Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Ijk #6723 üzenetére

    Egyébként pedig nincs a nikonnak kifejezetten 60mm-es f1.8-as portréobija.
    Erre próbáltam finoman utalni :K

    Igen, a 45/1.8 egy jó árú, kicsi, könnyű, nagyon szép rajzú obi, van minden rendszerben 1-2 ilyen, az mFT-sek ennek örülnek, a Nikonosok meg az 50-es, 85-ös fixüknek, ennyi.

    A 20/1.7 hangos és lassú, de a rajza szvsz nagyon rendben van, az árával kapcsolatban már sokszor kikötöttünk ott, hogy a kis méret/súly ennyibe kerül, nomeg CaNikon/SoPentax felirattal lehet, hogy még többe is kerülne :D

    14/2.5 amíg nem volt fosh a forint e-bay-ről 45-60 között megvolt, de GF2-vel kitben ahogy lentebb linkeltem is kb. ennyi és akkor van rá hazai gari is.

    A kényelmes fogás szerintem DSLR-nél a súly miatt is lényeges, ha valakinek munkára kell a felszerelés az más, de amennyit kézben van az mFT annyi időre a "rosszabb" fogás nem gond. Az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy amíg Pentax mellett használtam a GF1-et kevésbé állt kézre, de amikor elkezdtem csak azt használni néhány hét után már kényelmes volt, mert nem kellett a kezemnek a 2 váz között "váltogatni" :U

    Itt szerintem az mFT-sek többsége is low budget megoldásokkal apránként rakta össze a felszerelését, hónapokig várt 1 jó vételre, vagy adott esetben lemondott a pillanatnyilag nélkülözhető obijáról egy jó árajánlat esetén és aztán elvolt adapterezett öreg manuál obikkal, dehát nem hajtott a tatár:)

    madgie: Pentaxon én is a 40k alatt megvett 35/2.4-et, meg a manuális 50/1.7-et, 135/2.8-at használtam sokat ha kellett a fényerő, kis DOF, vagy mögé egy pár ezer forintos közgyűrű és megvolt a low budget makró :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák