza MrChris (#48682) üzenetére

Dolphin
(fanatikus tag)

GH3-at próbáltam, szerintem ugyan az a kártya van benne. Azzal 1 jpg-t gyorsan átvitt, raw-val meggyűlt a baja.. szal gyorsabbnak mondanám, de nemsokkal.

(#48688) |AP| válasza MLaca (#48660) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

láttam az irányjelzőn, gyönyörű gyűjtemény!
De épp most válsz meg ezektől a m4/3 gyöngyszemektől, miután megírtad a nagy port kavart "ezért nagyon jó rendszer a m4/3" cikket? Vagy a rendszer marad, csak egyszerűsödik?

(#48689) Lassú Víz válasza |AP| (#48688) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

A tippem, hogy marad egy GH3 zoom obival vagy obikkal.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#48690) |AP| válasza Lassú Víz (#48689) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

én is erre gondolok, de az a fekete 17-25-45-75 sor az annyira gyönyörű, hogy meg kell érte szakadni a szívnek :)

(#48691) MLaca válasza |AP| (#48688) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

most másra kell a pénz, marad gh3 zoomobikkal. imádom a fixeket, de fotózni nem nagyon szoktam velük (kivéve a makró 60ast, az nem is eladó), ahhoz meg drágák, hogy a vitrinben figyeljenek. van, amelyikkel még kép sem készült :P

http://mlzphoto.hu/

(#48692) TayRol válasza |AP| (#48690) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

mondhatjuk, hogy nekem az A sor ebben a rendszerben.:)

(#48693) arn válasza Dolphin (#48680) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Kinek mi fontos :) en tudok varni egyket masodpercet. Videozni meg hosszu sorozatokat nem lovok.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#48694) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Dicsák, tiltshift a friss fudzsival, Pana 14/2.5-tel :D

Szerintem lehetne átalakítót gyártani, mert érzésre is megvan az a másfél milliméter, ahol szűkösen elférne egy mft-x adapter. Persze nem az elektronyos kontaktos rendszerobikhoz kellene, hanem mondjuk tök jó lenne, ha mft seggel venném meg majd a sami 12/2-t és fudzsin egy szép ekv 18-as UWA lenne, Oly-n meg 24mm.

(#48695) schawo válasza madgie (#48694) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Ha valaki ügyes, 3D nyomtatóval talán meg lehetne csinálni egy ilyen átalakítót.

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#48696) madgie válasza schawo (#48695) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Egyetlen helyen találtam ilyet ,de nem ócsó :)

Meg kérdés, pontos-e...

(#48697) 3YEW válasza madgie (#48696) üzenetére

3YEW
(tag)

és az is kérdés, hogy kirajolja-e a teljes érzékelőt, vagy nem?

T

(#48698) madgie válasza 3YEW (#48697) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Mármint mi? A Samyang 12/2 igen, mert eredetileg is APS-C-hez készült (csak lehet kapni MFT-re is), a 14/2.5 meg egyéb AF-es rendszercuccaim meg úgysem jók erre a célra, mert elektromos kontakt nélkül még a kézi élességállítás sem megy velük.

(#48699) 3YEW válasza madgie (#48698) üzenetére

3YEW
(tag)

ja azt nem tudtam, hogy ugyanaz a konstrukció

T

(#48700) dui

dui
(fanatikus tag)

Panasonic GH4 vásárlását tervezem. Főként videózásra használnám. Milyen objektívet/objektíveket ajánlanátok (max 300 ezer ft-ig)? Az új 14-140-et néztem elsősorban, de nincsenek MFT téren tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.