-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
rooland
senior tag
válasz
trebrona #10832 üzenetére
Szuper, köszönöm szépen a segítséget!
Kár hogy a 3 hang üzemmódot nem tudom egyszerre váltani. Azért fontos, mert pl tárgyalásnál elég a néma üzemmód rezgéssel, az egy pöttyintés. Viszont éjszaka némát akarok, rezgés nélkül. Így némára is kell állítanom illetve a rezgést is le kell vennem, 2 pöttyintés. Nem nagy dolog persze, apróság, de eddig ez alapból meg volt oldva egy gyors gombbal mind3 állapot változtatása.
-
horn3t
tag
válasz
trebrona #10757 üzenetére
Köszi a választ.
3G-re nem nagyon szeretnék váltani.
Manuálisan ez hogy megy? azzal a Multitollal amit az összefoglalóban olvastam?
Vagy csak simán letöltöm a ROM-ot a telefonra és a Frssítéses app-ban benyomom a ROM telepítés kiválasztását?Ezek előtt kell menteni, amit itt sokan beszéltek már lentebb?
-
Attipapa
aktív tag
válasz
trebrona #10754 üzenetére
Nem néztem meg a linket, hogy mire mutat, mivel ahogyan írtam is, én a hetit(17.11.9) használom, be is linkeltem ide amikor lassúságomra hivatkoztam,de aztán levettem. Nem tudhattam, hogy vótmá
(#10756) horn3t
Ne ijedj meg, ez nem hardver hiba, és az új rommal sem lesz jobb. Valószínű, hogy gyenge a 4G. Nálam is az volt amíg be nem üzemelték az új tornyot. Azóta nem volt sms arról hogy elérhetetlen vagyok.Tégy úgy, ahogyan trebrona javasolta!
Én nem tudtam úgy tenni, mert nincs 3G csak EDGE meg 4G. -
Attipapa
aktív tag
válasz
trebrona #10746 üzenetére
A mentéssel kapcsolatban van valami ötleted? A 6-os verzió simán mentett minden adatot. Simán váltogattam a romok között és visszaállt a mentett alkalmazás adattal,és beállítással ( ez a lényeg)együtt. Akkoriban 608Mb volt egy mentés, most pedig 208 Mb, mert töredékét menti csak.
Más:
Az EU-s romnak van egy stabilja is:ITT -
lócitrom
őstag
válasz
trebrona #10709 üzenetére
talán azt tudom elképzelni, hogy nem ez sipákolt TWRP miatt. talán ezt tényleg a root zavarja. viszont van olyan, amit nem csak ez. tehát sehogy sincs megmentve az ember, ha van olyan alkalmazása, amit ez már zavar. így bukja annak a lehetőségét, hogy váltson egyedi rendszerre.
-
Attipapa
aktív tag
válasz
trebrona #10659 üzenetére
A linket nem akartam kiirni,mert még annyira nem publikus ( bár a MIUI fórumon dobták fel),erre nem is gondoltam, hogy valaki mobilnetes és rányom. Mindenkitől elnézést, csak jót akartam
Én megpróbáltam és azonnal le tudom állítani a letöltést,ha nem szeretném letölteni. Ha tudsz valamit kezdeni vele, akkor babrálj bele bátran,vagy vedd le.
-
orso0355
őstag
válasz
trebrona #10573 üzenetére
Tudok wifit használni, bárhol vagyok, amit az eredeti kérdező jelzett problémát, azt én sose tapasztaltam, erre írtam, hogy én semmit nem állítottam át a wifi beállításokon, mégis minden rendben működik, tehát nála sajnos valami egyéb gond lesz.
Az emberek 99%-a használja a wifit gond nélkül, úgy, hogy valószínűleg gőze nincs, mi az az ssid. Ettől még nem fogok mindenféléket telepítgetni a mobilra.
-
SkyS1gn
félisten
válasz
trebrona #10399 üzenetére
Ez sokat mond köszi...
Ne haragudj csak minden telónál más van, odin, samifirm, nexus root tolkit, sonynál tökömtudja már mi volt, itt megint nem vágom mi a tosz a menete ezért kérdezem. Root után nyilván minden teló ugyan az de addig göröngyös.
8.5-re egy sima zip volt amit menüből felraktál, de ezek flashelhetőnek tűnnek, a leírásban is a flashelést írják. -
St3ven
addikt
válasz
trebrona #10086 üzenetére
Az opengapps.org-on a platform esetében mit kell választani?
-
tekknopit
csendes tag
válasz
trebrona #9951 üzenetére
Tényleg jobb, nem akarom az Iphonet fikázni de ha van lehetöségetek hasonlitsatok össze egy SEt meg egy Xiaot. Sosem tetszettek a képek amiket az SEvel csináltam. És én most tényleg úgy beszélek a dologrol mint aki használta majd egy évig a telefont. Nem vagyok sem iphone párti sem android párti egyszerüen csak véleményt nyilvánitok tapasztalat alapján.Szerettem mert a rendszer maga tényleg gyors volt de ennyi...Akár hogy is egy 4-5éves technologia volt egy brutál stabil rendszerrel.
Na mind1. Gondoltam meg osztom a tapasztalatokat az én pályafutásom itt le is zárul ebben a Topicban.
-
sxxorp
őstag
válasz
trebrona #9932 üzenetére
És itt a pont! Azt hittem ez a launcher-szintnél mélyebb MIUI-beállítás. Tesztelés céljából visszaállítottam a gyári launcher-t, és tényleg működik. Van még egyéb hasonlóan hasznos extra tulajdonsága kifejezetten a launcher-nek? Csak, mert azonnal menekültem vissza Nova-ra. Említettem, h az első pár perc óta nem láttam ezt nevetséges nagyimobil-szerű IOS-paródiát, erre gondolnak, hogy nem jön be vkinek a MIUI? Nekem a motorháztető alatti MIUI-s Android-finomítások kifejezetten tetszenek, ez a launcher viszont nagyon nem jön be.
orso: bocs, már ment 8.5.2-n is. Ahogy 13cm hossz fölé mentek a telefonok, ennek a gesztusnak Android-alaptulajdonságnak kellene lennie (vagy jöjjenek alulról a gyorskapcsdolók). Le a kalappal a Xiaomi előtt, hogy ezt beépítette a sajáz verzójába.
mpo: ezért kezdtem feszengeni, mikor a pontos magyar definíciók mocsarába tévedtünk -
mpo
veterán
válasz
trebrona #9736 üzenetére
Lordus tesztjére (#9730) Soká hozzászólása juttatta eszembe az alábbiakat.
A fórumot elég sokan hosszú ideig olvassuk, a szemünknek rosszat tesz a mostani háttér és betűszín kombináció, ha off hozzászólás történik.
A CSS-ben ez van:
.msgblk .off {
color: #848179;
}
.msgblk .msg {
margin: 0;
padding: 0;
background-color: #dcd7ca;
-------
Ez a background-foreground nem felel meg a szabványoknak (ami a szemünk védelméért és a rosszabbul látókért is van). A mellékelt kép ezt támasztja alá.
Tudom, hogy a design, a színharmónia kitalálása nem könnyű úgy, hogy szabványos és szemkímélő legyen.
A képen, ahol a szöveget írtam, még a világos háttér (#F4F3ED) sem felelne meg ezzel a betűszínnel, mi pedig olyan háttérrel olvassuk, ahol az emojik vannak.El tudod-e juttatni illetékeseknek az észrevételem?
-
Woodslave
félisten
válasz
trebrona #9551 üzenetére
Sztem ez a titok folyamatosan fejlődni kell. Nálam pont ez van a korábbi telefonjaimhoz képest csoda. Így órákig nézem hiába eebg és nem boe mert qrvara tetszik. Gyors semmi akadas amire használom. Üzemidő két nap hihetetlen jó mert a korábbi egy napot nem birt volt hogy 15%-ról 2perc alatt merült.
nyilván ha egy sokkal jobb után használja vki nem lesz olyan elégedett
-
orso0355
őstag
válasz
trebrona #9551 üzenetére
Nyugi, voltak más telefonjaim is...
meg ugye van egy férjem, vannak családtagjaim, voltak és vannak más készülékek Iphone-tól LG-ig, Samsungtól Sonyig, Nokiák, amit akarsz, és persze ezeken kívül a kínaiak, mert rájöttem, hogy nem fogok szolgáltatótól csillagászati összegekért venni mondjuk egy Samsungot vagy Xperiát.
A teljesítményt nem is az előzőekhez mérem, hanem ahhoz, amit itt a fórumban látok más felhasználóktól. És nekem nem merül le például 40-50%-ot egy nap alatt, pedig nyúzom rendesen.
-
Lordus
senior tag
válasz
trebrona #9389 üzenetére
na, megvagyok.
bl nyitva, twrp telepítve, magisk twrp-ből felrakva, magisk manager telepítve.namost ahogy olvasom, eu multi romokat preferálod.
ez nekem is jó lenne, HA miui9-es és stabil. sajna mi2s-emen az októberiek szörnyűek voltak...
erre minden oké? melyiket használod/ajánlod? -
Black_Raven
veterán
válasz
trebrona #9404 üzenetére
Az csak kérdés volt nem állitás.
Én úgy emlékszem amikor először beállitottam a telót, nekem is feldobott egy ablakot hogy engedélyezem a lépés számlálót, és engedélyeztem, de azóta se látom hol lenne az appja, vagy letöröltem? de az Stabil rom volt, létezik ilyen? vagy csak már hülyülök.
-
kriszbon
őstag
-
válasz
trebrona #9230 üzenetére
Köszi az infót!
Azért is írtam, hogy eddig csak olyan telóm volt, amiben a külön berakott xGB memóriát lehetett rakni, ennél megzavart a 3/32 GB, egyszerűen azt hittem itt is úgy működik, mint mondjuk az Xcover3-nál. (ja és bekapcsolásnál csa a 3GB-ot jelezte ki a display alján)
Sokat segitettetek az infóval! Én amúgy előre szóltam, hogy teljesen nokedli vagyok ezekhez a nekem modern telókhoz!(#9231) Dwatti Neked is köszi!
Régebbi mobilok kényesek voltak a microSD típusára, ennél kell valami típust preferálni, vagy a jó márkákat megeszi simán?
-
vasszarvas
tag
-
Soká
senior tag
válasz
trebrona #9010 üzenetére
Oké, papíron ezek különbségek (én nem tudom, mit takarnak a számok) de a a gyakorlati életben nem hiszem, hogy ezek a különbségek megütik az érzékelés szintjét. Ami meg a dizájnt illeti, a 4x pontosan belepasszolt a 3s tokjába, leszámítva, hogy a hangszóró máshová néz. (A kijelző lekerekítettsége meg nekem egyáltalán nem tetszik, mert nehézkesebb rá fóliát varázsolni, ráadásul nekem (formatervezőként) a legkevésbé sem tetszik, hogy a kijelző éleit nem próbálják meg védeni a kávával. Ezt egyszerűen egy hülye trendnek gondolom, ami csak a gyártóknak kedvez, mert hamarabb szorulnak cserére a törött készülékek. Tipikus példája annak, hogy valamelyik gyártó (Samsung?) kitalálja ezt a divatot és mindenki belekényszerül ebbe a mókuskerékbe. Még az Apple is, pedig nekem a 5-ig tetszett hogy van körbe káva, hogy nincs minden minden irányból lekerekítve. sajnos a tökéletest is el kell cseszni, hogy legyen munkájuk a marketingeseknek...)
"3S-re valószínűleg sosem lesz."
Látod, ez az, amit nem tartok tisztességesnek. Úgy gondolnám, hogy egyszeri ugrást még illene finanszírozni.
-
Soká
senior tag
válasz
trebrona #9002 üzenetére
"Gyári matt fóliával..."
Azért is jeleztem. És csak azért tettem az összehasonlítást, mert még ezzel a gyári fóliával is fényerősebbnek tűnt. Egyébiránt nem hiszem, hogy a különböző színeket érdemben másként szűrné, tehát én úgy gondolom, hogy fólia nélkül egyszerűen ragyogóbbak a színei és főleg élesebb a képe, mert a matt fólia a vonalélességet rontja leginkább. (szerintem) -
mpo
veterán
válasz
trebrona #8996 üzenetére
Biztos igazad van, ismered a márkát.
Megnéztem az S8 áprilisban 270e volt, most 160e, a 4X akkor 60e volt, most 40e.
Fél év alatt a két tulajdonos 110-et és 20-at bukott.
Én 44-ért vettem most, ha kibír pár évet, már akkor is megérte, nekem telefon és navigáció kell.
Az arukereso-ben, amíg gondolkodtam a vételen a 4.-ről följött a 2. helyre népszerűségben. -
orso0355
őstag
válasz
trebrona #8895 üzenetére
Igen erre tippeltünk mi is, mert a net csak a forgalmi adatokhoz kellett volna max, de mivel így net nem volt, így a sima utat mutatta csak. Itthonról mentem oda, aztán onnan haza, szóval tuti megvolt a térkép 😃 no de azért jó ezt tudni, így még sose használtam.
Köszi! -
Jakuu
őstag
válasz
trebrona #8602 üzenetére
Meg a Xiaomihoz sem, semmikeppen. Nem egy kategoria. Ez a keszulek meg a nevesebb gyartok, mint Sony, Samsung stb kozepkategorias sz@rjait is siman alazza, ezen az aron. Tudom, mert tapasztaltam a kornyezetemben elo "hulyek" siralmai utan, az itthoni szolgaltatoknal vasarolt, "olcso" kategorias "40k-50k" kornyeken vasarolt szutykokat, hoztak hozzam allandoan mindenfele problemaval, mikozben nem hallgattak meg sohasem a tanacsaimat, hanem mentek minsig a sajat fejuk utan.
-
mpo
veterán
válasz
trebrona #8449 üzenetére
Hibátlan program nincs!
Most a kéthetes így néz ki:
Android 6.0.1 MMB29M
MIUI Global 8.5 stabil
8.5.2.0 (MAMMIED)orso0355 írta, hogy magától települ, persze ha egyszer sorra kerülök.
Ha nem én döntöm el a telepítés idejét, akkor nem tudok factory resetet pont előtte csinálni.
Most meg két hét után csináljak? -
Black_Raven
veterán
válasz
trebrona #8440 üzenetére
Ja akkor a nevemet egybe kell írni, hülye ez?Az Összefoglalóból néztem, mivel még nem volt miuis telefonom...
sőt a telefonon olvastam a lépéseket, úgy mentem a gépen.aelod: hol nem fogadta el? a fiókban 100pont, nick nevet a harmadikat elfogadta.Az unlock oldalon volt ahol indoklást kell írni, meg tel számot. 4 szer átírtam a nevet, és mindig piros keretbe kiirta hogy irjam helyesen a nevemet. Mindegy nem kell, csak tegnap, este döntöttem hogy kinyitom. Erre tessék.
-
orso0355
őstag
válasz
trebrona #8425 üzenetére
Nincs hozzá semmilyen frissítés (én mindig nézem az aktuális frissítéseket).
Mivel nem tudtam, hogy android főverzióváltás lesz, ezért nyilván nem csináltam resetet, és nem is szeretnék, mert ezt az egy furcsaságot leszámítva minden jól működik. Max újrarakom a Messengert, esetleg hátha segít. Hogy factory resetet nem csinálok, az tuti.kezdhetném elölről a halálos menetet a karkötővel
(Eleve csak véletlenül vettem észre hogy frissít, különben abszolút fel se tűnt volna.) -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro 24GB RAM 512GB SSD - garanciával hibátlan működéssel
- Felújított laptopok Számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450s - i5-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad T14 Gen 3 üzleti notebook - i5 1245U 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XeW11
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 13600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest