Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#13351) madgie válasza nord_ (#13348) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Kicsi, jó építésű, alapvetően nincs rajta a csúnya G betűn kívül semmi hajmeresztő, csak egy tenyérbe simuló okos kis váz. Az E-M5 hátulja konkrétan olyan szép, mint a nyolcvanas évek elfuserált autói, persze ezen kívül egy csodaváz, (szinte) minden tekintetben csúcs a Micro 4/3-nál. A G3-nál jól jön ki a Q Menu is, konkrétan egy csomó jó dolgot lehet oda a három sorba zsúfolni, nem hiáyzik a sok hardveres gomb (ami van, az meg okosan programozható, egylövéses spotra vagy ae-lock-ra)

Egyébként legyél büszke a kis GF1-edre, az enyém most is rövidfilm-forgatáson van, Jani haverom imádja, főleg a kis 45/1.8-cal :)

Mhamster: a G3-nál az az fura, hogy hiába ott rajta az EVF, mégis nagynak tűnik rajta a húszas :D A kis 14/2.5-tel meg a 45/1.8 nagyon szép viszont rajta, gyakorlatilag azok az objektívek mutatnak jól rajta, amik szinte vékonyabb átmérőjűek, mint a bajonett maga :D

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#13352) nord_

nord_
(PH! kedvence)

Hát, srácok nekem volt lehetőségem alaposabban próbálni az X-Pro1-et... téglácska, de abszolút nem zavaró, képminőségen érezhető a nagyobb szemzorméret, AF gond pedig _egyáltalán nincs_. Véleményem szerint pont annyival drágább, amennyivel jobb.
Nálam objektívek terén a(z ekv.) 24-50-135 sor az álomtrió, így a Fuji: 14, 35; Oly: 12, 25 páros alulra adná magát. Kistelében én imádtam croppos APS-C vázakon a 85 1.8-ak kábé ekv.130mm-nek megfelelő látószögét, sajnos itt nincsenek ilyen obik.
Kompromisszum az élet. :D

Szerk.
Madgie, fene egye meg... akkor át kéne állítanom magam a fotózás szeretetéről a vidijóra? :D

[ Szerkesztve ]

(#13353) Mr.Csizmás válasza nord_ (#13352) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

fuji 60? :F

anno 4/3-on a 35-ös makrót használtam kitobi helyett :D

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#13354) madgie válasza nord_ (#13352) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem, nem ezért írtam. Csak megy sokszor a techno, hogy mondjuk nem elég jó az akármilyen új váz videója. Nem a fenét. Minden normális dologra az, jó, ISO 3200+ sötétben pont nem penge a GH2-n kívül semmi sem, de hát üsse kavics :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#13355) arn válasza nord_ (#13348) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

a g3 nekem is tokeletes kis masina lenne, ha lenne benne stab :) igy mar viszont hiaba franko kicsi, ha 2x nehezebb es dragabb turaobit vehetek ra. annyira meg nem ultimate, hogy sok penzt aldozzak ra. a 14-150 + epl2 fele annyibol megvolt.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#13356) Mr.Csizmás válasza madgie (#13354) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

tényleg, van egy emberem, filmes akar lenni, de mindenféle rotty kanonokat néz, mint 600, meg 650d, javasoltam neki a GH2-t. mit lehetne felhozni? :DDD

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#13357) arn válasza Mr.Csizmás (#13356) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

mutass neki videokat :)

(#13358) Mr.Csizmás válasza arn (#13357) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

az volt, sikerült elbizonytalanítani, de azzal jött, hogy a canon moiré hatását lehet szűrővel javítani....jóó.... :D még folytatom a propagandát ;]

(#13359) Mhamster válasza madgie (#13351) üzenetére

Mhamster
(tag)

Ja, hát 45ös olynak megfelelő obim van (portréra tökéletes), igazából olyan objektív kell azon kívül amit az esetek nagyrészében a vázon tartok. Az a nagy probléma, hogy most elkezdtem olvasgatni a teszteket a 25-ös lejkáról, és csak 100$al több mint a 20-as.
14-es fix nekem túl nagylátó általános használatra, de így a 20-25 között nagy dilemma lenne...

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#13360) Parci válasza FEDman (#13336) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ehhez képest a sony topikban a fujit ekézik. hááááááát... ez a roadmap nagyon rendben van! és van egy kis dugi infó is benne: a 27/2,8-as pancake biztosan egy nagyon olcsó obi lesz, ami ráadásul kispénzűeknél kiváltja a 23-ast és a 35-öst is. márpedig ennek akkor van értelme, ha egy olcsóbb váz is jön alá...

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#13361) madgie válasza Mr.Csizmás (#13356) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Akkor is jó, ha nem hekkeli agyon (villogtatja videónál a kiégett részeket, meg ilyesmi), az Extended TC funkciója kültéren nagyon-nagyon használható, HDMi-n kitolható akármire a nézőkép, ilyesmik. Videóra ultimate cucc.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#13362) nord_ válasza Mr.Csizmás (#13353) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Persze, jó az ekv. 90 mm, de ha az ember álmodozik, ne kössön kompromisszumot. :DDD

Madgie,
nyilván, nem érdemes technózni, mert ha az ember a saját képességeit veszi figyelembe, elég lenne egy X10 vagy iPhone is. :)

(#13363) FEDman válasza nord_ (#13352) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

A Fuji-tól hamarosan értező 56/1,4-el (ekv. 84mm) azért ha duzzogva is, de azért ellennék. :DDD

De hogy ne csak off legyek az M.Zuiko 75/1,8-at is el tudnám viselni. Az ekv. 150mm nem az a tipikus portré gyújtótáv, a 45/1,8 maradna mindenképp a szűkebb helyekre, de ahol van tér, ott ez az ekv. 150mm az piszok jó tud lenni portréra. Meg hát ezzel a fényerővel (pláne ilyen nyitott rekeszes teljesítmény mellett), az OM-D stabijával belső térben kevés fény mellett (pl. koncerten) is lehet ezzel vígan fotózni vaku nélkül. Ilyen körülmények között szerintem ez egy tökeletes "nagy" tele. :)

[ Szerkesztve ]

(#13364) arn válasza Mhamster (#13359) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

360 vs 540 - szvsz a 35mm kozelibb 20as sokoldalubb. ha a penz kevesbe szamitana, akkor lehet a 20as helyett inkabb egy 12eset vennek a 45os melle. vagy a 14esbol csinalhatnanak nagyobb fenyerejut.

(#13365) arn válasza arn (#13355) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

14-45ossel viszont megfontolando... :) nem kene leragadnom a turaobiknal.

[ Szerkesztve ]

(#13366) FEDman válasza Parci (#13360) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Gondolkoztam is, hogy belinkelem nekik, hogy na így néz ki egy rendszer, de aztán gondoltam nem piszkálom őket van elég bajuk így is. :DDD

(#13367) madgie válasza nord_ (#13362) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Hehe, ezt a progit imádom az iPad-re (720p videó), pedig alapjában véve csak egy móka :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#13368) doktor úr válasza madgie (#13361) üzenetére

doktor úr
(fanatikus tag)

Videóra ultimate cucc.
Ezzel nem vitatkozom, viszont van pár idegesítő dolga. A legnagyobb megütközést az keltette bennem, hogy ha HDMI monitort kötsz rá, akkor nem megy a 720p (hackelve sem). Nem lehet rá színprofilt tölteni. Nagy kézzel áldott meg a sors, így mindig benyomok valamit rajta munka közben. A monitoros dolog elég súlyosan érint, a többivel együtt tudok élni, és nagyon szeretem a kis gépet, tényleg a legjobb! Van egy 600D is, fogásra sokkal jobb (a súly nem szempont nekem), de nem számít, mert van ilyenem :)

(#13369) rumos14 válasza FEDman (#13336) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

komoly cuccok. dicséretes, hogy a "kit zoomok" 1/2-1 stoppal világosabbak a szokásosnál, de egyértelmű, hogy ez a rendszer, meg az egész koncepció a fixekről szól. a 14/2.8 helyett egy 10/4 sztem mókásabb, de a 23/1.4 meg a már futó 35/1.4 totális telitalálatok.
egy új, olcsóbb váz várat már csak (még) magára. felőlem lehetne tisztán EVF a kukucska, de az AF-en illene javítani.
ja, még két dolog: 1. az árak... 2. Sony, lehet tanulni...

(#13370) Mr.Csizmás válasza rumos14 (#13369) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

mármint a sony tanulhatna tőlük? :K

(#13371) rumos14 válasza Mr.Csizmás (#13370) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

nem kicsit, nagyon.

(#13372) arn

arn
(PH! nagyúr)

nem tudom hova tunt a hozzaszolasom, de mft eseten szvsz jo dolog, hogy ket gyarto is benne van a pakliban, es egymassal versenyezve adjak ki a vazakat es obikat. ez meglatszik a fejlodesi utemen, a termekek szaman, es a novekvo minosegen is.

(#13373) Mhamster

Mhamster
(tag)

Na tapogattam egy kicsit a Pana G3-at. Záridő-állító tekerentyű nem tetszik, túl mélyen van szvsz, fogásra nem jobb mint az EP1 pedig nagyobb, de tetszik az evf.
Gondolkozós még, de alapvetően nem rossz.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#13374) OPiiPO válasza Parci (#13360) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

Azt már lehet tudni, hogy pontosan mit keres a Sony az Olympusban tulajdonilag?

"Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?"

(#13375) schawo válasza OPiiPO (#13374) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Az orvosi üzletágat, állítólag.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#13376) Parci válasza OPiiPO (#13374) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

egyelőre az egész csak hír, várjuk ki a végét... de amilyen hülyék, a digicam üzletágát a mikroszkopók és endoszkópok helyett :DDD

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#13377) arn

arn
(PH! nagyúr)

hat remelem rajta maradnak azon az uton, amin most elindultak... ude szinfoltja a fenykepezo piacnak, es nem fogja oket bekebelezni vki.

(#13378) IRON STORM

IRON STORM
(őstag)

Panasonic GF5 gépről valami info esetleg? G3 ill GH2 gépekhez viszonyítva hol állhat?

Csak a TDi!

(#13379) Tulku válasza IRON STORM (#13378) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

1. új, tehát drága...viszont kicsi, vigyázz, ki ne essen a kezedből...ellenben semmit rá nem tehetsz...tehát evf-et felejtsd el
2. szenzor mintha jobban muzsikálna sötétebb képrészeken és este mint a gf2-3-ban...imagine resource-on vannnak már tesztképek, ha a gép összehasonlítást választod mazsolázhatsz...persze ezek jpeg-ek, abban a pana nem túl erős.
3. pl most meg tudsz venni egy g3 kitet a fizetős hirdetős portálon 130-ért...amit a gf5-ről jó darabig nem mondhatsz el...és az rendesen odaver a gf-nek...

[ Szerkesztve ]

(#13380) Schanyee

Schanyee
(senior tag)

Nekem nagyon tetszene ez a GF5, de újonnan eddig 220 000Ft-ért láttam csak, ami szerintem erősen túl van árazva még úgy is hogy kb sehol sem kapni. Egyébként elvileg áttervezték a markolatát, majdnem olyan mint a GX1, szerintem az X-es obival nem kell a kieséstől félni ha nincs extra nagy kezed.

[ Szerkesztve ]

(#13381) need

need
(PH! addikt)

Sziasztok..

Nem akarok hülyén meghalni..és persze fúrja az oldalamat a kíváncsiság is a mi miért és minek van dolog..

röviden és tömören..
Olympus EPL1 gépem van..

"Most nyílt rá lehetőségem hogy éjszaka manuális objektívvel fényképezzek..!
1 perces záridős képek..állványról..elég jól sikerült.. na meg ha a blendével is szórakoztam volna az lett volna még a jó...!

Na most ha végig pörgetem az 1 percet a kijelzőn jön az a szó hogy "BULB" nekem nem mond semmit..és ki próbálni sem tudtam..nem volt hátra más mint hogy elolvassam a gép használatánál mit ír a Blubra.. Na addig jutottam hogy maga a bulb úgy müxik hogy ameddig az exponáló gomb le van nyomva..na majd kipróbálom..viszont van ilyen a menüben hogy Bulb időzítés..ez mi a bánat akarna lenni..ha jól emléxem fejből.. 1 perctől indul és 30 percig tart.. ezzel mit lehet kezdeni..? mi értelme van ennek...?
Majd ezután valóban kipróbáltam és az addig és úgy van nyitva amíg én az exponáló gombot nyomva tartom..de a talány a BULB időzítés a menüben.."

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

(#13382) eeXaa válasza need (#13381) üzenetére

eeXaa
(őstag)

...csak egy ötlet, nem volt még ilyen gépem, de nem arra az esetre van ha nem akarod lenyomva tartani az expó gombot perceig, vagyis kényelmi funkció...

(#13383) nesa válasza need (#13381) üzenetére

nesa
(PH! kedvence)

Az azert va ne keljen kulon merned az idot, bealitod PL 5 percre aztan fogod a kinai taviranyitot es beakasztod rajta a gombot, es a kivant idoben a gep befejezi az expot.

(#13384) FEDman

FEDman
(PH! addikt)

Pekka Pokka M.Zuiko 75/1,8 :)

Alap hogy minél nagyobb a tárgytáv úgy nő a mélységélesség, pont emiatt leginkább arra voltam kíváncsi, hogy egy egészalakos portré esetén mennyire határozott a DOF a 75/1,8 esetében.

Nos, ezen a képen még annál is nagyobb a tárgytáv, mint amire gondoltam. Ha a bicikli méretéből indulok ki akkor ez a kép bőven volt olyan távoli, hogy akár egy kisebb csoport is elfért volna rajta egészalakosban és ehhez a képes a bokeh nagyon kellemes és határozott. :))

Ja és ilyen körülmények között is meglepően penge a cucc, a fenti nyitott rekeszes kép széléből egy 100% crop. :U

Ez az obi nagyon közel van a tökéleteshe, egyedül az ára rondít egy picit bele a képbe. :DDD

(#13385) schawo válasza FEDman (#13384) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A linkek nem működnek, mert le van tiltva a képekre mutató direkt link.

[ Szerkesztve ]

(#13386) fattyu válasza schawo (#13385) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

nemis

too many guitars, too little talent.

(#13387) FEDman válasza schawo (#13385) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Nálam hibátlanul megy, de akkor neked itt van így is:

Pekka Pokka
http://www.pekkapotka.com/journal/2012/6/26/olympus-zuiko-m-75mm-f18.html

kép
http://www.pekkapotka.com/picture/62%200625-5927.jpg?pictureId=15335975

100% crop
http://www.pekkapotka.com/picture/62%200625-5927-2.jpg?pictureId=15335976

(#13388) schawo válasza FEDman (#13387) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Sebaj, megoldottam ám magam is, nem kell engem félteni. :)

És nem segít ez sem, ugyanis a pekkapotka oldalon van letiltva, csak az látja a linkelt képeket, aki az oldalon saját maga is megtekintette azt.

[ Szerkesztve ]

(#13389) SpongyaBob válasza FEDman (#13384) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Ez valóban elég meggyőző, én személy szerint nagyon szeretném ezt az obit.. :) Tudom, sokan nem kedvelik ezt a gyújtótávolságot ezért mondom.

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#13390) FEDman válasza SpongyaBob (#13389) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Szerintem sincs gond ezzel a látószöggel. :N
De persze olyan ez az obi, mint az extranagylátók, egyrészt meg kell tanulni velük fotózni, másrészt tudni kell mik azok a szituációk amiknek egy ilyen obival érdemes nekimenni. :)

(#13391) FEDman válasza schawo (#13388) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Mik vannak, akkor ezek szerint nálam csak azért működnek a linkek mert előtte már körbejártam az oldalt. :)

(#13392) arn

arn
(PH! nagyúr)

nalunk is esett a gx1 ara, miota kijott az em5? vmi 700-800 dollcsi remlik, most meg 540 a vaz a shopokban. :F

(#13393) scarabaeus válasza arn (#13392) üzenetére

scarabaeus
(őstag)

Nem nagyon.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#13394) arn válasza scarabaeus (#13393) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

pedig ennyiert elgondolkodnek rajta - azert zartam ki az elejen, mert draga... az evf es a stabi hianyozna, viszont kisebb a mostani vazamnal is (ezert hasznalok negyharmadot), es jobb minosegerzetre, franko a kezelhetosege is. egy 14-45tel jo turakombo lenne.

ha az ar nem szamit, akkor persze siman em5.

[ Szerkesztve ]

(#13395) arn

arn
(PH! nagyúr)

jah... kitben 800rol indult, az most 570. orulnek, ha az em5 is elszenvedne egy hasonlo esest :)

(#13396) rumos14 válasza FEDman (#13384) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

ez már több mint tökéletes. nekem a gyútáv mondjuk furi, de ez szubjektív.
amit sajnálok, hogy a sokak által várt m4/3-os 12-60 most nem tűnik túl valószínűnek, mindkét gyártó kijött már a saját 12-xx zoomjával. sztem kellene egy, a kitobinál mindkét irányban nagyobb átfogású, valamelyest fényerősebb obi.

(#13397) arn

arn
(PH! nagyúr)

megneztem, hogy az epl2nel mennyit er a szenzorstab a ket fixszemmel - a 20asnal 1/10, a 45osnel olyan 1/25 vagy felette hasznalhato. tehat a 2fe megvan. ha biztosra akarok menni, akkor egy 1/20 es 1/45 kornyeki ido biztos jo lesz. bar ennek utobbinak sok ertelme nincs, ha portret fotoz az ember :)

teles rossz tapasztalataim miatt inkabb az isot nyomtam az utobbi idoben, de most majd batrabb leszek.

(#13398) FEDman válasza rumos14 (#13396) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ugyanannyi esélyét látom most egy mFT-re tervezett 12-60/2,8-4 típusú obinak, mint eddig bármikor. Az általad említett két obi teljesen más karakter, a Pana lényegesen kisebb átfogású, az Olyé meg sokkal rosszabb fényerővel rendelkezik, szóval szerintem ezek mellé még simán elférne egy az általad említett zoom is. :)

Az sem tartom elképzelhetetlennek, hogy végül igaznak bizonyul amiről régóta pletykálnak, miszerint az Olympus-nak végre sikerült egyesítenie különösebb kompromisszumok nélkül az FT és az mFT rendszereket. Például elég lenne ehhez egy szenzorba integrált PD AF-el ellátott mFT váz is van egy olyan érzésem, hogy már jó ideje ezen dolgoznak gőzerővel. Ami ha összejön akkor az azt jelentené, hogy egyrészt valószínű tényleg nem lesz több FT váz, de ugyanakkor maga a rendszer az mégis tovább él. Ez talán magyarázná is kissé az évek óta e téren zajló egymásnak néha némiképp ellentmondó ködösítést. Nem lepődnék meg ha még idén bemutatnának valamit a témába. Ebben az esetben a már amúgy is remek mFT rendszer egy újabb hatalmas lökést kapna.

(#13399) sebgutkopf válasza rumos14 (#13371) üzenetére

sebgutkopf
(őstag)

Fuji obi, sony vázon. :)

(#13400) need válasza nesa (#13383) üzenetére

need
(PH! addikt)

ebben a dologban csak az sántít hogy a gép nem támogatja a vezetékes kioldást..:(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.