- iPhone topik
- Mobil flották
- Huami Amazfit Bip okosóra
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Aktív témák
-
sszever
őstag
-
pacorro
aktív tag
''Ez a pár hozzászólás egy olyan meddő vitává alakult, amiben mindenkinek megvan a saját maga igaza.''
''Ettől a ponttól fogva csak felesleges flame-é alakulna az egész!''
Szerinted. De másoknak akár hasznos is lehet, hogy újabb érveket és ellenérveket hallanak. A fórumot nem csak a két (több) vitatkozó fél olvassa. Amennyiben a vita szakmai jellegű marad, és nem torkollik személyeskedésbe, nincs semmi probléma. Erre való a fórum.
[Szerkesztve] -
ThufirHawat
senior tag
-
ThufirHawat
senior tag
A 400/5.6, különösen APS-C szenzoros gépen elég használhatatlan. Kézből képtelenség megtartani, így mindenhol állványozni kell. És ezt nem olvasam valahol... volt 400mm-es optikám. A 300/4L IS az ideális választás, vagy a 100-400L IS. A képstabilizátor hihetetlenül sokat számít, ha kézből is használnátok.
A Sigma 50-500 irtó nagy, állvány nélkül teljesen reménytelen. Ráadásul nagyon nehéz is... A Tamron 200-500 érezhetően könyebb, hangyányival élesebb.
Fél évig használtam ''parasztvakító'' 70-200/2.8 EX DG HSM-et, és tű éles volt teljes nyíláson, alig-alig lehetett megkülönböztetni a 150/2.8 macro-tól, ami pedig... valami. Persze lehet, hogy szerencsés példányom volt, a Sigma-k eléggé szórnak. Ez egy 100%-os részlet vele: [link] Az életlen részekre kicsit rásegítettem... A madár tollazatát figyeld...
Szerintem 400mm környékére 3 jó Canon megoldás van:
100-400L: ''viszonylag'' olcsó, IS, rugalmas (zoom), optikailag jó, de nem hibátlan
300/4L IS + 1.4X: kicsit drágább, IS, optikailag szinte hibátlan, elfogadható méret, 2 fókuszhossz
200/2.8L + 2X: fekete (ez néha előny ám, bár nem a csajok előtt), kicsi, legolcsóbb, nincs IS, nincs állványgyűrű, 200-on tökéletes, 400-on... elmegy. (2 évig használtam ilyet) -
pacorro
aktív tag
''Ilyen nagyértékű obit nem szívesen veszek használtan''
Pedig nagy értékű obit csak használtan érdemes venni (hacsak nem vagy milliomos).
Egy objektíven olyan túl sok minden nem romolhat el, és általában előjönnek a hibák, ha kipróbálja az ember.
(A mostani 6 autofókuszos objektívem közül 5-öt használtan vettem, és csak az egyiknek van egy kisebb hibája - megjegyzem így is bőven megérte az árát. Ha újonnan veszem őket, akkor talán még most is egy a bányában robotolnék)
-
adik
őstag
Ezért is érdekelnének az M42-es obik, ha valaki tudna róla valami használható információt, mintaképeket adni és hogy hol érdemes beszerezni, hol lehet kipróbálni stb. Semmit nem tudok róluk.
az index fórumán nézz szét! akár a fotós adok-veszek [link] -ben, vagy biztosan van egy m42 topik is. de a Fotózás - tanácsok kezdőknek [link] totyik is kiváló. valóban hozzáértők írogatnak. (nézd csak meg a képeiket: [link]
remélem tudtam segíteni -
pacorro
aktív tag
Azért én nem lennék olyan biztos benne, hogy a 400/5.6 L rajza jobb mint a Sigmáé.
Vagy ha jobb is, nem sokkal. A Photodo (ami elég megbízható) pl. jobbnak értékelte ezt a 300-as Sigmát a 300/4 L IS Canonnál.
2.4 kiló egyáltalán nem sok egy 300/2.8-as obinál.
De ha nem fontos a fényerő és a konvereterezhetőség, akkor elhiszem, hogy nem akarsz ennyit cipelni, és elég a 400/5.6 is.
Bár ha nincs pénz, akkor meg tökmindegy. -
sszever
őstag
Fura, nekem ez eddig nem jött össze
Madarak verőfényes nappal inkább a fák árnyékosabb oldalát választják (főleg olyan melegben mint mostanság), ott minim um ISO 400, ha szép színeket is akarsz, és olykor bizony 1/300-ra is lemegy a záridő.
Amikor inkább van esélyed pl. madarak fényképezésére az nyáron az esti vagy reggeli órák, mikor van kis pára, és nincs dög meleg, illetve erős napsugár. Ott ISO 100 mellett F5,6-al megint nem fogsz 1/1600-at elérni.
Nemrég fényképeztem pár feketerigó kölyköt. Este 6 körül, mikor már kilestek a fészekből, amelyik egy fenyő belső részében volt teljes árnyágban. EF 300 F4L + 1,4 extebder, tehát F5,6-al. ISO 800-on és 1600-on kellett fényképeznem, hogy 1/250-es záridőt elérjek, és csak az IS-nek köszönhetően nem mozdult be a kép...
Szóval, ha nem tájképet akarsz verőfényes napsütésben fényképezni, nem hiszem, hogy ISO100 mellett F5,6-on 1/1600-at el tudsz érni.
70-200 és a fix 300 rajzolata és képminősége között ég és föld a különbség, főleg, ha a 70-200-ast megfejeled egy extenderrel. Hidd el... (bár csak Canon 300-as esetében tudok véleményt mondani).
De minden esetre a 400-as fix L-es canon helyet a 300-as + 1,4 extender ezerszer jobb választás. S az IS nagyon jó szolgálatokat tud tenni. (először én sem hittem benne, míg meg nem vettem a 300 as FIX IS-es obimat, ez volt az első obim IS-el, de garantáltan nem az utolsó!) Amíg nem dolgoztál még IS-es obival, addig ne szóld le... -
Stitch
őstag
Canon FD-t írtam...nem mintha egy FD 500-as túl olcsó lenne...
Itt egy 500-as tükrös objektív: [link]
itt egy másik ötszázas: [link]
vagy gyűjtesz egy darabig és veszel egy használt sigma 50-500-at.
A tükrösnek csúnya a bokehja, a Beroflexról még nem is hallottam, az árából következtetve nem lehet túl jó képe.Az index fórumon szerintem mindegyikről tudsz több infót gyűjteni.
Fix blendés alatt a tükrös objektívet érted? -
pacorro
aktív tag
-
sszever
őstag
Mire kellene az 500-as?
Amúgy anno én is gondolkoztam a 300 F4L IS és a 400 F5,6L között. Végül vettem egy 300 F4L IS-t + 1,4 extender... (ugyanott tartok mint a 400 mm F5,6L-el, voiszont van is).
Ugyanakkor megjegyezném, hogy sokszor még verőfényes napsütés mellett is elkell az IS, ha nem akarod az egekig feltúrni az ISO-t!
Ha pedig 500-as kell relatíve jó áron, marad a bigma. Persze mivel zoom obi, és elég nagy az átfogása, valamennyit fel kell áldoznod a minőségből, de ez hobbi szinten elhanyagolható! (főleg ha nem egy pici részletet akarsza a képből utólag kinagyítani) -
-
pitman
őstag
Todomásom szerint kétszerezővel Af csak 1-es szériájú vázakkal lesz, a többi esetén 5,6 felett a váz letilt. Másik megoldás lehet még a bal oldalról nézve első három érzékelő leragasztása a konverteren, illetve olyan konverter használata, ami ezeket az infókat nem viszi át. Ekkor lesz ÁF, de lassabb lesz jóval az eredeti állapotnál.
Aktív témák
Hirdetés
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- Xiaomi 11T Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 980 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Lenovo IS8XM LGA 1150 DDR3 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU Gamer Noti! I7 9750H / GTX 1660TI / 16GB D4 / 512 SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest