- iPhone topik
- Magyarországon is kapható a Moto G85 5G
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Motorola Razr 60 Ultra - ez a kagyló könnyen megfő
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- Karaktere biztos lesz az első Nothing fejhallgatónak
- Netfone
-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
Tikakukac
titán
Good old days, amikor magadnak írtad a drivert? Eljön az még, hidd el. Olyan hihetetlen szopókörök vannak driver fonton, kiemelten wifikkel, hogy tényleg sem hiszed. Szerintem minden második gép csak azért tud futni, mert egyszerűen a felhasználók igényeit izomból már kitolja a hardver.
-
darvinya
titán
offline zenelejátszásnál is előfordulna
A lényeg itt van, hogy ekkor többi rádiós(igaz, ezt nem írtam előbb) digi eszköz nem működik.
Másik WiFi kártya másként van kiépítve, stb.
Pont olyan ez a jelenség mint hangrendszerben földhurok és elkezd zúgni/bugni, de itt kondi túlcsordulás van, ami nem ütemes, mert zene hallgatás közben már megy feltöltés-kisülés.
Ezért is kell alkalmazni kapcsoló üzemű tápoknál LowESR kondikat. -
nemethka2
csendes tag
Meg fogom nézni. A legnagyobb problémám az, hogy nem tudom értelmezni a "Alapvető rendszereszköz" megnevezést. A "PCI soros port" értelmezésével nincs problémám. Egyébként ennél alighanem van egy ötletem is mi lehet a gond. A "Diver" mappa sys filehez a Driver Pepository könyvtálban két tétel is van,melynek a sys és ini filei eltérőek. Az egyiknél viszont a sys file megegyezik a Driver mappa sys filejevel. Valószínüleg ütköznek, de nem tudom kitörölni azt amelyikben a sys file más.
-
darvinya
titán
Igaz, köszönöm.
Ha jól értettem írásokból, hogy sokat fogyaszt elsősorban, másodsorban hibás szériás.
Sok fogyasztás lehet rossz beállítás, és hűtés.
Win10 alatt megadható min., hűtésnél szilikon padokat kivágtam, hogy rendes paszta legyen.
Így renderelés alatt sincs hangja ventinek, s hőt is rendesen leadja.
Egyedül HDD melegedése ami zavar, miközben 5200 fordulatszámos van benne, de lehet szimplán öreg közel 10+ évével.Széria hiba már kijött volna ennyi idő után.
-
-
Hm, az viszont már deal, ha rámegy a Nvidia hűtő. Ebben az esetben tudok venni Barom procihoz is alaplapot, úgy már nem kell mod BIOS.
Na mindegy, eddig a legolcsóbb ajánlat az itthonról egy gép billentyűzethibával, átrakni, csók.Procit megoldanám, ebayről olcsók szoktak lenni ezek, aztán vagy beleteszem valamibe, vagy eladom.
-
Én csak azt a listát néztem, ebbe a 8918-ba csak azt a két lapot hozta. Gondolom az Intel VGA-sok hűtője nem jó hozzá, szóval vehetek azt is.
Különben részmről persze, hogy nem kell bele Nvidia VGA, én is tudom, hogy az időzített bomba."Vannak olyan T61, R61 alaplapok, amelyek valóban csak Merom procikat (800 MHz FSB-s T7***-ek) kezelnek gyárilag"
Erre gondoltamElindul a Penryn ezekben, hogy tudjak BIOS-t mókolni rá?
Köszi
-
Köszi, másodikra megtaláltam, miután ide kiírtam
Csak először nem láttam közte ezt a gépet, ami itt van.
42W7882 van benne, csak a 42W7791 megy bele helyette. Ezekről olvastam, hogy a proci nem feltétlen kompatibilis, de sehol nem egyértelműen. Valaki tudja, hogy menni fog-e, ha 7791 rakok bele? (A gépben nem volt proci cserélve, szóval az van benne, amit a gyárban beletettek
)
-
MrSealRD
veterán
Igaz más típus, X260...de pár hónapja játszottam vele ilyen belső akkus bővítést és elsőre ment minden gond nélkül. Bár még előtte jóval úgy futottam neki, hogy frissítettem alapból mindent amit csak lehet.
Elég különös a hibajelenség mert nem egy következetesen használhatatlan állapotot ad... Legalább lenne teljesen rossz. Az legalább tiszta helyzet... De így... KÍvázjáték az egész.
-
thomasvold
őstag
X240 akkuhoz tudok hozzászólni, nekem is ez volt a problémám, hogy az egyik töltött, de a másik nem és felismerni sem volt hajlandó a külső akkut. Nálam a belső működött rendesen, lehúztam és akkor kezdte el tölteni a külsőt. Teljesen ki volt sülve, az volt a baja. 1%-ig kb. fél óra volt, míg feltöltött, utána már begyorsult a töltés. Feltöltöttem 75%-ig, (ekkor már az AIDA is látta) és utána rádugtam a belső akkut. Azóta jó. Bár dokkolóval használom jelenleg, de a Lenovo Vantage-el 75%-on tartom mindkét akkut.
-
robita
csendes tag
Szia,
Ha jól tudom ezzel a panellel (B125HAN02.20) win alatt nem működik a fényerő szabályozás, csak linux alatt, esetleg ezt meg tudod erősíteni vagy cáfolni?
Biosban ez a típus engedélyezett: LP125WF2-SPB1
XI. kerben Szerémi út 7 vagy XIII. ker Váci út 35 számhoz tudok vinni egy X240-et.Üdv,
K -
csubuka
addikt
Ejj, ehhez képest nekem még tök jó a helyzetem a ventibeszerzési nehézségekkel...
De valóban a levelezéseteket bizonyítékként felhasználva csak visszakapod a pénz jó részét. Vagy volt ez a "Refunded returns" vagy mifene, hogy visszafizetik a viszsaküldés költségét a paypalnál vagy az ebaynél azt már nem tudom.
-
metal01
őstag
Nem. Elvileg van ilyen szériás alaplap. A Lenovo is beismerte a hibát, és legyártott egy új szériát a lapokból. Egy része a W530-nak már ezzel szerelt. Anno ezt garban cserélte a Lenovo. Ahogy olvasom, a megoldás az USB hangkimenet használata. Vagy ahogy én csináltam, a monitoron keresztüli hang kivezetés. A 3.5 jack a dokkon nem ok ezzel a szériás lappal.
Egyre jobban szeretem a Lenovot. :/
-
ro_bert17
őstag
Jól emlékeszem, hogy ezeknél még nem lehetett akármilyen meghajtót a gépbe tenni?
Eddig egy pata ssd pihent a gépben, de most találtam egy ide hdd-t. Betettem, és már nincs lock. Persze reklamál hogy 0271 nem tudom mennyi hiba, rossz dátum, stb. De simán be lehet lépni a biosba, telepíthető oprendszer hdd-re, stb.
Szóval nem lehet hogy régebben valami bios piszkálás volt, amit így kezel le a gép lemerült cmos battery mellett?
Jól sejtem, hogy rendes rtc battery mellett újra bizgerélhető lenne a bios, és elfogadná a pata ssd-t?
Thinkwikin keresgéltem, de nem találom az infót.(#98413) ghost364: mire nem elég?
-
-
ro_bert17
őstag
A képet én is láttam, csak nem tudtam mit kell nézni rajta.
Szóval ha lehet esetleg követni:
Itt Budapesten marad két gépem. Egy X220 és egy X230. Az előbbibe ezt a fajta 4GB-os modult szántam, az utóbbiba ebből 2x4-et. (ezekkel nem indult a T410)
A T410 utazik haza vidékre, családnak. Csak kicsit megpróbáltam rendbe hozni előtte. Ebből a ramból van otthon 2x2GB (jelenleg egy T400-ban). És attól tartottam nem lesz jó az elgondolásom. De 8 chip van rajta, akkor jó eséllyel jó lehet nem?
(#98249) Tikakukac: nem zavar a 60 fok nyugis állapot, terhelve nem nagyon lesz, a hűtés meg működik benne. Csak olyan 40 fok körüli értékekre emlékeztem, hogy alapon annyi az üzemi hőmérséklet.
(#98263) Tim82: Köszönöm!
-
csubuka
addikt
Wow, köszönöm szépen!
Nem semmi... nem gondoltam volna, hogy ilyen dokumentáció elérhető ezekhez
Jó a link, korrekt fórumra visz
(#98179) sutszi: Köszönöm szépen a tapasztalat megosztást. Sajnos lehet, hogy ez lesz a vége, meglátom amikor befut az új venti.
***MEGTALÁLTAM AZT HISZEM.
Ez ugyan T520-ról szól, de a dokumentáció szerint F13-nak hívják W520-on is a venti SMD biztosítékát.
T520:
Pirossal mutatva van rajta. Ugyanezen oldalon a venticsatlakozótól nem messze nekem is van egy F13 bizti a W520-on. (11/05 gyártás) Rámérek majd csak nehéz hozzáférni.
-
-
darvinya
titán
Ok, értettem, csak linkelt PDF gyűjtő oldalon, azaz háttér tár Lenovo -hoz, minden fellelhető.
Igaz leírás inkább PDF tartalomban, mint online -ban.Én csak azt nem szeretem ilyen oldalakban, hogy valahonnét elindul leírás tárolása és a részletezése (P50-nél már nagyon hiányos, T61-et nem ismeri.
), de semmi más fajta gyűjtő oldalra nem mutat, ha nincs benne ilyen formán.
Jó, igaz ad egy találati 500-as listát, hátha megtalálható benne az információ. -
ro_bert17
őstag
Sajnos ezt az utódot én is megtaláltam. X220 és T410 van még itthon....
Jó fejek, hogy ezekhez sincs már semmi. Gondolom sok helyet foglaltak a videók. Azért köszönöm!
Szerk: ráadásul egy x230-at szeretnék vásárolni a jövőben (T400 sajna kuka), de látom ahhoz sincs semmi.
(#97949) darvinya: Köszi, akkor marad a hmm. T410-en szeretnék zsanért cserélni, és jó lett volna nem ábrákat silabizálni.
-
csubuka
addikt
Értem, köszönöm!
4284-25G, ez a "Thermal module for W520, 45W" elvileg. De ezt az egész hőcsöves okosságra értik. A venti ugynaaz lehet elvileg talán mindkettőnél. Csak az ebayen vannak érdekes variánsok.
Nekem meg csak a venti kell a hőcsöveknek semmi baja.
A baj az, hogy az ebay-esnek még a csatija is tök más, mint a gyárinak
Meg a lapát-kialakítása is, jelentősen kevesebb lapátkerés van, gondolom a légszállítás is más, mint a gyári. Elég trágya lehet még ha menne is, ha a gyári csatlakozót rárakom, mert kábelezés az ugyan olyan színre meg mennyiségre. Gondolom mondjuk max berendelem és ha nem jó csaticserével, akkor refund, ha már átrázós a címe. De ez időpocséklás és szemétgyártás volna.
Csalós-csati:
Ha a T520-é ugyanolyan venti (nincs külön típus-száma annak, így nehéz ezt tudni), akkor abból vannak hihetőbb alkatrészek a neten.
-
Frawly
veterán
Nem is vitatkozásból meg kötözködésből írom, amit.
A Vulkanra nem kell patchelni a játékot, mert a DXVK pont arra való, hogy a DirectX-es hívásokat, shadereket szoftveres úton alakítják át Vulkanra, nem kell a játékot natívban a fejlesztőnek átkonvertálni. Ez sokkal kisebb overheaddel jár, mint a szoftveres DirectX, meg OpenGL-es emuláció.
Azt nem írtam, hogy az X220-tól ezeket elvárom. Pont azt akarom kifejezni, hogy nem várható el tőle, és emiatt lehet csereok, ha valakinek szüksége van erre. Annak ellenére, hogy a teljesítménye a legtöbb alap dologban még ma is megfelelő i5-i7-es procival, 8-16 GB RAM-mal, és ez még nem változik még pár évig.
Az X3100-at sem akartam ócsárolni. Tudom mit tud, volt nekem is. Nagy elvárásom nem volt vele szemben, csak anno kipróbáltam játékfronton mit tud. Nagyon keveset, játékra lényegében használhatatlan. A legalább régebbi játékokra érdemben használható első IGP az az 1. generációs Core i-kkel érkezett, és azóta folyamatosan fejlődik generációról generációra. Egy 3-6. genes Intel IGP-vel azért kellemesen el lehet kocagamer szinten játszogatni alacsonyabb felbontáson, meg ha nem a legújabb játékcímeket és legnagyobb grafikai részletességet erőlteti valaki. Az el lehet játszanit úgy értem, hogy min. 20-30 fps megvan, és nem szaggat, de ilyen konstans 60-100 fps-ről ezeknél sem szabad álmodni, ahhoz dedikált GPU kell. Az IGP nem játszani való, de ha nem olyan friss játékokkal próbálja valaki, szódával pótmegoldásnak el lehet rajta marhulni.
-
Frawly
veterán
De, azt olvasom, amit írsz. Natív PATA SSD pediglen voltak. Azt már viszont nem tudom visszakeresni, hogy melyik volt az a legutolsó modell, ami natívan PATA-s volt, és nem átalakított SATA.
A 4K-ban nem értek egyet. Ha a net sávszélje bírja, gép bírja, akkor érdemes 4K-ban nézni, még akkor is, ha a kijelző felbontása kisebb. Ugyanis akkor is látszik a képminőségen, hogy magasabb felbontásból lett visszaskálázva. Ezzel a trükkel sok játék is él, hogy magasabb felbontásban rendelnek le, aztán visszasklázzák a kívánt felbontása, ezzel pl. élsimítás is elérhető. Egyáltalán nem marketinghablaty, van értelme.
Azért 2018-ban már nem túl korai 4K-zni, tartalom már van hozzá annyi, hogy érdemes komolyan venni. Ráadásul azért, mert noti, nem biztos, hogy a beépített kijelzőn használják csak, és HDMI 2-n vagy DP porton keresztül nem kötik rá 4K-s monitorra vagy tévére. Ez a legrosszabb politika, mikor mások helyett döntöd el, hogy az overkill nekik, nincs rá szükségük.
Abban igazad van, hogy a modern IGP-k már támogatják, de nem mind 4K-ban, van, amelyik csak 1080p-ig. Meg az is igaz, hogy a modern procik 720-1080p-ben megoldják hardveres GPU rásegítés nélkül is tisztán szoftverből, de a 4K-t már nem biztos, meg minek erőlködjön olyannal a proci, amit egy célhardvernek meg se kottyan tizedannyi fogyasztásból.
A Vulkannál sem azt kell nézni, hogy az üzleti noti GPU-ja gyenge játékra, hanem azt, hogy Linuxon ez fontos, régi DX-es játékokhoz is. Sehol nem írtam, hogy a legújabb AAA-s játékcímhez kéne feltétlenül, régi játékhoz is jól fog jönni.
Afölött az R61 felett meg bizony elment az idő. Ma sem használhatatlan gép alap webezésre, irodai programokra. Főleg, ha Linuxot teszel rá. 720p-t nézni is jó még. De ma már sok embernek vannak olyan igényei, amiket nem tud nyújtani. Pl. az X3100 olyan gyenge, hogy régebbi játékokkal sem bír, max. csak a nagyon régiekkel OpenGL-es Quake 1-3, ezekre épülő játékok, Far Cry 1 (low-medium setting, alacsony felbontás), GTA 3/VC szintűekkel. Nekem GTA:SA, meg Urban Terror alatt már eléggé köhögött, pedig azok is elég régi játékok, sokszor bement durván 20 fps alá is, esély nem volt a vsyncelt 60 fps-t tartani, vagy tartósan a közelében maradni.
-
Frawly
veterán
Régen voltak natív PATA-t, de már nem gyártanak ilyet SSD-ben, a régi modellek kikoptak, újonnan már nem tudsz ilyet venni. Így meg vagy az PATA-vá gyárilag átalakított SSD-k játszanak újonnan, vagy ha az ember vesz SATA SSD-t átalakítóval, ami sokkal olcsóbbra jön ki és nem jár hátránnyal. Ezeket úgy is már csak retró gépekbe meg ipari felhasználásnál teszik bele akármibe is.
Az M.2 2242-nek nem az a baja, hogy M.2-es, hanem nagyon apró méret. Az M.2-képest eszközök 95%-a fogad 2280-asat, így az lett a kvázi szabvány, meg sok eszköz fogad emellett/helyett 2260-asat, amiből még mindig van választék. A 2242-nél csak néhány dzsunka laptop és táblagép ragadt meg, ahol helyhiány miatt kényszerből adoptálták ez a szerencsétlen méretet.
A 4K-nak meg pont a JuhTyúk miatt van jelentősége, egy kazal 4K-s videó van már. Ha az embernek jó gépe van, ne szaggasson már. Abban teljesen igazad van, hogy a x265 mellett az VP8-9-es támogatásra is megéri rámenni. Mert ugye minek van erős géped, ha pont a legnépszerűbb videómegosztós oldalon szaggatnak vele a videók. Asztalinál persze nem téma, mert elég a GPU upgrade új dedikált kártya formájában, de laptopnál viszont dealbreaker lehet sokaknál, abszolút meg tudom őket érteni. Lehet ezt szubjektív elavulásnak titulálni, de az ember a saját igényeire szabva vesz gépet.
Épp úgy a Vulkán támogatás a Windows-usereknek nem fontos, mert ott van a natív DirectX. De linuxosoknál ilyen nincs, és ott a most bejövő DXVK (DirectX over Vulkan) miatt (Wine, Proton, Steam Play) fontosabb lesz a Vulkan. Meg pont hogy notinál lenne bőven értelme a Vulkannak, mivel kisebb terhet ró az amúgy is gyengébb mobilprocikra.
-
Frawly
veterán
Én mSATA-ból sem látok hűdenagy választékot. Samsung 850-860, Crucial MX-ek, meg még egy-két modell, aztán kifújt. Az M.2 2242-nél valóban jobb a helyzet, azt csak néhány Transcend meg noname kínai modellel kapod meg, aztán annyi, választhatsz, mint a szocializmusban, hogy az egy termékből azt az egyed veszed meg, vagy ugyanazt az egyet. De épp néztük az SSD-s topikban, hogy valaki microSATA-s SSD-t keresett régi laptopba, azokból is milyen korlátozott a választék és milyen méregdrágák. De a PATA SSD-ket is elég lehúzó áron adják, érdemes inkább SATA SSD-t tenni a helyére PATA-SATA adapterrel. A mai PATA SSD-k amúgy is SATA-k, csak fel van rájuk szerelve az átalakító, eleve azzal összeintegrálva érkeznek. Így meg régi csatolókon maradni ma nem valami kifizetődő.
A következő gépnél nekem egyik szempont lesz, hogy rendesen támogassa a 2280-as méretű M.2 NVMe SSD-ket PCIe 3.0 x4-es sávszéllel. De szempont lesz az is, amit már írtam, hogy a GPU be tudjon segíteni a x265-ös meg 4K-s dekódolásba, meg legyen rendes Vulkan support, ami most Linuxon egyre fontosabb lesz a DXVK miatt.
-
Frawly
veterán
2242-esből is nagyon kevés van. Az is elég kifutó formátum. Nem véletlen, hogy nem nagyon gyártanak belőle. mSATA-sból sincs sok. Ez ilyen műfaj, ezért nem jó régi csatolóknál leragadni.
Egy ideje én is mSATA SSD-t vadászok, mert az X220-ba belemenne még egy a SATA SSD mellé, de abban a méretben, amiben én nézem (480-512 GB minimum), még elég drága, nem éri meg. Ráérek vele várni. Vannak erre a célre külső SSD-im, amiket telepítők kiírására, meg OS-ek tesztelésére tartok. Meg windowsos játékokhoz. Ezeket akarom egy második belső meghajtóval kiváltani, a Win10 arra menne. A Linuxos fő SSD-t nem akarom dualboottal összegányolni.
-
-
Köszönöm Mindenkinek a "melyik Linux disztribúciót válasszam" témakörben adott válaszokat
A Manjaro és a Mint között próbáltam dönteni. Mivel Ubuntu szerverrel van némi tapasztalatom, valamint végigfutva a distrowatch.com-on olvasható véleményeket, így maradtam az Ubuntu alapokra épülő Mint-nél.Üdv,
Bélabácsi -
Hozzáteszem még mindig egy T430-at használok otthon, szóval nincs jogod kirakni a topikból!
Na de elég az offból!
T470s-nek van valami ismertebb problémája? Tervezem a T430 cserét csak nem tudom eldönteni, hogy mire (természetesen TP).
Szerk.: Munkagép a HP, ott még nem tartok...
-
-
darvinya
titán
Annyira csak nem.
Más
Nem tudom elhinni, hogy senki nem akar cserélni DDR2 laptop RAM-ot, asztali DDR RAM-ra, inkább vegyem meg kilóra arany árban.
Ennyit számít az idő már.Eltudom képzelni régi '80 gépsort, hogyan sikerül javítani.
1x volt hasonlóban részem, de 2 év alkatrész(ek) várás után feladtam. -
havri1
félisten
-
-
darvinya
titán
Közben én is kerestem mennyi lehet, de csak DVD/akkut találtam 8000Ft-ért.
1 db keretet találtam, s egy francia adja ≈70.000Ft-ért.
Ennyiért inkább új gép.(#97659) Tim82
Ebből látszik, hogy kezd kiöregedni a gép, mert hozzá tartozó dolgok eltüntek, vagy horror áron adják.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- iPhone topik
- Magyarországon is kapható a Moto G85 5G
- Futás, futópályák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Borotva, szakállnyíró, szakállvágó topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- További aktív témák...
- Asus VivoBook S15 S513 OLED (S513EA-L12917) Fekete - Garancia 2026.06.22.
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD
- Szép! HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD Magyar
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 8/512 Iris Xe FHD Magyar
- ASUS TUF Gaming A15 FA506 - 15,6"FHD IPS 144Hz - Ryzen 5 7535HS - 16GB - 512GB - RTX 3050 -3 év gari
- BESZÁMÍTÁS! ASUS VivoBook X1504ZA notebook - i3 1215U 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Intel UHD IGP WIN11
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- Felújított laptopok Számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest