Hirdetés
- Mobil flották
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Apple Watch
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Fotók, videók mobillal
- A legújabb iPhone kiegészítő egy zokni, amit magunkra akaszthatunk
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
PROTRON
addikt
válasz
AxBattler
#54399
üzenetére
10600k-t (nincs rajta tuning, csak 1 magon ez tudja ár-értékben a legtöbbet) egy tényleg mini itx konfigban.
Már CPU-Z minden mag stress teszt nem bírja hosszabb távon. A mi munkafeladataink alatt egyelőre nincs szükség hosszú távú minden mag full terheléses processekre, inkább csak rövid burstökre, így nem égető a csere, de szúrja a szemem.
Relux program ugyan minden szálat megterhel és win szerint 100%-on, de fizikailag az egyes magokat csak kb 60-70%-on járatja (ez onnan látszik hogy azért lehet még mellette autocadelni videónézéssel és full reszponzív 4x32 lap nyitva böngészéssel) így azt bírja. -
pitius
tag
válasz
AxBattler
#54381
üzenetére
Mi a véleményetek?
Egy ilyen Raijintek Ophion 7L-be, egy i3-12100 gyári hűtőjével elvetemült gondolat?
Normál otthoni használat lenne(böngészés, word, excel, film), ritkán otthoni videók transzkódolása(elszabadult bitrátával dolgoznak már a kamerák).
Játék nem, vagy nagyon max. egy single slotos GT1030 erejéig. Értsd, max régi játékok, esetleg AOE 2 Definitive Edition.
Használható lenne egy ilyen apró(kinek mi) házban?
Egy a biztos, hogy helyem az nagyon kevés van(és a wife compatibility listán sem megy át sokminden).
-
-
#25954560
törölt tag
válasz
AxBattler
#54257
üzenetére
mar van benne egyszlotos vga (5450), de az is csak azert, hogy a bios-t tudjam allitgatni vagy nagyonmax neha valami konzolos statisztika fusson rajta (htop, perf top, stb)
nalam ez a beverodes, hogy egy lehetoleg eros proci es durva halokartya kell a gepbe (xl710 - 2x40Gbps dugoval, mas kerdes h a pcie gen3 x8-on nem fer at annyi
)
egyebkent igen, a hdplexek regota itt voltak betarazva, varva a bevetest.latszik h HookR kollega ert hozza, a purhab a kabelmenedzsmentet is megoldja

PROTRON ez max szub 5 (mert kb 4l egyebkent) de nem tul nagy, az biztos
-
Archttila
veterán
válasz
AxBattler
#54135
üzenetére
A hőfokok túl jól alakulnak
BIOS silent profile avg 45-47C idle (1650RPM), és kva hangos 
Este összedobok neki egy custom profile-t de túl sok reményt nem fűzök a sikerhez, lévén nagyon közel van a rácshoz a ventilátor, szóval itt minden lesz csak csend nem
custom curve első állomás 30C-ig még az 5%-os tempó is 1100RPM körül mozgott, ez azért sehogy nem jön ki de mindegy, este okosabb leszek.Kettő darab 8BitDo konrollerem van. Egy SN30 és egy Pro 2. Linux alatt tökéletesen működnek RetroArch-al, Steam-el meg csak simán Wine alatt telepített játékokkal is. (legutóbb azt hiszem a Star Wars Racer-t tolta vele a gyerkőc)
DeskMini X300, Ryzen 5700G procival, 16GB RAM-mal.
-
#16939776
törölt tag
válasz
AxBattler
#54011
üzenetére
A b, sem rossz, anno mértem úgy kemény 3-4°C emelkedést a tápból kifújt levegőn. Én úgy gondoltam hogy az is egy elfogatható kompromisszum.
Úgy hogy volt rajta még egy 110W "passzív" vga, és annak a melegét is a táp húzta ki, felment 10-12°C-ra!!! a deltaT.

12cm-es ventilátorral, 800-as fordulattal, szinte üvöltött mellette a PFC tekercs. -
#16939776
törölt tag
válasz
AxBattler
#54002
üzenetére
Ha a tápba olyan ventilátort raktak bele ami visszafelé tolja a levegőt.. az animáció szerint igen, a kerete szerint meg nem.

Fiatal koromban, amíg vonzottak az matx kocka házak, ott előfordult hogy megfordítottam a tápventit, b variációnak olyan top flow CPU hűtőt választottam, amit a táp átszellőztet min. fordulaton, miközben kifelé fújt. -
fatpingvin
addikt
-
Grave_444
nagyúr
válasz
AxBattler
#53915
üzenetére
Van infó róla mikor lesz kapható?
Közben netes képek + a sajátjaim alapján fejben méregettem a dolgokat és arra jutottam a mostani matx lapom bele fog férni.
17,4cm széles, itx ugye 17cm, ennyi elvileg belefér. A magassága is rendben lehet a 3 vga slotnak köszönhetően.Szóval elég csak a házat cserélnem.
-
#25954560
törölt tag
válasz
AxBattler
#53911
üzenetére
na az pl nekem is tetszik. de a szellozeserol nem vagyok meggyozve. ha alulrol sziv (es van videokartya) akkor a procinak arrol nem jut huvos levego. elol a tap, az is kifele tolja. hatso ventihelyre kene talan szivo ventit tenni? vagy unortodox modon a tetejen befujni es hatul meg ki?
-
Grave_444
nagyúr
válasz
AxBattler
#53911
üzenetére
Na ezzel megfogtál.

Ha leszerelhető a fogantyú és az ssd tartók a vga felett talán ugyanazt tudja, ugyanúgy néz ki, mint a mostanim, cserébe kisebb és itx lap kell bele.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Felső venti 1x14cm 2x12cm helyett, ez nem hinném, hogy ront bármin.
Gyári oldalon a hátsó ventiről nem írnak semmit.Lehet erre váltok majd, csak lapot kell cserélnem, elvileg a táp is befér. (Seasonic PX550)
-
Grave_444
nagyúr
válasz
AxBattler
#53907
üzenetére
Szép, tetszik a ház.
Ilyenkor mindig rákeresek, megnézem a méreteit és megkeresem miben lenne jobb a mostanimnál.Ez miben jobb? Semmiben.

Az a durva nagyobb térfogatra a Jonsbo V9-nél.
A V9-be elfér egy 92mm-es procihűtő, több ventilátor miatt valószínű a szellőzése is jobb, plusz mATX lapot is fogad.
Előnye az AIO support gyári oldal szerint, de szerintem mindkettőbe simán szerelhető. -
cinemazealot
addikt
válasz
AxBattler
#53881
üzenetére
"...ugyanakkora zajt csinál..."
Ebben nem vagyok biztos. Azok a 80 mm-es ventik, amik hűtőhöz vannak adva, (eddigi igen gyér tapasztalatom alapján) elég hangosaknak tűntek. Viszont ez a meglehetősen ívelt lapátos, nagy mélységű (vastagságú) Artic venti meglepően csendes. Alacsony fordulaton szinte hangtalan.
"Meg a 120mm-es kivágott likba' hogyan teszel 2db 80mm-est?
"
Abba, amit korábban vágtam az LC-Powerbe? Sehogy.
Ez egy másik ház lesz, amit szeretnék nulláról saját magam kifaragni. A koncepció pedig az lesz, hogy a ház laposabbik oldalába lenne beszerelve a 2 (esetleg 3) db 80 mm-es venti, amik így az alaplappal párhuzamosan fújnak át a légáramba irányított passzív CPU bordán át. -
CanibelZ
aktív tag
válasz
AxBattler
#53882
üzenetére
Ebben az esetben valóban a bővítőkártya lesz az út, de lehet akkor először csak 4 HDD-t rakok bele és majd később, ha nagyon kéne bővítem. És akkor az integrált GPU is elég lesz, úgy nézem az új Intel-ek csont nélkül megbírkóznak 4K-val, bár nekem még egyelőre csak 1080p elég.
Ajánlottabb márka/széria van kisebb háziszervernek? Nekem eddig csak Asrock lapjaim voltak, azokkal nem volt semmi problémám. -
cinemazealot
addikt
válasz
AxBattler
#53876
üzenetére
Nekem meg a ventilátor mellett ott lapult egy SSD. A "kalapos" Chieftec IX-03B-OP pedig pont annyival magasabb, mint amennyi egy HDD-hez kell.

De oké, tegyük fel, hogy a 2,5"-es SSD-nél szélesebb 3,5"-es HDD miatt nem fér el egy alacsony fordulatra szelídített 12 cm-es venti! Én épp most próbálgatom az Arctic P8 PWM PST családot, amiből több is sorba fűzhető. Egyet most próbaként rátámasztottam a CPU bordára és nem érzem hangosabbnak a korábbi 12 cm-esnél. Ebből kettőt akarok majd összerakni, azokkal akarom majd átfújni a levegőt a passzív bordával szerelt gép házán.
Szóval a végeredmény lehet akár ugyanilyen is, csak a kivágás nem egy 12 cm-es, hanem egy (vagy két) 8 cm-es kör lesz. A HDD-t pedig nem muszáj a gyári konzolra feltenni. Jó lehet az a rácsos háztetőn megfelelően beforgatva is és akkor még oldalra is lehet csúsztatni, hogy a (esetleg két) 8-as venti elférjen.
-
hegegabi80
addikt
válasz
AxBattler
#53860
üzenetére
Az a 336W is teljesen okés, de külső kocka tápból nincs túl erős felhozatal. Az aprón lévő 220W-os dell jól hangzik, vagy egy LED tápegység is okés.
Még az 200W okés is, de a 120-as külső tápot kicsit keveslem. Pedig biztos elég lenne, de én jobb szeretek egy kicsit ebben túl tervezni.
-
PROTRON
addikt
válasz
AxBattler
#53860
üzenetére
Najó csak rávettél hogy ránézzek a procijára. Én nem merném a maximum 116 W mért terhelésű procimat 120W-os tápról hajtani, legalább 150-est keresnék. Persze ezzel csak generálom a problémát, nem adok a választ arra hogy mit vegyen aZenber gyermeke,.
De tény hogy csak a proci nem igényli 200W feletti picot, feltéve hogy több mint 10A-t tud a 12V ágon, de kell a 4+4es CPU 12V EPS csati.Szal ilyen téren talán necces az inter-tech 200-as, de elvileg megbírkózhat vele. De mint írtam a betápon akkor is érdemes túlméretezni, hisz vannak veszteségek.
-
PROTRON
addikt
-
perecKING
senior tag
válasz
AxBattler
#53784
üzenetére
Kis mosolyt csaltal az arcomra igen csak aterezted.
Tobb oram van az abrandozasban meg meregetesben bongeszesben mit be mernem vallani
rengeteg. Az elozo viz utan atepiteni tartott 2 napig munka utan 5-tol hajnal 3-4 ig.
Mondjuk ebben nagy szerepe volt csoveknek vagyis hogy nem igazan fertek el valamint a pmma csovet most hasznaltam eloszor. + 2 nap hajnal 3kor nem idult a gep csak vilagitott
aztan rajottem hogy egy kabel nyomja az alaplap aljan a safeboot gombot
Es hasonlo dolgok. Ja es elvileg ebbe az alaplaba nem fernek bele az vizes kartyak a backplate miatt stb stb stb
De nagy rgb- rajongo mivoltom ellenere ez jobban nez ki anelkul
Ispy
Majd meg alakitok rajta aztan behanyom az ilyen a gepem topikba is
A vizhez sok turelmet
-
-
#16939776
törölt tag
válasz
AxBattler
#53742
üzenetére
Ez jelentethetné azt, hogy egy ma átlagos GPU+CPU kombóhoz kellene a mellé rakni egy ~450W külső tápot. Az 12V-ra számolva, térfogatban sem piskóta, 19V-hoz laptoptápokkal meg a DC-DC (300+150W-hoz@12V output) lenne húzós árban. Egy már nem szar DC-DC-s Atx táp, meg most lehet ~30-35K, inkább azzal küzdenék meg, a dobozon belül.
Ha nekem ez járna a fejemben, és hangosan gondolkodnék.

-
PROTRON
addikt
válasz
AxBattler
#53679
üzenetére
Ahány elektronikai boltban voltam, mindben azt mondták hogy ők nem tudnak ebben a kialakításban 12V 120W-osat sem, nemhogy nagyobbat, mert hogy a hőleadás miatt nem nagyon gyártanak ilyet...no persze amikor felvetem hogy van 12V-os 150W laptop töltő akkor csak hümmögés a válasz, meg hogy ha annyira akarom majd én megkeresem.

-
-
#16939776
törölt tag
válasz
AxBattler
#53635
üzenetére
Azzal hogy a tápegységben a hűtés/csatlakozók miatt90°-ot fordul a levegő sajnos nem lehet mit kezdeni.
A kolink R Complex csak az alakot másolta, magának a dobozon belüli légáramlásnak alig van függőleges komponense, így a kémény hatással igen apró mértékben lehet ezt a koncepciót összekötni.
Ha ezt a GM1-et megcsinálnák fém eloxált, teli oldallapokkal nekem bejönne, csak nincs benne kihívás.

-
-
Rick4
félisten
válasz
AxBattler
#53504
üzenetére
az egy dolog, hogy nem szokás frissíteni, de kiírni se szokták, plusz nekem mindig van 4-5 gépem, amiből kettő van használatban, 3 a sorsára vár, plusz a nyári konyhában még van 5 db régi teljesen komplett, azonnal indítható komplett P4-es is.
Szóval nekem meg kevés a hely. 
a 160W-os pico psu-ra simán réereszhteted.
-
válasz
AxBattler
#53501
üzenetére
Tegnap vacsora után leesett, hogy pár éve bontatlanul hever egy Energenie EG-EM1 a szekrény mélyén, szóval gyorsan a tettek mezejére léptem, és lefuttattam
pár tesztet a lenti alulfeszelt procival + GV-N105TOC-4GD videokártyával...L4D2 2160p/max-on 80-85W körüli fogyasztást mér a falból, ami a 85+ hatásfokú SFX-350BS tápomat figyelembe véve 70W-os fogyasztást jelent.
BFBC2 1080p/high/2xAA beállításokkal (Arica Harbor/Conquest/32 player) 90W körül ingadozott az áramfelvétel, de szinte sosem ment 100W fölé... aztán eszembe jutott, hogy ezek azért mégsem mai címek, szóval ebben a játékban is rápróbáltam a 2160p/max. részletességre, és itt már stabilan 120W körüli áramfelhasználást mutatott a falból, ami a táp hatékonyságával kalkulálva 100-105W-os tényleges fogyasztást jelent.
Ti ráeresztenétek ezt egy Inter-Tech 200W, vagy mini-box 160xt pico psu-ra?
#53503 Rick4
Tudom, nem szokás frissíteni, de nekem a konfig az adatlapomon található: GA-H110N
-
viperabácsi
addikt
válasz
AxBattler
#53482
üzenetére
Itt egy régebbi videó gameplay
Itt is hasonló tápot használ. Nekem van egy a videóban szereplő tápom , de lebeszéltek anno az ilyenfajta próbálkozásról. -
PROTRON
addikt
válasz
AxBattler
#53482
üzenetére
Látom mini-boxot használ.
Ahogy Te is írod, a peak load 15A amit pont annyi ideig tud tartani, hogy induláskor ne oldjon le, vagy ha épp valami programot indítasz akkor is tudják tartani. Ezután szerintem életében nem küldött rá sosem furmark full burn-t, mert akkor tuti leold. xDAz egy dolog hogy hosszú távon nem bírná tartani a 8X12=96W terhelhetőséggel a fenti 2 egység maximális igényét, de ne felejtsd el hogy alapvetően mindennapi használat során nem fut a két dolog párhuzamosan maxon.
Az általad is megtalált (nálam server gépet hajt) egységgel 1050-essel szerelt rendszert tuti meg tudsz hajtani, 1650TI-t is, de szerintem erősebbet is tudna, ha és amennyiben lenne rajta VGA tápcsati...tehát át kéne tervezni a vezetékezését ahhoz.
-
Crabface
senior tag
válasz
AxBattler
#53482
üzenetére
1050ti papíron 75w, gyakorlatban nálam a lowprofile msi változat 50w körül fogyasztott gtaban.
7600, 4mag fix max booston ment egy rog lapban, 50-55w volt így a fogyasztása.
Ez volt a kezdő konfig a Jonsbo házban anno az sf600-al, ami azóta ismét nálam van a virágos akváriumban.
-
Rick4
félisten
válasz
AxBattler
#53474
üzenetére
Mennyivel lenne feláras? 10 ezerrel? Nézzük, mit nyerhetünk annyiért:
Jobb jövőbeni ryzen támogatás, jobb vrm, pcie 4.0, a későbbiekben több- jobb vga támogatást hoz, újabb fejlesztés, azaz a felár a későbbiekben is érvényesíthető lesz, miközben egy jobb lapot használunk a vétel és az eladás között. -
Gergello
addikt
válasz
AxBattler
#53471
üzenetére
Köszi. Igen. Egy Gigabyte B450 Aorus Pro WiFi.
Használtan tudtam megszerezni, más már kifizette a nagyját, nekem csak az apraját kellett.
Sokat már nem tud drágulni, mert AM4-ben szerintem már nincs mit fejleszteni rajta, mert vga nem kell, proci meg egy 5700G van benne. -
#16939776
törölt tag
válasz
AxBattler
#53430
üzenetére
Ez még istenes, nekem minden új házamhoz másik Noctua torony hűtőt kellett vennem anno, mert a régi (1-2 éves
) hűtő egy picit mindig szélesebb/magasabb volt, mint annak lennie kellett volna.
A harmadik ilyen esetnél inkább elengedtem a stabil "prémium érzés" utáni kajtatást, pedig igény az lett volna rá..
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 2db x Green Cell UPS 2000VA 1200W teljesítményálló tartalék tápegység 2000VA 1200W
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3846, 100% Akkumulátor
- LG 65G4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő



sehogy, megleszel nélküle.



