- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Apple Watch
- Motorola Razr 60 Ultra - ez a kagyló könnyen megfő
- One mobilszolgáltatások
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Íme az új Android Auto!
- Mobilhasználat külföldön
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Aktív témák
-
zomatt
csendes tag
Azért valamennyit csak fogyaszt, hiszen ha kiveszem akkor nem merül. Megérne egy próbát, hogy kiveszem az akkut, és megterhelem mondjuk egy 14k-s ellenállással 2-3 órára, és megnézném hány %-on áll. Ha 98-99%-ot tapasztalnék, akkor végül is azt mondhatnánk, hogy 1 mA-t fogyaszt gép kikapcsolt állapotban, és az még nagyjából normális. Úúú tényleg, az vajon normális?
-
jFox
addikt
Pedig így van!
Az ATX specifikációt ismered? Ott is van a tápegységben egy un. készenléti táp. Ez látja el árammal kikapcsolt állapotban azt az áramkört, ami figyeli, hogy "na mingyá megnyomhja a hülye a gombot". Ez egy 5v-ot ad ki a táp lila vagy a szürke vezetékén , ha jól emléxem. Mérd meg nyugodtan. Ott van kikapcsolt állapotban is.
Ez a helyzet a notebooknál is, ha nem billenő kapcsoló van! Ott is van egy áramkor, ami figyeli a gombot. És ez zárja a gomb megnyomása esetén a fő áramkört. -
biker
nagyúr
bocsi, kikerestem az eseménynaplóból pontosan:
Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x1000008e (0xc0000005, 0x00000000, 0xa432a604, 0x00000000). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini092708-01.dmp.
-
Tapor
csendes tag
Oh, nagyon szépen köszönöm, átnéztem az eszközkezelőben és a rendszereszközöknél tényleg ott volt a driver.
Még régebben kerestem ezt a progit a Lenovo honlapján az Xp-s "Drivers and downloads"- ban, de nem volt és nincs is bennne, a system update sem hozza fel, és csak most néztem meg a vistás részleget és tényleg ott volt a Power Manager program és sajna csak vistán működik é az xp-hez nincs semmi ilyen progi egyelőre.
Megnéztem, amit ajánlottál programot, de azt az r61i nem támogatja.
Szóval valami más progi után kell néznem, de majd megoldom.
Minden esetre kössz a hozzászólásokat!
Üdv
Ja, a tanulság, hogy a driver a "Power Management", a progi, meg a "Power Manager" az én típusomnál.
KICSIT férre néztem. -
milestone
tag
Sipi: köszönöm szépen a részletes leírást, tanácsokat, és a linkeket.
A Full Fact. Recov. után azonnal csináltam egy teljes rendszermentést.
- ODD betűjelét D-ről F-re változtattam, nem okozott galibát.
- C nevét a gyári Preloadról Systemre átneveztem, nem lett baj.
- Ezúttal a Paragon-féle Partition Manager 8.5-el kezdtem el a particionálást, oly módon, hogy a C eredeti méretét (142 GB) csökkentettem 20 gigára, így lett egy 120 gigás (még) formázatlan D part.. Szintén rendben. Úgy látom, hogy a sorrend C + D + rejtett lett.
- Következik majd este az új D szétbontása és formázása egy elsődleges 40 és egy 80 GB-os part.-ra, még nem döntöttem el, h. a lemezkezelővel vagy a Part. Man.-el.
- 3 látható elsődleges partíció + a rejtett: az pont 4, nem is kell több, így ez rendben. C maradt az elsődleges, aktív, bootolható. A rejtett helyét, méretét nem változtattam meg.Hogyan lehet kiválasztani, hogy egy majdani visszaállításnál csak bizonyos, általam meghatározott gyári programokat telepítsen és ne mindegyiket?
-
Sipi
addikt
4-es verziójú Rescue and Recovery-hez ez való.
Sipi
-
Sipi
addikt
Kiegészítés: még újabb gépeken az első partíció a recovery rész, a Windows a második. Általános szabály: a rejtett partíció méretét ne változtasd. A Windows partíciót már lehet - de bootolni csak akkor tudod, ha elsődleges partíció marad a Windows system partíció, és bootolható jelzésű. Innen letölthető a bootszektor-visszaállító floppy-image. A cédés verziót még keresem.
Sipi
-
Cathfaern
nagyúr
Én játszok nekem azért kell a VGA
Amúgy az "igazi" DTR-ek 17"-os monitorral is szoktak lenni. Mondjuk ott már tényleg nagyon necces a hordozhatóság, bár kocsival az se gond, de nekem vonaton már érdekes lenne
De szerintem az alapvető probléma, hogy túlbonyolítod a dolgotIgazából a "sima" laptop és a DTR között nincs éles határvonal, messze nincs annyi mint a sima és a subnotebook között. Én olvasatomban DTR = olyan laptop, ahol nem az akuidő és a hordozhatóság a fő szempont, hanem a teljesítmény (pontosabban, hogy hozza egy asztali gép teljesítményét). Abban mondjuk teljesen igazad van, hogy a DTR jelentősége napjainkra eléggé lekorlátozódott, azonban 2-3 évvel ezelőtt a sima laptop közelébe se ért az asztali gépeknek, pl. az integrált vga-k 3d-t gyakorlatilag nem tudtak, hangkártyák nagyon zajosak voltak, stb.
-
Cathfaern
nagyúr
"DTR szinte pont ezeknek nem tesz eleget, mert piszok nagy és a laptopokhoz képest sokat fogyaszt"
2Ghz-es CoreDue2-es CPU, 200gB-os 7200rpm-s hdd, 2gB ram, Radeon 1400x VGA, 15,4"-os monitor, több mint 3kg súly. Azt hiszem ez kimeríti a DTR kategóriát nem?S ez a gép elfér egy A4-esnél kicsit nagyobb területen, és kevesebbet fogyaszt mint egy 60W-os izzó. Bár tény, jóval nagyobb, mint egy subnoti, de mégis több nagyságrenddel kisebb mind méretben, mint fogyasztásban, mint egy asztali gép.
Másrészt mivel ingázok időnként, ezért ezt fogom berakom a táskámba és tudom vinni magammal, heti - kétheti hurcolászás nem jelent gondot. Ellenben egy asztali gép esetén...
Mindemellet hozza azt a teljesítményt, mint egy asztali gép. Tehát egyetlen hátrány az ár, viszont ezért olyan dolgokat kapok, amit asztalitól semmiképp. Szerintem igenis van jogosultságaMod: most látom legutóbbi hsz-ed:
HDD-k terén erős tévedés amit írsz, ugyanis USB2-es külső hdd-k 35mB/s-nél többet semmilyen körülmények között nem hoznak, Firewire se jobb sokkal. Ellenben a legújabb generációs 5400rpm-es 2,5"-os hdd-k is kiadják magukból a 40-45mB/s-et, a 7200-esek pedig 60-70mB/s-et is. -
(Kolombusz)
veterán
Héhéhé, kicsit elbeszéltünk egymás mellett.
Vannak DTR-ként árult laptopok, ezek ugye általában a dedikált vga-s, nagyon erős procis, nagy tárhellyel ellátott monstrumok. Szépek, meg lehet velük jelenni egy lanpartin, nincsen sok kábel, stb, de az aksit is megeszik fél óra alatt...És szerintem más az, ha valaki egy notit DTR-ként akar használni.
Pl. annak aki csak szöveget szerkeszt és netezik az asztali gépével is, annak a legalapabb noti is tökéletes DTR lesz. Nekem kell a dual-core a filmvágáshoz, szerkesztéshez, naponta csomagolok nagy méretű RAR fájlokat ki és be, kell a sok memória. Nincs szükségem erős VGA-ra, elég egy X3100 vagy bármi egyéb integrált cucc.Viszont azért hangsúlyoztam a DTR-ként való használatot, mert nem szeretnék fél méterről görnyedve ülni a gép előtt, hanem egy wireless bill+egér kombóval használnám, hátradőlve. És nem tudom, hogy egy 13.3-as notival adott esetben ez mennyire kivitelezhető, míg gondolom egy 15.4-essel lazán, hisz az én árkategóriámban 1200*800-as felbontás van, ami nem túl nagy DPI, ezért messziről is látom.
Apropó, hiányoltalak a 2007-es táborból, remélem idén már jössz.
-
(Kolombusz)
veterán
A komplett asztali gépet váltják ki DTR-rel.
Kevesebb helyet foglal, kevesebbet fogyaszt, nincsenek kábelek, stb.Nekem pl. nem lesz asztali gépem az egyetemen.
Ha hazamegyek, a noti elé puffanok majd, arra töltök le, azzal fórumozok, stb.
Ezzel tömöritek ki majd 8 gigás képfájlokat és ezzel vágok videót is.Ezért gondolom, hogy jobb azért egy 15.4-es kijelzőt nézni, mint egy 14.1-est, vagy 13.3-ast.
Igaz, utóbbiak jegyzetelésnél, cipelésnél hasznosabbak, de otthon? Nem tudom. -
Az-X
őstag
Idézem magam:
"feltettem a megfelelő Windows patch-et, és így megjelent az egyéb eszközök között (kis sárga kérdőjellel) a "Hangeszköz a High Definition Audio buszon" (előtte csak ismeretlen eszköz volt)"Windows-t addig update-eltem míg már semmi update nem maradt hátra... még a .NET3-at is leszedtem
De már kezdek totál kész lenni... hajnal fél 5-ig ezt buzgattam... ma reggel ugyanott folytattam. Lehet veszek egy puskát és bemegyek az IBM-hez
Pedig eddig totál odavoltam érte, a T40-esemmel soha semmi baj nincs.
No de a témához visszatérve amit említettél "standard HDA eszköz" drivert honnan lehetne leszedni?
-
danielh2
tag
OK, köszi ez így már menni fog. A recovery disk USB-ről is be tud bootolni?
Mert a z60t-ben ugye nincs floppy, külső floppit meg nem akarok venni az 1 install miatt (ha egyáltalán létezik még).OFF:
[BTW a napokban az egyik nagy budapesti egyetem könyvtárában egy nyugger bácsi minden további nélkül leszarozta a z60t-t mert (figyelem!) nincs benne floppy! Mire megkérdeztem h az mégis miért lenne jó ha lenne, a bácsi közölte hogy akkor nem tudja elképzelni hogyan nyomtatok (!))
Ennél jobbat csak egy fórumban olvastam, ahol nyelvészek vitatkoztak, és egy 50 év körüli nyelvészt osztottak vagy 5-en, az meg lassan reagált mindenre (több nap). Később megmondta, azért, mert ő úgy fórumozik, h kinyomtatja a topicot, megírja kézzel a választ és begépeli
/OFFHa itt vagyok már megkérdezem: akkut hol érdemes hozzá venni? Érdekel az eredeti 4 cellás és a 7 cellás nagykapac is? Utángyártottat szabad venni? Az utángyártott mobil akkukkal nagyon rossz tapasztalataim vannak.
Eredetiből van vmi jó deal, valami kis árus aki ócsóbér adja, akár itt a fórumon? -
Cathfaern
nagyúr
Kösz, ránézek majd
Amúgy aki próbálta előretelepített Xp-vel, majd utána "szűzen" rakottal, az tapasztalt jelentős sebesség, memóriafoglalási különbségeket? Egyelőre csak elvi kérdés nálam a win újrarakás (azaz ha majd egyszer újra kell raknom, akkor ne az előretelepítettet rakjam fel), de ha érezhető különbség, akkor lehet megfontolom a dolog minél hamarabbi realizálástAmúgy a Synaptic volt az első dolog amit leszedtem, lévén elég érdekes dolgokat művelt
-
bbazsy
őstag
nem vistás megoldás volt, a 4.1 egyszerűen nem látja a régi, xps(r&r 3.1-es) recovery partíciót(sztem), minden jel erre mutat(se visszaállítás, se kiírás, semmi nem ment).
valami csoda folytán sokadszorra bejött az r&r 3 -nak a menüje bootolásnál, innen meg egyszerű
most azon vagyok, h kiírjam a partíciót discekre, ezeket elrakjam jó mélyre(valszeg sose fognak kelleni, de legalább legyenek meg), és töröljem a partíciót, majd vista vissza. -
Gogolak
tag
Feltettem egy sima boot managert es az tudja bootoltatni a rejtett particiot.
Indul a recovery az Ibm gomb nelkul.
Szerintem a C -n van az a progi ami kezeli az IBM gombot, es en azt megsertettem
HA szukseg lesz ra akkor csak felnyomok egy boot managert es kesz...
Szerintetek, a mircrosoftol en nem kaphatnam el a sajat Windows verziomat CD -n? -
Gogolak
tag
-
Gogolak
tag
HI!
nekem nincs olyan hogy high speed USB...
Megcsinaltam amit mondtal akkor is ugyanazokat visszanyomta
: - standard enhanced PCI to USB controller
- standard openHCD Usb host controller
- USB root Hub
Es bemyomtam egy 2.0 as pen drivot es ugyan az...
Az IBM standard USB drivereket kell hogy hasznaljon? -
user01
aktív tag
Nem tudom, hogy rec. dvd-ről vissza lehet-e állítani. Szerintem nem.
Pedig vissza lehet... Én töröltem a rejtett partíciót, majd formáztam az egész HDD-t. Tehát a vinyón egy db. üres partíció volt. Ezután kipróbáltam a recovery Cd-ket. A gyári állapot visszaállítását választottam, és a végén olyan lett a gépem, mint amikor kihoztam az üzletből. Megvolt a rejtett partíció, feltelepült a Win, és meg kellett adnom a felhasználót, úgy mint akkor, amikor először kapcsoltam be a laptop-ot. -
levy1983
aktív tag
Köszi a válaszod. A Recovyer DVD-k ki vannak írva, és szeretném teljes mértékben kihasználni a hdd-t, ezért felesleges számomra a rejtett partició. Csak arra lennék kíváncsi, ha letörlöm, akkor a dvd-ről visszaállítható-e?
Amúgy feltettem Recovery-vel a gyári telepítést, tehát visszaállítottam a gyári állapotba, de ugyan az. Elindatom a PI-t számol, proci meg melegszik és a venti marad alap fordulaton. Felment 71 fokra de semmi változás, így lelöttem a pi-t.
Minden a legujabb a gépen az embended controller, vagy mi, meg a BIOS is. Tegnap prógáltam frissíteni, de egyiket sem hagyta. Kiírta, hogy nem újabb verzió, és kilép. -
tomcraft29
tag
NA fussunk neki még 1x!
Alapból volt a gépen olyan cucc, hogy
- System Update: BIOS-t, stb frissíteni...
- System Installer: ezzel pedig programokat
System Update eccer ment utána soha többet. System Installer azóta is vígan fut ha elindítom. Tegnap olvastam örömmel, Shadowfax hozzászólását. Na mondom meg van a bibi, biztos kijött az új cucc és nem megy már a régi vagy vmi ilyen dolog van. Felraktam ennek a neve mikor indítom az hogy System Update 2 és ugyan azt produkálja mint anno a System Update nevű progi (ami már nincs fent a gépen)....
Router logjaiban nem leltem semmi bejegyzést,hogy visszautasított volna vmi kérést... -
predy_
csendes tag
Gentoo Linux-ot hasznalok T40-esen, nagyon kiraly, csak ajanlani tudom
Jelenleg nincs is Windows a gepemen. Egyedul annyi hogy jatszani nem tudok, de arra ott a nagygep, a mai jatekokat ugysem viszi 32M-es Radeon. Masik problema hogy a kedves ATI nem tamogatja az ATI Mobiliy Radeon M7 LW-t az fglrx-ben, a legkisebb tamogatott a mobility radeon 9000.
-
Herby
csendes tag
Lenne egy picit álnaiv kérdésem: Szerintetek miért jobb egy IBM ThinkPad-en Linuxot futattni egy otthoni felhasználónak, mint WinXP-t? Olyan válaszok nem igazán érdemiek, hogy a WinXP az sz@r, meg a Linux a király. Ezt én is elfogadom egy szerver esetében, hogy a Linux stabilabb, no de érdemben miért jobb nekem egy hordozható gépen a Linux? Komolyan kérdezem!!
Aktív témák
Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen NAS-t vegyek?
- Építő/felújító topik
- SSD kibeszélő
- Milyen autót vegyek?
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Újszerű Asus ExpertBook B1 B1500 - 15.6" FullHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- Lenovo Thinkpad L14 Gen 4 -14"FHD IPS - i5-1335U - 8GB - 256GB - Win11 - 2 év garancia - MAGYAR
- Szép! Dell Latitude 7430 ÜTÉSÁLLÓ! Üzleti Profi Ultrabook 14" -60% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Ahh! Dell Latitude 7430 "ÜTÉSÁLLÓ" Üzleti Profi Ultrabook 14" -50% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Core I9 ERŐMŰ Lenovo P1 Gen2 (8mag/16 szál 32Gb DDR4 1Tb SSD 4Gb Nvidia) laptopom eladó!!!
- Ikea Eilif Paraván - Asztali elválasztó
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H81M-PLUS H81 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- Lenovo Thinkpad P1 gen1, gen2, P52s FHD, 4K oled touch
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest