- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Milyen okostelefont vegyek?
- Mobil flották
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- One mobilszolgáltatások
- Kikristályosodik a Razr 60
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
martonx #67984 üzenetére
Az itt ajánlott bankok közül 2-vel volt nagyon durva tapasztalatom, konkrétumot nem írok, de az egyik valakinek majdnem milliós összegbe került (bank hibája), a másik nekem majdnem komolyabb összegbe került. A negatív példákat nem nevezem meg, azóta viszont az OTP-t ajánlom csak. El kell gondolkozni azon, hogy valamiért mégis tudott piacvezető maradni.
-
Lacielvtárs
nagyúr
válasz
martonx #67986 üzenetére
Hat akkor en magam a Budapest bankot ajanlom. A személyes ügyfél kezeles itt szegeden korrekt.
Az online felulten nem rossz, bar mobil alkalmazas nuku...
Az otp online nagyon jó, alkalmazast imadom, viszont a személyes ugyfel kezeles, hat nem rossz, csak sokat kell várni.
Nekem ennyi a véleményem.
Rafi is volt mint ceges szamlank...
De akkor en meg nem jártam annak a fiókjában, igy nem tidok véleményt alkotni. -
válasz
martonx #67799 üzenetére
Mióta ilyesmire rálátásom van, azóta nem láttam olyat, hogy a 6 hóból - konkrét ügyintézés mellett, tehát nem úgy, hogy "ráér", "majd intéződik" - kicsúsztak volna. Ez a határidő olyan hosszú, hogy ennek nem szabadna megtörténnie. És ezzel a bank is tisztában kell hogy legyen. Mondják meg, hogy nem akarják és kész.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
martonx #67806 üzenetére
Ügyintézőnek: "Kis kezit csókolom, fiókvezetővel szeretnék beszélni."
Fiókvezetőnek: "A panaszkönyvet és a felügyeleti szervek listáját legyen szíves. Ha megtenné, hogy segít szakmailag helyesen megfogalmazni a mondókámat, hálás lennék."Levelet közjegyzővel, vagy ügyvéddel küldetném el a felügyeleti szerveknek és a bankfióknak és a bank központjának, valamint magamnak oly módon, hogy mind eredeti aláírt példány, az alján meg szerepel az is pontokba szedve, hogy ki kapja meg.
Van valami ombudsman is, aki az esélyegyenlőségért, fiatalokért van, nem?Bíróságokon péntekenként van ingyenes panasznap, ott is kérnék írásos állásfoglalást a kérdésben, ezt meg lehet mutatni szintén a banknak.
-
válasz
martonx #67803 üzenetére
Persze, érthető, de akkor, amikor másodszorra kérték az utolsó igazolást, akkor kellett volna tőlük írásban kérni egy nyilatkozatot, hogy ez tényleg az utolsó...
Én mindenesetre összeírnám a teljes történetet, a PSZÁF-nek címezve, és adnék nekik belőle egy másolati példányt, hogy jövő héten szándékozol postára adni, ha addig nem törtéik előrelépés az ügyben...
-
MaciG
addikt
válasz
martonx #67693 üzenetére
Nem feltétlen. Te leparkolsz menetiránnyal szemben, majd később ugyanarra az oldalra beparkol eléd egy dobozos autó meg lehet mögéd is beáll valaki (vagy már te alapból így álltál be, hogy ezek ott voltak). Nah most elindulásnál te kb semmit nem fogsz látni a dobozos autó miatt, mivel így hogy szemben állsz a forgalommal, te mint sofőr a szegély felőli oldalon fogsz ülni. Nekem volt már ilyesmiből majdnem balesetem, hogy jövök a busszal és valaki egy teherkocsi mögül félig kiteszi a kocsi orrát elém, hogy lásson valamit...
Persze, az igaz, hogy ebből nagyon ritkán van baleset, de elkerülni is egyszerű ezt a fajta parkolást különösebb erőfeszítés nélkül. Akkor meg minek rizikózzunk? -
Rick4
félisten
válasz
martonx #67697 üzenetére
Hidd el, tk egyszerű az ilyen apróságokra is ügyelni, én erre nem szeretnék pénzt kiadni, és azon túl, hogy a pénzem megmarad, úgy érzem, magammal szemben is vagyok annyira igényes hogy szabálykövető módon közlekedem, még ha ezt ebben az országban nem sikk kimondani.
.
-
azbest
félisten
válasz
martonx #67681 üzenetére
Amíg van szabálytalankodó, addig megéri nekik körbejárni vadászni.
Egyik ismerősöm évente több százezret költ büntetésekre, mivel vannak szabályok, amelyeket nem tart helyénvalónak és ezért nem tartja be őket. Te még olcsón megúsztad.
De látom azt is, hogy az egyik szegedi téren már két és fél éve megváltozott a forgalmi rend, de mégis mindennap tucatjával szegik meg. Volt amikor egész nap rendőrt állítottak a végére, aki nem büntetett, hanem tájékoztatott és visszafordított minden szabálytalankodót. Aztán volt olyan is, amikor rendőrautó várta a szabálytalankodókat és bírságolt. De sosem adják fel, ha nincs ott rendőr, akkor sokan mégis arra hajtanak.
Ha jól tudom, mostmár a bírságok nem a helyi jardot gazdagítják, hanem központi költségvetésbe mennek.
Persze tudom, hogy te csak kiadtad magadból a gőzt az értelmetlen kiadás miatt, de ez ellen csak úgy lehet fellépni, ha nem szabálytalankodunk.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
martonx #67685 üzenetére
Amikor az átkelőn dolgoztam, jött mindig a messzi fentről az ukáz, mire kell odafigyelni. Volt, hogy gépjármű típus, évjárat, szín volt kiadva, máskor rendszár harmadik karaktere. A gumibottal rendelkező rendőrnek a legkönnyebb, neki gondolkodnia nem kell, azt mások megteszik helyette. Ne amiatt nyavalyogj, aki hajnali 4:26-kor levideózott, hanem aki 2 munkanappal korábban hivatali időben ezt kitalálta.
Lengyel utca... Elég frekventált helyen van, közel a megye rk. Gondolom, Rick4 utcájában még sosem osztottak ki közlekedési bírságot. -
Polemius
senior tag
válasz
martonx #67679 üzenetére
Erre is vonatkozik vajon az objektív felelősség? Biztosan állítod, hogy emlékszel, melyik családtagod parkolt szabálytalanul abban az időpontban?
Szerk: Erre az esetre is vonatkozik?
szerk2:
Attix, szerintem egyszerű logikája van: ha a másik oldalon parkolsz le, nem tudod, arra a szakaszra milyen korlátozás vonatkozik (milyen tábla van előtte kitéve). -
Attix82
addikt
válasz
martonx #67681 üzenetére
Sok járművezetőt büntetnek meg mostanában menetiránnyal szemben történő parkolás miatt, így azt feltételezem sokan nem értik a logikáját miért nem szabad bal oldalon várakozni.
És bár a 40. §. is egyértelműen leírja, hogy a “jobb szélén szabad”, de nem árt tudni ennek az értelmét:
Ezt pedig a jobbra tartás szabályában érdemes keresni.
Az írja elő, hogy a járművel a menetirány szerinti bal oldalon – a kikerülés és előzés esetét kivéve – nem szabad közlekedni.
Ha nem szabad itt közlekedni, akkor nem is tudunk szabályosan megközelíteni egy túloldali parkolót.Egy másik érvre pedig az egyik kolléga hívta fel a figyelmet, miszerint kivilágítatlan helyen a menetiránnyal szemben álló járművön nem látszódik a fényvisszaverő -amelyek csak hátul kerülnek elhelyezésre -, adott esetben ez is baleset veszélyes lehet.
-
válasz
martonx #67214 üzenetére
Komolyan mondom.... Nem semmi.
Bárki, azaz bárki, akinek van ügyfélkapuja (a banknak kell hogy legyen a bejelentések beküldése miatt) 1000 Ft-ért azaz Egyezer forintért elektronikusan 3 perc alatt lekérdezheti egy ingatlan nem hiteles tulajdoni lapját. Oké kell hozzá egy BANKkártya, de szerintem a BANKnak csak van egy BANKkártyája
Ha ráköltik a banki költségekhez képest már-már hihetetlen magasságokba szökő 3600 Ft-os költséget akkor hiteles elektronikus tulajdoni lapjuk van, igaz ennek az olvasásához telepíteni kell a számítógépre egy full ingyenes progit (microsec e-szignó).
-
Rick4
félisten
válasz
martonx #67214 üzenetére
Ez az elkényelmesedett ügyintézők miatt van így. Ő megteheti, nincs versenyhelyzetben, fix a fizu. Tegnap hosszabbíttattam a jogsimat, igaz, március 21.-én járt volna le, de mondom belefér, legyen csak meg korábban az ügyintézés. Hétfőn megvolt az orvosi vizsgálat, tegnap bementem a tesco kormányablakhoz. Húztam egy sorszámot, leültem egy asztalhoz, elmajszoltam egy fél somlóit, meg egy kólát. Mögöttem egy gyerek üvöltött a gyerekmegőrzőben, a mellettem lévő emberre épp egy életbiztosítást tukmáltak, a harmadik meg a telebakkal beszélt telefonon, de üvöltve, és a biztonsági kódját mondta be. Dél körül a szokásos jogos ebédszünetükre készültek a kormányablakos nénik, az egyik kerek formájú először megebédelt a férjével, majd azután átült a másik két kolléganőjéhez. Beszélgettek, piszkosul ráértek, mivel a sor amúgy se haladt. Nagy nehezen kb 1 óra után sorra kerültem, a papírmunka úgy ért véget, hogy elbattyogtam a tesco túlsó végén lévő postára, a kolleginák közül a kettő elkísérte a postára is az egyet, ne unatkozzon szegény ott a sorban, majd úgy gondolván, hogy van még idő mindenre, besétáltak a deichmannba cipőnézőbe. Az emberek persze vártak, jól van az úgy. Ha lett volna kis kártyájuk, amivel kifelé- befelé csekkolni kellett volna, és ezt ellenőrizte volna valaki, talán egy kicsit másképp történt volna minden.
-
bb0t
őstag
válasz
martonx #67214 üzenetére
Én sokszor egy-egy inkompetens ügyintézőre vezetném vissza ezeket az anomáliákat. Általában igaz, hogy ha szerencséd van akkor ismerik az ügymenetet ha nem akkor meg nem. Tőlünk eddig két hivatalban kértek olyan igazolásokat melyekkel nem is kell, hogy rendelkezzünk. Meg sokszor azért szopatnak, hogy nekik kevesebb melójuk legyen.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
martonx #67013 üzenetére
Nincs Androidos cuccom, egy Nokia 101 DS az egyik telóm, a másik egy BlackBerry 9780. Ezekkel aligha lehet követni, legalábbis rendőrségi parancs nélkül.
Az más tészta, hogy desktop vonalon Chrome-ot használok és ugyanúgy vagyok bejelentkezve munkában és otthon is. Baromi kényelmes.
Aki meg azt hiszi, hogy személyes adatot nem tárol a gépén, az még nem nyitott meg egy elektronikus számlát a böngészőben csatolt fájlként...
-
Rick4
félisten
válasz
martonx #66973 üzenetére
Erre csak annyit mondok, van itt még 8-10 db asztali pc-m, jó régi 478-as foglalatos P4-esek, AM3-as AMD, 775-ös intel, mindegyik olcsó házas, codegen tápos, mind működik. És régebben szinte mindenkinek ilyen tápja volt, 100-ból 10 év alatt 2 unta meg. Szóval az, hogy rossz lenne, azért 10-15 év után lazán tagadható, hogy egy 5-6 éves táp felújításra szorul, az nem meglepő, de akkor ezeket is újítgatni kellett volna.
-
válasz
martonx #66914 üzenetére
Na igen. De ha már ennyire balf@szok, akkor legalább a sáv közepén lenne, ne pont ott, ahol a kerekek mennek. Vagy mondjuk a Brüsszeli körút, ahol össze-vissza vannak elhelyezve, valami szuperszámítógéppel számíthatták ki az építéskor a csatornafedők pontos helyzetét, hogy semmiképp ne tudd mindet kikerülni.
Eleve minek ennyire sok csatornafedő? Kb. házanként van 3-4 db, a Csongrádi és a József A. között van kb 50 db csatornafedő. Ebből 49 az utóbbi 30 évben nem volt kinyitva... -
bb0t
őstag
-
SirRasor
addikt
válasz
martonx #66768 üzenetére
Holnapra lenyugszom majd, de attól még a tervek nem fognak változni.
Baba van, még mozogni is lehetne vele, de félek másik országba menni 0 ismerettséggel és 0 gyakorlati angol nyelvtudással (nyelvvizsgám van, csak sose használom guglin kívül). Szóval jó lesz az a Pest. Aztán majd ki tudja mit hoz a sors.bitpork a 9gag-es WAT-ot arra értettem, hogy Mi. A. Nyavajáért. Kell. Így. Írni.
Rick4 Nem látok a jövőbe. Kb. az egész életemet máshogy csináltam volna, ha tudom, hogy mi lesz. De az adott pillanatban mindig úgy éreztem, hogy a legjobb döntéseket hozom. Ha 14-18 évesen többet lettem volna friss levegőn és többet mozgok, akkor nagyobb lennék magasságban és izmosságban is. Ha az első Pesti prog.munkám után nem a rendőrséghez mentem volna el "szoftverfejlesztő" rendszergazdának, hanem tovább programoztam volna friss diplomásan, akkor most nem lenne ilyen dilemma. De akkor jobban tűnt egy fix stabil állás a szülővárosomban, ahol VAN HOL LAKNOM, mint egy olyan városban, ahol nincs még ismerősöm se, nemhogy lakás.
Szóval hidd el, utólag - ahogy mindenki más is - én is qrvaokos tudok lenni. -
válasz
martonx #66739 üzenetére
Nagy vonalakban igazat adok neked, de nem csak a pénz a fontos a 120.000 - 250.000 között se ha van egy rossz munkamorálú csapat 120.000-ért minek dolgozzak "motivációval" akkor ha mindenkinek duplázod a bérét akkor is fél év múlva már elfelejtik és újra minek dolgozzak lesz a motiváció...
Sajnos az itthon maradt emberek nagy részének büdös a meló, aki dolgozni akart és a keresett pénzből megélni (s nem volt kötödése és külföldre tudott / tud menni dolgozni az megy)... Itthon jelenleg 3 csoport marad szerintem:
- a segg hülyék (lusták) kb a jelenlegi (18-60 közzötti) magyar lakosság 75%-a
- 24% akinek kötődése, háza, kutyája, macskája van és itthon akar boldogulni vagy nem mer váltani
- 1% aki már lassan itthon annyit keres mint németben mert hiányszakmája van -
bb0t
őstag
válasz
martonx #66739 üzenetére
Ok, kérdés: van egy magára nem adó, igénytelen inkompetens dolgozód akinek megduplázod a fizetését. Igényes lesz? Precíz lesz? Hozzáértőbb lesz? Nem, ezek nem olyan tulajdonságok melyeket a pénz határoz meg. Ezeket gyerek korunk óta visszük magunkkal. Ha valaki igényes akkor igényes minden körülmények között. És a demotiváltsága nem abba nyilvánul majd meg, hogy rosszabb munkát végez hanem abban, hogy elhúz attól a cégtől.
ShadowX : én sem azt mondom, hogy Fehérvár jó hely de közel van veszprém, a balcsi, a határ, pest úgyhogy én el tudnék arrafelé lébecolni.
nap: pontosan...
-
ShadowX
őstag
válasz
martonx #66731 üzenetére
A normálisabb helyeken itt is igencsak pestiesedtek az árak az elmúlt 1-2 évben (legalábbis Szegeden). Az alkalmazottak bére pedig sehova nem emelkedett, plusz még mindig nívós a 4 órás bejelentéssel 12 órát dolgoztatni (munkámból kifolyólag látom). A vállalkozó meg a legújabb Q7-essel jár, mert inkább magát kényezteti, minthogy visszaforgatná a pénzt...
Egyébként ha mozogni akarnál jobb munka miatt, akkor hova lehetne? Van Pest, meg van Pest. Ennyi. Tőlünk eltérő országokban azért a vidék fejlettebb. És most Kecskemétet meg Győrt ne említsük, mert ott sincs nagy választék szórakozás tekintetében.
-
bb0t
őstag
válasz
martonx #66731 üzenetére
Igen, neked is igazad van de én meg nem szeretem lépten nyomon azt hallani, hogy azért dolgozik valaki sz@rul mert nem kap elég pénzt. Én sem kapok annyit amennyit szeretnék, amennyi járna de mégis precízen végzem a munkámat, mert magammal szemben támasztott elvárásom az igényes munka. A pénz önmagában nem elegendő motiváció, erről olvastam nemrég egy tanulmányt, ergo annak hiánya sem szabad, a munkád minőségére kihasson.
Nyilván aki megfizeti az embert az válogathat, aki meg 120 nettót tud adni az meg azzal boldogul ami van. Kevés pénzért nyilván nem a felszolgálók gyöngye fog neki dolgozni, viszont akkor miért van az, hogy a Bácsalmási Sárga csikóban a tizenéves kissrác, illedelmesen, tisztelettudóan a szemembe nézve kérdezi meg, hogy hozhat-e még valami.
Szeged ilyen szempontból egyébként tuti, hogy országos mélypont. Nálunk nincs kínálat semmiből, ugyanazok a boltok vannak minden plázában, kávézók éttermek 12 egy tucat, nem értünk a turizmushoz, pedig az Alföldön nem igen van más.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
martonx #66704 üzenetére
A Novotel nekem is megfordult a fejemben. Az Art Hotelt kissé drágának ítélem.
Oskola utcán az Edit vendégházat dicsérték, de nagyon szűk a lépcsőház.
SzennA Vendégház, vagy Brindza Vendégház a vasútállomásnál. Csak ezekről nincs tapasztalatom.DarkByte: megszoktam a fórum arculatát, amin most módosítottak. Például nem tudom a neved dupla klikkel kijelölni és Ctrl+C... Ezért rejtem el a tagságomat.
-
bb0t
őstag
válasz
martonx #66642 üzenetére
Hát az lenne a cél, hogy legyen mindenkinek.
Én hajlandó lennék fizetni, elvégre rengeteg a tudásanyag amit itt felszív az ember és a minőségi tartalomgyártás oltárán miért ne áldozzak? De egyelőre nem győzött meg a rendszer.madstunt:
Nekem csak egy epl-3 illetve 5 van kéznél. Szeretem az olyt, de sony szenzor van már abban is. Elfogadnék egyet a nex szériából, vagy egy alphát a dslr-ek közül. -
Vesztor87
senior tag
válasz
martonx #66592 üzenetére
Vannak olyan lakáshitelek is, mint a mienk, ami 5 évre előre fix kamatozású, illetve előre már 10-20 évre is fixálhatóak kicsit több részlet fejében
lugosi: ha szerződöm akkor gondolom a kiépítést megcsinálják ingyért. Viszont most nézem hogy a routerem ha minden igaz csak 100 megás lan porttal rendelkezik (tp link wr841n). Fene gondolta volna hogy egyszer kellhet több is
Durva hogy 4k-s csomagban egy rakat tv adás van, meg 100-as net, apósék meg tőlünk 30-40km-re a faluban ennyiért egy csupasz 5 megás netet kapnak az inviteltől...
-
Rick4
félisten
válasz
martonx #66091 üzenetére
Persze, de azért pl én se szívesen költöznék Móravárosba, a Kálvária tér és a Petőfi sgt közötti terület akár biztonságos, akár nem, mindenképp kevésbé biztonságos, mint ez a rész, kockáztatni senki se akar, nyilván nem mindenki 120 kilós kick box bajnok, tehát két suttyó, meg egy kés elég ellene, és miért is kockáztatná akár egy alkalmat is, én se tenném. Én laktam a Szentháromság utcában is, szüleim laktak a Borbás, és a Veres Ács utcában is, tudom miről beszélek, és én megértem, hogy pl oda nem akarna menni.
-
Rick4
félisten
válasz
martonx #66087 üzenetére
Egész Szegedet?
Új Petőfitelepen nincs, Baktóban nincs, szerintem Tápén se nagyon lakik ilyen csálád, nekik messze van az mindentől. És nekem pl pont azért jó itt lakni, mert ez olyan rész, mint egy kis falu, csend, és nyugi, de megyek 300 métert, és már az Algyői úton vagyok, megyek 3 km-t, és a körúton belül vagyok, 4km-re már a Novotel van, az meg gyakorlatilag a város közepe. Oda max bemenni jó, de ott élni semmiképp, lakást venni meg főleg nem. -
DarkByte
addikt
válasz
martonx #66087 üzenetére
Ebben teljesen igazad van. Én sem tettem hozzá hogy az Alsóváros a legkevésbé neccesebb ebből a listából, de valahogyan az sem szimpatikus, már csak a vasútállomás közelsége miatt sem. Igaz pl. néztem a Vadaspark lakóparkban is lakást és kolléganő mondta - aki ott lakik jelenleg - hogy ott is előfordult már nem egy betörés.
Értelmes kompromisszumot kellene találni, de szerintem ezt a lakást végül nem fogom megnézni. Pedig tetszett volna.
Makkosháza van még ami viszonylag kulturált, de ott mostanság nem látok nekem tetsző lakást meghirdetve. Ki kell várni az új évet úgy tűnik mert most pangás van. Bár ahogy kifosztották az ingatlan piacot, lehet hosszú ideig ezek a rejtett titkokkal rendelkező lakások állnak majd az oldalakon.
-
tisn
addikt
-
Rick4
félisten
válasz
martonx #66057 üzenetére
Én konkrétan az első 15 évemet a teletővel szemben éltem le, sőt, konkrétan a halottasházzal szemben laktunk. Amikor esett, mindig a halottasház fedett teraszán játszottunk, a sírok között bújócskáztunk, a húgom a temető frankó, széles betonútján tanult meg járni. Jó ismerősöm volt a kőműves, sokat segítettem fiatal koromban stokkolni a műkövet, meg óvatosan a márványt vésni. Azóta se zavar, ha esetleg éjfélkor keresztül kellene menni a temetőn, aki ott fél, az mindentől fél. Persze ott se volt soha szellem, de semmi más se, mégis mi lett volna...
-
-
Rick4
félisten
válasz
martonx #65938 üzenetére
A mechanikai szerkezet, és az ebből fakadó hajlékonyság, illetve szilárdság alapvetően képes befolyásolni a hangzást, épp úgy, mint a vezető anyag kora.
Nem kicsit durva kijelenteni ezt, dehát ki az a hülye, aki a saját termékéről azt mondja, hogy ez pont annyit tud, mint egy 300Ft-os kábel, átmegy rajta az adat, és kész...
-
CanibelZ
aktív tag
válasz
martonx #65837 üzenetére
gamer365.hu-n is szokott kint lenni a fórumban, de onnan gyorsan el szokták vinni. Meg van facebook-on 3DS csoport, ott is szoktak kint lenni. Van most két eladó játékom, ha érdekel.
Egyébként Angliából érdemes újonnan is venni játékot, ha két-három ember összebeszéli a dolgot. Jóval olcsóbban kijön szállítással és magyar postával együtt is. A használtak meg pláne meg tudják érni. -
HaZse
őstag
válasz
martonx #65681 üzenetére
Na pont a hangfalkábel az, aminél számít az átmérő. Nekem 1 éve még ilyen 0.5, 0.75-ös kábelekkel volt összekötve a házimozim. Majd ShadowX kollégától vásárolt hangfalkábellel átkábeleztem az egészet. És a hangok teltebbek lettek.
Ennél igaz, hogy gagyi hangfalkábelen a hang rosszabbul szól.
A többinél nem hiszek ezekben a drága HDMI és USB kábelekben. Ha a HDMI rossz képet és hangot ad ki, akkor ott annyira hosszú/rossz az árnyékolás, hogy a hibajavítás már nem tud mit csinálni.
Az USB kábelnél egy mobil HDD-vel meg az átviteli sebesség fog meglátszani vagy, hogy a HDD nem pörög fel.
-
válasz
martonx #65656 üzenetére
Partner program tárhely szolgáltatásaink után ha partneren keresztül jött a rendelés 10% "jutalékot" adunk partnereinknek... ez a 10%
- vállalkozók esetén számla ellenében kerülhet kifizetésre
- magánszemélyek esetében vásárlási utalványt tudunk adni webáruházba
- vállalkozók és magánszemélyes esetén is lehet a meglévő szolgáltatásokat (ha vannak ebből fizetni) -
válasz
martonx #65478 üzenetére
Üdv!
Szóval, neked is meg dying starnak is mondanám, hogy nem akarok hitvitát kezdeményezniebben a témában, vannak erre szakosodott topikok. Tipikusan az a helyzet, hogy meg kell hallgatni mindent. A videókártyáknál, meg a prociknál tiszta sor van, ott lehet mérni a teljesítményt, egy USB kábelnál nem.
Viszont abban talán egyetértünk, hogy a DAC USB kábele szed össze zajt a PC alaplapjától. Az olcsóbb árfekvésű DAC-ok ráadásul nem is rendelkeznek önálló tápforrással, hanem a működésükhöz szükséges delejt is az alaplapról kapják, a jobbacska DAC-ok már mind saját tápforrással rendelkeznek, mint pl. az enyém is.[link]
Talán a legmórickásabb próba ez lenne. A DAC-okhoz kapott kb. nyomtatókábel minőségű kábelnál, a DAC-ot bekapcsolni, a hangerő szabályozóját nullára letekerni, és a fejest felrakni, lehetőleg teljesen csendes, külső zajoktól mentes szobában. Semmilyen zenét nem elindítani, hanem szép lassan elkezdeni a hangerőszabályozót felfelé tekerni ebben az állapotban. Lehet, hogy már kb. 35 %-on hallható lesz egy minimális alapzaj, ami leginkább ilyen sustorgó hangra emlékeztet. Feljebb tekerve ez a hang nyilván egyre erősebb lesz. Természetesen sok függ attól, hogy milyen hangerőszabályozó állásnál jön elő ez a hang, hogy milyen minőségű a DAC, milyen érzékenységű a fejes, meg persze milyen a kábel.
Na most ugyanezt kipróbálva akár egy pár ezer forintos kábellel, már más eredményt fog mutatni lehet, hogy csak az 50 %körüli állásnál jelenik meg ez a zaj.
Azután ki lehet próbálni egy csúcskategóriás, jóval százezer forint feletti kábellal is, pl. egy AudioQuest Diamond-al, az eredményt meg majd tapasztalja aki próbálja, nekem egy ilyen kábelhez még nem volt szerencsém.[link]
Természetesen messze nem csak ennyit jelent, egész más karaktert tud adni a zenének egy jó minőségű zajszűrős USB kábel, kiszélesedő színpad, az egyes hangszerek a helyükre kerülnek, stb., de mint írtam innentől kezdve átmehet hitvitába, amig nem próbálja ki az ember.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest