- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Íme az új Android Auto!
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
antikomcsi
veterán
válasz
csatahajós #22528 üzenetére
Viszont, ha lesz külön HEDT platform bitang procikkal, és lapokkal, akkor mi a francért beszélnek a gyártók majdnem 1000 dolláros x570-s lapokról? Ezek kiknek készülnek a tippre 7-800 dolláros 16 magos procival?
Mekkora a piac azon szelete, ahol az igény és a fizetőképesség is megvan erre? Nyilván más igen, de én ki nem adnék cirka fél millió forintot egy lap+cpu párosért, hogy aprítsam a rossz fiúkat, még akkor sem ha kendermagos procit kapok ennyi lóvéért.
Másrészt oké lesz ilyen TR4-s szörny, de jövőre mit raknak le az asztalra AM4 fronton? 200MHz-el magasabb boost órajelet?
Biztosan megvan a miértje, és bízzunk benne, hogy ők tudják is, de így azért ez a dolog kicsit furcsának tűnik.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #22355 üzenetére
"Miért, a 2990WX-et nem limitálta?"
De, eléggé. Nézz meg néhány, a memória-alrendszer jobban megtornásztató tesztet (pl. különféle tömörítéseket). A 2990WX is csak azért került piacra, mert az Intel kiadta a W-3175X-et, ellenkező esetben az AMD megállt volna 24 magnál.
-
joysefke
veterán
válasz
csatahajós #22355 üzenetére
Addig amíg a konkurencia nem kényszeríti őket szuboptimális termékpozicionálásra, addig elég sok minden szól a 16 magos RyZEN ellen.
Mondjuk a legalapabb:
Ki az akinek a 12c24t 3900X nem lesz elég jó multithreadben és hajlandó lenne többet fizetni egy esetleges 16c32t RyZEN 3K-ért, de a 2950X-re vagy a 2970-re (vagy ezek később nyilván megjelenő utódaira) sajnálja a pénzt és ezért olyat nem venne?
Tehát kit tudnál megszólítani a köztes időszakban egy 16c32t RyZEN 3K-val úgy hogy ne a saját drágább termékeid elöl vond el a vásárlót ?
_______Persze, hogy mit csinál az AMD azt ők tudják. Ha akarnak tudnak meglepőket lépni
-
arn
félisten
válasz
csatahajós #22322 üzenetére
itt nagyobb ugrast majd a magnovelestol latsz, de desktopon sulyos skalazodasi problemak lesznek, a gyarthatosagrol es a tdp limitbe valo beleferesrol nem is beszelve. ezen mar nem fognak sokat faragni. aki itt elore akar lepni, mar masfele gondolkodik, gyokeresen mas architekturak jonnek.
-
joysefke
veterán
válasz
csatahajós #22346 üzenetére
Mi szól ellene? A chip megvan (tul képpen a 12 magos is 16 csak nem tökéletes dieokkal valszeg), csak ki kell adni, annyit kérnek érte (800 USD minimum) amennyit akarnak és úgy néz ki veri a 2k USD-s 18 magos i9 9980-at.
Technológiai szinten az szól ellene, hogy a 3700X-3800X-szel szemben ez nem lenne egy tiszta történet. Lesznek helyzetek amikor limitálná a 16c32t RyZEN 3K-t a 3200MHz-es RAM sévszél és nem fogja azt hozni amit elvárnál 16db ZEN2 magtól.
Másrészt tartalékolni kell a puskaport, miért lőnék most el a muníciót amikor még a 12c24t is simán veri a 8c16t intelt? Hasonló áron a 3900X helyett 9900K-t vennél, de ha lenne 16c32t ZEN2 drágábban akkor már azt vennéd? Ennek hol lenne értelme?
Harmadrészt ott van a 16c32t 2950x Threadripper. Annak az áránál többet nem tudnának elkérni, cserébe összezavarnák azt a pénzes enthusiast réteget aki ténylegesen kifizeti a 2950X+lap árát. Mindezt miért? A semmiért? A 2950X most is bőven jó ajánlat, miért vágna az AMD naki házon alul alá?
Negyedrészt mainstream desktop vonalon jelenleg nagyon kevesen tudnának bármit kezdeni 16db RAM sávszél limitált maggal. Értelmetlen ezzel összezavarni a népeket.
________________________+1,
Az AMD elsősorban nem megalázni akarja az intelt, hanem eladani a portékáját, minél magasabb áron. A jelenleg bemutatott product stack olyan lesz, hogy nincsen olyan potenciális vásárló akit pont egy 16c32t RyZEN billentene intelről AMD felé. Akit a 12c24t ZEN2 nem győz meg a 9900K(S)(KW)-val szemben azt a 16c32t sem fogja meggyőzni.Akinek jelenleg 16c kell az biztosan professzionális szoftverekkel dolgozik, tehát csak fizesse nyugodtan ki a quad channel és a komoly alaplap felárát és ne olcsójánoskodjon. Én az AMD helyében így állnék hozzá.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #22341 üzenetére
Nem az a kérdés, hogy össze lehet-e rakni 16 magot, hanem, hogy van-e értelme. Jelen állás szerint nincs, semmi nem indokolja, hogy piacra kerüljön egy ilyen termék, egy magasabb órajelű 8-12 magos procinak sokkal nagyobb létjogosultsága lenne. ES ettől még simán lehet belőle, hisz elég hozzá két teljes értékű lapkát feltenni a tokozásra.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
csatahajós #22341 üzenetére
joreggelt ! eddig is tudtuk, hogy lesz uj Threadripper, Lisa Su erositette meg a keynote utan.
-
carl18
addikt
válasz
csatahajós #22322 üzenetére
+1 Ezzel egyetértek, az Intel 2021-22-re tervezi piacra dobni a Sapphire Rapidsot ami a nagy durranás lesz. 7 nanométeren dobja piacra, szóval az tuti erős lesz a kérdés állítólag a CoreI széria óta az első nagy fejlődés lesz megint.
2021-ig marad a 14+++++++ arra kíváncsi leszek hogy utána használják-e a 10 nanométert vagy egyből váltanak 7 nanora ha vészhelyzet áll fent.
-
joysefke
veterán
válasz
csatahajós #22323 üzenetére
nternally értettem, egész biztos, hogy a marketing részleg azért addigra már tudta, hogy kb milyen performanszra lehet számítani a végleges terméktől (kb 4 hónappal ezelőttről beszélünk...)
Fél évről beszélünk. December közepén indult a dolog.
Nyilván sejtették, hogy nem szar, hanem valami fényes van a kezükben, de a végleges termékpozicionáláshoz (mit adjunk mennyiért) tudni kell, hogy:
-MT-alkalmazásokban csak egálban leszünk-e, vagy egyértelműen megverjük-e az intelt mindenhol?
-Mindezt azonos magszámmal vagy rá kell dobnunk mindenhol pár magot?
-ST-alkalmazásokban éppen le vagyunk maradva, hozzuk egálra, vagy ne adj isten még előnyünk is lesz-e?
-Játékokban egyértelműen lassabbak leszünk-e mint 10 éve mindig vagy hozzuk hibahatáron belülre, ne adj isten adok-kapok lesz?
Ezek között az opciók között adott esetben csak pár száz Mhz max órajel a különbség, de a marketingértéke az egyértelmű veréseknek óriási. Egészen más lesz a sajtóban egy olyan proci megítélése ami játékokban egál, mindenhol máshol meg gyorsabb mint a konkurencia mint egy olyané, ami játékokban gyengébb applikációkban meg erősebb.
Termékstratégiát addig nem lehet értelmesen kialakítani amíg ezekre a kérdésekre nem tudod nagy biztonsággal a választ.
Nagyon nem mindegy, hogy a 9700K ellen elég-e a low clock 8c16t ZEN2 és a 9900K ellen elég-e a high clock 8c16t ZEN2 vagy ne adj isten már a 9700K ellen hozni kell a high clock 8c16t ZEN2-t és a 9900K-t biztonságosan megverni csak a 12c24t ZEN2-vel lehet.
Ez befolyásolja a számozást és befolyásolja az árképzést is. Ezekkel az információkkal pedig nem rendelkeztek fél éve az garantált.
-
arn
félisten
válasz
csatahajós #22312 üzenetére
nem fog, amig nincs ra valasz. minek? vagy max ha olyan kihozataluk van mar, hogy mindenhova nyolcmagos chipleteket kell pakolni - akkor vmi brutal aron. de szerintem ezt megtartjak a ryzen4nek, mert akkor ott mit fognak eladni? a feltornaszott tdpbol a nyert par szazalekot? ezert nem cserel senki.
amugy ezzel az amd is gondban lesz - mert a zen kb itt kifulladt, innentol olyasmi lepcsoket latunk majd, mint az inteltol, ha a gyartastechnologia engedi megint ragyurnak a chipletre. de par evig en nem varnek olyan nagy lepcsot - es gond lesz a skalazodas is (32-64 mag desktopon). johet a heterogen era
de tenyleg.
-
joysefke
veterán
válasz
csatahajós #22312 üzenetére
Egyébként simán lehet h amikor az Adored TV-s infok jöttek még kicsit más volt a product stack
Amikor az Adoredes "info" megjelent még semmilyen ZEN2 product stack meg számozás nem volt. Főleg árak nem voltak
-
joysefke
veterán
válasz
csatahajós #22309 üzenetére
A Threadrippert is sokan leírták, hogy kész vége,
Nem mindenki.
Az hogy a ZEN2 TR hiányzott a 2019-es roadmapról annak sok oka lehet, de hogy az AMD lelőjön egy jól jövedelmező termékkategóriát nagyon megalapozott indokok nélkül az nincsen a valószínű okok között.
-(1) A nem áll készen,
-(2) nem tartják még szükségesnek,
-(3) még nincsen elég chiplet mert egyéb termékek jelenleg felszívják a teljes TSMC gyártókapacitást,
-(4) nincsen elég humán kapacitásuk a RyZEN3, EPYC2, Navi, új APU mellett még egy szegmensnek a frissítését megfelelő módon levezényelni 2019-ben
-(5) Tényleg később jön mint 2019, de nem akarják reklámozni, hogy valamit hátracsúsztatnak, mert az tipikusan régi-AMD, ők pedig az új AMD image-t akarják erősíteni, ahol minden időben jön és semmi nem késik.
Ezek mind mind valószínűbb okok, mint hogy levágják az egyik aranytojást tojó tyúkot "mer csak" alapon...
Gondolj csak bele, a TR megkapta a ZEN1-> ZEN+ frissítést még úgy is, hogy az relatíve keveset hozott. Az AMD-nek még így is megérte frissíteni az első TR-t.
Most hogy a ZEN+-hoz képest is érdemi előrelépés lesz a ZEN2, pont most hagynák ki a TR további erősítésének lehetőségét?
-
arn
félisten
válasz
csatahajós #22309 üzenetére
Nem kell hozza sok esz, hogy csak ket nyolcmagos chipletet kell belepakolni. A 12 magra sem lesz valasza az intelnek egyhamar, igy feleslegesen lottek volna el a fejlesztesi lepcsot - errol kb fel eve is irtunk a forumon.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #20969 üzenetére
Nem tudom, hogy mi volt az ok, de jelen esetben nem is igazán számít, a TSMC jóformán bármit le tud gyártani. Ha a GF elcsúszik a 7 nanométerével, akkor ott lehetnek mankónak a tajvaniak, vagy végszükség esetén a Samsung.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #20966 üzenetére
Néhány milliót: Zacate, Ontario, Kabini, Temash, stb. Amúgy nincs ebben semmi hihetetlen.
-
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20966 üzenetére
Konzolt (Jaguar ) gyártottak 28 és 16nm-en is.
Én úgy értelmeztem, hogy lényegében csillagpontos összekapcsolással valósulna meg a lapkák összekapcsolása. Számomra az lenne logikus, ha azon egy olyan L4$ lenne, ami minimum tartalmazza az összes CCX L3$ tartalmát,hogy a másik lapkához legalább már ne kelljen átnyúlni és így legalább olyan jó lehet a késleltetés, mint a mostani epycben. Másrészt ha ez lenne az interfész a memória felé is, akkor a prefetch adatokat is itt kéne tárolni. Ehhez mondjuk a ramnál jobb késleltetés kell, különben nem ér semmit.
Lehet persze, hogy ez a különszabdalt elgondolás túl meseszerű.
-
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20871 üzenetére
Ebben az anyagban a diák a zeppelinről szólnak, a 64 magos EPYC két socketes kivitellel jön össze.
Vajon erre hogy jött a pletyka?Nem világos, miért csinálna az amd két külön lapkát?
Számomra.csak az tűnik biztosnak, hogy a lapkán belüli magok számát növelni kell, mert az EPYC összedrótozása már most is borzasztóan összetett.Más elsősorban arm alapú megoldások tervei látnak napvilágot. Elég gyakori a modulokba szervezés. Legutóbb az xgene3
A TSMC 16 nm-es FF+ node-ján készülő lapka saját tervezésű processzormodulokat használ, amelyekben egyenként két darab, szintén saját tervezésű ARMv8-as processzormag lesz, megosztott L2 gyorsítótár mellett. Egy klaszter négy modult, míg egy processzor négy klasztert tartalmazhat, és így jön ki a maximális 32 maggal rendelkező konfiguráció.
Ez alapján nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy a CCX magszám.növelése az egyetlen járható és üdvös út. Konzumer szemmel nézve persze igen, mert egy hat magos CCX a legjobb paraméterekkel rendelkezhet önmagában. Szóval persze ez sem kizárható.
De a 8 magos CCX szerintem valószínűtlen. Akkor kár inkább tűnik jobb megoldásnak az előbbi modul/klaszter elgondolás alapján, hogy egy lapkára 2 helyett 4 CCX-et helyeznek el. A legszebb az lenne, ha a 4CCX-et még valami cache is össze tudná kötni.A hatmagos CCX és a 4 CCX egy lapkára szervezése azért mehéz kérdés, mert a kettő kicsit kizárja egymást.
Aztán persze még az sem kizárható, hogy egy 3 CCX-es lapkán a 4. Helyett egy csinos kis IGP elférjen. Tulajdonképpen a végtelenségig kombinálható.
-
SECTORnooB
addikt
válasz
csatahajós #20871 üzenetére
És ezt mind 95 és 65W-on
-
S_x96x_S
addikt
válasz
csatahajós #20804 üzenetére
>Ha erre még rá tudnak pakolni egy 10% körüli alapórajel növekedést
>akkor szerintem már nem volt hiábavaló a dolog.Az én értelmezésemben a +200Mhz ( ~6%) alapórajel növekedés ebben már benne van
( az 1600-hoz képest )
* Ryzen 1600: "3.2GHz Base; 3.6 GHz Boost"
* Ryzen 2600: "3.4Ghz Base; 3.8 GHz Boost Clock Speeds"Kérdés, hogy mennyire lehet overlockolni 3.8 felett
persze lehet, hogy rosszul értelmezem a rosszul megirt cikket
-
seolwon
tag
válasz
csatahajós #20804 üzenetére
Írja a cikkben hogy 3,4 / 3,8 GHz lesz. Gondolom már azzal is teszteltek.
-
HSM
félisten
válasz
csatahajós #20785 üzenetére
Nem volt időm rá, most pótoltam.
Lehet benne valami.
-
stratova
veterán
válasz
csatahajós #20787 üzenetére
Már bocsánat, de ha kiadhat egy új lapot egy házzal lejjebb (AM4) új chipsettel, akkor mégis mi motiválná... Már ha még mindig HEDT-ről beszélgetünk nem pedig Epyc-es WS/szerverlapokról.
Vagy meg lehet nézni a "szomszédban" a Z170/270/370 és majd 390 sztorit, az X299 lapokat, majd pont a lényegesen kisebb szereplő AMD kedvéért csinálnak a gyártók 8 csatornás HEDT lapot az első max 16/32-es széria startjára. -
JColee
őstag
válasz
csatahajós #20785 üzenetére
Biztos az alaplapgyártók önszorgalomból behúztak még 4 memóriacsatornát, HÁTHA majd kelleni fog.
-
HSM
félisten
válasz
csatahajós #20783 üzenetére
"miből vagy benne biztos, hogy a jelenlegi lapok nincsenek bevezetékezve akár 8 csatornára?"
1, Mondták.
2, Logikus, hiszen 8 csatornát kivezetékelni jóval több rétegű NYÁK kell, az pedig drága, tehát feleslegesen nem fogják ezzel növelni a kiadásaikat a lapgyártók, amikor nem is lehet használni az elérhető CPU-kkal.
3, Ha esetleg mégis lenne benne kivezetékelve foglalat a két kikapcsolt DIE-ról, akkor azok a foglalatok nem működnének a mai TR procikkal. Nem tudok ilyen lapról. -
HSM
félisten
válasz
csatahajós #20769 üzenetére
Tegyük gyorsan hozzá, a plusz két DIE-nak is kellene kivezetve a lapra +4 memória csatorna. Így be se lehetne kapcsolni őket szvsz...
-
JColee
őstag
válasz
csatahajós #20769 üzenetére
Az a rész azért kicsit hülyeség, hogy az AMD a mostani TR-rel "meghamisíthatná" a kihozatalt. Egyrészt AMD-nek semmi szüksége hamisítani, mert úgyse publikus. Másrészt azzal hogy két esetleges selejtet raknak a TR-re még a új gyártósor sem kell a tokozásnál, tok ugyanott mehet az epyc és a tr tokozása. Ez (gyártósoron spórolunk) sokkal valószínűbb, mint hogy az AMD "meghamisítaná" az úgysem nyílvános kihozatali infókat...
Komment videó alatt:
"IIRC, AMD originally said that the dummy dies have no "working" transistors, not necessarily no transistors period. they could be dead dies."
der8auer " In that case they would fake the yield rate "Ez miért hamisítaná meg a kihozatali számokat? Nem világos mint ért ez alatt a srác, na mindegy.
-
válasz
csatahajós #20771 üzenetére
Húú, köszi a választ. Akkor ha jól értem, jöhet egy 32 magos Threadripper, ami 3-4GHz körül is lehet. Ami még nincs meg, hogy az Epyc miért csak a 2GHz-es tartományban játszik?
-
válasz
csatahajós #20769 üzenetére
Ezt nem értem, mi lesz a különbség a 32 magos Threadripper és a 32 magos Epyc között? Vagy igazából jön a 64 magos Epyc?
-
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20572 üzenetére
Úgy értettem :
" Valamivel nagyobb az hihető, de a valamivel az nálam nem a 30-40%-os nagyságrend, főleg úgy, hogy közben a magszám is nő 50%-kal. "
Hogy a 30-40%-os nem hihető nagyságrendet a fake slideon szereplő 5.1-5.5ghzre értetted. Nem?Koherens:
Low Power hdl zeppelin lapkából:
Ryzen: 4.1GHz @95w TDP
TR: 4.2GHZ @180w TDPFeltételezett client only HP libbel készült zen magos lapka fake slide:
Ryzen: 5.1GHZ @ 95w
TR: 5.5GHz @ 180WKoherens a két slide egymással, a tekintetben, hogy egy HP libbel készült lapka esetén a tdp keret kétszeresére emelése valószínűleg tényleg több többletfrekvenciát tesz lehetővé annál a 100MHz-nél, amit a LP HDL nodeon készült zeppelinnél látunk.
Az 5.1 meg az 5.5 attól még lehet fake. Lehetme Mondjuk akár 4.3 és 4.6 is, de szerintem nem 4.3 és 4.4.
De majd meglájltjuk. -
stratova
veterán
válasz
csatahajós #20573 üzenetére
De minek is lenne, magszámban most ők vannak előrébb
CCX-et hízlalni ráérnek
órajel és perf/watt/sw legyen rendben és jók.
-
válasz
csatahajós #20573 üzenetére
Az AMD utolérte a gyártástechnológiában az Intelt.
-
stratova
veterán
válasz
csatahajós #20573 üzenetére
TPU kicsit le van maradva.
-
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20560 üzenetére
De a "valamivel nagyobb" nem arra vonatkozik, hogy 4.1-4.2Ghz helyett 5.1, meg 5.5 (ezt értsd már meg, kérlek)
Hanem arra, hogy ha van egy LP+HDL node-on készülő lapka, akkor x TDP kerettel "alma" frekvenciát tud elérni, akkor 2*x TDP kerettel "alma"*"a" frekvenciát
Viszont egy HP/HPL node-on készülő lapka x TDP kerettel el tud érni "körte" frekvenciát, akkor 2*x TDP kerettel elérhet "körte"*"b" frekvenciát
Ahol "b">"a"és ezzel a "képlettel" a két slide koherens.
Az, hogy most 4Ghz és 10Ghz között mennyi, meg az IPC hány százalék erre nagyon kevesen tudnának még tippelni is. Egyetlen hint ezzel kapcsolatban az, hogy "client only", ami elképzelhetővé teszi, hogy az energiahatékonyság nem utasítja maga mögé a teljesítményt. De ez nincs kőbevésve, lehet valami úgy is client only, hogy közben továbbra is a legkisebb lapkaméretre összpontosítanak, hogy olcsó legyen a gyártás.
A miértre:
Az AMD átka: Overpromise & underdeliver
Ha el lehet hitetni a népekkel, hogy itt valami csoda 80%-os előrelépés készül, akkor senki nem akar ryzent venni és senki nem akar majd aliglétező coffeelake-t venni. Aztán mikor az AMD előrukkol a termékkel, ami elmarad a várakozásoktól, akkor a csalódott tömegek megveszik az akkor már széles körben elérhető coffee lake-et, amit eredetileg is akkora terveztek kiadni (kaby lake után 1 évvel ütemszerűen)
(A gyíkemberek voltak) -
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20549 üzenetére
Jól értem,hogy szerinted azért nem hihető, hogy egy HP nodeon készülő lapka kétszer akkora tdp kerettel valamivel nagyobb frekvencia tartományra tudhat kinyújtózni, mint egy LP node, mert egy LP node meg nem?
A ryzen és a TR low Power high density. Aminek jellemzője, hogy éles ívben feltörően jön a frekvencia fal. Vagyis ha eléri, akkor hiába kapcsolsz rá nagyobb kakaót, nem megy feljebb. A HP nodeok es libek meg igen.Ez persze nem jelenti azt, hogy a pinnacle ridge hp lesz, csak a client only jelleg erre lehetőséget ad.
És a slide se lesz igaz, csupán csak - azzal a feltételezessel, hogy HP nodeon készül, - a kettő koherensnek mondható. -
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20542 üzenetére
a két slide nincs ellentmondásban egymással.
A Ryzen2-ről szóló slide 5.1Ghz@95(-125)W TDP, a TR 5.5Ghz pedig ugye 180W TDP-vel érné el.HP node esetén még akár hihető is lenne. Gondoljunk bele, hogy a 32 PDSOI is HP node volt, amin Piledriver készült és 125W => 220W fogyasztásnövekedés mellett ott is elértek +5-700MHz-et. Tehát ellentétben egy Low Power node-dal egy HP node esetén a karakterisztika így viselkedik.
Ezzel együtt: hiszem, ha látom.
Arra a kérdésre, hogy kinek az érdeke: nos szerintem ez nem gerilla marketing. Az nem állhat érdekében az AMD-nek, hogy elárassza a médiát olyan anyaggal, amit aztán nem tud teljesíteni. Teljesen mindegy etekintetben az, hogy megmagyarázható-e azzal, hogy hát ez majd a 7nm-es Zen2 paraméterei voltak, a közönség akkor is csalódott lesz, ami rontja a ryzennel nehezen újraépített renomét
Overpromise and underdeliver => csalódottság
underpromise and overdeliver => szenzáció, ovációEgy pillanatra tegyük fel, hogy igaz... akkor se igazán látnám értelmét a saját kezű kampánynak. A coffee lake nem sikerült rosszul, legalábbis a médiában, ha a cél a coffee lake vásárlásának megakadályozása lenne, akkor ezzel a húzással a saját eladásaikat is ronthatják: Miért venne bárki is ma relatív olcsón kapható 1600X-nál drágább AM4 procit, amikor mindjárt jönnek a 30-80%-kal gyorsabb változatok? Szerintem az AMD részéről a szándékosság kizárható.
-
válasz
csatahajós #20542 üzenetére
Az inteles kamuslide sokkal viccesebb:
-
Z_A_P
addikt
válasz
csatahajós #20542 üzenetére
Aaaa.... 5.5ghz, teljesen eselytelen sztem.
-
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20536 üzenetére
Volt szó EPYC2-ről is egy pletyóban, ami 64 mag. 6 magos CCX-ből az hogy lesz?
Van itt mindenféle mondás. -
hokuszpk
nagyúr
válasz
csatahajós #20536 üzenetére
"Ryzen 2 nem egyenlő Zen2 -vel."
akkor meg is van a felreertes forrasa, nem ragoznam tovabb.
-
válasz
csatahajós #20526 üzenetére
Ez már volt itt nemrég:
https://prohardver.hu/tema/nagy_amd_k10_topic/hsz_20504-20504.html
-
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20526 üzenetére
Úristen, mit tudna az AMD, ha nem húzná be folyton a fake-et?
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
csatahajós #20526 üzenetére
nem annyira kamu az, a ryzen 2-t kb. ilyen 12/24-re es ~+20% orajellel igertek, csak a sliden nincs rajta az evszam, ami 2019.
-
joysefke
veterán
válasz
csatahajós #20241 üzenetére
Igen.
Én úgy vélem, hogy aki vásárlási céllal (szemben a futballszurkolói tesztolvasással) tájékozódik a 6-8-10-10+ magos intel és AMD prociik erőviszonyairól, annál:
-(1)
az a kiindulási állapot, hogy a vásárló tud mit kezdeni 6-8-10 maggal és kíváncsi rá, hogy egyrészt az új termék mit gurít a jelenleg használt alkalmazásaival, illetve kíváncsi rá, hogy 6-8-10 magról érdemes-e átszállnia 10+ magra. ennek megfelelően úgy gondolom a review-nak ezt a pontot súlyozottan kéne kezelnie, nem csak egy nyúlfarknyi konklúzió erejéig.-(2)
Aki ki tudja használni 6-8-10 mag párhuzamos erejét, azok többségének (szerintem) single thread terén annyi az elvárása, hogy a single thread applikációk elegendően gyorsak legyenek. Hogy FF-ban vagy Chromeben egy script 4ms vagy 5ms alatt fut le, kb jelentéktelen, amíg maga az egyszálas program érzésre elegendően gyors, tehát nem tart fel a munkában az egyszálas programokra való várakozás.Nyilván lehet és érdemes és kell is egyszálas teljesítményt és egyszálas programokat tesztelni, de egy 6-8-10-12 magos tipikusan a user által jól behatárolt célfeladatra vásárolt (fejlesztés, renderelés, tudományos számítások/szimuláció, virtualizáció,etc ) szánt proci tesztelésében ezek a feladatok ne süllyedjenek már el az egyszálas teljesítménytesztek rengetegében. Azoknak is van helye, azok is fontosak, de talán a i3-7100-at, 7600K-t, 7700K-t meg az 1600X-et kéne ezekkel stresszelni, nem tíz+ magos szörnyeket.
-(2)+1
Multi thread benchmarkok esetében single thread eredményt mérni és közzétenni szerintem nem az applikációs teljesítmény részben van helye, hanem a cikk elején amikor az architektúrális részleteket (IPC/órajel/skálázódás) elemezgeti a cikkíró. Ezeket a dolgokat szerintem nagyon élesen szét kell választani.A valós teljesítményről szóló részben ilyet szerintem hülyeség feltüntetni. Ha valaki videót renderel, hol érdekli, hogy, ha egy szálon futna a renderelés, az milyen gyors lenne? Ha MT applikációs mérések minden második grafikonja egyszálas teljesítményt mutat (ráadásul azt elöl) és csak utána mutatja a tényleges várható sebességet, az számomra visszás.
-(3)
Próbáljunk már olyan szoftvereket és teszteseteket keríteni, amelyek relevánsak ezeknek a prociknak. Tíz évvel ezelőtt használt szoftverek, amelyeknek van újabb verziója. Renderteszt, ahol a szoftver csak 6 magig skálázódik etc az kb nonszensz. Tisztában vagyok vele, hogy profi alkalmazásterületet tesztelni sokkal nehezebb, mint játékokat, de ezek a tesztelők elméletileg profik és ebből élnek...nem minden az Anandtechről szólt, a pontok többsége minden kommersz számtecholdalra vontakozik.
SZERK -
füles_
őstag
válasz
csatahajós #20226 üzenetére
Én a fogyasztáson meg az OC potenciálon lepődtem meg.
A 16 magos 1950X kevesebbet fogyaszt, mint a 10 magos 7900X. Alapórajelen 3000 multi-thread score körül hoz Cinebench R15-ben, 4 GHz-re tuningolva meg 3400 körül.A 7980XE vajon mennyit fog fogyasztani?
-
Fiery
veterán
válasz
csatahajós #20223 üzenetére
-
kriszpontaz
veterán
válasz
csatahajós #20151 üzenetére
-
Petykemano
veterán
válasz
csatahajós #20091 üzenetére
Abu szerint 2 die van alatta.
Azon gondolkodom, vajon jobban megéri-e előre kiválogatni 2 jól működő 6/8 magost és abból összerakni egy ilyen borzasztó nagy cuccot, vagy vajon nem jobb-e ja válogatás nélkül szerelik rá a 4 zeppelin lapkát és utána válogatják ki azokat threadrippernek, amelyeken 8-ból csak 4-7 ccx működik.
Ennek az eljárásnak talán csak az lenne a buktatója, ha nem csak a hibás - nemhibás miatt kell válogatni, hanem az órajel/feszültség miatt is. Vajon kell? -
Fiery
veterán
válasz
csatahajós #19944 üzenetére
"Gondolom a HEDT platfrom már arra épül mindenképpen"
Velhetoen igen, de nem 100%. Az elso 16 magos Ryzen peldaul B1 steppinges, de ez me'g csak ES.
-
válasz
csatahajós #19923 üzenetére
Vajon erre mit mondanak az "hétezerhétkátmindenre" hívők?
-
stratova
veterán
válasz
csatahajós #19916 üzenetére
Hmm 16 mag ilyen órajelen.. 180 W-os lapka... kemény, így már érthető miért akarja AMD rávenni a lapgyártókat, hogy X390/399-es lapoknál alap legyen a 200 W-os CPU(k) támogatása.
-
Fiery
veterán
válasz
csatahajós #19897 üzenetére
Megmondom oszinten, eloszor jot nevettem ezen a pletykan. Mi ertelme lenne egy ilyen CPU-nak egy olyan fokuszalt gyartotol, mint az AMD iden? Nem az volt az AM4 lenyege, hogy abba jonnek a HEDT procik is? De aztan az egyik alaplap gyartotol jott megerosites: mar dolgoznak is az alaplapon, ami ez alá a Snowy Owl-szeru CPU alá passzol. SP3r2 lesz a foglalat neve (legalabbis az AMD jelenleg igy hivatkozik ra), ami a Naples foglalatanak (SP3) modositott verzioja. Ami furcsa: me'g kodnev szinten sem emliti az AMD ezt a CPU-t a doksikban. Vagy hirtelen otletkent indult ez a projekt nem olyan regen, vagy csak probaltak eddig nagy titokban tartani.
Ja, es az AMD most gyozkodi az alaplap gyartokat, hogy toljak ki a TDP limitet, 200 Watt kornyekeig
Kerdes, hogy ez egy AM4+ foglalat formajaban fog-e materializalodni, vagy csak az SP3r2 alaplapokat akarja eleve ilyenre terveztetni az AMD.
-
stratova
veterán
válasz
csatahajós #19897 üzenetére
Valahol várható volt, ha már szerver vonalra ott a 32/64-es Naples (E5-2699 V5 éppen ez ellen érkezik). Lehet ezzel is várnak egy steppinget?
Mondjuk ez a fejlesztés még mindig értelmesebbnek tűnik szerver vonalon, mint HEDT-re. Eleve AM4 ugye 2 csatornás platform. Szerintem előbb lesz ebből Opteron, mint Ryzen.
-
Fiery
veterán
válasz
csatahajós #17399 üzenetére
A Broadwell-E elleneben is gond lesz az az orajel, nem csak a Skylake elleneben, ld. TBM3:
Persze ez egy kozel sem kiforrott technologia, de sejtheto, hogy ezt -- valamint a 10 magos BDW-E SKU-t -- pont a Summit Ridge miatt dobta be az Intel. Viszont ha rendesen osszerakja a TBM3-at az Intel, akkor az 1 es 2 szalig skalazodo benchmarkokban szepen lemarad a Summit Ridge
Mindenkepp fontos lenne, hogy legalabb 1 szalon valahogy osszerakja az AMD a 4 GHz-et.
-
Fiery
veterán
válasz
csatahajós #17396 üzenetére
Leirtam, hogy azonos orajelen jart a benchmarkban a 2 proci. Es me'g mindig ott tartunk, hogy az eddigi informaciok alapjan nagyjabol a Broadwell IPC-jet tudja a Zen, nem a Skylake IPC-jet. Ami nincs messze egymastol, ez teny, de megis: a Skylake egy leheletnyit erosebb.
A lemaradas pedig kizarolag amiatt van, mert a 4 GHz koruli orajelet nem tudja hozni a Summit Ridge egyelore. Abban me'g lehet remenykedni, hogy ez januarig bekovetkezik, marmint hogy addig jon egy ujabb stepping, ami meguti a 4 GHz-et, de en erre nem mernék fogadni. Az AMD-re nem jellemzo az, hogy az utolso pillanatban talal 2-300 MHz-et. Inkabb az a valoszinu, hogy a 8 magosat kiadjak a mostani orajelen, es a 4 magos SKU-t pedig csak akkor, ha Turboval meglesz a 4+ GHz. Addig, azaz amig csak 8 magos Summit Ridge-et van ertelme gyartani, a Broadwell-E ellen kuldheti az AMD, a Skylake-et megprobalva zarojelbe helyezni, es az árat ugy beloni, hogy a 6800K ellenfele legyen a piacon. Mondjuk egy $399 arcedula erdekes lenne.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #9580 üzenetére
Várom a 10k USD-t.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
csatahajós #6807 üzenetére
Összevetni mindig össze lehet bármivel. A nagy kérdés, hogy a szoftverlicenszek szempontjából minek számít a Bulldozer modul.
-
Thrawn
félisten
válasz
csatahajós #6805 üzenetére
1 modul = 2 mag
A modul csak mint építőelem szerepel az AMD szóhasználatában.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #6392 üzenetére
Az első már elég régen kiderült (visszább van is róla infó), a második pedig nem nagy meglepetés. Talán valamikor tavasszal már több infó lesz.
-
VaniliásRönk
nagyúr
válasz
csatahajós #6220 üzenetére
Szerk.: És ez 2005-ös dia ha minden igaz, ennek fényében vicces, amikor fLeSs olyasmiket firkál, hogy az AMD csak a babérjain ült a K8 kifejlesztése után.
-
zsolt320i
senior tag
válasz
csatahajós #6193 üzenetére
tudsz románul?
ami azt illeti nincs túlságosan elragadtatva a szerző az AMD prociktól, azt írja, hogy ez a C3 stepping a penryn megjelenésekor kellett volna megjelenjen...... és az i750-hez hasonlítva jóval gyengébb clock to clock..... -
leviske
veterán
válasz
csatahajós #6169 üzenetére
Mire fel kapna egy K10,5-re épülő proci új foglalatot?
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #6169 üzenetére
Szép lenne ha 2011-ben csak egy 32nm-es K10.5 die shrinket dobnának piacra. Szvsz ez biztosan hülyeség.
Zambezi - desktop
Orochi - server...szerintem
-
csatahajós
senior tag
válasz
csatahajós #6116 üzenetére
Újabb bizonyíték a C3-as steppingre
-
dezz
nagyúr
válasz
csatahajós #6110 üzenetére
De Oliverda a #6107-esben szvsz helyesen mutatott rá, hogy az nem a procikra vonatkozik, hanem a platformra, azaz gyakorlatilag az alaplapokra.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #6104 üzenetére
Ezt hol írják?
Mondjuk az Istanbul-ban meg elvileg csak DDR2 vezérlő van de szerintem gyakorlatilag ugyanaz a kombó IMC van bennük mint a Deneb magos procikban.
-
válasz
csatahajós #6089 üzenetére
Integrált IMC-vel az Intel lehetett volna az első, a Timna nevű procival (grafikus magot is terveztek bele). A PII-vel egyidőben kezdték fejleszteni, és 2000 II. negyedévében jelent volna meg, de az akkori gyártástechnológia nem volt alkalmas a legyártására.
Az AMD az első kereskedelmi forgalomba kerülő (asztali) procit prezentálta.
-
dezz
nagyúr
válasz
csatahajós #6091 üzenetére
Ütős lesz... Ez lényegében az SMT újabb továbbfejlesztése. Egy kis P-SMT + egy kis CMP-SMT + adatcsere a pipeline-ok között, in the mix.
Egyszálas végrehajtásnál meg több erőforrás áll majd azon szál rendelkezésére. (De hogy ez utóbbi mennyit jelent a gyakorlatban, az kérdéses, hiszen a mai programok többsége a superscalar jelleget is alig használja ki, mármint a gyakotlatban az IPC 1.0 körül alakul. Bár, ez sokszor az egymás utáni műveletek egymástól való függőségei miatt van, és ha több pipeline van, talán ezügyben is lehet valamit tenni.)
Megjegyezném, a processzálás és cache-kezelés elméleti metódusait általában nem a procigyártók dolgozzák ki, hanem neves egyetemek. A procigyártók ezeket implementálják, azaz átültetik a gyakorlatba.
Btw, nemrég olvastam, hogy az AMD procijai tervezési munkálatainak java részét Indiában végzik, mármint az AMD indiai tervezőirodáiban. Szám szerint kb. 800 mérnök dolgozik ott nekik... Az Intel procijait meg újabban javarészt Izraelben tervezik. Érdekes vetélkedés...
Ja, ez volt már?
AMD Phenom II TWKR Black Edition Processor @ ebay
Winning bid: US $11,600.00 [link]
A bid historyt is érdemes megnézni... -
leviske
veterán
válasz
csatahajós #6039 üzenetére
Igen, a Bulldozer. 2010 végén jön a 8 magos Orochi és 2011 elején jön gondolom a desktop változata. Nem hiszem, hogy olyan óriási chipek volnának, hogy ne lehetne őket AM3-ra kihozni.
-
keIdor
titán
válasz
csatahajós #6022 üzenetére
Abu szerint az X6 nem megoldható AM3-ban, szóval... de majd kiderül. Ha lesz is nem mostanában jön.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #6013 üzenetére
Hát WinRAR-ral nem hiszem hogy sokka gyorsabban mint egy 4 magoson...
"Igazából azt nem értem, ha a sample itt van és fut akkor miért várnak ezzel is még ca. 10 hónapot? Az új socket validálása miatt?"
Minden bizonnyal igen.
A Magny-Cours az két Istanbul lesz egymás mellett. Valszeg olyan formában mint a jelenlegi C2Q procik. [link] Az Interlagos pedig a Bulldozer Opteron variánsa lesz ha nem tévedek. Sao Paulo-t hirtelen nem látok de mivel ezeket Forma1-es pályákról nevezték el és Interlagos az Sao Paulo-ban található pálya neve ezért gondolom van valami közük egymáshoz.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #6008 üzenetére
Mostmár több erőforrás áll rendelkezésre így talán egy kicsit jobban bele tudnak húzni.
"I think it is pretty obvious that AMD is very serious about competing with Intel at the highest levels. While the i7 is certainly a formidable foe, the Istanbul products will allow AMD to compete with Intel in the 1P and 2P platforms, but this processor should give AMD the upper hand when it comes to 4P and 8P servers. AMD has included other optimizations and features in Istanbul that are absent in Shanghai, and we will be hearing about those in the weeks to come."
Hivatalos die shot:
-
Bluegene
addikt
válasz
csatahajós #5990 üzenetére
-
leviske
veterán
válasz
csatahajós #5792 üzenetére
Igza, igaz. Akkor nem tudom....
-
leviske
veterán
válasz
csatahajós #5779 üzenetére
A Hydra ugyan úgy jön... server CPU ként. Desktopon annyi lehet majd a jelentősége, hogy új stepping lesz és némi architekturális csiszolgatás, mint most a Agena-k esetében is volt (lásd: 9950BE 140W>125W, 9850BE 125W>95W)...
(#5778) Hakuoro: Miért lenne sok az a 2 év? Az Intel sem fog sok újdonságot előhúzni... Jön 2010-ben a 32nm-es Nehalem, aztán slussz. Őket sem hajtja a tatár és őket is érinti a válság...
-
dezz
nagyúr
válasz
csatahajós #5777 üzenetére
Van két elírás, mármint az AMD slide-ján.
A Deneb tuti nem 8MB L3-as, és tuti nem Propos lesz a kisebbik, hanem Propus (csillagjegy).
-
Hakuoro
aktív tag
válasz
csatahajós #5777 üzenetére
Két évre tervezik a Denebet? Ezek szerint várhatóak majd magasabb órajelű 45nm-es procik is, mert szerintem 2 évig ezzel az architektúrával nem huzzák ki hacsak nem tudnak 4Ghz fölé menni.
3,6-os Nehalm ellen jó lenne egy 4Ghz-es Phenom FX -
Hakuoro
aktív tag
válasz
csatahajós #5760 üzenetére
Szerintem tök jó a Phenom II, olyan pentiumos hangzása van
(P4 előtti
).
-
dezz
nagyúr
válasz
csatahajós #5753 üzenetére
Nincs az olyan nagyon messze! És szerintem a "Phenom II" sem rossz ötlet.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #5755 üzenetére
Egy SAP SD benchmark-ot azért megnéznék kb. azonos órajelek mellett. Reméljük hogy ennél lesz jóval alaposabb teszt is.
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #5753 üzenetére
Ez várható volt. A CES-en fogják bemutatni január 8.-án.
-
Bluegene
addikt
válasz
csatahajós #5737 üzenetére
hát a yorkfieldet veri fogyasztásban, árban és tunningban akkor már jó
ha erre sem lesz képes akkor,:
-
Hakuoro
aktív tag
válasz
csatahajós #5733 üzenetére
Azok csak 4 magosak
Bár ez nem rossz
IBM posts leadership 4-processor blade score on SPECjbb2005 benchmark -
siriq
őstag
válasz
csatahajós #5733 üzenetére
Azert meg varjuk meg a hivatalos teszteredmenyeket. Igaz en is remenykedem hogy sikerult betartani az AMD-nek az igeretet. A fogyasztas jonak tunik.
-
Bluegene
addikt
válasz
csatahajós #5636 üzenetére
azt sem vitatjuk h egyeseknek megéri, szvsz ha neked megéri vegyed, egészségedre
van akinek megéri
-
Bluegene
addikt
válasz
csatahajós #5634 üzenetére
azt senki sem vitatja h van fejlődés, csak ma a 4magosok nincsenek rendesen kihasználva és több áramot fogyasztanak, ennyi
-
Senki9876
tag
válasz
csatahajós #5392 üzenetére
"Bár mostanában elég keveset hallani a távolabbi jövő terveiről, inkább dolgoznak ezerrel, de azért jó lenne valami info morzsa hogy mit várhatunk majd a köv. generációtól (amely ugye elvileg teljesen tiszta lapról indul...)"
Majdnem ugyanaz a szitu mint ami a GPU k terén volt anno 2-3 hónapja. Sokáig csak minimális infók voltak a grafikus chipjeiről egyszer csak megjelentek és taroltak.
Nagyon ilyen erzésem van most is. Tartogat még meglepetést az AMD az egyszer biztos.
-
Frigo
őstag
válasz
csatahajós #5383 üzenetére
Kevés az az órajel/TDP legalábbis az eddig kiszivárogtatott/pletykált értékekhez képest .Megjelenésről meg nem is nagyon esik szó a táblázatban.
Helyzet meg Nehalemtől függetlenül se nevezhető rózsásnak ,most jönnek ki a tovább finomhangolt E0-ás C2-k kb. ~10% fogyasztás droppal, magasabb órajellel na meg persze még jobb tuningal (Xeon-ok már 3.5Ghz-nél járnak hivatalosan).Szóval van mit behozni.
-
Gyuri27
félisten
válasz
csatahajós #5383 üzenetére
Meg lapot is kell cserélni (hihhihihihihi)
-
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #5335 üzenetére
Nem hiszem hogy 10xxx lenne belőle. Inkább egy három vagy négy számjegyű érték elé raknak valami jelölést. Mint pl. azt a Radeonok esetében is használják már egy ideje.
-
#95904256
törölt tag
válasz
csatahajós #5325 üzenetére
"De komolyan, az AMD nevezéktanát kitaláló emberkét be kéne zárni"
Én csak átnevezném. Aztán ha megszokta, akkor újra...
-
Raymond
titán
válasz
csatahajós #5293 üzenetére
90nm X2-ket mar nem gyartanak regen. Amit meg latsz az uzletekben az csak a meglevo keszletek.
-
Rive
veterán
válasz
csatahajós #5192 üzenetére
Tipikus 'szezont a fazonnal' írás.
-
Cagm^c
tag
válasz
csatahajós #5192 üzenetére
Ezekkel az eredményekkel amiket ír a srác, a 2,7-es Phenommal ott kéne lennie mint a 2.66-os Penryn. Pedig clock to clock biztos, hogy gyengébb. A 45nm meg tuti nem fog hozni 30-40% teljesítménynövekedést.Szvsz elég optimista írás...
-
shabbarulez
őstag
válasz
csatahajós #5074 üzenetére
Ez nem teszt, ez csak egy régi Sun-tól kiszivárgott prezentációból kikerült előrejelzés. [link]
Teszt az majd úgy 5 hónap múlva lesz, ha már mindkét termék piacra került.
-
zsolt320i
senior tag
válasz
csatahajós #4991 üzenetére
azé kíváncsi leszek mi lesz belőle..!
naon szurkolok az AMD-nek... de már megint phenom előtti feelingem van:csak ígéret, semmi eredmény ... -
Oliverda
titán
válasz
csatahajós #4971 üzenetére
Ha ezt meg tudják csinálni akkor talán még van sansz egy 2.7GHz-es Phenom FX -re is (65nm-en).
-
shabbarulez
őstag
válasz
csatahajós #4965 üzenetére
A Barcelona tape outja 2006 decemberben volt és 2007 szeptemberében, alig 10 hónappal később már késztermékként árulták. Vagyis árultál volna ha nem lett volna paper lauchos az indulás. A Nehalem tapeoutja 2007 szeptemberben volt, az indulása nagy valószínűséggel hasonlóan novemberben lesz ahogy tavaly is akkor startolja a penrynek. Ez 14 hónap, vagyis az Intel több időt hagyott magának a rákészülésre, nyoma sincs olyan kapkodásnak ami AMD-nél volt tavaly megfigyelhető.
Ráadásul tavaly már elég korai időszakban előjött az Barcelona órajel problémája, úgy emléxem tavaly májusban amikor először bemutattak működő példányokat a nagyközönségnek, azok valami 1.5 Ghz-en futottak. Ez a tape out után 5 hónappal volt. Ezzel szemben az Intel rögtön a tape out hónapjában, a tavaly őszi IDF-en bemutatott működő Nehalem példányt, amit idén tavasszal 7 hónappal később ismét megismételtek és itt már az órajel is publikus volt, 3.2Ghz-en futottak a kétutas Nehalem konfigok. Szóval Nehalemnél egyáltalán nem látszanak olyan órajel skálázási problémák, mint amik Barcelonánál már a kezdetek óta megvoltak és a mai napig hátrányt jelentenek.
Otellini nem azt mondta hogy nem merték a natív 4 magot 65nm-en, hanem üzletileg és gyártási volumen szempontjából nem tartották gazdaságosan megoldhatónak. Ezért van hogy az Intel csak 45nm-en látta racionálisnak a natív 4 magot és ott meg is fogják csinálni. Az AMD megcsinálta 65nm-en és bele is szaladtak azokba a buktatókba amiről Otellini beszélt. Üzletileg azért olyan nagy sikernek nem nevezhető a K10. Technológialig lehet róla szuper latinuszokban beszélni, ahogy a K8-ról is lehet, de nem szabad elfelejtetni ez üzlet, amit profitra játszanak, nem pedig "technológiai szépségverseny".
-
Thrawn
félisten
válasz
csatahajós #4965 üzenetére
Kicsit "túl kevés túl későn" érzésem van, de majd meglátjuk hogy alakulnak a dolgok.
-
g4dg3t
senior tag
válasz
csatahajós #4954 üzenetére
8mag + 8x1MB L2 + 6MB L3 egy sziliciumon
tenyleg jol hangzik, de a 45nm-es shrink + high K bevezetese tenyleg lehetove tenne ezt?
ezt egyelore vmi pszihedelikus latomas szintjen erzem
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- A Windows 11 lett az úr az asztali PC-k piacán
- TCL LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Építő/felújító topik
- No Man's Sky - Már elérhető a Worlds Part 2 frissítés
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Hamarosan rézhiánytól szenvedhet az egész chipgyártás
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Konzol felvásárlás!! Playstation 5, Playstation 5 Pro
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Napirajz könyv
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest