Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- iPhone topik
- MIUI / HyperOS topik
- CES 2026: Új autót mutatott be a Sony Honda Mobility
-
Mobilarena
Renault, topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kakaduku
senior tag
Köszönöm, most egy kicsit megnyugodtam. Céges autó volt és az is lesz. Az állapotát tekintve szerintem jó, dízel motorhoz képest csendes az alapjárata és nem láttam olajfoltot sem a motorban. A belseje hanyagolható tényező, ha műszaki dolgokról beszélünk, de megkímélt. Egy kisebb (3cm) szakadás van az anyós ülésén, de ennyi az esztétikai hiba. Karc, horpadás és törésre utaló jelet nem láttam a külsején, valamint rozsdát sem. Remélem jól sikerült választanom.

-
tresh
veterán
válasz
PeterPH
#36396
üzenetére
Ha egy 5-6 éves dieselbe amibe nincs 200k körül az nálam kamu. Gyors matek az 1.5 dci-t 80%-lékba cégek veszik főleg a 2 üléses variánst,a maradék 20%-lék magán. Na most nem azt mondom hogy nincs kisebb futásteljesítményű autó ezekből de a többség 200k körül van. 3 éves korukba nálunk 4 clio volt 200k nál lett leadva..30k az átlag ha cég autó tök mindegy hogy pálya vagy város belemegy ennyi mert nem dísznek veszik. Ezt akár hogy szorzom 150-180k az átlag vagy több. Ettől még nem rossz de messze jól látható hogy hasonló benzines társaihoz képest 2x-es min a futás teljesítményük. Mert jó kicsi keveset eszik és adózás végett kedvező, ergo olcsón fenntarthatóak.
-
PeterPH
senior tag
"pl diesel 1.5 nél ami 200k alatt van az kamu"
Ez így ebben a formában finoman fogalmazva nem állja meg a helyét, főleg a kor meghatározása nélkül.
Nem utazólimuzinokról beszélünk, hanem megane-okról, clio-król, ezeknél simán előfordulhat hogy csak évi 10000km-t vagy annál is kevesebbet futottak. De jellemzően persze többet. -
PeterPH
senior tag
-
Kakaduku
senior tag
Jönnek még a kérdéseim.

Mennyi kilométer van a kocsitokban? Én amit veszek 230e kilométer van. Tudom, hogy nem kevés, viszont van egy ismerős és neki is a két ülésese van, amit munkára használ és azt mondta, hogy 350e körül van az övében és még nagy baja nem volt, csak kisebb apróságok. Ez így helytálló?

-
rob210
Topikgazda
válasz
-=Tiger=-
#36385
üzenetére
Te melyik topikot olvasod? 
520.000.- vettem és rohadtul nem költöttem a karbantartásra annyit meg is őrültem volna ha igen.
Nekem eddig amikor megvettem a vezérlés volt cserélve azt ismerős szerelővel megcsináltuk munkadíjj 10.000.- anyag költség 38.900.-
Aztán olajcsere én csinálom szűrőstül mindenestül 11.460.-
Volt két felütközés gátló csere meg két stabrúd szilent és a két toronycsapágy ez összesen volt 16800.-Ezen kívül tankolom csak meg kapott még egy olajcserét most vizsga előtt.
148.000.- vettem pont tegnap került bele a 160.000.- kilométer.
azaz pár nap eltéréssel egy év alatt 12000.-et tekertem bele.Jah meg volt még egy ami szopóágra tett mondjuk az AC pumpa leszorító gyűrű azt végül valami 4.000.- körüli áron sikerült szereznem bontóból, pontosan arra már nem emlékszem, mert ott sok volt a varjálás.
Szóval ennyi ez nem egyezik meg a vételárral.

-
-=Tiger=-
tag
válasz
rob210
#36384
üzenetére
Sajnos az igazat megvallva nem tetszik Neki, de nekem sem. A Twingok valahogy sosem jöttek be.

De Rob! Azt is tedd hozzá, hogy közel ugyan ennyit rá is locsoltál, tehát ennyi pénzből akár jobbat, újabbat is kaphattál volna. Azért remélem egy 10-12 éves benzines autóra csak nem kell a vásárlás után még rákölteni közel ugyan annyit, mert kardomba dőlök, miközben a két diesellel semmi baj nincs.
Miután meg megismerted, megy, szereted minek adnád el?

Mindenesetre. Egy full szervíz anyagköltsége mennyit kóstál kb.? Mondjuk az olajcserét maximalizáljuk 15E-re és akkor sztem még sokat is mondtam és ELF 5W40 figyel benne.

Amúgy az a vicces, hogy 100E alatt eladó Clio 2 kb nincs is. Ha meg van akkor 2 perc alatt el is adják.

-
rob210
Topikgazda
válasz
-=Tiger=-
#36383
üzenetére
Nézd én 520.000.- ért vettem (téli nyári szettel) a megant ami tágasabb kényelmesebb szubijektív de szebb.
No és persze öregebb, de 148.000.- volt benne. (igazoltan utána jártam)
De maga a motor ugyan az, már az 1.6 os.
Az 1.4 is mondjuk csak a felfüggesztése más a kisebb motortér miatt.Egyszóval egy fiatalabb kaszniban ugyan azt a technikát veszed meg, ami szvsz nem nagy biznisz ha az öregebb garázsban volt tartva gondos tulajnál ugyan azt fogja tudni.

Persze értem, hogy kis autó kell, meg minél fiatalabb kevés kilóméterrel, de a jó öreg szálló ige állapotot veszünk nem kilómétert.

Miért nem nézel egy Twingo II-est enyiért már kapsz barátnőnek tökéletes városi kis autó 1.2 75 lóval.

-
-=Tiger=-
tag
válasz
PeterPH
#36377
üzenetére
És ez az 1.2-es motorral szerelt? [link] A másikban 200-220E van.
Megmondom őszintén ebben a "kevés" km tetszik. Nem magamnak lesz, hanem "hölgy" tulajdonosnak. Így a teljesítmény nm igazán számít, inkább az, hogy ne legyen szervíz igényes, de sztem ez a 75Le is bőven jó egy ilyen kis golyónak.
Mennyi kb. egy teljes szervíz? Gondolom az olajcsere nem több mint egy II-es Megane-on. Ezenkívül szeretnék majd kicseréltetni pár dolgot. Vezérlést mindenképp. Mit érdemes még az elején letudni?

-
PeterPH
senior tag
válasz
-=Tiger=-
#36376
üzenetére
Nekem MII kombiban volt, abban használható kategória, ebben meg bőven jó. A hegerenkénti tarafón kívül nincs más gyegéje, ha jól tartották (olaj, vezérműszíj-vízpuma csere időben).
Az évjárat inkább 2004 a rendszám alapján (a kis hamisok kozmetikázzák az adatokat).
A kormányon a lyuk, meg a csavarhúzó az ülésen nem túl bizalomgerjesztő. -
-=Tiger=-
tag
Mi a véleményetek erről a kicsikéről? Ez a motor milyen tulajdonságokkal bír?
-
Kakaduku
senior tag
válasz
rob210
#36374
üzenetére
Köszönöm a válaszokat. A 68 LE változatról van szó. Megmondom őszintén, hogy tekintve a budapesti közlekedést nem hátrány, hogy nem szalon autó, viszont nekem az a lényeg, hogy ne kelljen sűrűn szervizbe hordani és megbízható legyen és kis fogyasztású és...

De a lényeg, a lényeg első saját autóm lesz, szóval tökéletes. Asszonnyal vagyunk egyelőre csak kettesben. Ki fog minket szolgálni, tekintve hogy költözés előtt állunk.
-
rob210
Topikgazda
válasz
Kakaduku
#36372
üzenetére
Létezik 64,68,86 LE-változat 2008 ban nem ártana ha tudnánk, hogy Clio II vagy Clio III kasznis?
Mivel ahogy azt írta előttem a fórumtárs pont váltás volt.
Clio III ról hibalistát nem tudok mondani az nekem még túl "új" autó.
De a Clio II hibalistája elég rövidke.Ha cégtől vállalod át akkor én a helyedbe felkötném a gatyám, lehet úgy is jót venni, csak nagyon nehéz, kevés az olyan céges autó ami egygazdás és vigyázva volt rá.

-
PeterPH
senior tag
válasz
Kakaduku
#36372
üzenetére
Pont 2008-ban volt a modellváltás (nem csak faceloft), így ez elég kevés infó.
68 ill 86 LE is létezett a kiszemelt az 1.5DCi-n belül.
A 2 ülésest hívjuk egyszerűen csak tehergépkocsinak, ami a használat módjának megfelelően várhatóan nem egy megkímélt darab semmilyen tekintetben.
A rejtett hibák pont attól rejtettek, hogy csak később derülnek ki. Ha a típushibákra vagy kiváncsi, akkor a pontosabb tpus meghatározás után biztos tud valaki írni hosszú listát. -
Kakaduku
senior tag
Üdvözletem! Pár héten belül én is renault tulajdonos leszek, viszont szeretnék kérni egy kis segítséget. Bonyolult a történet, így ennek magyarázatával most nem fárasztanálak titeket, de a kérdésem a következő.
Renault Clio-ról lenne szó 2008-as évjáratú 1.5 Dci motorral. Mekkora lóerős a kicsike, valamint van olyan dolog amire oda kell majd figyeljek, vagy esetleg valami rejtett hiba, amit jó ha tudok a későbbiekben?
Egyébként 2 ajtós és 2 üléses. Van valami különleges megnevezése, vagy ez is sima clio?Köszönöm a válaszokat és remélem minél hamarabb tudok képeket is küldeni és megpróbálok hasznos tagja lenni a közösségnek.
-
Ck.
addikt
válasz
rob210
#36366
üzenetére
Szívesen megsimogatnam az arcát annak, aki feltalálta a ph fórum motor mobil nézetét.

Amúgy ha tudnám h konkrétan mi a baja es mennyiből lehetne tutira rendbe rakni, simán be vállalnám.
Viszont jelenleg a nyomaték auto vagyammal nem tudok mit kezdeni, úgyhogy nem 1.5 dCi lesz vszinu.
Jelenleg a legjobban befutó az a V70 vagy S60 T5.
Ezek vannak most a legjobb árban. -
rob210
Topikgazda
Ne lázíts komolyan mondom megőrülök, ennyiért még az is megéri ha elbontásra veszi meg az ember.
Csak gondolkozz mennyit is fizettél a rugókért?
Kerekek teljes belső áhh Szemét országban élek
Ha kompletten veszel bele egy motort lepapírozod és minden szép még akkor is nevetségesen olcsón van egy II-es meganod.
Csak lenne baloldalt az a kurv@ kormány. -
Ck.
addikt
Mennyiből lehetne vajon ezt a motor hibás példányt rendbe hozni legrosszabb esetben?
Az eladó 280 fontért (100 ezer pénz) odaadná.
http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201501280499365?atmobcid=soc3 -
rob210
Topikgazda
válasz
diablo1984
#36360
üzenetére
Ez oké de nekem vagy a selyem fényű matt fekete tetszik amire most is vannak fújva a felnieim, vagy a lakk fekete metál.
És szerintem ez mind a két esetben nagyon jól mutatna.
Én ettől az ezüst búcsús alutól már hányok.
Nekem nem is állna jól a kocsin az meg a másik.
Ehhez a színhez nekem a fekete felni jobban tetszik.
-
tresh
veterán
válasz
diablo1984
#36360
üzenetére
szerintem is nagyon mutatós és jó pofa -
tresh
veterán
válasz
diablo1984
#36355
üzenetére
Ha kint meg van az eredetvizsga papírja akkor elméletileg nem, de lehet köcsögösködnek hogy nem fogadják el és itthon is kell újra.. volt már ilyen.. am ez kb akkora f*szság mint új autót eredetvizsgáztatni ami most gurult le a gyárból

Amúgy unión belül nagyjából azonos árak vannak ilyen papírmunkákra vonatkozóan csak nálunk megy a lehúzás..
-
diablo1984
veterán
kb a német árak is ezek, a piros 1 hónapos rendszám anno a vectra c kombimnál is kb 200euroba jött ki!
amit nem értek a mai magyar rendszerben, a forgalomba helyezés előtt kell itthon (is) eredet vizsgát csináltatni, vagy nem? mert anno nem kellett, de minden bőrt lehúznak a parasztról, már mindent mindig mindenkinek kell alapon.....
-
tresh
veterán
válasz
diablo1984
#36353
üzenetére
Aha,
kb így nézz ki :
eredetisegvizsga 85-100 euro
ideiglenes rendszam es papirmunka: 60-75 euroAztán az itthoni papír munka:
muszakivizsga
forgalmi es torzskonyv.
regisztracios ado:
matrica a rendszamra:
munkadij:Az otthoni papír munka egy vicc az osztrák árakhoz képest....
a lényeg kb 50-60k ból itthon az autó ha lábon hozod
A többi rablás összege meg azon múlik ki intézi. Nekem van egy bejáratott emberem ő evvel foglalkozik és mindig ő csinálta nekem ezeket 1-2 nap alatt bepapírozta az autót. De ugye ők evvel foglalkoznak napi szinten. Még annyit hogy elvileg van valami illeték adó is hogy az most mennyi passzolom.. -
tresh
veterán
pl ha már van 3-4 ilyen jelölt mint ez [link] már megéri autóba ülni az angolt lazán értik az osztrákok. (bár én ugye németes vagyok nekem itt nincs gondom) ez pl magánszemély és úgy is el akarja adni lehet alkudni velük nem keveset. Pl ha tényleg patika akkor min annyit hogy a haza utad összege le van tudva

-
tresh
veterán
válasz
diablo1984
#36350
üzenetére
Ezért írtam hogy megfelelő kerettel pl 1 misivel kint se az e60-as bmw-et kell nézni ez alap. Ha tudod mit szeretnél és milyen elvárásaid vannak hamarabb fogsz megfelelő autót találni. Persze arab,török, és társai brigád a határmentén csak a hulladékokat gyűjti be adja el. Ez alap, evvel járnak a románok meg a buta magyarok aki csak azt nézi bmw és 300ezer ft. Km-t meg felőlem oda tekeri ahova akarja engem az sose érdekelt és nem is fog műszaki állapota az első aztán az esztétika.
Jaja most nálunk van egy focus ami ez van plusz ez egy új clio volt.

-
diablo1984
veterán
hát a neppereknél az exportra szánt autók km tekergetése nem kicsit divat kinnt is, nem, nem a németek csinálják, hanem a bevándorlók, orosz, német, arab, török, ilyesmi! szinte kívánják is a kelet európaiak, hogy nem nekik kell majd itthon tekergetni......
lehet kinnt jót is venni természetesen, de általában, ami ott is olcsó, az olyan is.....opelnek van ilyen felnie, asszem h astrán, insignián van ilyen, gyári lemezfelni!
-
tresh
veterán
válasz
diablo1984
#36348
üzenetére
-
diablo1984
veterán
kinnt a sok nepper úgy átb@sz, hogy még pislogni sem tudsz! magánember meg nem fog ja elmagyarázni, hogy hol intézd az ideiglenes rendszámozást, stb, annak kicsengeted a pénzt, lepattintja a rendszámát(ha még van rajta), odaadja a papírjait és mehetsz! csak rendszám nélkül ott sem mehetsz 1 métert sem.....
-
mycso
Topikgazda
Lehet, hogy az 1.9-esek valamivel problémásabbak is, bár ott is inkább az első generációval van baj (120ló).
Illetve az igazi árkülönbség inkább az egyébb apróságokból adódik.
Pl. átlagos felhasználás mellett az 1.5@106 mindenre elég és ugye kevesebbet iszik, bizti+egyéb adókra kevesebbet kell fizetni, mint 1.9-re.
Esetleg még az alkatrészek is gondolom olcsóbbak, bár ezt pontosan nem tudom, hogy pl. fék-futómű alkatrészek tekintetében milyen különbségek vannak. -
_NCT
addikt
Én azt nem tudom, kitől érdemes venni autót, ha egyszer eljutok ismét oda... A nepperekben csalódtam, egyszerűen 3 hónap alatt minden hétvégém ráment az autók kutatására, egy neppert sem találtam aki ne akart valamivel átkúrni. Magánszemélyeknél is lehet gyöngyszemeket találni, de ott sokkal kevesebb átb@szás lehet, mint kereskedésben. Csak ugye aki eladja az autóját, kényelmesebb begurulni a kereskedésbe, mint várni a "kuncsaftokat" és egyeztetni az időpontot folyamatosan....
-
rob210
Topikgazda
Hát a CSaládban van egy 1.9 DCI Scenic II-es illetve a volt családomban.
Azzal milliószór több probléma volt már, mint itt a fórum összes 1.5 dcijé-vel.
Egyszóval nem tudok róla nagy összefoglalót írni és komoly tapasztalatokkal sem rendelkezem, de az a példány pl. egy rakat szar, pedig bevizsgált renault márkaszervízből lekért valós kilométeres végig márkaszervízben vezetett szervízkönyves volt amikor megvették.Igaz a gazdi nem a leg hozzáértőbb, de hát annak ellenére sok olyanhiba jött elő rajta aminek nem kellett volna.
100.000 -ként azon pl kötelező a vezérműszíj csere.
Egyszóval nem biztos, hogy a legjobb motorja a renaultnak.
Holott az 1.9 DTI meg az állom, a világból kimegy igénytelen hangos de teszi a dolgát.
A sok környezetvédelmi előírás meg technikai fejlesztés néha megöli a használhatóságot.
(nekem ez a tapasztalatom) -
Ck.
addikt
Néztem pár korabeli diesel Meganet, az 1.9dci-k átlagosan 200-300 fonttal olcsóbbak, mint az 1.5-ösök. Ezek szerint akkor tényleg nem sikerült olyan jol ez a motor? Egy 1.5dci jobb vétel lenne? Azonos évjáratokat hasonlítottam össze.
-
PHenis
senior tag
válasz
#10726912
#35244
üzenetére
Hali,
"Polgáron van egy szerelő, akinek van diagja régi Renaulthoz..."
Megtaláltam a szerelőt, el is vittem és meg is csinálta. Köszönöm a tippet!
Összefoglalva, ha valakinek lenne hasonló szopóroller:
Laguna1 ph1 2.0 Benzin
A tünet: Nagyon nehezen indulás (csak teker-teker), teljesítményvesztés és egyenetlen alapjárat.
A hiba: Az injektorsor végén van egy üzemanyag túlnyomás szelep ami át volt szakadva.
A megoldás: csere. Pár éve vettem egy injektorsort, abból át lett téve. Így alaktrészár nem volt
Még egy-két dolgot megcsináltattam és most nagyon pöpec a verda! Remélem egy darabig megint nem kell hozzányúlni.
-
kisninja
őstag
Nálunk céges Dokkerek vannak hát szép jó csak a kaszni nagyon suzukis... Nem olyan magasról ráesett a gesztenye jól be is horpadt... nagyon vékony.
Motorikusan és formailag nagyon tetszenek. -
Doki16
addikt
Csináltam egy új felvételt a motor hangjáról. Mind a két kameraállásból ugyanazt lehet hallani. Üzem meleg motor indítása és leállítása kinyomott kuplunggal. A videó második része kicsit vicces lett, de legalább lehet hallani, hogy egy ilyen motor mennyi dolgot csinál még leállítás után. [link]
Az indítás még mindig gyászos, de majd hétvégén elkészül a brutális testkábelom. Tömör réz saruk és 1 cm vastag sodort rézvezeték
Ha a milliós ESAB hegesztőgépnek megfelel akkor talán a Megannak is jó lesz 
-
-
Sly189
senior tag
-
rob210
Topikgazda
Ennyi
[link] -
rob210
Topikgazda
Na erre kiváncsi voltam kipróbáltam.
Jelentem az én egyhatszopóbenzinem is halkabban áll le.
Ezzel én nem is foglalkoztam, de ha már így felnyitottátok a szemem az én esetemben van ennek bármilyen jelentősége? Nekem ugye nincs kettős tömegűm akkor meg gondolom nincs jelentősége, vagy van? -
diablo1984
veterán
válasz
-=Tiger=-
#36312
üzenetére
gyárilag nem, olyan igen, hogy a kasztni ph1, de ph2-es motor volt már benne, fordítva nem, de ezek olyan teszterek, akiknek fogalmuk sincs, hogy mit vezetnek, 100lovas és kész..... komolytalan a műsorvezető srác, hogy csúnya autó, taxinak jó meg hasonlók, na az ilyet moszkviccsal büntetném örökkön-örökké!
-
Laraxior
titán
Itt meg a 210 pacis

mondjuk ez nem mai, azóta már más hangja van, majd betolatok a garázsba egy kis muzsika erejéig![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
dhgm
tag
válasz
Sly189
#36303
üzenetére
Kis fizika ismét: A motor forgatja a váltót üresben is. A váltóban a fogaskerekek forgása akkor áll meg, ha kinyomod a kuplungot. Ha nem nyomod ki a kuplungot akkor tehát forognak a váltóban a fogaskerekek aminek ugye a súlyukból adódóan van tehetetlenségi erejük ( ha forog valami és jól van csapágyazva az tovább akar pörögni). Ha nem nyomod ki a kuplungot melegváltónál hallatszik, hogy a fogaskerek megállnak ( kottyan egy kicsit).
Szerintem... Ha nem így van én akkor is kinyomott kuplunggal állítom meg... ( pedig az enyém mezei kettőstömegű nélkül). Sokkal finomabban áll meg. Mondjuk én megtámasztottam a motort az 1.9 felső kutyacsontjával felül is. Sokat számít.
Nyomd ki a kuplungot és úgy állítsd le, meglátod a tiéd is mennyivel finomabban áll le. habár a tiédben nincs kettőstömegű
. -
dhgm
tag
válasz
Doki16
#36299
üzenetére
Mycso jól mondja, ha nem nyomod ki a kuplungot az üresben is forgó váltó visszapofoz a kuplungon keresztül a kettőstömegűnek, ezzel rontva az esélyeit.
Egyébként azért kérdeztem a kuplung kinyomását, mert a leálló motornál a váltó is adhat hasonló hangot.
Szerintem próbáld ki kinyomott kuplunggal is, hogy ezt ki lehessen zárni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- CES 2026: valóságos képkockagenerálók lesznek a modernebb GeForce-ok tavasszal
- Hardcore café
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Napokon belül mindenki megkapja a GeForce Now időlimitjét
- Két generációval korábbi GeForce gyártása indulhat újra
- Linux kezdőknek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Autós topik
- További aktív témák...
- Beszámítás! Acer Nitro 5 AN515-58-75F8 Gamer notebook - i7 12700H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 7600 8GB ZALMAN i3 NEO be quiet! 700W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi 13T 256GB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Te melyik topikot olvasod? 


Nincs gond a jobb kormánnyal itthon se 

a lényeg kb 50-60k ból itthon az autó ha lábon hozod



