Hirdetés
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- iPhone topik
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Google Pixel topik
- Nemzetközi vizekre evezett a Realme GT 7 és GT 7T
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
Új hozzászólás Aktív témák
-
shouryuken
senior tag
Köszönöm a válaszokat!
Egyelőre a gf6 mellett tettem le a voksomat.
A sima G széria biztosan jobb eredményt produkál, de jelentősen nagyobb, és a méret nálam elég fontos, ezért is nem gondolkodtam dlsr-ben, a g széria pedig nem sokkal kisebb. A kompaktokat is elvetettem, ha már vásárolok, megadom az esélyt a fejlesztésre.
Néztem még az epl6-ot, nagyon jó áron van most kit obival (84k), de sajnos nincs beépített vaku, nincs panoráma mód, jóval kisebb, alacsonyabb felbontású kijelző, és nem kritérium, de wifi sincs benne.A GF6-ot most két féle kitben is árulják,
14-42, 14-42+45-150Szerintetek megéri a másodikat választani?
Vagy úgy egyáltalán, hülyeséget csinálok?
-
zolikaDB
veterán
Elso sorban babára gondoltam, es nem a fáról leesni készülő gyerekre.
Egy jo gepet akarok, ami szep kepeket csinal, lehetoleg eleinte max 2db obival megoldva, anyagi es tudasbeli okok miatt is. Nyilvan gyakorlas utan jobban tudja az ember, h mit s hogy.
Hobbi ez csupan, de el kell dontsem, h egy univerzalis "jo gepnek" mit vegyek? Csucskompakt (Sony RX100), DSLR egy modern belepo obival (Canon EOS 100D), vagy hagyjam a full automatat es a "bonyolultabb" rendszert es egy eleg jo MILC, pl E-M10?
Ex-DSLR-esek zavartak ide, h a tukros nagy is, az obi meg a cucc draga, ne cipeljem, ne azt lessem, h ha leejtem, akkor 200k-s obi szettorik, plusz a fokusz se olyan, a video meg plane nem, kevesebb extra a belepo DSLR-eknel, es mindezeket a dolgokat jobban, kisebb meretben, okosabban tudja egy MILC.
Egyelore a szinvonal nalunk a telefon, amit überelni es kivaltani kell, meg a rokon Nikon D7000-ese, ami nekunk arban, tudasban eleg messze van a lehetosegktol, igenyektol. (ezert sem nezek ebben a kategoriaban, arsavban tukrost). Mivel kezdo vagyok, nem merek szamomra full ismeretlen teruleten hasznalt gepet bevallalni...
Ennyi a tortenet. Hogyha ilyen necces egy kitobval meg egy fenyerossel jo kepeket loni MILC-el, akkor hagyom. -
80hun
addikt
Az e-m10-nek egész jó a mozgáskövetése.
A felém futó kutyát , futkosó gyereket le tudom vele fotózni.
Hacsak a gyerek nem sprinter és 50km/h-val futkos
Persze néha egy kicsit hiányzik az A6000 után a hybrid af de ha nem száguldozó autókat, bicikliversenyt v egyéb gyors sportokat akarsz fotózni akkor szerintem megfelel.
-
Peat;)
veterán
Elég szimpatikus leírás alapján, csak nem nagyon kapni még, teszt sincs róla. Kezdem rászánni magam hogy lesz egy 2. obim is karácsony alkalmából, ez eddigiek alapján megfelelő lehetne, majd kiderül kapható lesz-e. Ebayen már 60-ért is fogható, az már sigma árazás, ezért egy tesztet azért mindenképp érdemes várni.
-
-
Lassú Víz
addikt
Na, kicsit eljátszottam az E-M1-gyel. Gyanítom ebből a szempontból az E-PL5 is hasonló lesz.
P, A, S módokban az expo korrekciót követi le a kijelző, egyébként az optimális értéket mutatja, még akkor is, amikor már villog a rekesz vagy a záridő, hogy nem tudja megcsinálni a helyes expozíciót.
M módban követi a záridő vagy rekesz állítását, de csak +-3 EV értékig.Tehát létezik, hogy nincs egy az egyben beállítás, de nem is igazán látom, hogy mi szükség lenne a fenti határon túli lekövetésre. Illetve A, S módban jó lenne, ha az automatika állítási határai után sötétedne vagy világosodna a kép, avval is mutatva, hogy mi lesz, ha így exponálsz.
sheratan: "F16-ra tekert manuál obival"

(#70177) Carasc0: Megjelenésekor sokan ráizgultak, aztán hirtelen vagy négyen is továbbadták pár hét után. Soha nem volt a kezemben, de kicsit körbenézve a vetélytársait jó ár/érték arányú gépnek gondolom. Szerintem azt a legfontosabb eldöntened, hogy a 24-75-ös átfogás elég-e a céljaidra.
-
jjeahh
nagyúr
Hm azt hittem az olyk nem ilyenek, az öreg e-p1-em nagyjából olyan élőképet mutatott, amilyen az elkészült kép volt, így mindíg tudtam mit korrigáljak vagy állítsak.. amikor panára váltottam engem is zavart ez a "ficsőr", de végül megszoktam... ugyan panán van expo szimuláció, de kb. használhatatlan, max statikus témára jó állványról, mert iszonyúan szaggat.
-
ptrth
csendes tag
Ha megkaptad bubis levélben, most most vagy neked volt szerencséd a szállítással, vagy én vagyok ilyen szerencsétlen. Én is rendeltem ilyet, de nekem írtak, hogy a reptéri biztonságiak visszadobták a nekem zárt csomagot, mert valami biztonsági szabály miatt már akksikat sem lehet feladni air cargo-val. Úgyhogy jön "alternatív útvonalon", magyarul valószínűleg hajóval
Mondjuk rendeltem mellé más cuccot is , de akkor is 
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen TV-t vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Milyen egeret válasszak?
- Asztalos klub
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gyúrósok ide!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- NBA és kosárlabda topic
- További aktív témák...
- Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L II IS USM teleobjektív - Újszerű -
- Canon EOS 1300D gépek objektívekkel ( 2800 / 9400 / 9600 / 13700 expo )
- Sony Alpha a7R IV tükör nélküli digitális fényképezőgép váz (ILCE-7RM4A) Új modell
- VILTROX NF-Z adapter ( Nikon FTZ II adapter ) - Új -
- Sony ZV-E10 + 16-50mm f/3.5-5.6 PZ OSS, 256gb
- Asus RP-AC87 AC2600 Wi-Fi range extender
- iPhone 14 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4422
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3972
- BESZÁMÍTÁS! Akár részletfizetés 0% THM ÚJ Intel LGA 1700 processzorok 3 év garanciával 27% áfaval
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)






Mondjuk rendeltem mellé más cuccot is , de akkor is 
