Hirdetés

2019. március 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#13551) Tulku válasza SpongyaBob (#13511) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

"komolyan átfutott a fejemen, hogy visszaküldöm"
"már örülök, hogy megtartottam"
"minősége megerősített abban, hogy megéri vesződnöm vele"
"az E-M5 talán a jelenlegi legjobb választás a kis szenzoros gépek közül"
és
"így a legjobb választás személy szerint nekem is"

Nem szidva Miklóst (találkoztunk, személyes benyomásom igen pozitív) rájöttem, hogy ebben a technicista táborban van valami közös és nem élesen de nyomon követhetően letapogatható enyhe idiotizmus (magamban főként - hogy nehogy kívülállóként dedikáljatok :) ) ami....roppant megnyugtató.

Igaz Madgie?....

(#13552) Mhamster válasza schawo (#13532) üzenetére

Mhamster
(tag)

Erő az nekem is van, csak megszoktam a fényképező fogást. (Canon 50D)

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#13553) madgie válasza Tulku (#13551) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ja, abszolút jellemző :DDd

(#13554) schawo válasza Mhamster (#13552) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Mármint a elmúlt 15 év fényképező fogását :) Előtte 90 évig más volt a megszokott :)

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#13555) Mhamster válasza schawo (#13554) üzenetére

Mhamster
(tag)

Ja, hát 23 vagyok :B

(#13556) schawo válasza Mhamster (#13555) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Fontos érv :D

(#13557) arn válasza Tulku (#13551) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

ne aggodj ez a kutyuzes mindenutt jellemzo, ferfiak vagyunk :) hifi, foto, bringa, hw, stb... tokmindegy.

a hwes tartott a legtovabb (93 ota), de tavaly ota nem tuningolok, es azota valahogy hidegen is hagynak az ujabb kartyak pl. igaz a mobil front egyre erdekesebb, es az egeszhez az is kellett, hogy egy x eves gep is ugyanugy kiszolgal.

a hifi az nehez tema volt, de eljutottam odaig, hogy a sokszazezres komponensek helyett most egy 50es erositot hasznalok egy 25 ezres dobozparral. egyedul a digitalis frontend ertekesebb (konnekt 8) - es harom eve nem nyultam hozza. annyi ertelme volt a dolognak, hogy most mar tudom, hogy mit keresek.

ami most tart a bringa, meg a foto :) fotos reszrol nem is akarom tovabb huzni a dolgot, egy jo vaz kell, es en "kiszallok". a korabbi olcso komboval is elvoltam harom evig.

mindenbol tanul az ember, de a targyakkal valo szarakodas eloli magat a tevekenyseget (zenehallgatas, fotok), illetve eszkozze degradalja a nagy kutyuzhetnekben. rabimiki legalabb annyira elvezi a csereberet, mint a fotozast.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#13558) Tulku válasza arn (#13557) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Igen...nálam óra (Rolex sub, Jaeger Master Comp, Corum,Panerai...stb) 12 éve házimozi (akkor 3,5 mill mindenre...hűűű de jól jönne az most...) bringa (Cannondale össztelós Lefty telóval) és a fényképezőgép (most az x10-el nyugtatom magam, ez meg is marad...)

Nem vagyok normális...bár ki az? :)

És az utolsó mondatod: elöli magát a tevékenységet...hát igen...most már le tudok ülni Joao Gilberto-t és Stan Getz-et hallgatni, úgy hogy a zenét figyelem, nem a szaxi és a brazil torkának terét....

[ Szerkesztve ]

(#13559) Parci válasza arn (#13557) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hehe, épp egy tc bmc-2-t készülök venni (bár konnekt 8-at is hirdetnek, de nekem a bmc jobbnak tűnik az én céljaimra). milyen erősítő és dobozpár mellett kötöttél ki végül?

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#13560) Mr.Csizmás válasza arn (#13557) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

ez valami ragályos kór lehet.... :F +1 fő szintén

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#13561) schawo válasza Mr.Csizmás (#13560) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Ne aggódj, ezek a reflexek (kórságok) mindenkinél működnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#13562) Freddy76 válasza Tulku (#13558) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Hát, ebből a szempontból én szerencsés vagyok, sem film, sem zene nem tud megfogni azzal, hogy milyen jól szól... Tíz éves képcsöves tv-nk van, ha elromlik, akkor lesz egy max40 col körüli pazma...

A gépcsere viszont egyre jobban foglalkoztat. Eddig a pana g3-at néztem kiben, kiegészítve 1-2 fix-szel. De ezzel a Natgeo kedvezménnyel elérhetőnek tűnik az oly omd, a 12-50 kittel és egy fix-szel beleférne a keretbe... Azt hiszem elmegyek megfogdosni mind a kettőt, oszt meglátom. De még bizonytalan vagyok, olyan, mintha a nikon vádlón nézne rám a polcról...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13563) Gondwana

Gondwana
(PH! addikt)

... és kiamaradt a felsorolásokból, hogy a laptop az csak ThinkPad lehet (esetemben csak FrankenPad). Úgy nézem, titeket egy másik kór még elkerült a flashaholicizmus - bár mostanra már én is levittem a készletet 4 a maga nemében egyedi zseblámpára, de volt, hogy 10 fölött is volt egyszerre.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13564) Messer22 válasza Freddy76 (#13562) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

annyit tudok segíteni a választásban, hogy nikon D5100 kit-et (18-105, 35 1.8) cseréltem G3 kitre :))

Messer

(#13565) Freddy76 válasza Messer22 (#13564) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Dettó ugyanez a szitu, csak éppen vagy egy 50 1.8 is, egy SB700 is, meg valszeg menne a fotóshátizsák is vele. Most eltettem a gépet, hogy ne furdalljon a lelkiismeret.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13566) Mercutio_ válasza fattyu (#13545) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Hinnye, most nézem neked meg milyen avatarod van :DDD ez melyik rajzfilm?

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#13567) Messer22 válasza Freddy76 (#13565) üzenetére

Messer22
(senior tag)

:N
volt mellé még egy metz vaku is, meg mikrofon (nem sokat használtam egyiket se)

Arra figyelj, hogy a G3 akár túl kicsi is lehet :)
Akkor meg egy GH2 lehet a jó megoldás.
(nikonba egyedül a szenzor tetszett csak)

Messer

(#13568) joamilestoné

joamilestoné
(PH! addikt)

G2-t, vagy hozzá hasonló méretű gépet (G1, GH1, GH2) ki használt 20/1.7-tel? Nem túl pici az obi hozzá? Kényelmesen lehet tartani? Igazából nekem már a 45 1.8-al sem áll rá igazán a bal kezem, hogy alátámasszam.

ElektroCinc - Catcus Domestos - $$$ - No molestar!

(#13569) Messer22 válasza joamilestoné (#13568) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

GH1 + 14 2.5, 17 2.8: nincs gond vele, 1 kézzel is kényelmes kitartani. 2 kéz esetében, a bal kéz a vázat támasztja alá, nem az obit.

Messer

(#13570) BiriBum válasza Freddy76 (#13565) üzenetére

BiriBum
(őstag)

Hasonló cipőben járok. Vázam ugyan nincs, de van egy kazal K-s obim, ami közül a Tamron 90-et sajnálnám leginkább.
Az új Oly gép nagyon felpiszkálta a fantáziámat, egyedül talán a pentaprizmás átnézeti kereső hiányozna.
A másik alternatíva a k-5/k-30 közül valamelyik, mert már nagyon rühellem a kompaktozást. :DDD

(#13571) joamilestoné válasza Messer22 (#13569) üzenetére

joamilestoné
(PH! addikt)

Köszi! :)

ElektroCinc - Catcus Domestos - $$$ - No molestar!

(#13572) hegyimorc válasza arn (#13557) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

"ami most tart a bringa, meg a foto :) "

Hehe, most nézem a(z egyik) blogodat. Röhögök, mert épp 29er áttételeit számolgattam ... ;)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#13573) Mhamster válasza hegyimorc (#13572) üzenetére

Mhamster
(tag)

Vicces mennyi közös :)
2008ban XC VB-n tekertem :)

(#13574) SpongyaBob válasza FEDman (#13544) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

No, igen, nem semmi képek, a 11-es khm.. tényleg befosós..nem gyenge a részletgazdagsága. Engem egyébként is nagyon érdekel a foveon, alapérzékenységben bámulatos amit tudnak már, ha esetleg találkoznánk a közeljövőben az MFT gépekben foveon szenzorral kiváncsi lennék hogy muzsikálnának mondjuk egy 75/1.8 előtéttel... :)

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#13575) fattyu válasza Mercutio_ (#13566) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

Nem rajzfilm :D Legkirályabb webcomic. Mindenkinek csak ajánlani tudom :D 15 oldal és hívő leszel :D

too many guitars, too little talent.

(#13576) Marseille199 válasza SpongyaBob (#13574) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

Ezmiez? ilyen kell nekem! Fuhh, elég durva, mit tud nyitva is!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#13577) SpongyaBob válasza Marseille199 (#13576) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Jó cucc mi? :) És ezek után mondja valaki is hogy a Sigma sz.r.. persze részben azok is, de tudnak ők.. :)

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#13578) Marseille199 válasza SpongyaBob (#13577) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

Hát ez konkrétan szanaszétveri dinamikában és részletben az E-M5+ 12/2 kombót :O

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#13579) Parci válasza Marseille199 (#13578) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ugye 15 mp-es non-bayer lapka. valóban roppant jól sikerült, óriási előrelépés az első foveon lapkához képest. amúgy nem adja magát, hogy ha már a sigmának van egy ilyen lapkája, és épp csinálja az aps-c mirrorless obijait, akkor... ... :DDD

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#13580) nord_ válasza Marseille199 (#13578) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Jó a Foveon, csak felejtsd el a hosszú záridőt és az ISO200 fölötti érzékenységet.

(#13581) Marseille199 válasza Parci (#13579) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

Akkor csinálhatna egy mirrorless tükörnélkülit :))

[ Szerkesztve ]

(#13582) fattyu válasza nord_ (#13580) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

Van linked dp2 merill high iso képekről? kerestem nem találktam de érdekelne mert nekem eléggé bejövős lenne a cucc amugy.

too many guitars, too little talent.

(#13583) Marseille199 válasza nord_ (#13580) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

Ennyire durva? Pedig öléggé hárdkór lenne tájfotózni :)

(#13584) Parci válasza nord_ (#13580) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

na, azért az új lapka nem iso200-nál rogyik össze.

(#13585) SpongyaBob válasza Parci (#13584) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Mondjuk jó olyan ISO 800-ig :)

[ Szerkesztve ]

(#13586) Parci válasza SpongyaBob (#13585) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az két fé, nem mondanám elhanyagolható különbségnek :)

(#13587) Superbad válasza Tulku (#13558) üzenetére

Superbad
(fanatikus tag)

Nem gondoltam hogy használ valaki Lefty-t magyarországon.:)

(#13588) Marseille199

Marseille199
(senior tag)

Meguntam a technózást és kimentem napozni a panel tetejáre és kivittem magammal az Erdei Pinhole Systemet. Még mindig nem jó a luk, de alakul :)

Itt egy régebbi próbálkozás, csak saccolt lyukkal:

Minek ide 20/1.7, nem igaz? Ez kb ekvivalens 40 mm-nek fele meg, 0.02! mm-es lyukkal. De még lehetne pontosabb, ugyanis az igazi egy sorjamentes, 0,017 mm-es szabályos kör alakú lyuk lenne. Azzal lehetne hasonlókat ehhez:

Lyukkamera pano

[ Szerkesztve ]

(#13589) arn válasza Parci (#13559) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

hifiben mindig van vmi divathullam, szerencsere a mostaniakat mar nem ismerem. az erositot igazabol csak brahibol vettem, koscso feri (penna) ajanlotta, ujonnan volt 50e - egy digitalis pana xr55 hm erosito. analogban sima hulladekhangu cucc, de ha egy jo digitalis forrast kotsz eleje, nem csak az arat meghazudtolo koherencia es ritmika jon elo belole. teljesen a naim/heed iranyba szol, persze annyira nem kifinomultan, illetve a benne levo kapcsolouzemu taptol sem lehet csodakat varni (nagy hangtomegnel elkezd osszeesni), de le a kalappal elotte. baromi sokat kellett jaratni, de megerte, el is adtam a heedet.

a doboz jpw sonata (ez is divathullam volt akkor, es kivancsisagkeppen jott a panaval egyidoben) - illetve azert van egy olcso reflex kontroldobozom egy aegis one [link]. desktopon nuforce icon + jpw gold monitor, illetve egy grado fules. ha a jovoben megint hifizhetnekem tamad, akkor tuti maradok ilyesmi vonalon - pl naim xs, meg kicsi vmi zart monitor.

digitalis backendnel nekem az a tapasztalatom, hogy erre erdemes a legjobban figyelni, ha itt szetcsuszik vmi, nincs ami kesobb osszerakja, max a hibat fogod ideoda tologatni a rendszerben. es nem is kellenek csodadolgok, inkabb a koherenciara erdemes figyelni, es akkor egy olcsobb cucc is szolhat normalisan. szvsz ha minel kevesebb eszkozzel es minel rovidebb uton valositod ezt meg, annal kisebb a hibalehetoseg.

[ Szerkesztve ]

(#13590) Parci válasza arn (#13589) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hú, ez jól hangzik, ha heed (melyik?) után is elégedett vagy vele. ahogy nézem, lehet biampolni is sztereóhoz. azért én befejezem a rendszert a crown k2 köré (tc bmc-2-ből xlr-en a crown k2-be közvetlenül, a tc-be meg spdifen megy a popcorn és a ps3), aztán meglátom. azért figyelem akkor ezt a panát is, kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#13591) arn válasza Tulku (#13558) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

mar probaltam a bringat is racionalizalni :) stumpi fsr ment, ht 29er jott. a hajtas-valtas teljesen kozepszeru, hogy ne kelljen ra sokat kolteni. ettol fuggetlenul sokat nezehetem a karbon 29ereket (epp cannondale flash), meg az alu giant anthemet. de megfogadtam, amig nem koltozunk masik helyre, addig nem nyulok hozza, mert ide ez perfekt. [link]

(#13572) hegyimorc: vannak fenn grafikonok is, korabbi bejegyzesben :) 29ernel szvsz ez a 36/22 a legjobb - kb 40ig lehet tekerni, a 22+36 meg hasonlo mint a korabbi 26osnal a 22/34.

(#13592) arn válasza Parci (#13590) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

obelisk vegfok volt (pas) - hogy melyik ne kerdezd (akkor ez volt a legujabb), mert nekem abbol is elegem lett, hogy vadaszek ugy csereberelgetik a belet, hogy a fene se tudja kovetni. amugy felre ne erts, nagyon jo erosito (es termeszetesen jobb mint a pana), de ez igy arban es mukodesben (zajtalan, normalisan taviranyithato) nagyon kapora jott. a masik nagy elonye a dolognak, hogy minden barmi epkezlab cucc, ami jobb tobbszorosebe kerul... igy aztan 100x is vegiggondolom, hogy hozzanyuljak. talan ez segitett kigyogyulni a dologbol :)

amikor en vettem harom eve, mar akkor is egy ideje kifutott db volt. igy a rendszer egyben elso blikkre zart (nem nyilt) es nyershangunak tunik, de egy rovid zenehallgatas utan ezek a dolgok elillannak es csak a zene marad. eszembe nem jut analizalgatni a hangjat, csak hallgatom - ez a jo rendszer ismerve.

a hifi (is) olyan mint a feneketlen kut, amibe szorhatod a penzt, de a draga rendszernek ugyanugy lesznek hibai. akkor ersz revbe, ha elfogadod a hangjat annak, ami van. de ezt irhatnam a fotozasra is, a fotozas a lenyeg, nem a technika :)

[ Szerkesztve ]

(#13593) Parci válasza arn (#13592) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Jaja, ha jol latom, xr58 az utod. No, majd utanaolvasgatok. Az olcso megoldasoktol en sem zarkozom el, a mostani dac keresesben is ez piszkal, csak draga es meg dragabb van...

(#13594) arn válasza Parci (#13593) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

az ujabbak mar teljesen masak, volt ennek egy nagytesoja is, de azonos idoben. a hifi sztereos felhasznalasra keress ra, mert mint hm erosito total atlagos.

gx1 az usaban 470 dollcsi kitben... lehet atertekelem ezt az em5 vasarlast :) bar az a vaz tudna mindent, amit elvarnek, de a gx1 is tetszik, viszont at kellene varialnom az obiparkot.

[ Szerkesztve ]

(#13595) neevous

neevous
(fanatikus tag)

Szerettem volna venni az E-PL1-esemre egy 20-as Panát, de kipróbálva ezen a vázon annyira nem tetszik. A GF1-en sem volt egy világbajnok, de itt végképp lassú és hangos.

Gondoltam rá, hogy veszek inkább egy 17-es Oly-t, viszont sok jót nem olvastam róla, viszont kompakt és kövezzetek meg, de jól néz ki:

A 19-es Sigma jobbnak tűnik optikailag a tesztek alapján, de valami borzasztó, hogy kinéz:

Valaki használta őket huzamosabb ideig (gondolom a Sigmát nem)?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#13596) arn válasza neevous (#13595) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

nekem is ez volt a gondom a 20assal, de a vegeredmeny utan mar annyira nem erdekel, es nem nagyon van mas alternativa.

[ Szerkesztve ]

(#13597) Marseille199 válasza neevous (#13595) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

Mit jelent az, hogy hangos és lassú? Ettől zeng a fórum :)
Olyan a hangja és sebessége, mint mondjuk egy D90-en az 50/1.8 AF-D obinak?
Mert annak van hangja, de szerintem nem zavaró. Nem lehet, hogy csak az msc obikhoz szokott fületek találja annak? Bár lassan eljön az ideje, hogy kipróbáljam, de itt sem beszélhetünk másodperces fókuszálási időkről ugye?

(#13598) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#13597) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

krr-kr-kr-krrrr AF pipa

@199 traktorhangú lassú AF :DDD

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#13599) Marseille199 válasza Mr.Csizmás (#13598) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

öhmm, nemértem :)

(#13600) sphe válasza fattyu (#13582) üzenetére

sphe
(senior tag)

Sigma Dp2 high iso

Nekem is bejövős, de a fix 41mm és a lassúság, a kezelőgombok hiánya, hmm.... az új sonyban gondolkodom és azon, hogy vajon honnan lesz rá 200-am.

Most nem mft-m van, de a "jó" hangulatú emberek miatt szívesen ide járok. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.