- Yettel topik
- Egy óra, két rendszer
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Honor Magic V2 - origami
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Oliverda
titán
-
joysefke
veterán
Gondolod, hogy ha nem veszik meg, akkor az ATi mérnököket tudták volna pótolni?
Pótolni? Miért kellett volna őket pótolni? Arról van szó, hogy még nagyon sokáig szükség sem lett volna rájuk. Amikor igen, akkor is csak egy "adjon képet IGP" erejéig. Az Athlon64 éra után viszont versenyképes processzorra nagyon is lett volna szükség (Phenom 1 fiaskó, Bulldózer fiaskó).
Ha az a rengeteg pénz nem hiányzott volna a kasszából, akkor nagyobb eséllyel jön időben az első Phenom és versenyképesebb lesz is lett volna. Dózer ugyanez, vagy legalábbis lett volna pénz egy architektúrális irányváltásra.
Két lovat próbáltak megülni egy seggel (CPU / GPU), de ehelyett földre űlés lett a dolgok vége mind az intellel mind az nV-vel szemben. Utóbbi cég nagyon sokáig tisztán a GPU-kra koncentrált és ért el kiemelkedő eredményeket. Ugyanez vonatkozik valamennyire az intel CPU üzletágára, mert az sem a kapcsolt sallangok miatt tarolt akkoriban.
Az erős CPU+GPU szinergiából, amelyben annyira hittek, pedig a piac szemlátomást nem kért.
Totál nem látom, hogy most a Xilinx-es ügylet piaci igények kielégítése szemszögből miben különbözne az Ati velvásárlástól. Max ha a masszívan túlértékelt részvényeikkel tudnának tisztán fizetni lehetne ilyen kalandokon elgondolkodni.
-
Oliverda
titán
Az is egy opció volt, hogy létre sem jön az üzlet, illetve másik lehetőségnek ott volt az AMD-NV összeolvadás. Utólag visszanézve valószínűleg az lehetett volna a legsikeresebb. Az ATi felvásárlásáig szoros üzleti kapcsolat volt a két cég között, az NV szállította a legtöbb lapkakészletet az AMD processzoraihoz. Vélhetően még abból is jobban jöttek volna ki, ha elfelejtik a ATI-t, a milliárdokat pedig inkább CPU-s fejlesztésekre fordítják. Akkor lehet, nem megy veszendőbe bő 20 százaléknyi szerverpiaci részesedés, amit azóta sem sikerült visszaszerezni.
Pár éve, amikor a processzoros részlegről leválasztották a GPU-kat és létrejött az RTG, az volt az egyik lehetséges forgatókönyv, hogy eladják. A konzolos chipek kevés hasznot hoznak, a Radeonok már évek óta nem mennek jól, a notebookokba szánt IGP-s processzorért pedig nem éri meg fizetni a számlákat. Most minden kategória hoz évi néhány 100 millió forgalmat, amivel éppen elzötyög az RTG, de az NV mellett így nem tud komolyan labdába rúgni.
-
Szerintem baromi messzire vezet ez a mi lett volna ha téma. Nem lehet tudni. Lehet úgy is nézni, hogy pénzügyileg hülyeség volt, mert inkább CPU-ra kellett volna költeni azt a pénzt. De ez szerintem a pénz önmagában nem garancia semmire, lásd Bulldozer, amivel gyakorlatilag elégettek egy csomó pénzt. Emiatt akár az sem tűnik túlzásnak, hogy pont az ATI felvásárlás mentette meg őket, mert a Zen fejlesztésének idején pusztán Bulldozer (nem)eladásokból éhen halt volna az AMD.
-
S_x96x_S
addikt
>, amit vagy inkább szerverekben, vagy desktop-on GPU-val szokás lefedni.
A szerver és a desktop platform összeolvad, nincsenek már annyira éles határok.
>Emiatt érdekelne konkrét progi vagy felhasználási mód, ahol a sokmagos proci jobb,
> mint egy gpu, és nem szerver kell hozzá, hanem desktop gép.minden jól párhuzamosítható felada.
Például elindítasz 10 különböző programot. Ezek párhuzamosan futhatnak.
szoftverfejlesztés - amikor 2-3 szervert futtatsz a gépeden és teszteled a kommunikációjukat.
Linux kernel fordítás
Adatfeldolgozás - Egyre több GPU-s adatbáziskezelő van, de a GPU memória behatárolja még
.... -
-
awexco
őstag
Szó sincs erről csak igazán meg akarják nyomni a szerver frontot ,földbe döngölni az intelt (remélem sikerül és sokan felkapják a fejüket). Onnan nagyon Sok pénz jönne .
Bár az tény hogy mezei vásárlóként a megfelelő notebook felhozatalnak tudnánk igazán örülni ...Reálisan nézve megfelelő terméknél is mind 2 piac nagyon lassú növekedés realizálható.
-
Simid
senior tag
Jól összekavarjátok itt a dolgokat.
A roadmapek alapján EPYCből nem lesz Zen+ 12nm csak valamikor legkorábban év végén 7nm-es Zen2 alapú (Rome). Viszont TR meg úgy néz ki lesz, szóval lehet EPYCből is lesz Zen+ alapú, de akkor az is 12nm-es.Semmi nem utal arra, hogy Zen+ lenne majd 7nm-en és logika sincs nagyon abba, hogy valaki ilyet vár. Már hónapokkal ezelőtt közölték, hogy a Zen2 terveit véglegesítették, úgy néz ki mostanra a tapeout megvolt. Szóval a megfelelő készültségű processre várnak, arra készítik elő a dizájnt. Ha ez megvan akkor jöhet a Zen2, miért bajlódnának mondjuk egy PR die shrinkkel?
-
-
HSM
félisten
Az a probléma, a játékokban a késleltetés kritikus. Ez a felépítés pedig elég gyenge ebben.
Hiába tudsz 8 magot mondjuk ráengedni az AI-ra, ha az eredményre várni kell pl. a másik 8 magon futó jelenetszámításnak, mire átér az eredmény a másik blokkba... Vagy ha a jelenetszámítás kifut a saját ramjából, akkor a másik 8 mag memóriáját kell használnia, ami lassú, sok kellemetlenség felmerülhet. Az OS ilyen esetben nem fog tudni szuper megoldást szolgáltatni, csak akkor lesz jó eredmény, ha a játékfejlesztő erre direkten optimalizál, és jól osztja be a feladatokat. -
DraXoN
addikt
Most amit AMD tehet egyenlőre a Zen finomhangolása .. még 1-2 évig biztos.
Radikális változásokkal kapcsolatosan biztos vannak kutatások, de van egy korlát a jelen architektúrákkal. Ezért is kb. egyforma jelenleg a teljesítmény (azonos órajelen) a teljesen más felépítés ellenére az amd és intel termékeiknél.. csak míg az egyik már egy eléggé csiszold design, a másik még finomítható némiképp, így pár éven belül előnybe kerülhet az amd technikája...
Nyilván vannak már tervek az intelnél, nem hiszem, hogy most kezdenének tervezni valamit.. azt lehet nem találnak (vagy nem mernek) csak úgy saját ötletek után menni (P4-vonal befürdés volt, azon ex.mérnökök meg aztán átmentek amdhez és neki is terveztek egy jó kis bulldozert .. papíron jó volt mind2, de mégse volt annyira jó mint amennyire kellett volna)..
de tényleg minimum 4 év ha most állnak neki.. mondjuk intelnél biztos nagyobb mozgástere lesz az embernek, kíváncsi leszek mit tud alkotni.. mire meg jelenne, kb. akkora érheti el a csúcsot a zen-is és állhat be az 1-2% évi növekedésre (ha nem nyúlnak hozzá drasztikusan, bár eléggé rugalmas architektúra)... -
Mackósajt
senior tag
Az is egy kérdés, de nem a lényeges kérdés a tesztelők számára. A tesztelők számára lényeges kérdés, hogy a jövőben új processzort vásárlók többségének a gépén (ami általában új gép lesz) fenn lesz e a full patch. Ha a válasz erre igen, akkor a full patch nélkül tesztelni átverés.
-
Petykemano
veterán
Szerintem azt kell nézni ebben a kérdésben, hogy egy átlagos user
- normál üzemmódban megkapja-e automatikusan a patchet
és/vagy
- garanciavesztéssel járhat-e, ha kikapcsolod, vagy kikapcsolva hagyod a patcheket. Mondjuk egy boltban vásárolt előtelepített PC esetén, vagy ha te magad raksz rá egy windows10-et. (Nyilván a garanciavesztés nem a hardverre vonatkozik) -
SECTORnooB
addikt
Érthető amit mondasz és részben így is van, mivel az Intel C/C fronton még mindig erősebb és ez a közeljövőben még biztosan nem fog változni,de ugye mindenkinél mások az igények.Most tart ott a piac, hogy mindenki remekül eltudja dönteni, hogy személyének mi a legmegfelelőbb és mennyire ár érzékeny.
-
SECTORnooB
addikt
" Majd a Kaby Lake szemelyeben a Birodalom visszavagott.
"
Mintha elöbb jelent volna meg a Crappy Lake mint a Zen. Személyes véleményem, hogy azért egy árnyalattal mintha jobb ár/érték arányt nyújtott volna a ZEN mint a Crappy, főleg a +2 illetve a +4 mag main szintre hozásával, és az AMD ezen húzásával hozta el a natív 8 magos processzorokat a 400 dolláros ársávba, ami addig csak egy édesen dédelgetett álom volt.( szerintem ez elég nagy ugrás)
Konyhanyelven, ha nincs az AMD Zen, akkor a mai napig az átlag user csak diavetítőn nézhetné a BF1 64fős CQ meccseket. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Azért maga a közös címtér nem egy HSA-only dolog. Ebből egy rakás másik API/platform előnyt tud kovácsolni. Például az OpenCL 2.0, a DirectX 12, hamarosan a Vulkan is.
Alapvetően a ROCm is, csak azért ez egy marhára speciális dolog, ami egy rakás nem szabványos dolgot is tartalmaz. Például olyan OpenCL 2.0-féle verziót, amely többek között nem támogatja a pipe-okat. És ez azért nagyon nem egy legális dolog, de persze egy rakás HPC-be szánt alkalmazás OpenCL 1.2-re van írva, és marhára nincs se pénz, se kedv ezt OpenCL 2.0-ra portolni, így az AMD csinált egy köztes verziót, amivel kihasználhatók bizonyos fontos OpenCL 2.0-s képességek, anélkül, hogy marha sok pénzt el kellene égetni a portolásra. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem szorult háttérbe, csak a HSA igazából egy alapítvány. Addig volt lényege, amíg a specifikációt lefektették. Mivel ez kész, mindenki a saját HSA-ra építő implementációját csinálja. Az AMD-nek például ez a ROCm.
Androidon a HSA-t a gyártók az AI-hoz használják egyelőre, de ott is saját néven. Ez fontos, mert a gyártók meg akarják különböztetni az elgondolásaikat. A HSA igazából nem több egy specifikációnál. Ilyenje egyébként minden gyártónak volt, csak külön-külön írták meg. A HSA csupán annyit csinál, hogy egységesíti az vISA-t és a QL-t. Tehát értsd úgy, hogy a gyártók nem tettek többet, mint az egyes implementációikban szabványosra cserélték a korábbi komponenseiket.A Raven Ridge tudja mindazt, amit például a Carizzo. Van program, például bármelyik WDDM 2.0-t használó játék UMA-kompatibilis.
-
-
stratova
veterán
Ezeket a node-ok... most épp 12 nm LP = leading performance.
Szvsz ilyen ütemterv mellett még egy node a 7 nm előtt felesleges.
2016-2017 14LPP Polaris, Ryzen, Vega 2018 12LP Zen+ stb. 2019 7 nm Zen2 Vega(20? csak professzionális felhasználásra), 2020 Zen3 7 nm+
link -
Strapáciusz
csendes tag
Nekem 5130-as Athlon van az asztaliban. Most kb. 30 nyitott ablakom van, mellette zenét hallgatok, de ezen szoktam kisebb 2D-3D-s rajzokat készíteni és néha játszani is. Az egyetlen gond vele, hogy nem bírja el a monitort, kellett egy dVGA (a 22"-al nem volt ilyen gondom) Úgyhogy vagy ebbe lesz csere RR-re, vagy ez megmarad netező gépnek és építek egy másikat Ryzen refresh-re.
-
joysefke
veterán
Igen, én is így látom:
akkora a (megérdemelt) hype az egész ZEN architektúra körül, hogy a partnereknél és potenciális vállalati végfelhasználóknál gyakorlatilag az összes döntéshozó, döntéselőkészítő hall róla, hogy van ilyen és érdemes/kell vele foglalkozni.
Tehát mire most már oda kerül a dolog, hogy a ZEN eljut Epyc formájában a szerverpiacra és arra a partnerek konkrét terméket és marketinget építenek, a desktop vonal botladozásaiból is okulva egy viszonylag kész szerverplatformot tudnak a partnereknek átadni. Ezen a piacon nyilván kevésbé fér bele az, ami az AM4 startján volt. Mégpedig nagy haszonkulcsra a szerverpiacon számíthat a cég, és a ZEN a jelenlegi állás szerint pont oda a legmegfelelőbb, tehát ott nem szabad hibázni és nem szabad túl sorjásan piacra dobni az árút...
Én úgy látom, hogy az egész DIY-desktop és prosumer vonal jelentősen (és helyesen) alá vannak rendelve a szervertörekvéseknek, itt fizeti meg az AMD azt a tanulópénzt (kezdeti UEFI-, driver-, szoftver-, hardvertámogatás) amit meg kellett fizetni egy ennyire új architektúrával (új chipset, úf foglalat, új architektúra, új RAM szabvány...).
-
Fiery
veterán
Tuninggal nem foglalkozunk. Teljesitmenyben pedig ahogy elozoleg is irtam, a hektikussagot kell az AMD-nek kikuszobolnie azzal, hogy az architekturalis apro hibakat ill. bottleneckeket kiiktatjak. Az, hogy ez vegul milyen sikerrel jar, es hogy a 7700K-t utol tudja-e barmikor erni a Raven Ridge, az elsosorban az orajel fuggvenye lesz. De ha mondjuk 5% kulonbseg marad a 2 proci kozott, mig arban 20%-kal olcsobb lesz a Raven Ridge, akkor me'g mindig egy nagyon jo ajanlat lesz. Kulonosen ugy, hogy iGPU-ban varhatoan eleg szepen el fogja porolni a Raven Ridge a GT2-es Kaby Lake iGPU-t. Es tekintettel arra, hogy az Intel az AMD-tol licencel iGPU-t (comin' soon), nem hiszem, hogy arra kellene szamitanunk, hogy az Intel hirtelen eloall egy mindent elsopro, sajat, uj iGPU technologiaval
Kovetkeztetni az iGPU teljesitmenyre a legkonnyebb. Megvannak az orajelek, magszamok, generacio (Vega), ez alapjan franko lesz a Raven Ridge iGPU-ja.
-
Fiery
veterán
Semmi hir, semmi remeny
Viccen kivul: nem az orajel a Zen/Ryzen baja most sem. A bugokat kell kigyomlalni, a CCX-fabric nyavalyat kicsit feltuningolni, es f*sza lesz ez. A Raven Ridge-ben csak 1 CCX lesz, az nagyban egyszerusiti a dizajnt, es egy csomo problema nem problema
-
darealkilla
aktív tag
Ezt tényleg jó lenne tudni, hogy mi használ AVX/AVX2-t.
Annyit találtam, hogy jellemzően még SSE2/3-ra készül minden, csak kutatás, szimuláció, kriptográfia területen használják (fordítják AVX-esre a kódot).MS infója: Intel AVX is designed for use by applications that are strongly floating point compute intensive and can be vectorized. Example applications include audio processing and audio codecs, image and video editing applications, financial services analysis and modeling software, and manufacturing and engineering software.
Engem az unreal render érdekelne, mert a fogyasztása olyan az 5820K-n szinte mint a legújabb prime futtatása közben.
-
Fiery
veterán
Passz, nem mi fejlesztjuk azokat a szoftvereket
Kivulrol belelatni a kodba, kiszúrni az AVX/FMA utasitasokat pedig egyreszt nem szep dolog, masreszt meg eleg komoly feladat is egy nagyobb szoftvernel
De ofcoz ha az adott szoftver keszitoje buszke az AVX/FMA gyorsitasra, akkor nyilvan kommunikalja ezt a felhasznaloi fele.
-
lee56
őstag
És e röpke 11 év alatt őnáluk is épp úgy ütközött a szép elmélet és a keserű gyakorlat.
De ezt nevezik fejlődésnek mondjuk, csak hát ez pont egy olyan terület - a chiptervezés és gyártás -, ahol a szabályok is változnak időnként, és ezért is minden sokkal nehezebb.Jónak tűnő architechtúrák is kifuthatják magukat úgy hogy továbblépésre már nem nagyon van lehetőség egy pont után, és ilyenkor jön aztán az újratervezés.
-
csatahajós
senior tag
Per pill. most 3.2 Ghz a "csúcs" amit ki tudtak préselni a Zenből a TDP keret mellett- azért tegyük hozzá még 1X h ez az A0-s rev. úgyhgy még a launchig ez javulhat 100-200 Mhzet. Ami persze még mindig kicsit kevés, viszont azt el tudom képzelni, hogy a turbó így a magok felén is megy egyszerre, nem csak 2 magon.
-
Fiery
veterán
Legjobb tudomasom szerint mar az elso Bulldozer processzorok is tudtak olyat, hogy magasabb Turbo orajelen jart a magok egy resze. Ezt nyilvan a Zen is tudja (tudná). Inkabb az a gond, hogy a gyartastechnologiaban falnak utkozott az AMD: sehogy, me'g 1 magos CPU-val se lehet elerni 95 Watton belul a 4 GHz-et.
-
Fiery
veterán
A Tech Report eleg alaposan ki szokta vesezni az ujgeneracios architekturakat. Ugyhogy mindenkepp lesz naluk ennel sokkal alaposabbb elemzes is, de most minden bizonnyal csupan ennyire, egy ilyen specifikus tesztre kaptak engedelyt az AMD-tol. Innentol varhato, hogy egy mas jellegu tesztre engedelyt adnak majd a tobbi, barati weboldalnak (wink-wink Fury Nano, ha valaki me'g emlekszik arra a fiaskora). Biztos vagyok benne, hogy nem lesz nehez olyan benchmarkokat, olyan real-world felhasznalasi modokat talalni, ahol a Summit Ridge konnyeden be tudja majd elozni azonos orajelen a Broadwell-E-t. Abban mar kevesbe vagyok biztos, hogy az orajel problemat hogyan fogja tudni az AMD megoldani. Ha nem erik el a 4 GHz-et igy vagy ugy, akkor csunyan ki fog kapni a Summit Ridge a 6700K-tol, nem egy benchmarkban... Persze az ilyen benchmark eredmenyekre varni kell majd a hivatalos rajtig, addig nyilvan az AMD nem fogja hagyni az ilyen eredmenyek publikalasat.
-
Fiery
veterán
A Zenben pont az a verciki, hogy papiron egy nagyon jo, versenykepes architekturarol van szo. Ez most nem egy Bulldozer, nem eleve vert helyzetbol indul. Innen mar csak el lehet rontani az egeszet, es nagyon ugy tunik, hogy efele robog az AMD. Jo esely van ra, hogy amit Lisa felmutatott, valoban egy mukodo Summit Ridge CPU volt -- de azt valamibe bele is kellene rakni. Rohadt ciki lesz, ha a nyavalyas Promontory chipset es/vagy az AM4 socket es/vagy az AM4-es alaplapok problemai miatt fog honapokat csuszni az egesz Zen sztori. Mondjuk a masik oldalon se brilliroznak (a Kaby Lake es a Cannonlake koze lehet, hogy erkezik me'g egy Skylake Refresh, 14 nanon, es igy a Cannonlake 2018-ra csuszik), ugyhogy jo esellyel semmit nem fog szamitani az, ha a Zen nem iden, hanem mondjuk jovo marciusban kerul piacra. Maximum azok szivjak meg, akik Broadwell-E-t akarnak venni, nekik tobbe fog kerulni a proci iden
-
Goose-T
veterán
Az AMD mostanában nagyon össze van fonódva a Microsofttal, ők pedig fújnak a VP9-re, szóval politikai okai is lehetnek ennek az elzárkózásnak. Másrészt meg az Intel fixfunkciós VP9 dekódolót épít a processzorba, az AMD viszont az UVD mellé nem akar fixfunkciós gagyiságot rakni, az UVD-be pedig biztos nem olyan egyszerű beépíteni, és valószínűleg nem is ez volt a prioritás.
-
Abban látom a lehetőséget, hogy elvileg nagyon sok maggal is tudják majd adni. 32magos szörny már tervbe van véve, ez simán versenyre kelhet a 10+magos xeonokkal, 6950x-el - ha jól vannak párhuzamosítva a rajta futó progik. Játékok terén viszont SzVSz marad a szitu, hogy "egy i5-2500k mindenre elég"
(Hacsak vmi csoda folytán nem kap értelmes feladatot a sok (6+) mag).
#16625: Amíg a legnépszerűbb játékok (Blizzard...) DX9 szintjén leledzenek és max 2magot kötnek le de azt nagyon, nem sokmindenről lehet beszélni
.
-
dezz
nagyúr
Ebben is javulhattak az újabbak (dedikált encoder a shader alapú helyett, stb.), bár nem próbáltam.
(#16393) t72killer: Látom, GTX 970-esed van, azt nem feltétlen szükséges cserélni.
Bár ebben még VP6-os van, néhány másik 900-asban már VP7-es, dedikált HEVC és VP9 dekóderrel. Encode-ban nem tudom, változott-e valami. [link]
-
dezz
nagyúr
"Azzal is lehet javítani a sebességen, hogy a forrás dekódolásnál GPU dekódolát választasz, bár ez alapból be van kapcsolva szerintem."
És valószínű attól van a drasztikus sebességkülönbség 4K vs. FHD, hogy a videokártyája még nem támogatja a 4K-s dekódolást és enkódolást. Lehet, hogy nem procit kellene cserélni, hanem videokártyát, legalább 700-as sorozatra.
-
stratova
veterán
Ha neked a szórakozás miatt megéri (esetleg érzékelhető akár idő, akár pénzbeli előnyöd származik belőle de ez erre kicsi lépték)... de én a helyedben max. akkor cserélnék, ha lesz belőle zármentes és max kb. olyan árban lesz, mint most a 845. Mellesleg nem árt tudni milyen programmal renderelsz, nyilván más az AMD-AMD és Intel-AMD viszony is egy 3DSMax alatt mint egy CB R15 alatt. A legjobb lenne az általad is használt programban összevetni az eredményeket.
-
-
stratova
veterán
-
stratova
veterán
Most egy A10-7850K eredményt nézve úgy látom kb ezen, azaz ha úgy tetszik 860K (gyári) szinten van.
CB R11.5-ben valóban jobban teljesít ott pl. multiban az i3-4330-at veri (tehát a gyári A10-7870K-t is) a Szaby által linkelt példány.Athlon II X4 845 (3,5-3,8 GHz 65 W)
CB R11.5 S/M: 1,07 / 3,85 (3,60x)
CB R15 S/M: 95 / 306A10-7850K (3,5-3,8 GHz 65 W)
CB R11.5 S/M: 1,03 / 3,59
CB R15 S/M: 92 / 312i3-4330 (3,5 GHz 54 W)
CB R11.5 S/M: 1,55 / 3,84
CB R15 S/M: 139 / 353[PH, Anand, ExtremeTech tehát kis szórás lehet 1-2 tizedes]
-
Petykemano
veterán
Én azt a saját szememmel láttam a Gigabyte honlapján, mert direkt le akartam csekkolni, hogy kamu-e. Azóta eltüntették. Azt persze nem állítom, hogy nem lehetett tévedés is akár.
Ha tényleg úgy is lesz, a megszellőztetett/pletykált/tévedett/kamuzott/hallucinált procik típusszáma 835 és 845 volt, ezek nem hiszem, hogy a 860k-nál magasabb teljesítményt nyújtanának. Ennél nagyobb teljesítményű FM2+ foglalatba érkező cpuról én képzelgés szintjén sem tudok.
-
Oliverda
titán
Látható, hog az Intel mennyire töri össze magát, hogy emelje az IPC-t (alig). A piacnak jelenleg energihatékony (,jó IGP-vél szerelt) mobil processzorokra, illetve nagyteljesítményű szerver processzorokra van elsôsorban szüksége. Elavult játékok kedvéért hülyék lesznek fejleszteni.
Ezen kívül szerintem a jobb IPC lehetővé teszi, hogy alacsonyabb frekin menjen a egy proci, ami kisebb fogyasztáshoz és jobb tuningpotenciálhoz vezet.
Kár hogy csak szerinted. Nagyon örülnének a mérnökök, ha az IPC emelésével nem, vagy csak alig nőne a fogyasztás.
-
Petykemano
veterán
Nyilván most a szintén nem brillirozó radeon részleg áll jobban, bármily olcsó is lehet az fx procik és apuk gyártása, nyilván nem tolonganak érte...
De kár volna, ha pont most, a 22fdx, 28fdsoi, 14-16ff+lpp gyártástechnológiák nyitotta felzárkózási lehetőségek küszöbén, 1-2-3 semi custom chippel a csőben, és a zen utolsó kanyarban adnák be a kulcsot... -
Fiery
veterán
Passz, de ez me'g mindig csupan a Linux. Nem az az egyetlen kernel
Plusz, az alaplap es notebook gyartoknak is fel kell keszulniuk. Nullarol egy alaplap kifejlesztese nem kis ido, es kell hozza egy halom doksi (elektronikai es fizikai dizajn leirasok, memoria idozitesi kalkulaciok peldaul), amibol me'g csak nemregiben kezdtek szallingozni pl. az AM4-esek.
-
Petykemano
veterán
A HDL használata miközben jelentősen csökkenti a helyigényt és így növeli a gazdaságosságot, csökkenti az elérhető frekvenciát. Én ezt az FX szériából épp ezért lehet, hogy inkább kihagynám. Mint ahogy a jelenlegi Piledriverek is HDL nélkül 32nm-es SOI eljáráson készülnek. De ebből többet kihozni nyilvánvalóan nem lehet már.
Az excavator kész, feltételezem, hogy lehetne azt akár HDL nélkül is elkészíteni.
Azért nem finfettel kísérleteznék, mert a finfet egyrészt drága, másrészt a Glofo átvette az IBM félvezetőgyártását amely keretében készültek a 22nm PD-SOI-n a POWER8 procik, másrészt állítólag készül a GLofonál a 22nm-es FD-SOI is, és ezek valamelyikre csak egyszerűbb és olcsóbb átpakolni, mint finfetre.
Elképzeléseim és várakozásaim szerint excavator magokkal szerelve 22nm-es FD-SOI-n gyártva az AMD tudna készíteni egy procit, ami +15-20% IPC mellett bír az FX-9370 frekvenciájával (4,4Ghz) és még mindig 95W-on belül marad. Ami a DX12 érkeztével géming területen nagyonis versenyképes lenne az intel kínálatával és mivel az FD-SOI olcsóbb, mint a finfet, ezért árban is versenyképes tudna lenni.Persze tudom, hogy sok a ha, meg minden pénzbe kerül, nem azt mondom, hogy ez lesz, csak azt, hogy én ezt tenném, ezt várnám.
A 8+12 magvas carrizo különösebb fejlesztés nélkülk már jövő év elején életképes lenne kaveri utódként. De a HBM-es változat sem késlekedhet sokat.
-
Petykemano
veterán
Nem Zen, hanem excavator, ill carrizo "alapokon" gondoltam ezeket. Szerintem a Zen majd csak 2016 végén lesz elérhető, épp ezért írtam, Hogy nem hiszem el, hogy mostantól másfél évig nem lesz semmi, csak mobil carrizo meg fiji.
A dx12 viszont egy kiváló apropó a sokmagvas fx prociknak. Low hanging fruit. -
stratova
veterán
Elvileg Carrizo éppen perf/watt szinten javul érdemben Kaverihez képest. Az is kérdéses milyen fogyasztási tartomány ideális a lapkának. hexus tesztjében A10-7800 45 W-os üzemmódban az összes CPU szálat terhelve jobb perf/watt értéket kap mint 65 W-os beállítással:
91 W -> 70W (77%)
CB 304 -> 267 (87%)
Wprime 433s -> 490s (88%)Lehet intel is 2x meggondolja mikor váltson 14 nm-ről 10-re, bár eddigi pletykák 2017-es Canonlake-kel hozzák összefüggésbe. De 2/4P szerver vonalon bizonyára lassabb lesz a váltás. De HEDT csúcsára is pl 2016 első negyedévében érkezhet Broadwell.
-
Valdez
őstag
Szvsz már elkéstek vele, az am3+ platformnak volt valami bázisa még, de elenyészőre zsugorodott, azt kellett volna életben tartani esetleg, mostmár nem érdemes rá új terméket kihozni. FM2+ platform mint olyan eleve alig létezik, ezt most fogják megszüntetni a Godavarival, hiszen kb 0 ember fog Kaveriről Godavarira váltani (100 mhz plusz), új vevők meg nagyon nem lesznek rá. Carrizo lehetett volna ide egy értelmes előrelépés, de annak meg a SOC mivolta és az alacsony órajel miatt nem alternatíva ide.
Szóval szomorúan látom a jövőt, pedig én aztán kitartottam az amd mellett... -
Fiery
veterán
En is azt gyanitom, hogy a Carrizot megis at fogja hozni az AMD a desktopra, mert nem lesz semmi mas, amivel 2016-ban tudnanak egy kicsit frissiteni. Hacsak nem csinalnak egy 14 nanos shrinket a Carrizobol, az me'g egy erdekes lepes lenne, de egyelore nem hallottam semmi hasonlorol. A Zen fejlesztese elegge le fogja oket foglalni iden es jovore, nem hiszem, hogy lesz idejuk vacakolni a desktoppal
-
Fiery
veterán
Elvileg igen. Persze sok mulik azon, mikor jelenik meg a Skylake, hogyan szerepel az uj konkurenciaval (mainstream Zen) szemben, es jon-e Skylake Refresh 2016-ban. Ha pl. a Skylake iden osszel kerul piacra, jovo osszel jon a Skylake Refresh (uj chipset, clock bump, semmi komoly), akkor 2017 vege elott ugysem lesz Cannonlake. Ha pedig -- netan -- a mainstream Zen 2018-ra csuszik, vagy nem lesz annyira acelos, akkor az Intel siman lehet, hogy 2018-ra csusztatja a Cannonlake-et. Brutalisan draga volt mar a 14 nano is, a 10 nano me'g dragabb lesz, tehat az elozo gyartastechnologiat amig csak lehet, megprobalja az Intel minel jobban kihasznalni, es nem siet a kovetkezovel.
-
Fiery
veterán
Az a baj, hogy a desktop egy -- mar evek ota -- haldoklo szegmens, amibe nagyon kevesen akarnak plusz penzt beleolni. Semmi de semmi garancia nincs arra, hogy ez a plusz befektetes valaha is megterulhet
Nagyjabol ahhoz tudnam hasonlitani, mint amikor bejott az automobil, es elkezdett terhoditani. Utana 10 evvel mar nem volt sok ertelme lovaskocsi fejlesztesbe penzt rakni
A mostani desktop --> mobil valtas is egy (sajnos) visszafordithatatlan folyamat, es nem csoda, ha emiatt sokan hagyjak el a desktopot. Anno, par eve me'g lehetett abban remenykedni, hogy a low-power desktop szegmens me'g be tud indulni, de mostanra mar eleg egyertelmuve valt, hogy az is haldoklik. Par ev mulva oda fogunk jutni, hogy a jatekosokat leszamitva minden mas szegmensbol el fognak tunni a desktop gepek. Maradnak a notebookok, tabletek, telefonok, es esetleg a monitorba integralt PC-k (all-in-one) a profi felhasznaloknak.
-
Fiery
veterán
A boltok szerint eleve keveset lehet eladni desktop gepbol, azon belul pedig me'g egy nagysagrenddel kevesebbet lehet eladni a low-power desktop cuccokbol. Ergo nagyon kicsi piac, es sok ceg gondolom nem is foglalkozik AMD-vel. Ha azt veszed, hogy havonta eladsz mondjuk 200 db notebookot, 200 db tabletet, 100 db desktopot, es ebbol az utobbi 100 db-bol mondjuk 10 db low-power cucc, akkor ha az AMD piaci reszesedeset nezzuk (20-25%? csak tippelek), akkor 2 db AMD-s gepet lehet mondjuk potencialisan eladni. Ezert lehet hogy nem eri meg foglalkozni az egesszel. Hasonlo ez, mint amikor egy fejleszto eldonti, hogy 2,5%-os piaci reszesedes miatt nem foglalkozik a Windows Phone fejlesztessel, hiaba jelent ez mondjuk 30-40 millio potencialis felhasznalot...
-
Crytek
nagyúr
Mert a kutyának se kéne ilyen amd cucc?
Az intel tarol ezen a picaon brutál mod mivel milliárdokat bukik rajta csakhogy mindenben az ő cuccok legyen kb ingyen adja a soc-okat. Ezért senki nem fog amd-s cuccot venni ha ott van az ingyen inteles.
De ez az "ingyen" intel cucc is sajnos a viszályára fordult ,mert az új core M meg elérhetetlen áron van ,pedig vennék ilyen tabletet de 100k alatt (sőt....) nincs és nem is igen lesz
A Cherry Trailben bízom, hogy az részben hozzá majd a bay trailes olcsóságot. Előzetes alapján nagyon gyors de az aksit zabálja. -
Fiery
veterán
"8-9 ezerért lehet lapot venni, amit olcsóbb cserélni majd a gari időn túl, ha meghal, mintha rajta lenne a proci is."
Ebben en nem lennek olyan biztos. Marmint nem vagyok abban biztos, hogy me'g sokaig lehet kapni AM1 alaplapot
Szerintem iden kivonjak oket a forgalombol, es utana mar csak BGA lesz. Ugyhogy mire lejar a gari ido, nem lesz mire cserelni, de persze ez csak az en gyanum, nem tudom alatamasztani ezt.
Azzal egyetertek amugy, hogy remek gepet lehet epiteni Kabini alapokra.
-
tatararpad
őstag
Nekem így visszagondolva totál értelmetlen volt az AM1, mivel nem adtak ki rendszeresen új processzort bele. Mire valami új megjelenik, a mostani értéktelen lesz, akkor meg már jobban jártam volna egy integrált BT-jel. Abból legalább fixen tudom hogy minden új architektúrára ki fog jönni valami.
-
Oliverda
titán
Ez már évekkel ezelőtt felmerült (azóta pedig rendszeresen visszatér), a másik potenciális vásárló akkor az Apple volt, illetve a Qualcomm és az Oracle is szóba került már. Tavaly ismét szóba került az Apple.
Nekem úgy rémlik, hogy az x86-os licenc ugrana, ha egy az egyben bekebeleznék őket, de lehet ki tudják trükközni valahogy. A gyártás kiszervezésekor sikerült, bár egy felvásárlás nagyobb veszélyt jelentene az Intel számára.
Amúgy biztos a HSA miatt vennék meg őket.
-
Fiery
veterán
Azonos vagy alacsonyabb TDP keretben nem hozna erdemi elorelepest. Azok a funkciok, amik igazan erdekesek a Carrizoban (integralt FCH, DDR4 tamogatas), kizarolag mobil vonalon vethetoek be; az asztali verzio szuksegszeruen maradna a kulso FCH-val es DDR3-mal, hiszen az alaplapok (FM2+) adottak. A desktop verzio egyedul az AVX2-vel tudna valamit guritani, de azt meg nem igazan hasznaljak ki a mainstream szoftverek, tehat kb. ugyanaz az ertelme, mint az XOP-nak
Mas kerdes, hogy adott esetben az iGPU-val lehetne valami izgalmasat muvelni, de ha jol sejtem, az a gond, hogy az ujgeneracios iGPU me'g nagyobb, me'g tobbet elvesz a TDP keretbol, tehat maximum ugy lehetne beferni a megszokott, 90-100 Watt koruli socket TDP-be, ha a CPU-orajelet csokkentik. Az meg mar a Kaverinal is kiverte a biztositekot sokakban -- joggal.
A Kaveri nagyjabol elerte azt a szintet, amit a 2015-os evben egy kiegyensulyozott, OpenCL 2.0 es HSA kepes, kozepkategoriaju x86 teljesitmenyt nyujto APU-val el lehet erni. Az AMD nem tud semerre sem elmozdulni a desktopon, igy inkabb a Kaverival mennek tovabb, amig a Zen el nem keszul. Persze a lehetoseg meglesz arra, hogy jovo ilyenkor megis athozzak a Carrizot a desktopra, pl. mar DDR4-gyel (es uj sockettel, esetleg BGA), amennyiben addigra elterjed a DDR4. Vagy, ha mondjuk a Carrizot le tudnak vinni 20 vagy 16 vagy 14 nanora, az me'g erdekes lenne, de szerintem az AMD azt a lehetoseget maximum akkor vetné be, ha a Zen 1-2 eves csuszast szenvedne el. Raadasul, az architekturalis (Bulldozer) korlatok miatt amugy is ketseges, hogy lenne-e barmi elonye egy kisebb csikszelessegnek
-
MoP_FX 57
őstag
Az tiszta sor, hogy a Bulldozer az AMD Netburstje, de, hogy ebből miképpen akartak jól kijönni azt valahogy még mindig nem kapisgálom. Rendben, felfut a GPGPU vonat, elkezdünk széleskörben GPU-t használni masszívan párhuzamosítható általános feladatokra. De mi történik, ha csak egy maroknyi, de komplex szállal kell dolgozni?
Na ehhez vegyük hozzá, hogy Read 3 év (ami valljuk be, ilyen szinten kvázi =bukás) alatt levitézlik mint CEO. Mégsem lehetett ez akkor annyira kóser elképzelés...(#14435) Fiery:
Hát ehhez azért tudni kellene néhány körülményt. Egyrészt pontosan mikorra datálódik vissza a Zen-projekt startja, meg persze a vezérigazgató-csere pontos levezénylése az AMD-n belül. Például mióta nem Read viszi operatívan az AMD-t, fél éve, két hónapja? Zenről én konkrétan úgy egy hónapja olvastam, amikor bombahírként bejelentették. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez ténylegesen még Readhez köthető, többek között azért sem, mert meglehetősen szembemegy az eddigi csapásiránnyal. -
Oliverda
titán
Nem fogják, legalábbis a high end, performance megoldások biztosan nem, ugyanis az Intelnek akkora előnye van gyártástechnológiában, amit nem lehet behozni mikroarchitektúrával. Ha bejön a HSA és az OpenCL, akkor talán lehet erre egy kis esély, de egyelőre nem úgy fest, hogy ezek 1-2 év alatt teljesen megváltoztatnák a képet.
-
Fiery
veterán
Nem tartom valoszinunek. Az ujgeneracios magok, az ahhoz kapcsolodo kesztermekek, valamint a SkyBridge projekt kulonfele termekei nagyon sok eroforrast lekotnek az AMD-nel. Raadasul a szoftveres vonal is nagyon le van terhelve, a HSA-ba es Mantle-be rengeteg eroforrast ol az AMD... Nem nagyon van ennyi projekt mellett idejuk es energiajuk az FX vonalat reszelgetni
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- AMD Ryzen R5 2600X / Beszámítás OK!
- Eladó ÚJ Intel Core i3 10105F bontatlan dobozos processzor 3 év garancia 27% áfa
- Intel Xeon Gold 6146 / 12 mag / 24 szál / 24.75M Cache, 3.20 GHz / 4.20GHz Turbó / Beszámítás OK!
- AMD A10-9700 / 4 mag / Integrált Radeon R7 / Beszámítás OK!
- AMD Ryzen R5 5600G / 6 mag / 12 szál / IGP-s /Beszámítás OK!
- HP EliteBook x360 830 G8 Stílus, Erő, Rugalmasság egyben!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS MASTER RX 6800 XT 16GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- HP Rack szerverek és tartozékok egyben vagy külön-külön
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest