- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Szinte csak formaság: bemutatkozott a Pixel 6 és Pixel 6 Pro
- Huawei P10 - pisztácia nem is volt
- MIUI / HyperOS topik
- Fényképen a Poco F7
- Windows CE fórum
- Huawei P50 Pro - emlékkép
- Mobil flották
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
OLED TV-kben és nitekben gazdag, Boldog Új Évet!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
bisiz
tag
Sziasztok!
A panasonic GZ-2000 tényleg magasabb fényerővel rendelkezik mint a többi OLED? Vagy nem észrevehető. Most olvastam egy kommentet, hogy 200nit-el magasabb, ami nagoyn sok, de szkeptikus vagyok.
ASUS ROG B660-F GAMING WIFI, I5 14600KF, 4, Kingston 2x16gb ddr5-6000, ASUS TUF RTX 3080, Corsair rm650x
-
-
kets520
tag
válasz wallace 234 #46388 üzenetére
meglátjuk kiderül hogy ez van-e nálam is
-
-
blakey
titán
válasz ztfolder #46384 üzenetére
Kifutó modell esetében bármi lehetséges de általában jelölik ha bontott. Sok múlik az eladón is, hogy jelöli vagy sem. Átvételkor meg ugyis látod mit veszel át.
*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
ztfolder
csendes tag
Tervezek egy 950 -es panát venni. Kérdezném, hogy esélyes-e, hogy kifutó modellnél (mint ez is), esetleg belefut az ember amolyan problémás darabba, amit már esetleg visszavittek, javítottak. Esetleg élve az elállás jogával került vissza, ilyesmi. Ha igen akkor rádobok amennyit kell és új modellt veszek. Köszönöm a válaszokat!
[ Szerkesztve ]
-
kets520
tag
Sziasztok
Meg vettem ma a B9-et hááát nem is tudom
Lehetséges csak be állítás de a
B7-nek szebb képe volt[ Szerkesztve ]
-
J.J. András
őstag
de akkor a C9-es sorozatból keressek ? Vagy jó az itt a PH-n tesztelt B9-es néha-néha játékra ?
Vagy nyugodtan vegyek CX-es sorozatból, mert nincs különbség?10bit, vagy 12bit a panel?
más nem foglalkoztat, illetve a DP hiánya fura, a mostani LG IPS LCD-em is van....
segítesz ?'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''
-
Segal
veterán
válasz J.J. András #46378 üzenetére
Ez eddig sem volt titok. Már itt is többször meg lett említve.
"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)
-
J.J. András
őstag
figyeljetek, a Computerbase-en azt írják, hogy az új széria CX 2020-as, korlátozva van a HDMI 2.1 sávszélessége:
"HDMI 2.1 mit 40 statt 48 Gbits/s
Die HDMI-2.1-Anschlüsse des LG OLED 48CX sind auf 40 statt 48 Gbit/s limitiert, so dass sie kein 4K120 4:4:4 mit 12-Bit unterstützen – die C9-Serie aus 2019 kann hingegen 48 Gbit/s"Na, de a C9-es 2019-es sorozatban, ugyanez 48 Gbit/sec volt. És 10bit-es a panel, vagy 12bites?
Jó, a 32" LG monitorom VA panel és igazából csak 8bit-es színmélységű panellel, és közelről nézem, nem zavar, de egy fél-milliós TV-MONITOR-nál elvárnám, hogy tolja ki magából RGB-ben a full színmélységet.Szóval, mi a C9 jobb HDMI-csatit kapott mint a CX sorozat? A panel javult gyorsaságra, vagy csak a proci?
köszi
'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''
-
renziNNN
tag
válasz adamssss #46376 üzenetére
4k és 4k között is van különbség, a Bluray-ről származó 4k tartalom nem mindig elérhető és véletlen sem összetévesztendő mindenféle webdl forrással. Nyílván a fórumtárs azért preferálja a lemezt, mert annál jobb verzió nincs.
Mint ahogy említésre került, valóban viszonylag ritka az igazi 4k (nem felskálázott 4k tartalom), de a bitrate nem hazudik, ami a fájlok méretén tükröződik is. Egy magas bitrátájú 1080p tartalom is szépen tud kinézni a mai oledeken, de ez a verzió megint csak ritka. Így a 4k vs 1080p vita értelmét veszti, hiszen vagy úgy van vele az ember, hogy nem éri meg a 4k-s verziót nézni, mert nem lát (elég) különbséget, vagy pedig a létező legjobb minőséget szeretné nézni, ha már ilyen tvje van. Úgy gondolom mindkét oldal elfogadható.[ Szerkesztve ]
-
válasz daneel_hu #46367 üzenetére
Nem a tömörített verziókról volt szó hanem arról, hogy van olyan ember aki azt hiszi, hogy ha egy eredeti BD lemezt rak be akkor sokkal jobb lesz a kép mintha ugyanarról a lemezről készült bit/bit rip-et adathordozóról nézné. Ez egyszerűen nevetséges. Ebben lehet persze hinni csak annak valószínűleg nem sok lövése arról, hogy hogyan is működik ez az egész digitális lejátszás.
(#46368) ΞΔGLΞ : Kérlek olvass vissza! nem írtam, hogy nem látok különbséget. Azt írtam, hogy filmek alatt gyakorlatilag mindegy, hogy FHD vagy 4K, és mint írtam több okból is.
1. Sokszor a 4k (igen még a te lemezeiden is) nem valós 4k hanem skálázott 2k-ról.
2. A filmben elmerülsz így amíg nincs pixelesedés addig nem látsz különbséget.
3. Rengeteg film jön különböző effekttel (pl.: grain) ami miatt teljesen mindegy a felbontás)
4. A legtöbb esetben a kamerák minősége jelenti a szúk keresztmetszetet a képminőségben és nem a megjelenítő felbontásra.
Az meg, hogy a nevemmel sikerül "viccelni" szintén rólad árul el sok mindent egy szakmai fórumon...[ Szerkesztve ]
Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...
-
Northlorien
tag
válasz Jorgi Kormi #46374 üzenetére
Ebben a cikkben a hülyeség/karakter leütés, illetve csúsztatás szintje elég magas, és olyan valaki írta, akinek gőze nincs a film utómunkáról, sem a mögötte rejlő folyamatokról.
-
Jorgi Kormi
senior tag
Egyszer valaki itt már megosztotta ezt a cikket ebben a kényes 4k témában : [link]
Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".
-
daneel_hu
addikt
"De minek nézel meg olyan filmet, amiről nagy valószinűséggel tudod, hogy nem fog tetszeni?
Amiről meg tudod frankó lesz, azt kell a legjobb elérhető minőségben. Emiatt felesleges drágább tévére költeni, ha a minőségi tartalom másodlagos."Mindenhol ajnározták mennyire überkirály, tettem egy próbát.
Hülyeség volt.Mi a minőségi tartalom? Nekem nem az, hogy valami 4K/HDR-ben elérhető.
Nyilván ha valamiből elérhető akkor azt fogom nézni, de ha nem, az sem zavar. -
polonic
félisten
Bejelentettem téglalap és sávosodás hibát online az LG-nek. Mennyi időn belül veszik fel velem a kapcsolatot?
55B8 egyébként. -
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz adamssss #46366 üzenetére
Miért haragudnék, ez már csak amolyan morbid kíváncsiság részemről...
Kiragadtál egy, vagy néhány szót és most lovagolsz hozzáértésről.
Mégis mit szeretnél, rajzoljak folyamatábrát egyenlettel a kalibrálás, felbontás, méret, színtérről, hogy miért jobb egy gyári uhd real 4k korong egy butított warez 4k-tól etc... Vagy mit szeretnél? :-D!
Mégis minek írjak bármit egy olyan hozzáértőnek, aki kerek perec kijelentette, hogy fhd és 4k között nem lát különbséget.
Ne szövegkörnyezetet ragadj ki, hanem gondolkozz el ezen, miket irkálsz.
De tudod mit, igazad van. Nincs különbség. Oké Ádám? De most sssss...
Én meg kiszálltam ebből a témából...[ Szerkesztve ]
-
daneel_hu
addikt
válasz adamssss #46366 üzenetére
Nyilván egy uhd blu-ray a maga veszteséges tömörítésével cirka 100 gb-ba betömörítve végeredményben jobb mint ha fele annyi lenne.
Hogy ezt mennyire veszi észre valaki, az személyfüggő.
Nekem nem tűnik fel, sokkal inkább a tartalomra koncentrálok, ha 720p akkor 720p.Egy Trónok Harca lehet 4k/HDR is uhd blu-ray lemezen, nem tud meghatni.
(mert szarnak tartom, de nyilván ez is személyfüggő) -
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz adamssss #46364 üzenetére
Nos, ez egyáltalán nem így van, de gondolj, amit akarsz.
A hozzászólásaimból levágtad, hogy keverem a bitrátát a felbontással, na persze, de remélem nem netflix történetet vetted alapul. omg
Tudod mit, neked van igazad, továbbra is nézd az fhd-t, nincs ott tényleg semmi különbség. Én meg azért veszek még jó pár korongot és placebóval bemagyarázom magamnak, hogy a 4k felbontás még is csak jobb, mint az FHD.
Csak egy kérdés...
Nem lehetne, hogy néha, legalább beszúrj 1-1 tetves vesszőt? Mert sokkal jobb lenne úgy olvasni, nyilván nem csak nekem.[ Szerkesztve ]
-
En csak arra reagaltam hogy feltehetoen nagyon nem erthetsz ehhez ha abban a hitben elsz hogy a korongos jobb mint a korongrol bit/bit ripelt verzio. Mindezt azzal tamasztod ala hogy 100gb-os ott egy film, ami megint csak nem igaz mert az ezer plusz nyelv extra, stb foglaljak a helyet. A kepanyag nem 100gb.
latszik a hsz-eidbol is hogy kevered a bitrate-et a felbontassal, szinmelyseggel stb. Amikor Shield-et atvaltott fhd-re akkor te nem a felbontas csokkeneset erzekelted foleg hanem a kepminoseg romlasat ami pl hdr hianya plusz sok mase.
[ Szerkesztve ]
Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz daneel_hu #46358 üzenetére
Szerintem kiszúrható a 4k vs FHD mondjuk 2 méteren vagy azon belül, de aki ezt nézi az nem törődik a tartalommal.
Erre még akartam válaszolni... Egyik nap meghülyült az Nvidia shield pro és a netflix úgy döntött, hogy csak HD-ban szolgáltat nekem.
Komolyan már úgy voltam vele, hogy falhoz b...om, kicseréltem a HDMI-t, semmi, letöröltem a netflix-et, újra telepítettem, semmi, még mindig csak HD. Az egész player rendszerét, amihez baromira nem volt kedvem visszaállítottam, semmi, még mindig csak HD, de az LG beépített applikáción minden jött 4k DV, ahogy kell.Aztán egyszer csak megjelentek a 4k és szokásos Dolby Vision kiírások. Na most a lényeg, hogy jó pár jelenetnél, konkrétan a kedvenc sorozataimnál kívülről fújtam, hogy annak, hogy kell 4k-ban kinéznie, ahhoz képest az FHD még a shield tényleg talán a világ egyik legjobb AI-val is undorírótan nézett ki.
A mai napig nem tudom, hogy mi volt akkor a gond és, hogy mitől javult meg. Lehet, hogy semmit nem kellett volna csinálni, egyszerűen az android applikációval volt valami gebasz.[ Szerkesztve ]
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz adamssss #46357 üzenetére
Igen, simán kiszúrom és tényleg nagyon szemeim vannak. Még 2018-ban, nem azért vettem 300 ezerért Pioneer LX500 lejátszót (most inkább már bő 400 ezer felett van), hogy felskálázott moslékokat nézzek rajta. Gyűjtöm a korongokat. pl, Ebay-en elég jó árban lehet hozzájutni (megunt, egyszer megnézett), real 4k tartalmakhoz, még 7 db és már 100 db gyári korongom lesz.
---------
(#46358) daneel_hu
Mint írtam, nagyon is kiszúrható, ha nem, pl Adamssss kolléga által felvetett felskálázott és ráadásul butított tartalmakkal eteted a player-t, vagy a tévét. Nem véletlen, hogy a legtöbb film közel 100 GB tartalmúak a lemezek.[ Szerkesztve ]
-
daneel_hu
addikt
Szerintem kiszúrható a 4k vs FHD mondjuk 2 méteren vagy azon belül, de aki ezt nézi az nem törődik a tartalommal.
Igazából nincs jelentősége, hogy egy jól kódolt FHD tartalmat nézel vagy egy jól kódolt 4K-t.
Mindkettő jó.
Amennyiben a tartalom jó... viszont ha az nem... akkor tökmindegy.
Nem? -
blakey
titán
válasz ztfolder #46354 üzenetére
A B9 nem régebbi csak olcsóbb, alacsonyabb kategória ezáltal népszerúbb és amit most kapni lehet az elvileg a Foci EB-re készült volna, az is kifutó.
*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
chros
őstag
válasz gago1975 #46341 üzenetére
> "Ha egy panel Refresh rate 40-120Hz (Freesync 40-120Hz/FPS, G-Sync 48-120Hz/FPS) akkor szerinted a CX panel, hogy dübörögne 240Hz-en????"
Ha ez nem igy van, akkor elnezest mindenkitol, valamiert ugy "emlekeztem" (voltak talalgatasok, es/vagy osszekotottem a 120Hz BFI-vel), hogy a nativ refresh rate 240Hz. De most gyorsan rakeresve, nem talaltam rola semmi infot.
Ezek szerint maradt a nativ refresh rate 120Hz a Cx-nel (mint legalabb az elmult 5 evben).Igy viszont (visszaterve a BFI-hez), mi tortenik:
- 120Hz-es input mellett a BFI-vel? Nem mukodik ekkor? Ha igen, akkor melyik opciok (min/med/max)? Es ha igen, akkor hogyan? -
brucezly
csendes tag
-
Fisha
őstag
Ez volt már?
4k vs 8k "élőemberes" teszt. TLDR: gyakorlatilag alig valakik láttak, és ők is csak minimális különbséget a kettő között. (88-as oleden)[ Szerkesztve ]
-
ztfolder
csendes tag
Sziasztok! Miért nem lehet kapni c9 55-t? A másik, ha újból lehet, jobb választás-e mint a pana950 55-ös?
-
gago1975
őstag
Szia.
Ha egy panel Refresh rate 40-120Hz (Freesync 40-120Hz/FPS, G-Sync 48-120Hz/FPS) akkor szerinted a CX panel, hogy dübörögne 240Hz-en????
55,6" LG55CXPUA (ez a középeurópai CX3), 54,6" LG55CX9LA
Trumotion??Ne vicceljünk már, azt soha nem használja egy hozzáértő se, és az se REAL 240Hz.
Ekkora butaságot, hogy írhatsz le egy szakmai fórumon???
A Trumotion-t felejtsük el ,az csak egy "szappanopera" hatást idéző valami, amit minden fórumon (RTINGS is) az azonnali kikapcsolását ajánlják.Még game módba se használják a hozzáértők, ugyanúgy mint bármilyen segéd "szart".
Én még nem találkoztam olyan felvétellel, sportműsorral stb.. ahol esetleg szaggatott volna a kép, még DV, 100Gb-os HDR10 BT2020 4K MKV 265-ös nél sem, pedig ez már a 6. LG OLED-em.
Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500
-
chros
őstag
> Azt írtam, hogy a 120Hz-en van 120Hz-es BFI. 60-on meg 60, nem tolja fel azt sem 120Hz-es BFI-re (meg nyilván 24-en is, az sincs kitolva 120Hz-re). Itt az RTINGS mérése. 60Hz-en van egy 60Hz-es BFI-d, változtatható duty cycle-el (ha jól emlékszem a másikból, 70-50-30 kitöltési tényezvővel a low-mid-high beállításokra, de erre nem esküdnék meg).
Ezt nem ertem, mit ertesz "60-on meg 60" es "24-en is, az sincs kitolva 120Hz-re".
A CX panel 240HZ-en duborog.
24p tartalom BFI Off-al: 10x ismetel egy kepkockat.
Mi tortenik pl 24p-vel Medium BFI-vel? -
blakey
titán
Én sem szeretnék hizakodni, elképesztő módon tökéletes lesz, gyere és megmutatom miként. Nem kell emiatt különleges víz. Semmilyen foltot nem tűrök meg semmilyen felületen, így a TV-ken végképp nem, 10 évesen is olyan tökéletes a kijelző felülete mint kicsomagolás után, egyébként én még elemlámpát is használok a tökéletes tisztítás ellenőrzésére, semmilyen szögből nem látsz semmilyen hajszálvékony eltérést. Szóval semmilyen tudományos megállapítás nem szükséges ahhoz, hogy tudjam mire vagyok képes néhány csepp csapvízzel és egy mikroszálas törlőkendővel, ráadásul az OLED még könnyebben tisztítható, mint az LCD.
[ Szerkesztve ]
*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
Moby
veterán
válasz blakey #46337 üzenetére
Nem szeretek ilyen apróságokon huzakodni, de attól, hogy szétkened, és nem látod, foltot hagy. A csapvízben oldott ásványi sók vannak, amik kicsapódnak, ha a víz elpárolog. A desztillált vízben meg nincsenek sók (ionmentes). Van is vagy 50forint egy liter, szóval én biztos nem ezen spórólnék fél kötőjel kettő milliós tévéknél, dehát ki ahogy látja. Ez is olyan, mint a BFI
-
blakey
titán
(a csapvíz foltot hagy) - nem hagy, 20 éves tapasztalat. Spricni sem kell, ujjaddal felhordasz néhány cseppet. Ha gondoljátok, bemutatom, hogy lesz tökéletes a felület.
*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
Moby
veterán
válasz PlanetDada #46323 üzenetére
Mikroszálas törlőkendő, desztillált víz(a csapvíz foltot hagy), és nem árt valami spricni, mert csak egy lehellet víz kell a törlőkendőre. Vizet csak a kendőre, a tévére soha, és csak egy kis permetet, és legyen egy száraz kendő is kéznél.
-
Moby
veterán
A régi, lassabb lcd-k pont ilyenek De azon meg a lassú válaszidő fogja elkenni az egészet. A lassú váltás optikailag mossa el, a gyors váltás meg fiziológialiag. Az utóbbit lehet becsapni kitakarással.
Ahogy az elején írtam: a megállíthatatlan erő, és az elmozdíthatatlan fal problémája Nem véltelneül megy a kínszarás a témában évek óta. A mozizókat ez annyira nem bántja, de a gémereknél sokat számít. Van is most egy ilyen tendencia, hogy ezek a hárdkór gémerek hajtják fel a régi, de még jó állípotú, annó csúcs CRT-ket, mert még a 240Hz sem elég ehhez.
Egyébként oleden lehet szimulálni a CRT működését, csak a BFI önmagában rohadt aggresszív. Valami szofisztikáltabb eljárás kellene, ami laposab fel és lefutással rendelkezik pl. Pár év, aztán talán találnak valamit, de a villogást alapvetően nem lehet elkerülni, hisz a problémát a villogás megszüntetése idézte elő.[ Szerkesztve ]
-
Fisha
őstag
válasz Celtis #46332 üzenetére
Persze OLED_ben ilyen nincs. Nem is tudom műszakilag hogyan lehetne megoldani a lassabb átmenetet.
Hát én marha kíváncsi lennék egy olyan megoldásra, ahol az amúgy 4-5 ciklusig megtartott frame-ek helyett az utolsó már egy egymásra blurözött átmenet lenne a következő frame-mel (vagy csak oda számolna valami interpolációt).
Aztán lehet, hogy ez se működik, de azért megnézném...[ Szerkesztve ]
-
Celtis
veterán
Így van. A túl gyors váltás a mozgás akadozásának érzetét kelti.
Természetesen ezt is mérik az rtings-es tesztek "Stutter" címszó alatt. (Nem tévesztendő össze a judderrel, ami az egyenetlen sebességet jelenti) Általában az olcsóbb, lassabb LCD paneleken rövidebb ez az idő, ami azt jelenti, hogy elmosódottab a kép, de kevésbé észrevehető a film darabossága.
Akit zavar ez az akadozás, annak érdemes ilyen lassabb paneles készüléket választani.
Persze OLED_ben ilyen nincs. Nem is tudom műszakilag hogyan lehetne megoldani a lassabb átmenetet. -
Fisha
őstag
válasz Celtis #46328 üzenetére
Én még érzek ezen felül némi kavart a fejekben. Így egy kis kiegészítés: az olednél pont az nagyítja fel a samlpe and hold problémát, hogy túl gyors. Ez mérnökileg nézve jó lenne, de fiziológiailag sokkal rosszabbnak éljük meg a hirtelen váltást a két kitartott képkocka között, mint a valamennyire elmosottat. Ezért tűnik az oled mozgása még rosszabbnak, mint az lcd-é, sajnos.
Mondjuk azt nem teljesen értem, hogy erre miért nincs beállítás a mozgásos menüben. Mert ha tudunk hirtelen váltani, akkor tudunk lassabban is. Mindenki lője be, ahogy neki tetszik.
Ennek oka valszeg egyszerűen a "jóvanazúgy", illetve a "parasztok úgyse értenék".[ Szerkesztve ]
-
salapp
addikt
válasz daneel_hu #46325 üzenetére
Én a plazmára is vigyáztam, aki megvette, dobozban, szalon állapotban, örült neki.
Az első - 2011 áprilisban vásárolt - 42X20-at nem volt szívem eladni, kerül ide-oda a családi ingatlanokban.
14ezer üzemóra volt benne, amikor néztem pár éve és tesztképekkel is sehol egy képvisszamaradás vagy folt.
Oled tuti nem így öregszik, pedig tévét, ha egyáltalán, a W8-on nezünk.
De ott a szélessáv fekete csík, a kölcsönzött HBO és egyéb anyagok sarki logói, a hdd-ről nézett tenisz és egyéb mérkőzések fix képelemei, stb.Cathrine Tate: -Computer says: nooo!
-
Celtis
veterán
válasz adamssss #46317 üzenetére
Sokan - még magukat nagy szakértőnek aposztrofálók is - félreértették, félreértik a mozgókép felbontás jelentését. Ezt a felbontást úgy mérik, hogy egy egyre sűrűbb vonalakból álló tesztkép mozog a képernyőn és megállapítják, hogy szabad szemmel nézve mekkora vonalsűrűség, ami még megkülönböztethető.
Természetesen nem arról van szó, hogy a TV csak 3-400 sort tudna befrissíteni. A TV a teljes képet frissíti nagyon gyorsan és tökéletesen élesen. Nem is a képek közti átmenet az elmosódás oka, ahogy KTTech állítja.Nézd meg a #46322-ben linkelt tesztoldalakat. Attól függően, hogy az álló vagy a mozgó UFÓ-t követed a szemeddel, mást látsz a képen, pedig a monitor ugyanazt jeleníti meg.
A probléma oka nem műszaki hanem fiziológiai. A valóságban egy mozgó tárgy folyamatosan mozog. Minden időpillanatban egy kicsit odébb látod. Ha a szemeddel követed, akkor minden pillanatban a retinán ugyanott lesz a tárgy képe, azaz éles lesz.
Ezzel szemben az OLED egy sample and hold technológiás kijelző. Ugyanaz a képkocka viszonylag hosszan jelenik meg. (24fps esetén kb. 40ms ideig látható). Ennyi idő alatt a mozgást követő szem elmozdul, de a képen lévő tárgy nem. A mozgó szem retináján ez az állókép folyamatosan más helyre vetítődik, azaz elmosódik.
BFI esetén az állóképet rövidebb ideig jeleníti meg a kijelző, és ezalatt a rövidebb idő alatt a szem is kevesebbet mozdul el, azaz kevésbé mosódik el a kép a retinán.
Az rtings-es "motion blur" tesztekben pont ilyen elven tesztelik a TV-ket, egy fényképezőt mozgatnak a képernyőn mozgó felirattal szinkronban és viszonylag hosszabb záridővel lefényképezik.Amit leírtam az arra az esetre vonatkozik, amikor a szemeddel követed a mozgó tárgyat, de hasonló a jelenség, amikor a szem áll, és a tárgy mozog.
-
Celtis
veterán
Köszi. Ez megerősíti, hogy jól okoskodtam, és a nagyobb BFI frekvenciának csak ott van értelme, ahol a forrás fps is magasabb. Mondjuk nekem már nem tűnik életszerűnek, hogy 120fps-nél még motion blurt kelljen csökkenteni, de nyilván ilyen szintetikus tesztekkel demonstrálható ott is ez a jelenség.
-
sakal83
addikt
válasz daneel_hu #46325 üzenetére
Nagy az ertekvesztese 2-3 ev alatt. A led arak kevesbe csokkennek. Jo pelda az eg910v es a b7v. 400-500ks tvk 150-200k kozott mennek 3 evvel kesobb. Havi 10ks amortizacio eleg durva. En anno egy pana ledemet 3 ev hasznalat utan 40kval olcsobban adtam el. Ez havi 1k😀
[ Szerkesztve ]
-
daneel_hu
addikt
válasz salapp #46314 üzenetére
"Ráadásul az oled használtan a plazmához képest nagyjából eladhatatlan, be fognak ragadni nálunk, családtagoknál, akárhol. Hiszen nincsenek illúzióim, akármit csinálok, négy év múlva lesz retention, amivel fillérekért lehetne csak eladni annyi idősen."
Nagyon attól függ hogyan használod.
Ha vigyázol rá, akkor szerintem homogén marad és beégés nélkül.
Azt nem hiszem, hogy komolyabb fényerőveszteség lépne fel 4 év alatt.Most hagytam el az 5000 üzemórát, olyan mintha új lenne.
Másnak az 5000 üzemóra az 4-5 év.
Nem kell statikus elemeket nézni rajta órákig, vagy hirsávokat. Ennyi. -
blakey
titán
válasz PlanetDada #46323 üzenetére
Mikroszálas törlőkendő, ha szennyeződés is van akkor néhány csepp vízzel. Cif az mar, olyat nem szabad használni.
*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
PlanetDada
csendes tag
Sziasztok!
Ki mit használ a OLED panel külső tisztítására? Nem merek nekiesni semmivel mert annak idején a plazmát is el tudtam cseszni CIF-el. Szóval felelősségteljes hozzászólásokat várok Gondolom itt is van valami fényvisszaverő réteg még ha nem is látszik amit nem mindegy mivel tisztítok le. -
Moby
veterán
-
KTTech
veterán
válasz adamssss #46317 üzenetére
Elmosódott lesz a kép frissítéskor, ezért csökken a mozgóképfelbontás.
A probléma forrása a sample-and-hold működési elv: a képet kint tartja a megjelenítő a következő képkocka érkezéséig. A váltási átmenet okozza a mosódást, hiába sokkal gyorsabb az OLED reakcióideje, mint az LCD-nek.
Ez nem gond állóképnél, de mozgóképnél igen. Sok tesztoldal mérte is régebben. Egyébként ez az adat az első OLED-ekre vonatkozott, mert gyorsan rájöttek, hogy kezdeni kell valamit vele.Nálam a 60-120Hz sem lenne elég mozgóképnél, annál jóval magasabb frekvencia kellene... olyan 240Hz körül már talán megfelelő lenne (de jelentős problémákat szülne, és a legkisebb gond a sávszélesség lenne, amit igényel). Viszont filmeknél pont az ellenkező hatást vált ki... számomra a HFR filmek sorozatnak se jók, nemhogy élvezetes filmnézésre (pl. a Hobbit-ot kifejezetten gyűlöltem ilyen formátumban).
Ennek az agy alapvető működése az oka. A 24p-nél a hiányzó információt ki kell pótolnia, amivel úgymond "jutalmazó" reakciót vált ki, hiszen megoldja a feladatot. Magasabb frekvencián egyre kevésbé fog ez működni, és elveszti az érdeklődést is az ember hosszabb távon. A 24p egyébként nagyon jól el van találva: már elég gyors a mozgó kép illúziójához, de még elég lassú ahhoz, hogy ne legyen "szappanopera" érzése az embernek. Már 1-2 Hz eltérés is komoly változást okoz ebben az esetben.
www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon
-
KTTech
veterán
Ez nem igaz. A bejövő jel frekvenciájának nem sok köze van a panel valós képfrissítéséhez.
Egy 24p-s bejövő jel általában 96Hz vagy 120Hz-el kerül megjelenítésre, akkor is, ha épp nincs BFI használva. Egyszerűen a képkockákat egymás után ismétli a TV 4-5 alkalommal, interpoláció nélkül (ezért nem lesz szappanopera effektus). A probléma itt a szemünkkel van, mert a lassan változó képet elmosódottan érzékeli (még rosszabb, ha a kontraszt is alacsony).
A BFI-nek a panel maximális képfrissítési frekvenciájához kell igazodni, mivel az fogja megadni, hány képkockát tud megjeleníteni egy egységnyi idő alatt (az egységnyi idő a két képkocka közti időt jelenti). Értelemszerűen minél gyorsabb a panel, annál több black frame tud közé jutni, illetve minél magasabb a bejövő jel frekvenciája, annál kevesebb fekete képkockát lehet beszúrni.A BFI egyébként kb. az egyetlen módszer, amivel tudják az OLED mozgóképfelbontását növelni. Az LCD-nél volt a scanning backlight, ami 1600Hz felett már egész jó eredményt ad.
A plazmák impulzusüzemmel oldották meg a feladatot, az utolsó szériában 1/3000s alatt jelenítették meg a képkockát. Az OLED számára ez nem járható út (bár elvileg nem lenne lehetetlen, elég gyorsan kapcsolhatók a LED-ek, viszont pontatlanabbá válna a megjelenítés).
www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon
-
válasz KTTech #46294 üzenetére
Az OLED-egy filmnél képkocka váltásnál nem frissíti le az összes pixelt csak 300-400 sort? Erről van valami hivatalos infó?
Véleményem szerint az OLED-nek közel tökéletes a mozgókép megjelenítése arról nem a technológia tehet, hogy a filmeket 24p-ben gyártják... Egy 60 vagy 120hz-es tartalom tökéletes mozgás szempontjából is. Az hogy a plazma jobb volt azt a technológia hibájának köszönhette ami az emberi szem számára jobbnak tüntette fel a mozgókép megjelenítést.
Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...
-
Moby
veterán
Tehát azt írtam, hog 24Hz-en nem megy? Húzd már alá, a hozzászólásban...
Azt írtam, hogy a 120Hz-en van 120Hz-es BFI. 60-on meg 60, nem tolja fel azt sem 120Hz-es BFI-re (meg nyilván 24-en is, az sincs kitolva 120Hz-re). Itt az RTINGS mérése. 60Hz-en van egy 60Hz-es BFI-d, változtatható duty cycle-el (ha jól emlékszem a másikból, 70-50-30 kitöltési tényezvővel a low-mid-high beállításokra, de erre nem esküdnék meg).
És most leírtam hótugyanazt másodszor is. Éljen.[ Szerkesztve ]
-
salapp
addikt
válasz daneel_hu #46313 üzenetére
Annyira gyönyörűek a színek, annyira nagy a kontraszt, olyan jó, hogy nincs dither (azt is láttam már két méterről is), nincs táp-cicergés. Szóval bőven van a réven az uszály gyomrában. A plazma szuper volt, még két éve is gyárthatták volna a nagyobb VT60-asokat, sokan, ha max 300-ért lett volna egy 55-ös, vették volna még. Az oled is eltűnik a süllyesztőben, egy szempillantás alatt, amint jön egy jobb technológia.
Ráadásul az oled használtan a plazmához képest nagyjából eladhatatlan, be fognak ragadni nálunk, családtagoknál, akárhol. Hiszen nincsenek illúzióim, akármit csinálok, négy év múlva lesz retention, amivel fillérekért lehetne csak eladni annyi idősen.Cathrine Tate: -Computer says: nooo!
-
salapp
addikt
válasz Pro Koryak #46308 üzenetére
Azért nem - valószínűleg - mert van egy 50W809C VA paneles lcd is.
Cathrine Tate: -Computer says: nooo!
-
Moby
veterán
válasz salapp #46305 üzenetére
Nos igen, ez az emberiség egyik megállíthatatlan erő-áthatolhatatlan fal talákozása. A gyártók évtizedek óta küzdenek a villogás megszünetésével, mert zavaró, meg az élettani hatása sem túl vidám, majd amikor már egész jól megy, akkor elkezdik visszacsempészni a villogást, mert a folyamatosan vetített képekben a szemünk nem látja meg a mozgást
[ Szerkesztve ]
-
BusinessGuy
őstag
válasz mucsácsó #46293 üzenetére
Már megint? Game módban sosem volt. Sem a q9 sem a q90r esetében amik a fullfull 4k-k qled vonalon. A local d mindig megbutul hogy elfogadható legyen az input lag. Ezt már kitárgyaltuk, hivatalos nagy fórumokon q9 és q90 tulajok is képekkel mutogatták be, akárcsak a hdtv-sek szakijai youtube-on. Játékra a legdrágább qledek is kategóriás lemaradásban vannak a legolcsóbb 4k oledekhez képest is.
-
Pelican
őstag
"The OLED Motion setting enables the C9's black frame insertion (BFI) feature. Enabling it activates the BFI feature at 60 Hz, which may bother some people. With this enabled, there will always be judder with 24p content."
Nem csinált nagy kedvet hozzá, hogy bekapcsoljam...http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit
-
Moby
veterán
válasz Celtis #46297 üzenetére
De ez a CX 120Hz BFI-hez 120Hz -el is kell etetni (RTINGS szerint nem is megy, csak game módban). Amúgy ugyanúgy 60Hz-en megy, csak a kitöltési tényezőt tudod szabályozni, amit viszont nem tudsz a 60Hz-es BFI-nél. Emiatt kevésbé láthatóan villog, jobb lesz a fényerő, de csökken a hatásfoka is, és a villogás frekvenciája ettől még marad.