- MIUI / HyperOS topik
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Fotók, videók mobillal
- Mobil flották
Aktív témák
-
Dare2Live
félisten
Erröl jut eszembe amit nemrég olvastam photozonen. canon 24-70 2.8L:
''he Canon EF 24-70mm f/2.8 USM L proved to be a worthy representative of the pro grade lens league ... if you can get a good sample. During the last two years four lenses has seen the lab with only one within specs - this is disappointing especially for a lens of this price class.''
meg 100-400L
''[L]The Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 USM L IS is a very good performer with few weaknesses ... that's assuming you get a good sample - the first tested sample was mediocre whereas the second one performed very fine.[/L]''
meg.... -
Hydra SR
addikt
Akkora szórás azért talán a Sigmáknál sincs, hogy egy pár, beltérben, rossz fényviszonyok között készült képről amit egy laptop kijelzőjén nézegetek, előjöjjön köztük a különbség. A képzaj szerintem elnyomja a részleteket. Legalábbis erősen remélem, hogy ennyire nem durva a különbség 17-70 és 17-70 között
De azért kösz az ötleteket -
Dtomi
őstag
Azért ennyire ne oktass ki légyszives, hogy mi is a portré valójában
Ha az a célod, hogy (természetes) környezetével együtt mutasd be
Főleg ne egy ilyen mondat után. Portrénál nincs trermészetes környezet de a legjobb ha háttér se nagyon van.
Fotós tippek: Portré fotózás
Nem kell profi fotósnak lenni ahhoz, hogy jó portréfelvételt készítsünk. Elég, ha odafigylünk pár apró részletre a család, barátok, vagy modellek fényképezésénél. Nem kell hozzá drága csúcs modell, elég egy kompakt fényképezögép is. Senkinek sem árt, ha megfogadja a szakavatottak tanácsát, hogy hogyan lehet a felvétel igazán jó. Mire kell odafigyelnem?
Kezdjük talán a három legfontosabb alapelvvel.
Téma - Határozzuk meg, hogy mi a fotó témája?
Kiemelés - Körvonalazzuk a témát, jól elhatárolva a környezettöl.
Egyszerüsítés - Egyszerüsítsük a kompozíciót, hogy semmi ne vonja el a figyelmet a témáról.
Ahhoz, hogy igazán jó képet készítsünk vizsgáljuk meg ezt a három alapelvet részletesebben. Ne hanyagoljuk el az apró fogások fontosságát. Még exponálás elött választ kell találnunk az alapelvekben feltett kérdésekre.
1. Mi a témám?
A téma az a személy, akit le szeretnénk fotózni. Ez a válasz így túl egyszerü lenne, úgyhogy ássunk kicsit mélyebbre! A téma nem csupán egy személy, hanem egy hangulat, egy számunkra fontos érzés, amivel szeretnék megtölteni ezt a felvételt és amit viszont szeretnénk látni az elkészült fényképen is. Fontos, hogy a modell is részt vállaljon a felvétel elkészítésében, legyen nyugodt és ellazult, próbáljon meg tökéletesnek mutatkozni, hogy a legelönyösebb arcát örökíthessük meg.
2. Hogyan helyezzük a témát a figyelem középpontjába?
A legjobb, ha a felvételezett személy teljesen a kép központjában áll, a fej és a vállak töltsék ki teljesen a keretet. Meg kell találnunk a megfelelö távolságot a kamera és a modell között. Kísérletezzünk a különbözö beállításokkal, koncentráljunk a témára. A képen pontosan az a beállítás lesz látható, amit a keresöben látunk. Alkossuk meg a kompozíciót. Ajánlott portré felvételezéshez a közepes tele zoom használata 85mm-135mm között, minél nagyobb fényerövel.
3. Hogyan egyszerüsítsem le a témát?
Ha megvan a téma és a beállítás, vizsgáljuk meg a hátteret. Ezt a nagyon fontos lépést sok amatör fotós hagyja figyelmen kívül. Ne higgyük azt, hogy a jó portré elkészítése izgalmas hátteret kíván. Gyakran láthatunk a modell mögött különbözö ''kallódó'' tárgyrészleteket, fákat, ablakkeretet, egy belógó szekrényajtót. A válasz: Távolítsuk el a zavaró tényezöket! Törekedjünk egyszerü, lehetöleg pasztelles háttér kialakítására. Válasszunk egy sima falfelületet, vagy akasszunk fel egy egyszínü anyagdarabot a modell mögé. Kerüljük a csíkos, kockás vagy nagymintás háttereket!
Ezzel a három alapelvvel a fejünkben már igazán jó esélyekkel indulunk a tökéletes portré elkészítéséhez! Van azonban még egy rendkívül fontos tennivaló: fel kell készíteni a modellt a fotózásra!
Fontos, hogy a felvételezett személy jól érezze magát a börében. A kamera közelsége gyakran gátlásokat okoz, amelyeket nem mindig könnyü leküzdeni. A modell viseljen valami számára elönyös öltözéket, a haja legyen rendezett. Akár alkalmazzon egy jó sminket az arcán. Érezze magát szépnek és izgalmasnak és erröl gyözzük is meg Öt. Adhatunk akár mi is öltözködési tanácsokat, szem elött tartva azt, hogy mi mutatna legjobban a képen és mi áll legjobban a modellnek. Mivel a portrén a figyelem középpontján az ARC és a KIFEJEZÉS áll, válasszunk inkább minél sötétebb öltözéket. Általában jobb a hosszú ujjú felsörész, mint a rövid. Figyeljünk a nyakra is, egyes hölgyeknek kifejezetten elönyös a garbó, másoknak a széles gallér. Ha megfelelö az öltözék és egyszerü a háttér, akkor sokkal könnyebb dolgunk van, hiszen csak a témára kell koncentrálnunk. Még egy tipp a színre vonatkozóan: Ha a modell szeme világoskék vagy zöld, válasszunk ugyanilyen színü felsöruházatot! Ezzel jobban kiemelhetjük a szemeket! Ha olyan hölgymodellröl van szó, aki élénkpiros rúzst használ, ajánlott a hasonló színü pulóver vagy blúz viselete. Minden esetben figyeljünk arra, hogy a háttérszín és a modell öltözete illeszkedjen egymáshoz. Keresse a harmóniát és ne a kontrasztot!
Most Ön és a modell készen állnak a fotózáshoz. Használjon nagy fényérzékenységü filmet - szabadtéri fényképezéshez 200, zárt helységben ISO 400-as film ajánlott. Ilyen filmérzékenységgel ugyanúgy készíthet vakuval vagy akár anélkül kiváló felvételeket. Vakuval történö fotózáshoz állítsa a modellt pár lépéssel a háttér elé, hogy csökkentse a háttér árnyékát.
A legtöbb portré inkább függöleges, mint vízszintes kameraállásból készül - így nagyobb hangsúlyt fektethetünk a témára és kevesebbet a környezetre.
A legutolsó lépés: Folyamatosan figyeljünk arra, hogy a modell nyugodt maradjon és természetesen hasson a kamerával szemben. Ha lehet, ültessük Öt székre. Amennyiben áll, kérjük meg, hogy forduljon kissé oldalra, majd fordítsuk a vállát és a fejét a kamerával szembe. Ettöl még finomabb lesz a beállítás. Sokan görcsösen állnak a kamera elött. Kérjük meg, hogy engedje le a vállait, vegyen mély lélegzetet, nyalja meg a száját és maradjon nyugodt és természetes. Ne bíztassuk nagy mosolyra, mert ez a legtöbb esetben kényszeredett lesz. Ezzel szemben bíztassuk, hogy egy kicsit mosolyogjon, vagy sugározzon mosolyt a szemével. Ez inkább vezet lenyügözö eredményhez.
Ha a modell áll, gondoskodjunk arról, hogy fogjon valamit a kezében. A kezek állása gyakran elronthatja az egész beállítást. Foglalja le a kezeket, adjon a modellnek egy könyvet, virágot vagy bármilyen kisebb tárgyat.
Fordítsunk különös figyelmet arra, hogy a kép igazán jól sikerüljön. Szánjunk rá idöt és löjünk el akár több tekercs filmet, észre fogjuk venni, hogy lesz modell, aki egyre nyugodtabb és lazább egy kis idö után, ahogy megszokja a kamera jelenlétét.
Jó portré fotózást!
Örülök ha ezzel segíteni tudtam valakinek nem mondtam hogy 50mm es obival nem lehet portrézni mert van mikor nincs rá lehetőség mert e tér nem enged 85-100mm-t
De az 50mm az nem portré tele. Aps-c n elfogadható ha nincs más.... -
Hydra SR
addikt
Na ez a bajom nekem is, hogy nem tudom, kinek mennyire bízzak a józan ítélőképességében. Egyesek csak a csúcs-csúcsminőséggel elégszenek meg pedig nem mindenhol van értelme. A Sigma 17-70 már be van tervezve, akárki akármit mond, és nem várok tőle Canon fix L-es minőséget. Kitobi szintjénél ha kicsit jobb az már jó, CA-ban tudom, hogy jobb, makróban is, meg rámegy a közgyűrűsorra is bár nem tudom, hogy annak van-e értelme makró obinál. Zoomátfogása kell nekem, fényerőben is jobb a 18-55 EF-S-nél. Csak ne kéne most tandíjat fizetnem, már venném is, nem szívesen várok nyár elejéig amikor a legmagasabb lesz az ára, vagy várhatok tovább mire lemegy.
-
Dtomi
őstag
Mi az a turista zoom??? És mit akarsz képminőséget egy 30-40ezres obitól? Életed legnagyobb csalódása lesz mikor ráteszed az új Dslr gépedre a 30-40 ezres zoomot Abszolut nem éri meg lecserélni ezért az A1-et vegyélrá egy grippet aztán helló!!Vagy fogod magad és költesz többszázezret obira...
-
j.bravo
addikt
d70s sajna nem játszik (ahhoz 18-70-et adnak, míg a d50-hez 18-55öt, de a d70s váz csupaszon is már túl van a kereten).
biggamer sigma 17-70-én gondolkodom, de bármelyik vázzal és a megfelelő végű sigma 17-70-nel is többe lenne a csomag, mint mondjuk az Oly bigkit.
A fő kérdés hogy igazából szemet szúrna-e a Sigma előnye a kitobikhoz képest, vagy a kompakthoz szokott szememmel elégedett lennék a kitobik képével is...? (jó, tudom, ezt nehéz így megjósolni...) -
Aktív témák
Hirdetés
- Adatgyűjtők, vonalkódolvasók akciós árakon! 500.000 Ft egyben az egész 18 mill. helyett
- Új Zebra Symbol LS2208 LS2208-SR20007R vonalkód olvasó eladó, több db.
- Cannon HP Brother KYOCERA tonerek patronok
- Epson DS-860 profi dokumentumszkenner kitűnő állapotban eladó!
- Dobozos, garanciális HP Color Laserjet nyomtató FÉLÁRON!!! aKCIóó!
- Honor Magic 5 Lite, 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- HATALMAS AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i7-5GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- 130+131+132+133 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest