Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy
    félisten

    Azért nem jó veled erről beszélgetni, mert neked érveid vannak, nem elveid. Ez meg egy nehezen értelmezhető alap pártunk és kormányunk kapcsán. Te (némiképp naivan) mindig hajlamos vagy feltételezni, hogy van valami olyan adatsor, vagy háttérinfó a dolog mögött, ami alapján megmagyarázható lenne a kognitív disszonancia a kiadott nyilatkozat, és a valóság vonatkozásában, mi meg elvből nem hiszünk nekik. Aztán valahogy mindig kiderül, hogy jé, tényleg hazudtak.

    p

    En azt feltetelezem, hogy az adatsor nem netto hazugsag, hanem ugy van megkonstrualva, hogy az nekik elonyos legyen, megpedig azert, mert az elobbi opcio politikailag kockazatosabb, mint az utobbi, de nem feltetlenul eredmenyesebb.

    Nem ertem, hogy mi ebben a naivitas, oszinten szolva en pont a ti megkozeliteseteket latom kicsit naivnak (kb. 'beirtak par random szamot egy tablazatba'). Ennel szofisztikaltabban mukodik a rendszer.

    Ahogy irtam is, _szamomra_ ezek a szamok azt sugalljak, hogy a kinai vakcina valamennyivel gyengebb, mint a Pfizer, de elegendoen jo.

    Te azt gondolod, h a kinai konkretan hatastalan? Semmi ok nincs arra szerintem, hogy ezt hidd; viszont egy csomoan vilagnezeti okokbol ezt probaljak elmagyarazni maguknak.

    Fideszellenesek: a kinai es az orosz mogott csak csalas lehet, vagy veszelyesek, vagy hatastalanok, vagy egyik sem, es ez a ket rezsim csak szart kepes gyartani.
    Kormanypartiak: a keleti vakcinak biztosan kiralyak.

    Szoval szerintem pont ugyanazt csinalod te is, mint a kormanyhivok, csak a masik oldalrol.

    Szerintem joggal feltetelezheto az eddigi informaciok alapjan, hogy az orosz es a kinai vakcina is 'megfeleloen hatekony', de termeszetesen engem is zavar, hogy a kinairol meg mindig nincs hivatalos eredmeny.

Új hozzászólás Aktív témák