- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Apple Watch
- Motorola Razr 60 Ultra - ez a kagyló könnyen megfő
- One mobilszolgáltatások
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Íme az új Android Auto!
- Mobilhasználat külföldön
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Aktív témák
-
Yaye
őstag
válasz
Shadowfax #1905 üzenetére
OFFba nyomom, elvégre ez R+Z totyik...
Ha megnézed, eléggé kihangsúlyoztam rögtön az elején hogy kizárólag a saját t43-amról írom, azt, amit.
Az hogy hangos és sípol, pont az ismertebb jelenségek közé tartozik, amikről sok helyen szó esik a fórumokon, tehát nem épp egyedi jelenség. Végig arról írtam, hogy én miért gondolkodom a cserén. Elképzelhető, hogy a Thinkpadek minősége azonos típuson belül is annyira ingadozó, hogy másoknak az említett dolgok egyáltalán nem jelentkeznek, ők örüljenek, de a pakliban attól még benne van mindez, és szerintem nem árt megemlíteni őket, mint tapasztalatot, hogy ilyen is van, és hogy a T sem mindig fenékig tejföl, főleg olyasvalakinek, aki maga is Thinkpad vásárlásán gondolkozik. Ennyi
Az USB kérdés szerintem elég objektív dolog a T43 és az R60 összehasonlítása során. Ebben a relációban nem releváns, hogy a többi T-ben és a régebbi R-ekben is csak kettő van/volt.
Előbb azt veted a szememre, hogy olyan dolgokat panaszolok föl, ami lehet hogy csak nálam van, rögtön utána meg az a baj hogy olyasmit emlegetek ami minden T-nek sajátja? Szerintem bármennyire is respektáljuk a Thinkpadek kvalitásait, igenis szólni kell a negatív tapasztalatokról is, akár általánosak, akár egyedi (vagy legalábbis nem általános) jelenségek.
Nem hiszem hogy bárki, aki akár csak átlagos figyelmességgel olvasná végig a hsz-emet, félre lenne tájékoztatva. És hidd el, nem érzem úgy, hogy ''megszívtam'', sem pedig hogy ''szar'', mert egyáltalán nem az. Csak épp nem hibátlan, mint ahogy sokan a T sorozatot látni szeretnék.
ui: Ja igen, említettem már, hogy ideiglenes rossz pixeleim is szoktak lenni? Egyszer csak megjelennek, és a következő bootolásig nem is tűnnek el. Van hogy színes, most épp fekete... Néha hetekig nem fordl elő, ma ez a második. Lehet hogy meghajtó probléma (gyári driver van fönt), de az is előfordulhat hogy hardveres.Soha nem fog kiderülni, mert nem zavar kölönösebben (főleg hogy viszonylag ritka jelenség), de azért megemlítem.
-
N
csendes tag
válasz
Shadowfax #1905 üzenetére
Egy T43 alapján.... ha egynek nem merev a kijelzője, akkor gondolom a többinek sem az.
Egyébként igen, egy korábbi generációs T volt összehasonlítva egy újabb R-rel, amiben lehet tényleg az újabb R a jobb. Remélem viszont, hogy a T60 jobb mind a T43-nál, mind az R60-nál.
Halljátok, nem segítetek eloszlatni a kétségeimet, hogy megéri-e a T.... -
Yaye
őstag
válasz
Shadowfax #1898 üzenetére
Ez az, hogy nem nagyon ritkán, de csak rövid ideig szoktam akkuról menni. Olyankor elég gyorsan leesik jópár százalékot (nem valami fényes az akkus üzemidő
), mittudomén, 5-öt, 20-at, aztán már rá is tölt, aztán két nap múlva megint. Asszem lenyomom 30-ra, úgy max hetente egyszer kell rátöltenie. Nagyon pici az esélye hogy pont hosszabban kelljen, és épp ne legyen nálam a tápja.
-
Yaye
őstag
válasz
Shadowfax #1896 üzenetére
Oh bakker. Köszi. Pedig kutakodtam a Power Managerben, de ott nem is kerestem, mit keres egy ilyen beállítás a karbantartás pont alatt? Na mindegy. Az élettartam-optimalizált threshold szerinted jó dolog, vagy érdemesebb kézzel lehúzni a százalékot? Akksiról csak rövid ideig, percekig szoktam használni, meg akkor veszít egy-egy százalékot ha hamarabb húzom ki a tápot mint ahogy végezne a hibernálással, hosszabban csak elég ritkán.
-
Akheron
senior tag
válasz
Shadowfax #1873 üzenetére
Főként az ár/érték arányra céloztam volna.
Akinek teljesen merev elképzelései vannak a vásárolandó gépről, annak nyilván nincs sok mozgástere, de ha valaki a kínálathoz tudja igazítani egy-két szempontból az igényeit, az sokat megtakaríthat ezzel; úgy láttam legalábbis.
Kisebb felbontású képernyővel és valamivel kisebb HDD-vel, de jobb VGA-val például van 300-ért renew HP nc8430 a Notebookstore-nál, illetve szintén 300-ért renew nc6400 (igaz, gyengébb VGA-val és szintén kisebb HDD-vel, de ez már WXGA+-os, és mégiscsak 14,1-es).
Igazából ami a mondandóm lényegi része lenne: úgy tűnik, hogy (külföldi) HP gépekkel jóval többen seftelnek bolton kívül, mint ThinkPad-ekkel.Kaptam például egy 310 ezres ajánlatot egy ilyen új, német nc6400-ra: T7200, 2 GB, 100 GB 7200 RPM, X1300 512MB, magyarra cserélt billentyűzet; és elvileg valami 3G cucc is van benne. A képernyő ugyan csak WXGA, de jó lesz az (több napja tesztelem ezt a felbontást, és a kezdeti elképzeléseimmel ellentétben simán elférek rajta). A tervek szerint szerdán megvásárolom a gépet - majd megírom, hogy örülök-e.
Ha gondolod, írhatsz néhány sort arról, hogy mennyire tartod valószínűnek, hogy tényleg összejön a fenti gép, a fenti áron. Mert egy kevés félelmem még nekem is van ezzel kapcsolatban.
-
N
csendes tag
válasz
Shadowfax #1876 üzenetére
Csináltam gyorsan egy kis fejszámolást, és rájöttem, hogy még a 14,1''-os T-n 1400x1050-ben is nagyobbak a pixelek mint az 1680x1050-es 15,4''-os Z-n. A 14-es T meg egy kicsivel olcsóbb, mint álmaim netovábbja, a 15''-os T60... Lehet mégis inkább T lesz, mint Z. Ha megveszem a létező legjobban összerakott noteszt, legalább nem kell azon agyalnom, hogy mi lett volna, ha.
-
N
csendes tag
válasz
Shadowfax #1870 üzenetére
Hát ez bizony nem könnyíti meg a döntést. Ráadásul ez igazából kiderült a honlapról is. Jó lenne valaki, akinek már mindkettővel volt dolga. A T egyébként nem csak a szilárdság miatt CFRP, hanem a súly miatt is, meg hogy vékonyabb legyen. Nekem meg az nem számít annyira, így a 2x olyan vastag ABS is jó lenne.
Sajnos a Z-nek nincs olyan egyértelmű besorolása, mint az R-nek vagy a T-nek.
Bár álmaim netovábbja egy T, mégis azt hiszem, inkább maradok a Z-nél, pénzügyi és egyéb józan megfontolások okán. -
N
csendes tag
válasz
Shadowfax #1868 üzenetére
Az usanotebookot is neztem már. Ami alapfeltétel lenne, az a nagy felbontás (1400x1050 vagy ugye 1680 a Z-nél) és a nagy kijelző (15'' a T-ből vagy 15.4''-es Z). A 15''-os 1400-as T az meg ugye jó drága...
Hurcolászni leginkább autóval, szóval a súlykülönbség nem számít, viszont a tartósság igen. Egy ilyen notesznek vagy 5 évig ki kellene szolgálnia, max egy memóriabővítést kapna valamikor.
Szóval a Z úgy tűnik többet nyújt kevesebb pénzért, viszont nem tudom, mennyire strapabíró a legendás T sorozathpz képest. -
gattodire
csendes tag
válasz
Shadowfax #1858 üzenetére
Kérdeznék is valamit, rögvest.
Egy dolog kivételével teljesen elégedett vagyok a géppel. A hangminőség mehökkentően vacak. Nem audigy-hoz mérve, hanem az asztali gép AC97 hangjához képest.
Gyengébb, rettenetesen torzít, és dobozos a hangzás. Honnan ez a difi az elméletileg azonos hardverek között??? Driver frissítés? Ha igen, milyet: official IBM, vagy a legújabb Realtek is jó lesz?
üdv : gattodire -
gattodire
csendes tag
válasz
Shadowfax #1856 üzenetére
Köszönöm a tanácsot!
Irónikus, hogy eltévesztettem a topikot a kérdésemmel, a sors meg helybenhagyta a tévedést.
Végül is egy r50e mellett döntöttem (ugyanannyiért).
Jó formában van, karcolás szinte semmi nem látható rajta. A hardver minden eleme átment a teszten, és még van rá egy hét csere garancia.
Azt hiszem jó döntés volt. Remélem! -
chab7
addikt
válasz
Shadowfax #1773 üzenetére
köszi a video linkeket.
végrehajtottam a műveletet. hynix tipusú a benne levő 256-os modul. a kingston 1 gigás került a helyére, ami ugyanolyan pc4200 533mhz-s mint a hynix. úgy néz ki hogy nincs fagyás, kb negyed órája terhelem glxgears is fut fullscreenen mellette progik indítva, bőséges képpel teli weboldal őrülten görgetve le-fel. kopp kopp. egyenlőre semmi fagyás, remélem így is marad.
íme egy nagyon komoly ok aki nem érti miért ibm, és nem valami más szutyok.
azért az egy érzés hogy kibelezve az ölemben a gép és a garivesztésnek semmi köze hozzá. igazuk van, miért is kellene minden kis apróságért a szervízbe rohangáltatni a vevőt. ha esetleg történne a bill.-el valami - de ne legyen - akkor már lazán menni fog a csere ;)
vajon ugyanigy meg lehet ezt csinálni egy fusinál mondjuk? ;) -
Waingro
csendes tag
válasz
Shadowfax #1757 üzenetére
Szia,
Köszönöm a segítséget. Igazából szétszedném a gépet, ellenőrizendő, hogy mi van ott, ahol szerintem a hiba fennáll. Viszont eddig csak a billentyűzetig és a PCMCIA slotokig jutottam el, a többi ''meredeknek'' tűnt nekem. De ha meggyőz valaki, hogy nem lehet nagy gáz (nagyon részletesen dokumentált a repair manual tulajdonképpen), akkor mégis megtenném. Még jobb lenne persze, ha valaki juttatás ellenében elvégezné számomra ezt úgy, hogy én is ott vagyok. Egy szervízben ugyanis a következőtől tartok: beveszik a laptopot, 15 perc alatt elhárítják a problémát (ha esetleg tényleg valami kisebb kontakthibáról van szó) és 3 nap múlva kiállítják a 40e plusz ÁFÁs számlát mindenféle alkatrészcserékre hivatkozva, amik nem történtek meg...ennyiből meg már valóban új alaplapot is vehetnék szinte.
Waingro -
rdi
veterán
válasz
Shadowfax #1744 üzenetére
hát igen ezek szerint az usanotebook se regisztráélta még az eladás tényét...
Pedig lehet, hogy olcsóbb lenne a plusz egy év garit megvenni a lenovonál ,)
Illetve ahogy látom, ott lejárt garanciájú gépekre is vásárolható további gari, de az én angoltudásommal ebben nem vagyok biztos. -
-
chab7
addikt
válasz
Shadowfax #1698 üzenetére
igen, de nem azonnal, mert mostanáig a modullal is jó volt, 1-2 napja csinálja
viszont azt vettem észre hogy ha kiveszem akkor nem fagy meg 3d-ben sem
memtesztet bootkor futtattam kb 98%nál ir ki egy errort, nem tudom ez sok-kevés
meg azt sem amit ír mellette hogy 000000000 10000000 számok mit jelentenek -
kbalage2
aktív tag
válasz
Shadowfax #1678 üzenetére
Azzal még nem, majd ma kipróbálom... azthittem hogy már csak az új működik.
szerk: korán van még... rájöttem hogy a software installer is fentvan, de az olyan hogy azzal az egyenként leszedett progarmokat lehet könyvtár szerint kijelölni és úgy telepíteni, nem?
[Szerkesztve] -
taratis
csendes tag
válasz
Shadowfax #1647 üzenetére
Köszi Shadow
Nagy dilemma a plusz garancia, de ez egy IBM, miért lenne bármi probléma?
Viccet félretéve: 4 nap használat után a gép egyszerűen szuper, látszik a kifinomultság és az átgondolt tervezés, minden a helyén (a beépített ThinkLight mekkora ötlet+ a ndevesség elvezető lyuk a gép alján)
Meglátjuk, mennyi marad a családi kasszában hó végére. Ha marad lesz garancia, ha nem...akkor Murphy törvénye: ami elakar, el is fog romlani. Egyébként tényleg 30 nap. -
taratis
csendes tag
válasz
Shadowfax #1632 üzenetére
Sziasztok!
Van már Hotkey screen funkcióm és Access IBM is
Nem, mintha telhetetlen lennék, de újabb kérdés merült fel
Shadow! Az általad említett System Update 2.0 tényleg egy rakat progit tartalmaz, ajánlott mindent feltelepíteni (pl. Rescue and Recovery stb.). Csak azért kérdezem, mert egy a sok közül (nem emlékszem melyik) legalább 350 MB...
Más: Az Auchan-ban játszottam ma egy ThinkPad-dal és ott az Access IBM-re nyomva valami ThinkPad Productivity Center jött fel (lehet customizálni mindenféle dolgot, pl. az akku használatot), míg nekem teljesen más ablak jelent meg, konkrétan maga az Access IBM. Ez lehetséges? -
taratis
csendes tag
válasz
Shadowfax #1577 üzenetére
Hát igen, baromira tele van pakolva mindennel, én egy kicsit mindig tartok az ilyentől (és még újdonság). Igy örülök, hogy jól döntöttem, köszi a sok segítségért Shadow, devast és a többiek
Jövő héten beszámolok, ha a kezemben lesz az egyik utolsó példánya az R50e Thinkpadoknak. Remélem a jövőben is bizalommal fordulhatok Hozzátok kérdéseimmel
zolnagy! Ha tényleg a Thinkpad tetszik (sokan rondának tartják-ódivatú dizájn, de én csak azt mondom, olyan mint a Chokito - a tartalom a lényeg és a háttér), akkor vedd meg. Sunyinettel 186 (figyelem 768 MB RAM!) -60e=126e HUF.Ennyiért megéri -
taratis
csendes tag
válasz
Shadowfax #1551 üzenetére
Ja, ja
Most kaptam a hírt, hogy a PCLand által már nem kapható (elfogyott, felvásárolták stb.) Thinkpad R50e P-M/Dothannal.
Bezzeg rögtön ajánlottak Toshiba Celeron-M-et, hogy az is olyan jó, bla-bla... Biztos van valami oka hogy ezt a Thinkpad-ot ennyire viszik.
zolnagy! Szerintem ne halogasd, ha ilyen gépet akarsz venni, csapj le a notebook.hu-n.
Én megvárom a péntek reggeli Auchan action-t, bár igaz, egy tízessel több a dolog, de ha ennyire viszik, annak oka van... -
devast
addikt
válasz
Shadowfax #1545 üzenetére
Mióta van sulinet én minden évben, mind2 ősöm által kihasználható keretet levásároltam
(hosszú miért és hogyan digitfényképező(ráadásul 2x mert az elsőt ellopták
), szünetmentes táp etc etc), de még 1x nem láttam semmilyen ellenőrt meg ilyenek... Lehet ezt a témát nem is nagyon feszegetik, vannak jóval nagyobb halak is itt mo-n mint a 2bites mezei sulinet júzerek
-
válasz
Shadowfax #1541 üzenetére
Nem gáz.
Mindkét memória slotban a felhasználó cserélhet memóriát. Éppen ezért a legolcsóbb 256MB-os 1 db ram modullal szerelt notit éri meg megvenni. Ebbe vagy utólag beteszel egy 512-es ramot így lesz 768MB-od, vagy ha kell akkor 2*512-őt teszel bele, ebben az esetben is csak 1db. 256-os modult kell eladnod/megtartanod.
A cimkézés téged nem érdekel, a memória az IBM-nél cserélhető, ezért az IBM gari nem veszik el sem a ramról sem a notiról. Ha be akarod tartani a sulinet szabályait akkor pedig megtartod a 256-os modult a ramcsere után. De elég kis esélyt látok rá, hogy egyszercsak betoppan hozzád egy adóellenőr aki elkezdi szétszedni a notebookodat és a belső foglalatban levő memória modul gyári száma felől érdeklődik. -
zolnagy
őstag
válasz
Shadowfax #1530 üzenetére
Én csak a notebook.hu-ról tudok infoval szolgálni, mert ott megkérdeztem és nem vehetik ki a gyári modult, így ott csak +512-vel menne a mem. bővítés. Ha ezzel szemben az usan. meg tudja ezt csinálni, akkor egy + pont nekik.
taratis:
Mennyiért is lesz akciós 29-től az az IBM az Auchanban (nekem nem jár újság, csak itt: [link] tudom megnézni). Na és milyen felszereltséggel adják? -
Potn
csendes tag
válasz
Shadowfax #1489 üzenetére
2,8 kg az nem nehez szerintem. És ha már hurcolni kell akkor nekem nem a súly számít, hanem az hogy mennyire maszív a gép.
A válaszodat köszönöm, és ha valakinek mégis lenne egy ilyen notebookja, és írna róla valamit, azt megköszönném! Mindenesetre egyre valószínűbb, hogy egy ilyet veszek. -
zolnagy
őstag
válasz
Shadowfax #1482 üzenetére
devast, Shadowfax:
Köszönöm az infot. Akksiról szinte nem is használnám, ekkor a Celeron lenne a jobb, ugye?
Egyébként a Speedstep 230-as hálózatra kötött gépnél is működik, vagy csak akksiról? Esetemben ekkor lenne értelme a Speedstepnek és akkor mégis Pentium M lenne. -
user01
aktív tag
válasz
Shadowfax #1471 üzenetére
Sajnos én csak üres vinyóval próbáltam ki, de úgy lenne logikus, hogy ha a gyári állapotot választom, akkor a gyári állapotot kapom. Legfeljebb figyelmeztet, hogy minden meglévő adat el fog veszni a vinyón.
Tehát mérget nem mernék venni az állításomra.
Ki kell próbálni! -
-
levy1983
aktív tag
válasz
Shadowfax #1449 üzenetére
Szóval egy 400FBS-s Celeron M370-et cseréltem egy 533FSB-s Pentium M760-ra. Már csak az FSB váltás miatt is gondoltam, hogy nem árt ha resetelem a BIOS-t így a procicsere erejéig kihúztam az elemet. Már gép bekapcsolásánál felpörög szinte max-ra a venti, és utánna visszaáll erre az alapjáratra. (Azért zavar az everest, mert a Celeronnál jól működött, de most a Pentiummal nem akar...) De nekem a venti sebessége 65 foknál sem váltott, ugyanaz az alapjárat maradt. Olvasgattam neten és talán az az ACPI a felelős a sebességért, vagy nem? És emiatt is gondoltam, hogy ezzel van a bibi, mert az NHC kiírja hogy ez az ACPI nincs konfigurálva, ergo nincs mi szabályozza a ventit. Az előbbb meg azt olvastam, hoyg ezen csak a reinstall segít. Igaz lenne ez? Bár ha indulásnál a R&R-t indítom, akkor is csak alapjáraton megy a venti, pedig akkor elvileg a Winfos nem zavar be.
más: BIOS-ban semmi hőmérséklet kiírás, ventiszabályozásra vonatkozó menü sincs... -
sssent
senior tag
válasz
Shadowfax #1438 üzenetére
Lehet - én csak a kérdésre koncentráltam. De azért nem mindegy milyen konfigról van szó. 185K mondjuk egy PM-es DVD írós R50e-ért nem olyan botrányosan rossz ár OS nélkül sem. CeleronM-ért sok.
Sajnos a nem fővárosiak notebook-szaküzlet elérhetőség terén jelentős hendikeppel indulnak. De ilyen R sorozatból annyira nem gáz teszkóban vásárolgatni. Csak lehetőleg itt kérdezzen, ne ott az eladóktólÉs persze ugyanez áll MM-ra, EW-re és tsaikra is.
-
emitter
őstag
válasz
Shadowfax #1427 üzenetére
Linuxon ezt hol találom?
sztem ez hardverhiba, mert xp-n és most ubuntu-n is jelentkezik, uolyan mértékben, persze véletlenszerű gyakorisággal, szal nem állandóan..
szóval nem csak nekem van ilyen problémám? miután kiszedted a pipát a vezpultban, azóta nem mászkál??
[Szerkesztve] -
ponti_ak
addikt
válasz
Shadowfax #1388 üzenetére
Háát, elég ''fatengelyes'' megoldás, de talán működhet: cseréld ki a két *.tvt filet....
A magyar file-t nevezd át ..us....-re, de előtte az eredetit persze mozgasd el máshova... és akkor ''azt hiszi'' a progi, hogy az angol szöveg-file-t használja.. közben meg nem...
Vagy most nagyon nagy hülyeséget mondtam?
[Szerkesztve] -
Shadowfax
addikt
válasz
Shadowfax #1385 üzenetére
No, elkezdtem a fordítást, de közben találtam valamit, aminek nagyon megörültem.
Rescue and Recovery v3.1 magyarul!! [link]
Installáltam is, csak sajna nekem angol nyelvű maradt a program...Pedig ott van a magyar .tvt fájl is [link], s magyar windows-om van, a területi és nyelvi beállításoknál is minden magyar...
Ötlet? -
levy1983
aktív tag
-
levy1983
aktív tag
válasz
Shadowfax #1360 üzenetére
Hát ha csak ez a két progi nincs fenn, akkor minden ok. Úgy is inkább Nero-t fogok használni. A Recovery CD-k ill. 2db DVD készen van már, de még mindig van tölteni valóm az IBM oldaláról. Ha formázom az egészet (rejtett partícíót is beleértve), akkor nem fogom tudni használni a Thinkvantage gombot bekapcsolás után, ugye? Ti mit ajánlotok formázzam az egészet, vagy a rejtett partícíó maradjon, és acsak a másikat? Apropó: Hogyan lehet ilyen rejtett partíciót készíteni? Mert akkor lehet készítenék egyet a friss magyar XP-mnek.
-
roberto9
csendes tag
válasz
Shadowfax #1344 üzenetére
Nem lehetett elérni az AccessIBM-mel az R&R-t. Csak egy háromsoros, boot-sorrendet tartalmazó , BIOS-t hívott elő, ahonnan aztán ki lehetett lépni, folytatni a setupot, vagy a fő BIOS-ba jutni.
Az R&R-t, mint akkor mindig, az első (startup) cd-vel való bootolással hívtam be. Ez a cd mindig újratelepítette a R&R-t (a windows nélküli változatot).
Most már, az újra telepített oprendszerrel, az accsessIBM szintén a R&R-hez juttat bekapcsoláskor. De ami érdekes - most hogy kipróbáltam - az F11' is.
Amúgy úgy tudom, nem volt erre a gépre telepítve linux...
Azt meg csak halkan mondom, hogy megnéztem megint a R&R-ben a rejtett partíciórós újtahúzási opciót. ...és most sem lettem okosabb. Ugyanaz a megakadás...Az üzemelteteési könyv, a Helpek tömkeleg után. Még mindig -
sssent
senior tag
válasz
Shadowfax #1340 üzenetére
Kezd nagyon szövevényes lenni ez az egyébként háromkattintásos művelet.
roberto9: szerintem ugorj be az ibm szervízbe. Ha garanciális a gép, akkor ingyen és bérmentve szépen helyreállítják a gyári állapotot, bármit szúrt is el esetleg az előző tulaj. Ha ezután gondod akadna az újratelepítéssel, akkor a hiba nem a készülékben van. -
roberto9
csendes tag
válasz
Shadowfax #1335 üzenetére
Nincs semmilyen hibaüzenet. Egyszerűen csak nem lehet továbbhaladni. Azaz a windowst letölti (~15 perc) és utána nem lesz ''éles '' a Next gomb. Nincs tovább...
Mondjuk nekem gyanús, hogy valamilyen backupot vár, és nincs egy sem, (most éppen gyártok egyet) és azért akad el. De a felkínált lehetőségek közül próbáltam mindegyiket.
Egy kicsit mások a lehetőségek(legalábbis az opciók megfogalmazása) az (oprendszer nélkül is működő) Rescue@Recovery workplaceben, amit a startup cd-vel való indítás után jeleník meg, illetve a már betöltött windowos környezet alóli Rescue&Recovery között. Utóbbinál alapvetően ''backupos'' opciók vannak.
De szinte mindegyiket próbáltam...
Azért emlegetem a startup cd-t, mert csak így tudom behozni az oprendszer nélküli R&R-t. Elvileg bekapcsolás után , az AccessIBM gomb lenyomásával ennek kéne bejönnie. de nálam egyszerűen egy BIOS-os boot-lista jön be. Itt is próbáltam cd-ről, hdd-ről való bootolást beállítani. Mindhiába.
Az is érdekes, hogy nem enged a régi, még a gépen lévő oprendszer(amit le akarok cserélni) office-t telepíteni. Kéri a forrást, ha beteszem a cd-t, nem fogadja el.
Szóval az egész gépet le kell gyalulni és vissza kell a gyári állapotot tenni rá. CSak tudnám, mi akasztja meg.
Még az is lehet, hogy saját magam -
ALI_G
veterán
válasz
Shadowfax #1328 üzenetére
Apropó, beállítottam az összes win fiókban, hogy csak 25%-nál kezdje tölteni, és mégis rátöltött.
Valamelyik nap lemerítettem 77%-ra, majd tegnap óta 82%-on van. Le volt csukva (nekem ez a készenlét) és láttam, hogy az elem jelzése sárga (ez a 80% alatti töltöttség jelzése), majd elkezdett zölden villogni (80-95%-os töltöttség jelzése). És az óta 82%-on van.
Más:
A pöcök egér még mindig bénázik, de mostmár ritkábban. Mikor mászik (mostmár nem vak balra fel, hanem balra is), akkor olyan érzés mikor megfogom, mintha kicsit beragadt volna balra. Mikor abbahagyja, akkor meg megszűnik ez az érzés.
Aktív témák
Hirdetés
- Viccrovat
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Android játékok topikja
- Spórolós topik
- Kevesebb dolgozó kell az Amazonnak, AI veszi át a rutinfeladatokat
- SSD kibeszélő
- Windows 11
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- További aktív témák...
- Újszerű Asus ExpertBook B1 B1500 - 15.6" FullHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- Lenovo Thinkpad L14 Gen 4 -14"FHD IPS - i5-1335U - 8GB - 256GB - Win11 - 2 év garancia - MAGYAR
- Szép! Dell Latitude 7430 ÜTÉSÁLLÓ! Üzleti Profi Ultrabook 14" -60% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Ahh! Dell Latitude 7430 "ÜTÉSÁLLÓ" Üzleti Profi Ultrabook 14" -50% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Core I9 ERŐMŰ Lenovo P1 Gen2 (8mag/16 szál 32Gb DDR4 1Tb SSD 4Gb Nvidia) laptopom eladó!!!
- KIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS VivoBook X1504ZA notebook - i3 1215U 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Intel UHD IGP WIN11
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C docking station (akár 3x4K felbontás)
- AKCIÓ! Apple MacBook PRO 15" 2018 i9 32GB 500GB 560X 4GB notebook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest