- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Nem várt platformon a OnePlus Nord 5
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- Befutott a megígért HRV-mérés a Withings órájára
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- One mobilszolgáltatások
- iGO Primo
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mr.Csizmás
Topikgazda
válasz
RetepNyaraB #9899 üzenetére
aldi kivonta a saját kapszulás családját itthon tudommal [link] max online tud venni bele. (remélem nem került sokba a dolog)
-
válasz
dethroner #9896 üzenetére
Bocsi; helyetted guglizzunk, egy tök homályos fotó alapján?
Ha nespresso kompatibilis (manapság szinte minden az, ami nem dolce gusto, vagy vagy valami barátja, de azok kapszulája teljesen más felépítésű), akkor lesz hozzá rekapszula is.Ehh, túl jó fej vagyok: Aldis gép (ránézésre is az volt, de megkerestem). Nem nespressso kompatibilis. Ha van cucc hozzá, akkor a magyar Aldikban keresd. Utántölthető pitli biztos nem lesz itthon, hacsak nem valami kóbor akcióban, sohanapján.
-
dethroner
veterán
Sziasztok!
Muterom hozzájutott egy ilyen masináhozKérdésem az lenne, hogy lehet-e valahol kapni hozzá kapszulát, melyik gyártóé kompatibilis vele és hogy tölthető kapszula van-e ehhez?
-
Anubris
őstag
válasz
promagus000 #9890 üzenetére
Szerintem egyénfüggő kinek mi jön be. Nekem nespresso kapszula kompatibilis De Longhi van otthon és eddig bármilyen márkából (Lavazza, L'or, segafredo stb) vettem a barátnőmnek kb egyik sem ízlik az ő otthoni Dolce Gusto Nestle kék kapszuláihoz képest.
Mondjuk neki azok az espressok sem ízlenek amiket friss kávészemből készítek rendes géppel, inkább akkor helytte betol egy Goriziana E.S.E podot. -
Mr.Csizmás
Topikgazda
válasz
promagus000 #9890 üzenetére
Hibrew H2, H3.. gépek kínából, vagy felárral itthonról. 5in1 gyűjtőnéven futnak.
-
krono.
tag
válasz
promagus000 #9890 üzenetére
Talán a klasszikus nespresso-hoz van a legnagyobb választék gyári, és nem gyári kapszulák tekintetében, de lehet valaki majd kijavít. Mondjuk szvsz hiába a választék, a nespressos kapszulák elég egyhangúak ízben (releváns James Hoffmann videó), én ezért is hagytam ott részben, de 3rd party kapszulákat nem annyira próbáltam.
-
promagus000
újonc
Sziasztok!
Szeretnék kapszulás kávéfőzőt venni, lehetőleg olyat, ami minnélt több féle kapszulás kávéval megbirkózik. Ritkán lenne használva, szóval minél olcsóbb, annál jobb
Max. 50k lenne amit rászánnék.
Mit ajánlanátok? -
válasz
ANDROID??? #9888 üzenetére
Ezt arra írtam, hogy az avx fácséján Béla ezt meg azt ír. Nem Te zaklatsz, hanem Gajdán Béla. Pedig ide is írhatna, ha már úgyis olvas mindent 🤦
Kifejezetten jót tenne a kétoldali kommunikáció.
Amúgy kifejezetten érdekes infó volt, mert nem tudtam, hogy kínai eredeti a legismertebb európai alap őrlő (a Graef és baráti köre).
Az, hogy a Niche-t is ők gyártják nem jelent semmit, mert nem tudom és nem is nézek utána ki fejlesztette - nyilván ez a lényeg, nem a bérgyártó. -
ANDROID???
addikt
válasz
RetepNyaraB #9887 üzenetére
Emailben b.szogat?
-
válasz
ANDROID??? #9884 üzenetére
Igen. Nekem teljesen mindegy, de ő jobban tudja, legyen igaza. Ha itt is beleszólna és nem csak engem baszogatna emailben, jobban járnánk mind
Egy darálóban szerintem a lényeg a kés és a fordulatszám. Ha kúpos, ez legyen minél alacsonyabb. Ha sík, akkor megoszlanak a vélemények, presszóhoz nem baj a sebesség, filterhez inkább hátrány (ld. Df64V, ahol állítható). A többi (kijelző, fémház, különféle őrleménytartók, beépített mérleg és barátai) a parasztvakítás része.
A Kitchen Aid mindezek csúcsra járatása (bár pont a presszó gépük vállalható, csak drága). -
ANDROID???
addikt
válasz
RetepNyaraB #9883 üzenetére
-
válasz
ANDROID??? #9881 üzenetére
Ez egy graef 800-as klón. A graefből pedig legajánlottabb a legolcsóbb (702-es). A drágább modellekben van egy rögmentesítő háló(?), ami extrém mennyiségű őrleményt visszatart. Szerintem az nem jó. Amúgy meg az összes ugyanaz belül, csak optikai tuning a semmire jó fémház, meg a többi.
-
ANDROID???
addikt
CG8011, ha valaki ilyesmit keres..
Nem sok helyen lehet róla találni infót. -
Anubris
őstag
Sózást probálta már valaki?
Ha igen, mikor rakjátok a kosárba? WDT közben vagy a tamperelés legvégén a tetejére szórjátok csak a papír + puck alá?
-
mekker
őstag
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_koenic-kgc-2221-k%C3%A1v%C3%A9dar%C3%A1l%C3%B3-1299981.html
Erről mi a véleményetek? A szüleimnek keresek olcsó darálót. Drágábbat nem szeretnék, mert csúnyán szólva disznók elé való gyöngyszórás lenne (elég valószínű, hogy nem fogják napi szinten darálni a kávét). -
tuzpenge
őstag
válasz
ANDROID??? #9873 üzenetére
Ambianohoz a graef tökéletes (még sok is)!
Nekem is ambiano van meg egy innen vásárolt használt graef cm 81. -
Anubris
őstag
válasz
ANDROID??? #9873 üzenetére
Használtan szokott lenni facebook barista csoportokban Lelit Fred, vagy Baratza Encore ami még egy olcsóbb kategória, de talán ajánlott.
-
iatti
aktív tag
válasz
ANDROID??? #9873 üzenetére
ezekkel a darálókkal nem nagyon van itt tapasztalat, a nagypályán meg még kissebb az esély. a graefet szokták ajánlani belépő motorosnak. esetleg avx, catler. a többi szerintem is felejtős lehet. megelőztél kmarci25
-
kmarci25
veterán
válasz
ANDROID??? #9873 üzenetére
Ezekre a kérdésekre elég kis eséllyel kapsz itt választ. Az általad említett őrlőket nagyon kevesen/egyáltalán nem használják azok közül, akik itt olvasgatnak, ezért csak általános válaszokat kaphatsz, amit Retep már megadott.
Van néhány yt csatorna, ahol budget őrlőket hasonlítanak össze. Találsz ilyen Hoffmannál, Lance Hedrick-nél, Kyle Rowsell-nél. Azokat nézd meg, pro és kontra oldalt is bemutatnak, és úgy dönts. Vagy megveszed bővebb infók nélkül, amelyik tetszik és örömmel használod. -
ANDROID???
addikt
válasz
RetepNyaraB #9871 üzenetére
Avx cg5 40mm, a catler nem tudom hány mm.
A cg5. Tuti jobban támogatott, mint tchibo.Wilfa Classic aroma, az milyen?
-
válasz
ANDROID??? #9870 üzenetére
Mert az ilyen alap gépeket ész nélkül készítik. El akarják adni, minden más lényegtelen. Írtam feljebb, hogy a bézik, nyomásfokozóshoz biztos jók. Ha igényeid kezdenek támadni, ott bizony el kell kezdeni kinyitni a pénztárcát, vagy máshol kötni kompromisszumot (ld. kézi hajtányok).
Az avx-et nézd meg. Ha aszongya jó presszóra, akkor jó lesz - gondolom úgysem világos afrikai filter tételeket szeretnél húzni az ambianon. Csíbót hagyd a fenébe, az biztos.
-
ANDROID???
addikt
Hardcore.. Ott is küldenek a kézire. 🙄
Vacak tesztet nem lehet találni, a google nem ad normális segítséget.. Ott vannak azok az említett darálók amikről semmi érdemleges videot leírást nem lehet találni, nincs sok kedvem megrendelni kipróbálni látom hogy egy... aztán vissza.. -
Mr.Csizmás
Topikgazda
válasz
ANDROID??? #9864 üzenetére
meg automatás.
-
Mortein
tag
Tisztításra nektek mi a bevált módszeretek? Nézegetem az AVX kínálatát, mert pár dolgot rendelnék és lehet bedobnék pár tisztítószert is.
-
iatti
aktív tag
válasz
RetepNyaraB #9865 üzenetére
ott meg egyből a mazzer lesz a befutó. esetleg ajánlanak még zsebbe nyúlósabbat
-
válasz
ANDROID??? #9864 üzenetére
-
ANDROID???
addikt
válasz
ANDROID??? #9861 üzenetére
Van másik kávés topik?
-
ANDROID???
addikt
Valaki érdemi tapasztalattal, Tchibo és/vagy AVX CG5 , Catler CM8011 szerkezetekkel?
Akár privátban megfelelő lenne egy kis eszmecsere a tapasztalatokról. -
Richemano85
csendes tag
De'Longhi Magnifica Evo Automata Kávéfőző 104.990 Ft
https://www.emag.hu/delonghi-ecam-290-31-sb-magnifica-evo-automata-kavefozo-8004399021372/pd/DRFFNVMBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_3p_rewq&utm_content=arukereso_hu&cmpid=100973
AK:
https://www.arukereso.hu/kavefozo-c3174/delonghi/ecam-290-31-sb-magnifica-evo-p730946517/
#akció -
flash-
veterán
Delonghi dedica ec685 +Graef cm800 pároshoz melyik fajta és pörkölésű kávé a legideálisabb?
nem szeretem a savas gyümölcs ízeket.
(inkább a homogén vagy kakaos csokis-vagy "legrosszabb esetben picit kesernyés) izjegyu klasszik tipusu espresso -t)jól gondolom , a sötét-erős pörkölésű kell mindenképp ?
-
Casmonál amúgy most eléggé megéri 20% kedvezménnyel és ingyen szállítással, főleg ha legalább 400g a csomag.
-
kmarci25
veterán
Az impresso-nál már működik a KAVENAPJA2023 kupon, ami 19%-ot von le a végösszegből.
-
FireKeeper
nagyúr
Sziasztok
jelenleg Bialetti Moka-t használok, illetve egy kézi Hario darálót, viszont felmerült bennem a gondolat hogy kéne egy presszógépre váltani. 50e körül van már vállalható? illetve gondolom egy elektromos darálóba se ártana majd beruháznom, mert a Hario nem tudom elég aprót darálni.
jah az lemaradt hogy olyan gép kéne amivel tejet is lehet habosítani.
-
válasz
RetepNyaraB #9843 üzenetére
Mindenhol azt olvastam, láttam review-kban, hogy a K4 presszóra jobb, mint a K6. Utóbbi akkor jobb, ha mindenféle más kávét is csinál az ember (V60). Persze nem derült ki, hogy a kolléga mit akar inni.
Nekem csak presszó kellett, ezért lett a K4. Hatalmas ugrás a Graef után, ízben is és pangó kávé alapján is. Lehet, hogy tovább tart ledarálni, de hamarabb ledarálom a babot és "leecsetelem" a K4 alját, mint ameddig püfföltem a Graef-et, hogy adjon ki még 2-3 gramm kávét.
Ebben az árkategóriában mindenképp a K4-et ajánlanám a Graef helyett, kivéve ha valaki valamilyen fizikai okból nem tud tekerni. De ha egyszer begipszelik a karom, akkor is inkább rádugom majd a bit-es csavarbehajtót a K4-re, minthogy visszamenjek a Graef-ra...
És ezzel nem azt mondom, hogy élhetetlen a Graef, de a szememben kétszer olyan jó a K4 azzal együtt is, hogy manuális. -
Mortein
tag
válasz
RetepNyaraB #9845 üzenetére
Még alszom rá egyet, de szerintem behúzom.
-
válasz
Mortein #9844 üzenetére
Nézd; nem használtam, tehát ne rám fogd, ha veszel és nem tetszik
Avx-nél nagyon kellemes áron lehet rendelni, a pár gondot a V1-ből javították, ami review-t láttam lényegében dícséri. 120k Ft manapság kevés pénz sajnos, ezért kapsz egy 64mm sík késes őrlőt, jónak tűnő késsel.
Ha nem lenne itt a Majorom, simán vevő volnék rá ennyiért. -
Mortein
tag
válasz
RetepNyaraB #9843 üzenetére
Elektromos oldalon érdemes beleugrani a DF64 II-be?
-
-
Jeffjn
tag
válasz
RetepNyaraB #9829 üzenetére
K4-K6 vonalhoz képest ezek hol helyezkednek el?
-
flash-
veterán
nem tudom, azt még nem próbáltam, az biztos hogy annak az alján lévő pörkölési dátum 1 hónappal ezelőtti, pont azért kérdeztem mert felkeltette a figyelmem hogy vajon hogy viszonyul az omnia sötét pörkölésűhöz, de majd lehet bepróbálom valamikor csak most nem akartam próbálkozni, vettem ezt , ezzel elleszek fizetésnapig aztán majd jön valami normálisabb
de akkor is maradnék az olcsóbb vonalon 8-9e/kg
-
flash-
veterán
válasz
Mr.Csizmás #9835 üzenetére
köszi, de sokszor nekem körülményes futározni, plusz ha aznap kell azonnal, ilyen átmeneti kávénak, meg pluszba szállitási dijat sem szeretnék azért kérdezem hogy aki esetleg hasonlitgatta már össze ezeket az mit mond hogy az ilyen boltik közül
az biztos hogy a sötét pörkölés sok mindent elfedez
az biztos hogy van az ihatatlan kategória - pl tesco szemes, vagy ezek a bolti őröltek,
de valamennyire iható kategóriában talán van több is, ez is relativ persze de ha már nem undorodsz utána már jó ilyen hó végi kávézásra
(ezek a tesco szemes vagy bolti őröltek bármit csinálok fehéren vastagon átzubognak, olyan is, mig ezzel a sötét pörkölésű omniaval legalább tudtam valamennyire lassabb átfolyást és sötétebb ízt előhozni)
talán még a lidl kávéi amiket próbáltam és elfogadhatóak, illetve a penny selection de azt már nem látom itt ahol lakom a pennybe szerintem nem fogytak úgy a selection dolgok...
omnia barista talán valamivel gyengébb mint a fenti omnia...más:
Adam's Café-ról tud valaki valamit? helyi pékségben árulják,ez miféle lehet? -
flash-
veterán
olcsó szemes kávéból melyilet, ha gyorsba kell valami?
Tchibo family 1 hónapos pörkölés(alján rairt datum szerint),
vagy Omnia espresso (olaszos pörkölés)
(ez utóbbi a rossz felett van eggyel, mindenképpen iható, de ez a Tchibo nem tudom ehhez képest milyen) -
ANDROID???
addikt
válasz
RetepNyaraB #9785 üzenetére
Aldis főző kat, 46-os..
-
ANDROID???
addikt
válasz
RetepNyaraB #9829 üzenetére
Graef milyen gyártmány?
Elvileg AVX erősebb (watt magasabb), több fokozat talán. Ez a Catler elég erősen Graef klón? AVX/Catler telibe kínai gyártmány?
Pl használt Graef cn800 lenne a tutibb, mint a másik kettő origiban? -
válasz
ANDROID??? #9825 üzenetére
Jók ezek használtan is.
Amúgy a kis kúpos 48mm őrlők (ih, most épp nem emlékszem a graef ilyen-e) nagyjából ugyanazt hozzák, HA be lehet őket hangolni presszóra. A Graef egy bizonyított szerkezet. Ha az esetleges klónjai, vagy az avx őrlő asonló beállításokat tud (minél több fokozat, alátétezhető kés a jobb állításhoz, horribile dictu lassú fordulatszám, ami jó a kúposnak), akkor a legszimpatikusabbat vedd. Avx garanciális ügyintézése nagyon flott, ha szükséges lenne. -
goom
senior tag
válasz
ANDROID??? #9825 üzenetére
Néhány hónapon át használtam egy 702-est. Használtan vettem, úgy is adtam tovább, mindenféle probléma nélkül. Jó kis készülék, finom kávékat ittam.
De ahhoz képest elég komoly előrelépés volt a K4, véleményem szerint. Ehhez jön hozzá az érzés, hogy na, ez az én kávém, én őröltem meg.Meg ugye hogy új készülék, a nulla pangó, az igen sok fokozat, a kora reggeli csend...
Szerintem. -
ANDROID???
addikt
válasz
ANDROID??? #9825 üzenetére
Senki nincs itt, vagy halvány lila f.ngotok sincs?
-
ANDROID???
addikt
Nem vettem meg semelyik csodát 20 alatt, inkább valami normális kellene, de természetesen nem ész nélkül vagyonért (nem 80-100). Keressek használtan valamit akár egy Graef CM 702; 800, vagy jobb a nyugalom, és vegyek új készüléket?
Mi a helyzet az AVX gépeivel, vagy pl a Catler CG8011, nem azonos a CM 800 Graef őrlővel? -
eastsider
nagyúr
Sziasztok,
Mazzer Mini-e-n mennyi kb-ra a presszo finomshaghoz kepest a kotyeszba orles? -
-
-
-
Derron
aktív tag
Sziasztok,
Tovább próbálgattam a brikka bialetti kis kotyogóst, de olyan igazán finom kávét még nem sikerült főznöm vele. (A Nespresso egyenlőre minőségiben érződik). Ami feltűnt, hogy az alja nem teljesen sík, ha lehelyezem a főzőlapra billeg rajta. Lehet ez okozza a problémát? Vigyem vissza garanciába?
-
válasz
RetepNyaraB #9815 üzenetére
Hát akkor ez egy okos mérleg. Így már jobban beveszi a gyomrom
#9813Mr.Csizmás: Én is hifi-zek, ismerem a jelenséget
Én megmaradok a normális kategóriában (legalábbis a kábelezés tekintetében)
-
válasz
body007 #9812 üzenetére
Amíg nem próbálod ki (és nem tudod értékelni), addig nem lehet elmondani.
Amúgy egy acaia (de inkább a lunar, ami ennek a duplájába kerül) gyakorlatilag egy kis számítógép, teljes monitorozási lehetőséggel (plusz kékfogon appra csatlakoztathatod). Ha nincs ilyesmire igény, akkor a tudása felesleges és csak az marad, hogy rohadt gyors és pontos. 🤷 -
flash-
veterán
lehet hülye kérdés de pl mint a delonghi ec685 karos gép vagy a Lelit Anna ezeket a kategóriát hogy hívják? félautomata karos kávéfőző? vagy automata karos kávéfőző?
valahol félautomatának mondják, mitől az, de ha másutt meg csak automata karosnak akkor nem értem.. -
K.Tamas89
aktív tag
válasz
K.Tamas89 #9765 üzenetére
https://hardverapro.hu/apro/acaia_pearl_s_white_barista_merleg_bontatlan/hsz_1-200.html
Acaia Pearl S mérleg eladó, akit esetleg érdekel -
iatti
aktív tag
válasz
tuzpenge #9809 üzenetére
ez az. izlések és pofonok, de van olyan jó szerintem mint a grand cru. én szeretem ha van benne robuszta, ad egy kis testet a kávénak. tavasszal rendeltem utoljára goriziani kávékat, de vakahogy gyengusz volt az összes. talán ott is észrevehető, hogy hiába van rajta dátum, de az lehet hogy a csomagolás, és nem a pörkölés. na meg gyenge széria lehetett amit pörköltek.
-
kmarci25
veterán
válasz
tuzpenge #9806 üzenetére
Ez nyerskávé, amit linkeltél, inkább a pörköltek között nézelődj.
Régebben kóstoltam onnan a specialty vonalról, egész jók voltak.
nrbx: ÁK-n 160-tól vannak újonnan, úgyhogy szerintem állapottól és tartozékoktól függően függően <150 (ez mondjuk naked karral, IMS kosárral, dosing funnel-lel).
-
tuzpenge
őstag
[Erről lenne szó???]
Van olyan jó mint a Goriziana Grand Cru?
Köszi! -
iatti
aktív tag
a baby-k picit kimentek a divatból. én úgy tudom minden megegyezik a classic-kal, csak a ház más.
ma ránéztem nálunk is van az aldiban ez a kávé. ha nem vettem volna a héten szegedről egy kilót, megpróbáltam volna.na majd legközelebb. szegedről a dolce vita jött,már párszor rendeltem.nálam veri a la piazza-t, meg a velencei gondolásokat is.
-
nrbx
tag
Hello, ez ugyan nem bearazos topik, de szerintetek mennyiert kellene hirdetni egy hasznalt Sage Bambino Plus karos kavefozot, hogy azt el is tudjam adni? koszi.
-
looser
addikt
Egy Gaggia Baby (konkrétan ez), használtan vettem jó 6 éve :-) Emellé elsőnek egy Iberital Challenge került, amit 2021-ben cseréltem le egy Mahlkönig Vario Home-ra, ezek is mind használtan kerültek hozzám. Szóval most Baby és Vario páros. A Baby-n tuningolt Fragola, rézcső, pid és 10 bar-ra állította a nyomást. Az első gépem egy DeLonghi EC155 volt Hario Mini kéziörlővel. Emlékeim szerint ezzel sem jöttek le rossz kávék, de a dupla kosár is nagyon pici volt (itt 51mm csak a szélesség), ez volt az egyik oka a cserének, mivel sokáig kerestem nagyobb szűrőt, de csak horror áron és/vagy szállítással találtam. Kicsit sajnálom, hogy nem vártam egy Classic-ra. Ez a "nagy" setup-om :-)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ! ASUS PRIME Z390-P i5 8600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB GDDR6 DEEPCOOL Matrexx55 630W
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A70/Samsung Galaxy A71/Samsung Galaxy A72
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged