Hirdetés

2019. március 25., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#48851) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Tornasor :)

lefotózni már csak telefonnal tudtam, bocs :D

(#48852) jmakk válasza madgie (#48851) üzenetére

jmakk
(őstag)

Most akkor több gépvázad van, mint objektíved? Felvehetnéd a Sonyt harmadik névnek! :DDD

(#48853) .: JuSzT :. válasza madgie (#48851) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Telefonnal is csinálhattál volna nagyobb mosodát :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#48854) madgie válasza jmakk (#48852) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Jaja, pontosan így van :D Remélem nem lesz ez így sokáig, fárasztó ennyi vázat kerülgetni :))

(#48855) TayRol válasza madgie (#48851) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

xa1 is van? gratula! :) nagyon szerettem azt a masinát.

(#48856) madgie válasza TayRol (#48855) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Először azt hittem, hogy egy dummy vázat kaptam, olyan könnyű műanyag izé (főleg az E-M10-hez mérten). Aztán persze karcolt egyet-kettőt az elé tett objektívekkel is, azóta megvan a kölcsönös tisztelet :))

(#48857) Studi válasza TayRol (#48855) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Akkor azrt megtartottad két hétig is? :P :D

(vaku téma megoldódott? ha nem, és ki tudsz ugrani este Maglódra, akkor tudok adni két RC vakut, csak nem tudom magam mobilizálni)

"Life is too short to remove USB safely." --- https://www.flickr.com/photos/rstudi/ --- https://www.instagram.com/robertstudniczky/

(#48858) |AP| válasza madgie (#48827) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

A búcsúkép után itt a welcome kép :R

[link]

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#48859) Parci válasza |AP| (#48858) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

akkor mi is van, gm1, 12-32, 7,5 kombó? grat!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#48860) TayRol válasza Studi (#48857) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

6 napig volt nálam.:D

vaku téma még nem, de jövő hétre áttolódott a dolog, megköszönném. ki is megyek érte természetesen!

(#48861) |AP| válasza Parci (#48859) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

plusz egy fekete 45/1.8... most egy időre leálltam az biztos. Talán majd a kicsi 35-100 lehet még érdekes, de ha józan ésszel végiggondolom, akkor telét alig használok, nem érné meg beruházni.

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#48862) Parci válasza |AP| (#48861) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

akkor teljes a szett, ez így a nagy betűs optimális mikró kombó. :)

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#48863) bignor

bignor
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Panasonic G3 tulajdonságai (kép-, videóminőség, af pontosság, gyorsaság, kezelhetőség, stb.) mennyire vannak partiba a mai, aktuális gépekkel? Érdemes még gondolkodni rajta, vagy felejtős már?

(#48864) madgie válasza bignor (#48863) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nincs vele különösebb gond, videóban nem hozza a GH-k szintjét, de szerintem baromi jól sikerült gép. Kicsi, van benne EVf, kihajtható az LCD és a képminősége is OK.

(#48865) rbalint88 válasza bignor (#48863) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

Abszolut nem felejtos. Sotetben zajosabb kicsit az ujaknal, de az AF nagyon jo, kepminosege, kezelhetosege nekem megfelelt.
Elegge alulertekelt vaz, egy G5 v G6 egy eves ertekvesztesebol meg tudod venni.

Ertsd: Elorebb vagy azzal, ha mondjuk G6 vaz araban veszel egy G3-at es egy fenyeros obit.

[ Szerkesztve ]

#budasidehighlife

(#48866) bignor válasza rbalint88 (#48865) üzenetére

bignor
(kvázi-tag)

Köszi a válaszokat. Nekem is nagyon szimpatikus, de azért 3 évvel ezelött mutatták be és sajnos még élőben nem találkoztam vele. A G5-G6 pedig már nagy, kisebb dslr méretű vázak.
Újban vajon megéri, erre-arra látok beragadt példányokat 100.000,- környékén kit obival. Használtban mi a reális értéke?

(#48867) Schanyee válasza bignor (#48866) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Használtan 35-40 körül simán meg lehet kapni magát a vázat, 100-at szerintem nem ér meg még újonnan még kitben sem, ezek talán az eladón maradt készletek lehetnek. Jobban jársz ha veszel egy használt vázat plusz hozzá egy használt objektívet. Ha el vagy zoom nélkül akkor 65-70 ezer körül van 20mm/1.7 ami nagyon jó választás kb minden szempontból (kivéve a fókusz sebességet, ami csak elfogadható), vagy ha kell a zoom, akkor azt meg 25-30 körül megkapod, lehet már a 14-42 II-es változatát is, ami jobb minőség és kisebb méret.

Amúgy kb ugyanaz a szenzor van a G5-ben és a G6-ban is, csak nyilván javítottak rajta jó sokat, de elsősorban a plusz funkciók meg a videó tudás fejlődött sokat.

[ Szerkesztve ]

(#48868) Haugland válasza Schanyee (#48867) üzenetére

Haugland
(fanatikus tag)

Szerinted akkor a G5váz + 14-42kitobi -ért sok a 80eFt?
Mindene megvan (doboz, leírás, lemezek, nyakpánt, stb..), hibátlan állapotú és ~1600 expo van benne.

Nem kötekedésképp írom, nehogy félreérts! hanem valóban tudni szeretném, hogy mennyiért tudnám eladni. (nem árulni szeretném, hanem eladni)

(#48869) MrChris válasza Schanyee (#48867) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

tudtommal a gh2, g5, g6 ban van u.a. a szenzor, a g3-ban más dolgozik!

(#48870) jmakk válasza Haugland (#48868) üzenetére

jmakk
(őstag)

Ott G3-ról van szó. G5+kitobi 80e-ért jó áron van szerintem.

(#48871) Haugland válasza jmakk (#48870) üzenetére

Haugland
(fanatikus tag)

oks, köszi a megerősítést!
Akkor hagyom a hirdetésem úgy ahogy van ;-)

(#48872) Schanyee válasza Haugland (#48868) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Szerintem abszolút reális annyi, de igazából fogalmam sincs, hogy annyiért meddig hirdeted és mikor lesz rá vevő, én annyiért legalább hirdetném. Az utódját a G6-ot (csak váz obi nélkül) épp 90 fölött látok eladót, bár az már fent van egy ideje és az eladó csökkentette is az árát párszor. Azon pl még mikor drágábban hirdette el is gondolkodtam (a drágább árán), mert épp lett volna rá keretem és tetszett a váz, azt én reálisnak tartom, aztán mégsem viszik el úgy látom.Az árak nyilván a piacon múlnak, hogy mit mennyiért visznek el, nekem ha akarnék G5-öt venni kitben, annyit simán megérne.

MrChris: Utánanéztem, igazad van, az még egy másik. Megzavart, hogy a G3-ban volt a GH2 mellett először 16Mpixeles szenzor, ami azért furcsa, hogy akkor a G3-ban lévő szenzort nem sok másik gépben használták, gyakorlatilag egy mellékvágány volt.

[ Szerkesztve ]

(#48873) gorgo válasza bignor (#48866) üzenetére

gorgo
(őstag)

Újat semmiképp!
Ha első vázad lesz, akkor simán a legjobb választás egy használt, tényleg olcsón megvan, és a maradó pénzből inkább vegyél valami jóféle fix obit, az úgy is marad, csak a vázak cserélődnek alatta...
Annyit még hozzá, hogy szerintem iso1600 körül nem vagy alig rosszabb mint az újabb vázak, ellenben alap iso-n ott sajnos valóban gyengébben muzsikál. Illetve a gyári jpeg hát, lehet nem fog annyira lenyűgözni, de rawból kidolgozva jók lesznek azok.

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#48874) Haugland válasza Schanyee (#48872) üzenetére

Haugland
(fanatikus tag)

Nem régóta hirdetem és egy jó ideig jegelve is volt (egy ismerősnek félrerakva).
Úgyhogy akkor majd meglátjuk, hogy hogy alakul ;-)

(#48875) Mercutio_ válasza Schanyee (#48872) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nem kizárt,hogy azonos szenzor, csak firmware-ben butították (pl. alapISO-n gyengébb, ISO800-tól azonos értékek dxo-mérés szerint)

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#48876) bignor válasza gorgo (#48873) üzenetére

bignor
(kvázi-tag)

Köszönöm a válaszaitokat, hasznos tanácsok.

(#48877) Studi válasza MrChris (#48869) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

DXO tesztek alapján nagyon hasonlóan teljesít a G3-GH2-G5 hármas szenzora, egyetlen eltérés, hogy a G3 dinamikája alacsony érzékenységen gyengébb. Emiatt gyanús amit Mercutio_ ír: azonos lehet a szenzor, csak a G3-at picit lebutították a feldolgozó oldalon.

"Life is too short to remove USB safely." --- https://www.flickr.com/photos/rstudi/ --- https://www.instagram.com/robertstudniczky/

(#48878) scarabaeus válasza Studi (#48877) üzenetére

scarabaeus
(őstag)

A GX1-ben volt még a G3 16MP szenzora, azzal egyezett paraméterekre is leginkább.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#48879) MrChris válasza Studi (#48877) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

lehet hogy a lényeget tekintve azonos technológiával 2 féle szenzort gyártott a pana. Egyiket a multiaspis gh2 és társainak, meg körbevágva a g3, gx1-nek. Kicsinyességüknek hála a g5/6-ban letiltották a szenzor 'szegélyét'. Kötsögök.

(#48880) madgie válasza Studi (#48877) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

És ez a gyengeség igazából csak az árnyékok felől jelentkezik ,ami annyit jelent, hogy nem annyira "simák" alapérzékenységen sem a sötét részek, hanem bizony előfordul ott egy kis zaj. Ez nekem soha nem volt nagy érvágás, az inkább az lett volna ,ha csúcsfényeknél ég ki hamarabb.

Jó, az E-M10-hez képest ki is ég hamarabb, hát még a Fujihoz képest (aminek a jpg-jein továbbra is csak ámulok, hihetetlen, milyen jó dinamikában és tónusokban. sok év lightroom után más most előfirdult olyan, hogy inkább a vázban gyártottam le a rawból a végleges jpg-et... egy kis expókorrekció, filmmód, csúcsfények finomítása, stb)

(#48881) n.andras74

n.andras74
(senior tag)

Tömeges Fujisodásnak vagyunk szemtanúi:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#48882) Parci válasza MrChris (#48879) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

azért tök más adc van a két szenzoron, anno olvastam róluk

(#48883) arn válasza n.andras74 (#48881) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Tapasztald meg te is a sotet oldal erejet :)

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#48884) MrChris

MrChris
(PH! nagyúr)

pont ma a zextrémben megtapiztam a fujikat, nekem nem volt ez kell érzésem. Az árcédulák meg rettenetesek. Maradok a rendszerben :D

(#48885) lolchief70 válasza MrChris (#48884) üzenetére

lolchief70
(fanatikus tag)

Ha már így szóba hoztad nekem is hasonló élményem volt egy másik boltban.
Tesztelni saját magam nem tudtam, ezért nem ugrottam bele.
Inkább lett Pana G6. :DD

Feketében a Fuji X-a1 kifejezetten nem tetszett, főleg a borítása.

A főleg külföldön elérhető fekete-ezüst sokkal jobban tetszik, viszont ezt sehol se tudtam itthon fellelni.
Talán ennek más az anyagminősége is?

[ Szerkesztve ]

(#48886) Parci válasza lolchief70 (#48885) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Azért az x-e1 korberajzol minden pen vazat, ami eddig nekem volt..

(#48887) Mercutio_ válasza Parci (#48886) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Új sunyi-szenzoros pen azért más liga mint a régi, de madgie amit írt az alapján a fuji még arra is rátesz egy lapáttal.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#48888) jmakk válasza Parci (#48886) üzenetére

jmakk
(őstag)

Hát nem tudom. Lehet csak én vagyok a béna, de pölö én még egy penge x-trans szenzoros tájképet nem láttam. Pedig jó párat megnéztem. Ez mondjuk X-T1 + 10-24mm, de gyalázatos. Nem tudom, hogy hogyan lett konvertálva, de az E-M10 + 9-18mm kenterbe veri.

(#48889) MrChris válasza lolchief70 (#48885) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

ami ezüsttel ott találkoztam az olyan furcsa szürke volt, nem olyan tetszetős mint a képeken.

(#48890) madgie válasza Mercutio_ (#48887) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az ég kékjén látom például, nem tudom másképp megfogalmazni, filmesebb a képe. Egyszerűen kevésbé meredekek a csúcsfény felé a tónusok, behúzom Lightroom-ba a rawot, ügyeskedek a csúszkákkal, recovery-t letekerem 75-re, talán olyan lesz az ég, de döglött a többi világosabb rész.

Tehát vagy béna a LR Fuji RAW kezelése, vagy nagyon jó a Fuji gépi JPG-e :D

Porténál is olyan finom árnyalatokat hoz az arcbőrön, hogy nevetséges ezt leírni, de mintha a jpg-hez képest lenne kevesebb info a raw-ban.

Lehet ki kéne próbálni mondjuk a Capture One-t, vagy csak dolgosabban hozzáállni, de ez a JPG baromi jó. Jó, élesség szinten a szokásos, de hát minden nem lehet százas :)

(#48891) MrChris válasza jmakk (#48888) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

ha már így fikázzuk :D miért van ez a szétkent festményszerű tájkép az xtrans fujiknál? Kis nagyításnál is már előjön.

(#48892) madgie válasza jmakk (#48888) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ezért vettem X-A1-et :D Megrémültem, mikor kézbe vettem, nagyon gagyi az E-M10 után, de lesz@rom, ha pengén fog rajzolni a 12/2-vel.

Éjszaka meg nem látom a csillagok alatt, mi van az állványon :))

(#48893) arn válasza jmakk (#48888) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

mert talan rawba kellene fotozni :) ott nem ilyen.

(#48890) madgie: igen, szar a lr raw kezelese... capture one.

(#48894) arn

arn
(PH! nagyúr)

1:1es kepreszlet (kitobival - ez a kep szele), borzasztoan szetkent mindent :)

ps: ph kicsit szetcseszte a jpgtomoritest

[ Szerkesztve ]

(#48895) arn

arn
(PH! nagyúr)

[link]

exportaltam ki pngbe :)

(#48896) Parci válasza jmakk (#48888) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Én használati élményre mondom. Azért az x-e1 ott van a szeren. De nagy, az x10 a tökéletes méret. Tajkepet meg nem néztem, de én ricoh p10-rol jövök, annál nem tud rosszabb lenni :DDD

(#48897) n.andras74

n.andras74
(senior tag)

Nagy a rohanás--- én még az GX1nél tartok:-)...Megvárok még pár lépcsőt Oly OMD M5 M1 most a Fuji van porondon...Minden nekem dolgozik:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#48898) Parci válasza n.andras74 (#48897) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Az x-e1 negyed ilyen érdekes sem volna a kitobija nélkül. Szerencsére kitben van jó ára. A sony-sok 300e ft-ot fizetnek a jobb atfogasu, de gyengébb képességű zeiss-ert.. ;)

(#48899) ati3x válasza madgie (#48851) üzenetére

ati3x
(senior tag)

Nekem erről inkább a Gombóc Artúr jut eszembe:"szeretem a csokoládét: a kerek csokoládét, a töltött csokoládét, a töltetlen csokoládét, a lyukas csokoládét..." amúgy már csak egy sony a7 hiányzik a képről! Az is szigoruan obi nélkül! :)

(#48900) jmakk válasza arn (#48895) üzenetére

jmakk
(őstag)

Ezek tényleg nagyon rendben vannak. De azért ha lesz majd egy olyan "igazi" tájképed, ahol több száz méter az átfogás, azt is szívesen megnézném.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.