Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #6714 üzenetére

    Komolyan nem értem ezt a 45-ös obi hasonlítgatásod. A nikon 60 f2.8 egy makróobi, m43-on az 1-1-ben megfelelője a 45 f2.8, ami 100k-val drágább. Egyébként pedig nincs a nikonnak kifejezetten 60mm-es f1.8-as portréobija. Vannak az 50-esek, amelyek jóval rosszabbak mint a 45-ös oly, viszont a D-s verzió fele annyiba kerül. APSC-re kifejezetten portréobi a 85 f1.8-1.4 páros, ami ugye más gyújtótáv, más árkategória. Mellesleg az a 45-ös az m43 legjobb ár-érték arányú üvege.
    Viszont a legtöbb fix túl van árazva. A 20-as pana kissé túl lett már értékelve, valamivel jobb mint a nikon 35-öse, viszont dupla annyiba is kerül. A 14-es ugyanannyiba kerül, tehát az sem épp ár-érték bajnok.

    Számtalanszor leírtam a rendszer előnyeként hogy kisebb, könnyebb, jobb videóra. Tegnap éppen jómagam küldtem át ide a nikonos topikból valakit aki D7000-et akar, de fontos a videó, hogy érdeklődjön a GH-2 felől.

    Nyilván mindenki elfogult a saját rendszere felé, nyilván volt oka is hogy miért azt választotta. Nekem fontos a kényelmes fogás, jó kezelőfelület és a legtöbb milc egyszerűen sehogy nem áll kézre. Másfelől kinek mennyit ér ez a hobbi. Én biztos nem veszek 200k-ért soha az életbe vázat, számomra egy nikon d7000 ugyanúgy túlárazott mint egy epl-3. A mostani nikon rendszerre még egyszer valahogy kiköhögöm a 85 f1.8 árát, addig is igen, a sokak által lesajnált 50 f1.8-al portrézom. Hidd el én lennék az első aki szaladna egy 90k-s oly 45-ös nikon analógért, ami hasonló bokeh-t produkál:)

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák