Hirdetés

2019. március 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#49951) .mf válasza Haugland (#49931) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Nem, mert egy használható vaku ott kezdődik, hogy dönthető.
Ha újat veszel, akkor az EM10-ben van vaku, wifi, live composite, stb. Ha akkor kijött volna, amikor gépet vettem, én is ezt vettem volna. De az EM5 is jó választás, főleg a mostani nyomott használt ára mellett.

Szerk: demekkora pörgés van itt tényleg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49952) Dolphin válasza madgie (#49949) üzenetére

Dolphin
(fanatikus tag)

Lehet hogy sokat javult, de pl. a GH3 mellett eléggé elvérzik!, de még a G5 is gyorsabbnak, biztosabbnak, és pontosabbnak tűnik mellette. (mind2-n a legkisebb, fixpontos fókusszal fotózok/tam)

(#49953) Schanyee válasza Haugland (#49950) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Azért ezeknél a kameráknál lehet már emelni az ISO szintet, én a 3200-as iso-t simán bevállaltam a 2-3 éves G3-nál, az újabb vázaknál 6400 is bőven van olyan jó. Persze van aki már az 1600-at is soknak tartja. Egy fényerős objektívvel beltérben ennek sokáig elégnek kell lennie. Azért este én is inkább vakuzok persze, de napközben beltérben már nem létszükséglet.

(#49954) madgie válasza Dolphin (#49952) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Elég sok Pana vázam volt már (most számolom, tíz darabnál tartok, kompakttal, bridge-dzsel mft-vel együtt :D), nálam jobban szinte senki nem szidta régebben az Oly-t az AF miatt, de az E-M10-en fix pontokkal kegyetlen jó az AF, az hóttziher.

Konkrétan user erroron kívül nekem még soha nem lőtt mellé.

[ Szerkesztve ]

(#49955) Parci válasza madgie (#49954) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ez azért jó hír!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#49956) madgie válasza madgie (#49954) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Szerk: persze nem követő AF-re gondolok, az pocsék.

Parci: de tényleg, most azért a lagzik alatt elég sokat ment a G3 és az E-M10 is, és soha nem korlátolt a Oly autofókusza olyan körülmények között, ahol a Pana is jó volt. Koncerten még nem volt velem, szégyenszemre tavaly december óta nem fotóztam zenészeket bazseválás közben :D

[ Szerkesztve ]

(#49957) Parci válasza madgie (#49956) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ha kevés fényben is ugyanolyan pontos, akkor tényleg nagyon szépen felfejlődött az oly. sok hülyeségük van, de ezért spec jár a pont. egyébként a sony-nak is, az a6000-ről csak jókat olvastam ilyen téren. (remélem gyorsan kitadnak még 9 vázat és egy új 18-55-öt ;] )

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#49958) madgie válasza Parci (#49957) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Mondom, koncert még nem volt, nagyon sötétben meg értelemszerűen nem áll rá a göncölszekérre (és sajnos elég sötét a keresőkép is a Pana záridőszimulációs "csalásához" képest), de itt még fogott az AF a felhőknél/fáknál, ami szerintem nem rossz.

szerk: az meg még lényegesebb, hogy esküvőn tényleg soha nem ment user error nélkül mellé, puszi anyukának, tinci-tánci, ahol lehet, ott hozza a maximumot.

[ Szerkesztve ]

(#49959) Schanyee válasza madgie (#49958) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Arcfelismerő funkciót szoktad használni? Nekem Panán mindig azon volt. Az megmaradt, hogy az obi kioldó gombot lenyomva beáll végtelenre a fókusz?

(#49960) madgie válasza Schanyee (#49959) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Szoktam, persze, sőt, Panán azon szocializálódtam, hogy arcfelismerő be, AF automatán. Ezen kívül mankónak ott volt a tapicska, ha hülyeséget csinálna, akkor belenyúlok (pl áll a pár egymással szemben és mögöttük a násznépnél mutatja az arcokat, tehát oda állna élesre).

Oly-nál annyi a változás, hogy az automata AF felejtős, az arcfelismerés nagyon jó, belenyúlni meg itt is bele lehet :)

szerk: a végtelen sajnos ritkán végtelen bajonettkioldóval, 45/1.8-nál totál máshová áll be, de más obinál sem igazán pontos.

[ Szerkesztve ]

(#49961) Schanyee válasza madgie (#49960) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Köszi! A végtelent elég ritkán használtam, csak eszembe jutott.

(#49962) madgie válasza Schanyee (#49961) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Fujinál (X-A1-nél legalábbis) hajtépős az arcfelismerős AF, mert ugyan létezik és használható, de ha bekapcsolod, akkor nem tudsz fókuszpontot választani, csak a középső megy. Illetve Multi Mode-ban ő választja az AF mezőt, de ott meg tapcsikás képernyő hiányában nincs beleszólásod, ha hülyeséget csinálna.

Szóval ott még mindig az a legegyszerűbb, ha kézzel kiválasztod az AF pontot.

Mondjuk a színek és a 35/1.4 karaktere bőven kárpótol az ilyen nyűgökkel szemben :D

Pont a lagziknál lövöldöztem sokat mindhárom géppel, és ugye ilyenkor nekem csak a RAW a választható opció. Szóval, a Panasonic gépekhez nagyon kellene színprofil, mert Lightroomban rémesek alapból a RAW fájlok, Oly-ra, meg Fujira meg ott a teljes színprofil, amik fene hasznosak. Számszerűsítve másfélszer-kétszer annyi utómunka volt egy G3 képben, mint mondjuk az Oly-val, de a főleg a Fujival.

(#49963) TayRol válasza madgie (#49962) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

azért nem mindig kárpótol a 35-ös meg a fuji színvilág, néha a hajamat tépném ezen arcfelismerős af-bakik miatt.:)

(#49964) madgie válasza TayRol (#49963) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem kapcsolom be :))

X-A1-en egy darab Fn gomb van, hülye lennék pont a Face Detection-re tenni :DDD Most a Focus Mode-ra van állítva, mert jobb szeretem így állítani, mint a Q gombbal elvenni az élőképet (mivel X-A1-en nincs EVF), de így például az érzékenységet is csak a Q menüből tudom állítani.

Szívesen száműzném oda a Macro gombot, vagy akár a WB-t is (ami fenejó AWB-n, csillagok alatt is!), de hát belépő váz, minimális testre szabhatóság.

szerk :a másik "kedvencem": felrakom a Samyangot a Fuji után, nem kapcsol át automatán MF-re (hiába nincs AF a Samyangban), hanem nekem kell átzongorázni.

[ Szerkesztve ]

(#49965) TayRol válasza madgie (#49964) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

nem tudnék milc-en nélküle élni. gyereknél (is) az em5 tökéletesen alkalmazza az arcfelismerőt.:)

szerk: rá kell jönnöm, hogy jó kis váz ez az 5-ös omd.

[ Szerkesztve ]

(#49966) jjeahh válasza madgie (#49962) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

az ilyen színprofilok honnan tölthetők le?

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#49967) madgie válasza TayRol (#49965) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Purgyé' nincs, kutyára nem működik :DDD

jjeahh: ott van a Lightroomban, alul keresd :)

[ Szerkesztve ]

(#49968) TayRol válasza madgie (#49967) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

rengeteget fotózom arcokat, mérhetetlenül hasznos. kutya nincs.:D

(#49969) madgie válasza TayRol (#49968) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Én is, de mondom, néha kifejezetten útban van. Illetve ha van tapicskás AF ,akkor nagyon könnyen kikerülhetők a hülyeségei.

(#49970) jjeahh válasza madgie (#49967) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

kösz, ez megvan, azt hittem külön tölthető valami cucc...hiába na néhány területen gyorsan fejlődök, másban még az absz alapot se tolom :DDD :B

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#49971) madgie válasza jjeahh (#49970) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Egy így szokott lenni mindenkivel :D

Oly-nál ez nem mindig egyszerű, az ember reflexből tolná Portrait-ra tolná portrénál, de bizonyos körülményeknél nagyon túlszaturálja az arcbőrt, ott a Natural talán jobb...

Fujinál meg benyomod az Astiát és seggre ülsz :))

(#49972) Studi válasza madgie (#49967) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Amit kell azt felismeri! :DDD

"Life is too short to remove USB safely." --- https://www.flickr.com/photos/rstudi/ --- https://www.instagram.com/robertstudniczky/

(#49973) gorgo válasza Studi (#49972) üzenetére

gorgo
(őstag)

De a képen egy Nikon van!

Mazsi: kérünk példá(ka)t az Astia-ra!

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#49974) Schanyee válasza gorgo (#49973) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Hogy milyen Nikon? Én nem látok semmilyen kamerát a képen :D

(#49975) gorgo válasza Schanyee (#49974) üzenetére

gorgo
(őstag)

persze, persze, a háromfejű nő elvette az eszed. Amúgy jófej csajszi :DDD

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#49976) jmakk válasza gorgo (#49975) üzenetére

jmakk
(őstag)

Ez csak egy háromfejű sárkány. Gondolj bele a hétfejű mit tudhat! :D

(#49977) Schanyee válasza gorgo (#49975) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Ja hogy van feje is? Lassan kezd tisztulni a kép... :DDD

(#49978) madgie válasza gorgo (#49973) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Most csak egy pár van kéznél, azt is megdolgozom a PH! jpg motorjával :DDD

(#49979) .: JuSzT :. válasza madgie (#49978) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Ez kicsit olyan, mint amikor a panákon meg az olykon be van kapcsolva a meleg színhatás. Vagy sárgába megy a WB, nekem spec nem annyira ütős.

(#49980) madgie válasza .: JuSzT :. (#49979) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az már az én kezem nyoma, AWB sárga/vörös +1.

Amúgy semmi köze az Oly színekhez, az nekem egyes kékekben meg sárgákban tetszik nagyon, de az összességében sokkal keményebb, karakteresebb, mint ez.

A Panával meg főleg nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#49981) madgie válasza .: JuSzT :. (#49979) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

FEDman írt erről egy rövidet, érdemes végigböngészni.

(#49982) .: JuSzT :. válasza madgie (#49981) üzenetére

(PH! addikt)

A kék valóban nagyon baba

(#49983) MrChris válasza madgie (#49981) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

ez hiányzik a panához. LR-ban alapban megdöglenek a színek, a munka fele hogy ez ne érződjön.

(#49984) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Most nézem az oly mintabolt honlapját, és látom, hogy az ep5 pucéran 40 ezerrel drágább, mint az ep5 a 17/1.8 obival. Ezt most én nem értem. Az ep5 váz 340, a váz egy 160 ezer forintos objektívve meg csak 300.

Ezmiez?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#49985) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#49984) üzenetére

(PH! addikt)

És ehhez kapcsolódva még azt nem értem, hogy azon a szetten oda van írva, hogy csak a váz meg 200.000. :U

(#49986) TayRol válasza Freddy76 (#49984) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

nyári akció.

(#49987) Freddy76 válasza Freddy76 (#49984) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Megkérdeztem, a váz is csak 200, tévedésből szerepelt az adat a honlapon. Meg is köszönték, hogy szóltam.

Erősen gondolkodóba estem. Nekem ez a váz mindig rohadtul tetszett, de az eredeti árát nem voltam hajlandó kifizetni érte... Ez viszont - különösen a klubkártyával - már a lélektani határ alatt van. Kártyával 170...

Az em10 lényegében csak az evf-fel tud többet, az ep5 viszont gyönyörű.

(#49988) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#49987) üzenetére

(PH! addikt)

Vedd az obival, add el róla, és már is 150 körüli áron van a vázad.

Közel 3X annyi fókusz pont is az Em10 előnye.
AA szűrővel nem tudom hogy áll a P5.

[ Szerkesztve ]

(#49989) TayRol válasza Freddy76 (#49987) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

az a 170e a fele ár, mint amennyi kb. 1 éve volt. nemrossz.

Juszt: 150e-ért nem fog elmenni az az obi. Illetve 20e-ért én tuti nem bajlódnék az eladásával.

[ Szerkesztve ]

(#49990) .: JuSzT :. válasza TayRol (#49989) üzenetére

(PH! addikt)

255-100 = 155. (ami 150 környéke)

100 ért újonnan 2-3 napon belül elmegy az obi. Bocs, de nekem ennyit megérne 20.000 ft

[ Szerkesztve ]

(#49991) TayRol válasza .: JuSzT :. (#49990) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

én valamiért 300 ezerrel számoltam, mint az új ára. nem néztem a kedvezményt. úgy már teljesen már a leányzó fekvése. btw 110 ezret mondtam volna, hogy simán elmegy az obi.

[ Szerkesztve ]

(#49992) Studi válasza Freddy76 (#49987) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Ez korrekt ár érte, ha innen indult volna akkor szerintem állati sikeres váz lehetett volna. Meglátjuk, meddig tartják még palettán, és hogy küzd meg az azóta piacra dobott E-M10-el.

"Life is too short to remove USB safely." --- https://www.flickr.com/photos/rstudi/ --- https://www.instagram.com/robertstudniczky/

(#49993) Studi válasza .: JuSzT :. (#49988) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Mondjuk én el sem adnám azt az obit. Mellé egy 45-ös, és kész is vagy. :)

(#49994) Freddy76 válasza Studi (#49993) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Nekem ez túl tág, a 20 - hiába csak 6 mm a különbség - nekem jobban bejön. Én egy 20-25-45 sort tudnék inkább elképzelni...

(#49995) .: JuSzT :. válasza Studi (#49993) üzenetére

(PH! addikt)

Persze, de ez annak az esete, hogy : " Ha lenne pénzem, már nem lenne" :)

(#49996) Schanyee válasza Freddy76 (#49984) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Én is így vettem, lassan csak megjön.

[ Szerkesztve ]

(#49997) Studi válasza Freddy76 (#49994) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Tudom, élesebb a 20-as, de a 17-es meg szebb, és illik a vázhoz. :) Ráadásul a 20-25 között is kicsi a különbség látószögben, én biztos, hogy inkább a 17-est (vagy a 14-est) választanám a 25-ös mellé. Szerintem nem nagyon fogod cserélgetni a vázon a 20-ast és a 25-öst, le fogsz így ragadni valamelyiknél. De ízlések és pofonok. :) A lényeg úgy is az, hogy sok jó képet csinálj vele! :)

(#49998) arn válasza Studi (#49997) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

nem biztos, hogy egyszerre hasznalna a kettot... en is a 20+25re voksolnek. mas alkalmakra hasznalnam oket. 20as remek kirandulaskor, 25os csaladhoz.

ez meg beszabehu... [link] ez a dronos fotozas mar egy ideje mozgatja a fantazimat, de nem keves befektetest kivan, meg utana zero tapasztalattal nem is aggatnek ra draga dolgokat.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#49999) .mf válasza arn (#49998) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Egy hónapja volt Ph heti szemlében is említve, akkor néztem én is utána ennek meg úgy általában. Laca oldalán volt egy videó linkelve, ami még jobban tetszett: tűzijáték drónnal. Na EZ ám tényleg besza-behu.
Airdog még fejlesztés alatt van, nem olcsó (1200 USD + vám + fa), és kevés róla az infó. Így azt se tudni, hogy követés mellett tud-e pl. FPV-s távirányíthatóságot.
A tűzijátékos sem olcsóbb, a DJI Phanthom 1000 USD, plusz Gopro kamera + távvezérelt kamera-mozgató gimbal.
Továbbá a dpreview is megnézett néhány olcsóbb alternatívát.
Ebből plusz még néhány tesztből tanulságok:
- Tanulni kell a vezérlést, össze fogsz törni párat.
- Az FPV nagyon sokat segít az irányításon, több tesztet olvastam, ahol összetörték a gépet, mert a szimmetrikus alakja miatt hirtelen nem tudták, merre megy; vagy hogy épp milyen távolságban van valami.
- Az FPV a fotózáshoz is fontos: hogy lásd, éppen mit, merre néz a gép, mi fér a képbe és mi lóg ki
- Az irányíthatóság széles skálán változó.
- A "lebegés" szintén elég hasznos fícsör fotózáshoz
- A könnyebbeket nagyon rángatja a szél.
- A beépített kamerák többsége csapnivaló.
Stb.

A napokban terveztem regelni valami fórumra és utánakérdezni, hogy közepes méretű, összehajtható, FPV-nek Mobius kamerát használó vázat miből és mennyiből lehet összerakni, esetleg Hobbykinges alkatrészekből is megoldható-e.

(#50000) scarabaeus válasza .mf (#49999) üzenetére

scarabaeus
(őstag)

Engem is foglalkoztatott az FPV kvadkopterek gondolata ilyesmik láttán: az Ördög Tűje videó (még DJI Phantom), és hát azóta már jobban stabilizált DJI Phantom2 Vision Plus is kapható...

Quoth the Raven "Nevermore."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.