- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Mobil flották
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- A Pixel 10 minden színben és oldalról
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Xiaomi Mi 10T Pro - a házon belüli ellenfél
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
szumo
senior tag
válasz
eziskamu #11930 üzenetére
Én a múltkor távgyógyítottam. Bár a faszi el tudta mondani a hibát. Elmondtam mit csináljon, és a gép lám jó lett! Mondta, hogy küld egy ezrest, én bólogattam a telefonba lecsukott szemmel. Ahogy sejtettem, a pénz azóta se érkezett
Csörög a telefon, felveszem, bemutatkozok.
-A múltkor csináltad a laptopom. És most nem megy benne a kártyaolvasó-
Azt sem tudtam, hogy ki az, milyen gép, így rákérdeztem, hogy mikor, és milyen gép is volt?
-Hát tudod, egy Siemens.
Na olyat hála az égnek tavaly ősz óta nem láttam. Az is egy 2002 körüli kockakő tulajdonságokkal bíró gép volt.
-Azt csinálja, hogy érzékeli az SD kártyát, de nem látja a gép.
Mondom neki, hogy el kellene hozni a gépet, mert így nem látom, hogy mi lehet a baj. Majd megkérdeztem, hogy milyen eszközhöz tartozik az SD kártya.
-Egy fényképezőhöz.
Akkor még USB kábellel tudod letölteni a képeket róla
-De nincs hozzá kábel.
Azt hiszem így távolról ennyit tehetek
Még előadta a fél életét, és ez neki mennyire fontos, de szerencsére jöttek hozzám, így le kellett tennem.( szerencsém volt) -
válasz
eziskamu #11912 üzenetére
Reseteltem is, de semmi, most ép a szervízben van és vígan működik állítás szerint, nem tudom mit kezdjek én vele (speciel én semmit, max újra bekötöm és kipróbálom majd ha visszaadják), megpróbálom rábeszélni az illetőt, hogy beszéljen a boltosokkal, hogy üzemeljék ők be a routert, és ha nem megy láthatják hogy bibi van (egyébként tanácsért felhívtam 1 boltos ismerőst és spec pont van náluk 1 ugyanilyen esetű routerük, a hiba okát még nem tudják, nem tudták megmondani, szóval lehet nem egyedi az eset)
A leginkább az zavar, hogy nálam se ment, ahol 1 másik ilyen márkájú meg igen, a boltban meg megy (nem láttam, de azért gondolom hogy nem hazudnak a boltosok, mert ez elég kisösszegű dolog, hogy megérje hazudni) -
mongi
senior tag
válasz
eziskamu #11845 üzenetére
Akár hiszed, akár nem (kicsi kis település de mégis):
-mellettem van a zöldséges,
-a bank, takarékpénztár
-az önkormányzat, munkanélküli hivatal
-szemben a ruhaüzlet és a cipőbolt
100m-en belül:
- vegyesbolt,
- elektromossági és kerti gép bolt,
- TV /hifi szaküzlet
- hentes,
- virágüzlet,
- sírköves/temetkezési vállakozó,
+ persze 2 kocsma.
na ha itt sem tudnak elleni 1 órát, akkor sehol
átlag 30 percet meg elleskelődnek nálam is -
mongi
senior tag
válasz
eziskamu #11791 üzenetére
Peace
, igazad van, de a szövegben fellelt utasítása (a boltosok idönként....) kicsit felhúzott.
Más:
Régebben én is függő voltam, így kerültem a pályára
Most hiába vok boltos (tulaji oldal), ha a saját gépem a legrégebbi/leggyengébb. Már kinőttem az állandó fejlesztgetésbőlAsszony le is csapna, ha nyúlnám a készletet
-
stol
addikt
válasz
eziskamu #11782 üzenetére
Bejön/megrendel esetén ez nem járható, ha nem adott számot.
Ezt se értem, hogy más üzletágban az "árváltoztatás joga fennáll" miért elfogadott egy szó nélkül?
Nálunk, meg rablózás van azonnal.Pl. most RAM árak. Hétfői készlet bruttó polcos ára x, de kedden, már a nagyker bruttó ár is magasabb, mint a hétfői készlet bruttó polcos ára.
-
danih
veterán
válasz
eziskamu #11761 üzenetére
Jó, nem unatkoztatok, mert nem volt utána a sorban másik vendég (remélem)...
Én konkrétan arról beszélek, hogy vannak várakozók, a pultnál pedig heves Nod32 vs Kaspersky vita folyik (jobb esetben - rosszabban Inter vs Barca vagy nem tudom mi).
Ez veri ki nálam a biztosítékot. -
Ygg
senior tag
válasz
eziskamu #11748 üzenetére
Múltkor iMachez adtam el Win7-et.
Pár driverrel kellett csak játszani, és megy.
Meg azt hiszem, valami spéci Apple kiegészítő nem jött össze egyedül, amúgy teljesen fasza.Ugyanúgy már MACOSX-et is rá lehet hegeszteni Intel PC-re némi BIOS monyákolással, hogy azt lássa az alma, amit szeretne, aztán utána megy.
-
nyunyu
félisten
válasz
eziskamu #10828 üzenetére
Hát persze, mert csak ők tudják hitelesen azt mondani egy olyan bunkó beszólásra, mint a "kapd be a f@ßomat", hogy "Köszönjük a hívását, viszonthallásra"
Exkollegak meseltek, hogy a szomszed sarkon levo sznobfeszekben (Tavaly irtam mar parszor roluk) van egy eleg bunko etteremvezeto, akivel senki sem szeret beszelni.
Nemreg este 10 korul hivta fel az eppen ugyeletes vezeto technikust, aztan a szokasos taho stilusaban eloadta, hogy mar megint nem mukodik az egyik szajbabaszott gep.
Kollega meg sosem volt a turelmerol hires, raadasul parjaval akcioztak eppen mikor csorgott a telefon, ugyhogy nagy morcosan visszaszolt, hogy megis mi a faszt nem csinal a gep?
Ugyfel eloszor meglepodott, mert nem szoktak igy beszelni vele, aztan hasonlo stilusban jol elcseveresztek arrol, hogy vissza kene dugni a kibaszott kabelt a gep seggen talalhato lyukba.
Vegul ugyfel megkoszonte, hogy oszinte ferfias valaszt kapott, mostantol csakis ezzel a kollegaval akar beszelni, mert olyan jol megertik egymast.
-
TheReMiXeR
senior tag
válasz
eziskamu #10629 üzenetére
Sajnos nem kapcsoltam be a telstar mp3 felvevős kütyümet...
más:
Egyébként igen, türelmetlenül várakozott a mesélő mögött egy idegbeteg vevő, szinte toporzékolt mert várnia kellett a sűrített levegőért.A mai napon eddig lepakoltam pár házat a polc tetejéről, de sajnos az úr megálmodott "méreteit" nem tudtam kielégíteni. Valszeg azért, mert akkora ház még nem készült egy gyártónál sem vagy éppen a 7ezres árkategória nem tartalmazott ilyen házat.
Ja, hogy a csífteknek van ilyen méretű és elrendezésű háza? Jaaaa, hogy az 60lepedő?
Óóó bocsánat... -
Pötyi
őstag
válasz
eziskamu #10629 üzenetére
Lehet, hogy én vagyok a hülye, meg szentimentális, meg emberbarát, de sose tudtam elhallgattatni az ügyfelet, amikor valami kurvára nem szakirányú dologról kezdett mesélni. Főleg, ha már vásárolt is valamit! Gondoltam ennyi belefér, meghallgatom az élete történetét, vagy a szíve bánatát. Terepszínű pofát vágok, felveszem a bárgyú, elmegyógyintézeti-ápoló mosolyom. Ha épp nincs senki rajta kívül, akkor nem is porbléma, legalább szórakoztat. Viszont ha vannak mögötte, akkor gáz, ha nem veszi észre magát. Ekkor kell finoman, tapintatosan, de mégis határozottan leállítani a szófosást és elküldeni melegebb éghajlatra...
-
Flame_
tag
válasz
eziskamu #10478 üzenetére
Hasonló mókát én is tapasztaltam, de én a Logitech egyik billentyűzeténél. Azt néztem, hogy van-e "magyar kiosztás", vagy csak angol (ahol nincs az Y és a bal shift között +1 gomb, nem két soros az enter, stb.). A feliratok persze kit érdekelnek (vakon gépelek), a gombok elrendeződése a lényeg. Persze biztosan van valami (szak)kifejezés rá, de azt én nem ismerem
Csak pontosan tudom mit akarok.
Ami a vicces az az "image gallery" link a jobb oldali kép alatt. Kapsz 4 képet - és ez bármilyen lokalizációt kiválasztva ugyanaz. Az első kettő angol kiosztású, a negyediken nem látni, a harmadik pedig...
Hogy pontosan hogy hívják ezt a kiosztást azt nem tudom, de a magyar keymappel tökéletesen használható, szóval kelet-európai, vagymi. Persze korrekt és pontos infót azt nem adnak, hogy most akkor milyen kiosztásokkal is létezik egyáltalán.
De tegyük fel, hogy még ennél is tovább megyek, mert néha a nagyi is gépelne rajta. Hogy milyen feliratokat vágnak a gombokba azt meg ötletem nincs hogy lehetne kicsikarni a forgalmazóval történő kapcsolatfelvételen kívül.
Ezek után képzelem a boltost, akinek mondjuk kétszáz billentyűzet van az árlistáján
Azt a hozzáállást meg már gondolom ismeri mindenki, amikor a "szar vindózt" szidják, mert egy gyártó cseszik drivert készíteni a cuccához.
-
Devid_81
félisten
válasz
eziskamu #10461 üzenetére
Igen, arra gondolt 100%
Mindenkinek mondtam aki betéved, hogy puskázzon a dobozról, mert sok infót elárul...de ne nyissák ki...persze volt akinek ezt hiába mondtam...kb 4x szóltam rá akkor is kinyitotta.
Nem is lenne gond ezzel de közel 50 ember lett meghallgatva...ha az mind nyitogatni kezdett volna, most lenne egy csomó leamortizált dobozos termékünkAmúgy érdekesek az eredmények, közel 50 ember (48 pontosan) ezekből 3 "jöhetett vissza" szoftveres tesztre...avagy sajnos rengeteg Vér Pisti él közöttünk, de hatalmas tisztelet minden kedves kivételnek
Amúgy maga a teszt nem volt vészes, csak arra voltam kíváncsi, hogy valóban értenek-e hozzá...ha már ilyen bevállalósak.
2 alaplap, 2 CPU, 2 router, 2 táp, 2 VGA összehasonlítása csak szóban, dobozról puskázva.
Amúgy megjegyzem a gonoszság az ott volt kicsit, mert mindent úgy válogattam, hogy közel "egy teljesítmény" legyen...
Persze nem mindenki ment végig ezen a 4 teszten...hiszen tök felesleges volt, viszont 2.-ig mindenki eljutott, mert ki akartam szűrni azt, hogy esetleg csak véletlen az elsőt nem tudja...én naivII. forduló avagy a "Szoftveres teszt": WinXP telepítés mindenféle partícióra, ami épp eszembe jutott, frissítések ki/be kapcsolása, IP konfigurálás, megosztás, swap állítás...no meg közben benn volt egy gép amiben a 4 ramból az egyik hibás volt arra is ráengedtem őket...és közben még kérdezgettem is, nehogymá egyszerű legyen
Nekünk is rengetegszer kell szervizelés közben kiszolgálni stb.Szerintem nem volt vészes(remélem), ezeket mindenképpen tudnia kell(ene) annak aki megpróbál számtech boltba dolgozni.
-
mephi666
nagyúr
válasz
eziskamu #10480 üzenetére
nekem is csak a hangfal genius (2.0 360x) de elég szépen szól az árához képest
bill+egér a4tech... nem egy logitech, de szerintem olcsóbb kategóriában a legjobb és meg vagyok velük elégedve... előtte 1000huf alatti teszkós hama egereket nyúztam, de volt, hogy a masszív diablo2-zést nem bírták
-
Chaser
legenda
válasz
eziskamu #10449 üzenetére
Lehet, se cáfolni se megerősíteni nem áll módomban
Mindenesetre ez eddig a legkézenfekvőbb magyarázat, lehet írok a zafírnak, hátha mondanak rá valamit.
#10450 szumo: Diagnosztikai szerepre rájöttem én is
Csak az kérdés, mit diagnosztizálnak. Engem sajnos érdekel a dolgok mikéntje, evvan'. Ha mindenki olyan mentalitású lenne mit te, nem lennének még vga-k, a Föld még mindig "lapos" lenne, mert kit érdekel, hogy esetleg nem az
Reggel felkel a Nap, este lenyugszik mind2 esetben...
Szerencsére akkor is voltak olyanok, akiket érdekelt hogy mi miért történik
-
Chaser
legenda
válasz
eziskamu #10442 üzenetére
Éppen lehet, más tápokkal is megnéztem, de azokon nincs natív pcie csati, és ugyanúgy viselkedik a led, a vga csatik környékén, bootkor bekapcsol, aztán le, szóvcal folyamatos led a tápcsati környékén csak 1 esetben van, amikor natív pcie csatit kap az egyik tápról, de ugyanazon táp bármelyik molexéről már nem világít
manual említést se tesz a ledekről, működik minden, csak épp érdekelne ez mért van, de valszeg titok marad...
-
adik
őstag
válasz
eziskamu #10390 üzenetére
Tapasztalat: bárminemű információ is a legkülönöbözőbb féle képpen transzformálódik az egyeztetés és a biznisz lebonyolítása között. És amikor a visszajátszott beszélgetéssel szembesíted, még akkor is csattog, hogy de hát nem erről volt szó! Ismered Te is a viccet, nem: "Drágám, most nekem hiszel, vagy a szemednek?!?" Ez most a mai magyar vásárlói kultura (tisztelet a kivételnek).
-
KPistike
aktív tag
válasz
eziskamu #10320 üzenetére
"Patriot márkájú"
Ilyen jellemzővel bíró termékkel pár éve (2, vagy 3) nekem is akadt dolgom.
Főnököm bevállalta egyik ügyfél notiját, mely a hangzatos Patriot 2000 feliratot viselte (nagyjából ez volt minden adat, mi fel volt tüntetve rajta). Egy ideje lerakta Kollega asztalára, hogy nézze meg, s persze, rögvest adott Neki nem kevés, fontosabb melót. Egy nap gondoltam, segítek Kollegán, megnézem, mi baja a notinak. Első bekapcsoláskor semmi gondja nem akadt, órákig működött, zene, video, töredezettség megszüntetése normál tempóban, gond nélkül ment.
Megkérdem Kollegát, mi volt a hibajelentés, válasz: "nem lehet bekapcsolni".
Magillaként vertem a mellkasom, hogy kézrátétellel megoldva
Persze, blamáltam magam, hisz a következő reboot esetén már produkált elég sok hibát, mint egy állatorvosi ló
Hazai képviselet megszüntette a jelenlétét esetem előtt 2 évvel, és az MCH rohamos amortizáldása volt a jelenségek oka.
Persze, mai napig nem tudom, első alkalommal mitől ment órákon át hibamentesen -
Lenry
félisten
válasz
eziskamu #10041 üzenetére
ez már régi???? meg egzotikus???
még megvan az a Gamestar, amiben először olvastam arról, hogy lesz ilyen, hogy PCI-Express... ha jól emlékszek 2004-es volt
aki nem ismeri az AGP-t, az ne menjen PC boltosnak... sőt... legalább PII/Win98-as korszakig visszamenőleg ismerje a rendszert. ha nem, akkor nincs keresnivalója a pult belső oldalán
-
nyunyu
félisten
válasz
eziskamu #9867 üzenetére
Nem hinnem, hogy az otos szeria megoldana, mivel ez Win7 feature.
Win95 ota eloszor komolyan belenyultak a talca mukodesebe, mar nem csikok jelkepezik az egyes futo alkalmazasokat a talcan, mint az elmult tizenparevben, hanem szovegmentes ikonok, amire ha rahuzod a kurzort, akkor jelenik meg az ablak kicsinyitett kepe, meg a fejlece.
Winamp meg a fejlecben scrollozza a szam cimet... -
Jégkokó
veterán
válasz
eziskamu #9753 üzenetére
Ez mondjuk igaz, de nálam nem olyan régen kipróbáltuk haverokkal, hogy egy sima antennával megosztottuk a netemet és gond nélkül ment az emeleten is, igy nem hiszem, hogy egy rendes routerrel nem menne ez. Amugy meg már olyat is láttam, hogy a noti olyan indokkal jött vissza szervízre, hogy 10 percenként leáll ha netezik rajta.Nah ez engem érdekelne, hogy sikerült ezt összehozni.
-
eziskamu
addikt
válasz
eziskamu #9753 üzenetére
Ja azt még elfelejtettem, azért váltottam mert az előző usb stick lassú volt valamint szakadt a kapcsolat ha valamelyik program kiakadt (leginkább a Firefox
) és 100% körüli prociterhelést produkált. Függetlenül usb portttól, alaplaptól esetleg pci-os usb vezérlőtől. Most ezzel az újjal még ilyen összefüggést nem tapasztaltunk.
-
Jégkokó
veterán
válasz
eziskamu #9750 üzenetére
Már nem először láttam ilyet, de ugyan ezzel az indokkal jött vissza több webkamera is, hogy nem lehet telepíteni. Jah meg volt egy 30 ezres wifi router ami azért jött vissza mert hogy csak 10 méterig viszi el a jelet , amit én kizártnak tartok. Meg egy másik wifi router állítólag eldobta a kapcsolatot bizonyos idő után.
-
Dzoli
tag
válasz
eziskamu #9669 üzenetére
Nem bántotta, csak nem értette. Viszont feltétel nélkül hisz mindenféle programoknak.
Hiszen hogyan is lehetne 1 tokozáson belül mm-es távolságokra egymástól 15 fok eltérés, azonos hűtés mellett?A másik kedvencem a tintaszint figyelés a töltött patronoknál.
-De a gép azt írja még mindig üres.
-Azért, hogy vegyél újat -
^Clown
addikt
válasz
eziskamu #9528 üzenetére
Az árukészletével nem volt gondom. Inkább a kiszolgálással, de azzal nagyon. Az ragadt meg nagyon, amikor zárás előtt negyed órával be merészeltem lépni a szent üzletükbe, erre az egyik eladó gyerek felpattant, és elég hangosan elkezdett veszekedni a főnőkével vagy a kollégájával, hogy "én ezt nem szolgálom ki, mindjárt zárás van!". Aztán szóltak neki, hogy az nem úgy megy... Nem kértem bonyolult dolgot, 2 perc alatt megvoltunk (nyomtatópatron), de ez azért egy kicsit sok volt. Tudom, ez egy boltos topic, de akárhányszor oda betettem a lábamat, mindannyiszor bunkók és lenézőek voltak velem (pedig én tipikusan az a fajta vagyok, aki jó hangosan köszön - még a mekiben is).
-
TESCO-Zsömle
titán
-
nyunyu
félisten
válasz
eziskamu #8892 üzenetére
Cseppallo IBM laptopbillzetet lehet kapni 15+fa kornyeken, de az nem gumirozott.
Tapipad ES pocok is van rajta.CHS/Rami kornyeken lattam ilyet magyar kiosztassal.
-
localhost
Közösségépítő
Új hozzászólás Aktív témák
- Új,bontatlan,dobozos, számlás,garanciás 7800X3D CPu.
- HP 640 G5 laptop - 14FHD/I5-8265U/8-16-32GB/256SSD/Win11-Win10 - 2 év garancia
- HP 650 G4 laptop - 15,6FHD/I5-8250U/8-16GB-32GB/256SSD/Win11-Win10 - 2 év garancia
- Ubiquiti Unifi Access Intercom
- TCL 55C745 TV 4K FALD, HDR Dolby Vision, DTS, 2029.07-ig garanciális, dobozában, fóliás, karcmentes.
- Samsung Galaxy A50 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
- Gamer Notebook! Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU! 17,3Col! I7 9750H / GTX 1660Ti / 16GB DDR4
- Dell Optiplex 3020 SFF I5 4590
- Apple iPhone 14 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest