Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz R̲e̲m̲ #35622 üzenetére

    játék alatt nem tudom mit értesz pontosan - nálam 1080p 60/75 fps-nél kánaán volt 4g-n amiket néztem a 3800x mellett -
    render is tud fűteni attól függ milyen fajta, 4-ghez képest 4,2g 5%-kal gyorsabb, érdemben nem sok mindenen változtat
    laptól is függ mi mit állít és mi mit ír felül, gb lapok mókásak tudnak lenni ilyen szempontból ha nem ismeri az ember őket
    de az msi x470-nél is találtam azért mókát
    azt megpróbálhatod, hogy belövöd 1,2v mellett 4,4g-re a cpu-t
    tdp limitet viszont befixálod pl 100w-ra, az edc limitet 100a-re - hasamra ütöttem, de ennyiből már azért nagyot ment a 3800x is, 3900x pedig annál is jobban teljesít ugyanakkora fogyasztással -

    így játéknál menni fog 4,4g-n minden mag akár - persze ha úgy stabil marad a cpu ekkora feszen -
    rendernél viszont esélyesen minden magot lefog 4,2-re vagy akár alá is - ez egyszerű, megnézed mi történik rendereknél 1,2v@4,2-n, hw info 64-ben az effective órajeleket nézd, az mutatja meg tudják-e a magok az ac setupot, vagy van eltérés egy/több magnál -
    ha biztosan nem adsz neki avx-et és stabil lesz így, akkor ez egy alternatíva a magasabb órajelekre játéknál
    mire kipróbáltam volna eladtam a gépet, úh. gyakorlatban nem tudom hogy menne-e, de elviekben igen
    de én nem ajánlom ha csak most csöppentél bele
    a 4,2 és 1,2v elég renderre akkor hagyd - egyébként tuti elég, max a tdp és edc limittel kell játszanod -, és akkor játék alatt adott a 4,2g biztosan
    és tuti nem főzöl meg semmit
    hwu-nál szoktam látni megküldik 1,35v-tal is cb 20 alatt a 3900x-et ac setuppal 4.3g körül órás tesztre, én azt nagyon erősnek tartom akkor is ha durva vízzel hűt valaki

    szerk:
    ETOM
    biztosan hiba a ram beállításában
    belefutottam párszor mikor kísérleteztem egyes értékekkel - feszültségek, sub timingok -
    amint átpöccentettem a kísérleti értéket magasabbra/kisebbre utána már nem állt ki hibára, hanem szépen lefutott, vagy ha már minimális defektet okozott az újabb állítás akkor hibát jelzett de tesztetl tovább

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák