Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    hat egyre pazarabb uvegek jonnek, de sajnos ez a 800+ dollcsi mar nem az en kategoriam, pedig egy 12es mindenkepp jol jonne, vagy egy fenyeros zoom. epp a multkor neztem, hogy apscn milyen lehetosegek lennek, nehogy hulyeseget csinaljak a dragabb vazzal. a normalisabb, fenyeros fixek a crop miatt epp olyan tartomanyba esnek, ami miatt ff kellene, az meg total mas kategoria (arban, meretben).

    csinaltam is egy statisztikat, hogy melyiket mennyit hasznalom (-tam az elmult negy honapban) - jelenlegi allas:
    Panasonic 20 - 32%
    Olympus 45 - 29%
    Olympus 14-150 - 38%

    ilyen egyenletes eloszlasra nem szamitottam oszinten szolva :) igaz, a 14-150et ugy szamoltam, hogy mi az a tartomany, amit a tobbi uveg fokusztavjan kivul esik, mert a cserelgetes miatt persze volt olyan, hogy 20mm, de nem a fixszel lottem.

    probaltam egy becslest is csinalni, hogy mas uveget mennyit hasznalnek ez alapjan. termeszetesen ez egy torz kep, mert ha megvan az uveg, akkor tobbet hasznalja az ember azt, illetve alkalmazkodik a fennlevo obihoz, es jonnek olyan temak is, amit a nyitottabb rekesszel erdemes fotozni. a zoomoknal szinten kilottem a meglevo, preferalt fixek fokusztavjat.

    Olympus 12-50 - 26%
    Panasonic 14-45 - 24%
    Panasonic 12-35 - 20%
    Olympus 40-150 - 18%

    Olympus 12 - 7%
    Olympus 75 - 2%

    meg egy elmeleti futtatas - a temak mekkora reszerol maradtam volna le, ha csak ezt az obit hasznalom:

    Panasonic 20 - 68%
    Olympus 45 - 71%

    Olympus 14-150 - 0% (plusz a fenyeros temak)

    Olympus 12-50 - 12% (plusz a fenyeros temak)
    Panasonic 14-45 - 14% (plusz a fenyeros temak)
    Panasonic 12-35 - 18% (plusz a fenyeros temak)
    Olympus 40-150 - 52%

    Olympus 12 - 93%
    Olympus 75 - 98%

    csinaltam a korabbi obikra, es tartomanyokra is - ott latszik a legjobban, hogy az ember temaban is hogy alkalmazkodik a technikahoz, es a lehetosegekhez. pl egy 14-42, 40-150 parossal total mas lett az eredmeny. ettol fuggetlenul azert jol kirajzolodik, hogy mi az ami hianyzik - es olyan sokminden nem. valszeg egy harmadik obi eseten valamelyik mar parkolopalyan lenne.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák