Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vape1

    csendes tag

    válasz zolikaDB #71479 üzenetére

    Azért a félreértések elkerülésére, én a beltérben energiatakarékos izzók fényében fogócskázó gyerekekre írtam, hogy az nehéz ügy vaku nélkül, legalábbis nekem EPL5+duplakittel vaku nélkül nem ment. Amióta megvan a 45 1.8, azóta jobb a helyzet, portréra szuper, csoportképet meg nem ezzel kell. Viszont 2 méterről egy babát fényképezni gyenge fényben számomra tökéletes. A Pana 20 1.7-et is próbáltam, és a hangja, illetve a sötétben nem kifejezetten gyors AF ellenére mégis az lesz talán a következő (esetleg a Pana 25 1.7, ha végre kapható lesz). Szóval nem lebeszélni akartalak, hanem jelezni, hogy azért ez sem tökéletes megoldás, de egy erős jót bőven megérdemel, és ár/érték/méret/használhatóság szempontjából számomra ez a vonal vált be.

    EM10II helyett EPL5/EPL6-ot vennék most is duplakitben (110k) + egy használt, de garis oly 45 f1.8 (kb 60-65k). Esetleg ahogy írtam, majd a [Pana 25 1.7].

    Tanuláshoz meg szórakozáshoz akár elég a duplakit is, amihez veszel egy olcsó Heliost (50mm f2.0 kb. 3-6eFt), ebay-en rendelsz kb 2400Ft-ért egy adaptert, és lehet hátteret mosni meg művészkedni, meg nem ugráló babát manuálisan fotózni. Az Oly 45mm előtt egy Minolta MD 50 1.7-et használtam adapterrel, és sokszor a játék kedvéért most is inkább azt, vagy a Helios 44M-4-et veszem elő a 45 1.8 helyett. :D

Új hozzászólás Aktív témák