Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Parci #30998 üzenetére

    köfike a linket ;-)
    nos, elnézve a 18-105-öt, örömmel nyugtázom, hogy jó választás volt a kicsi, kompakt 18-200 "böszme edition" :D
    a 16-70 méretre sztem teljesen okés, úgy értem, azt aligha lehetett volna kisebb méretben megoldani, így is necces lesz (55mm-es front, lesz ott vinyetta meg hordózás). de számomra nincs sok értelme a 16-70-nek, inkább büszkén viselem (hordom) a 18-200-at, amikor csk egy obit akarok cipelni, mint ahogy most nyáron is tettem a nem annyira fotócentrikus nyaralásokon. 1000 euróért meg aztán végkép felejtős. (ja, hogy a hasonló dof-ot, de kisebb átfogást nyújtó m43 12-35 is annyi, miután 300 egységet esett az ára).
    a 16-50-et nagyon szidod, én meg boldogan használom amikor a "méret a lényeg". egyszer már tényleg összehoználak titeket egy ismerkedés erejéig :P egy képem sem lett szar az obi miatt, viszont velem volt akkor, amikor már a 18-55-tel sem szívesen vittem volna magammal a cumót.
    jelentem továbbá, hogy egy 35/1.8 megtörtént, valamint egy 16/2.8+wide angle tervezett vásárlását követően "kész a szettem" :) igen, a palacsinta, meg a konvertere, maga az antikrisztus, időszámításunk kezdete óta a legszarabb obi, lerontva egy konverterrel, de boldogan fogom használni, 50-ből kijön az ekv. 18mm, köszönöm, nekem megér ennyit, becsszóra küldk majd neked fullsize képet, mondjuk nem f2.8-on, hanem lerekeszelve, és az a kép sem az életlen sarkok miatt lesz rossz :D

Új hozzászólás Aktív témák