- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- A Nothing Headphone (1) is a dizájnról szól
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Ismét a Honoré a legvékonyabb hajlítható
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Magyarországról is elérhető a Xiaomi Pay
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
joysefke
veterán
válasz
Valdez #22800 üzenetére
Majd kiderül.
A lehetőség adott, a flash esetleges szűkösségét pedig kiküszöbölhetik a Bristol Ridge mikrokódjának korábbi eltávolításához hasonlóan a Summit Ridge mikrokódok kiszedésével. Persze kérdés mennyire lesz erre alaplapgyártói akarat a 300-as lapok tekintetében... -
-
HSM
félisten
válasz
Valdez #20285 üzenetére
"érdemes gondolni a jövőre is"
Minek?Úgysem tudod, mi fog jönni bele. Kiadsz egy csomó pénzt "talán"-ra. 6 normális, hűtött fázis elég kell legyen egy ~100W magasságába tervezett foglalatnak normális OC-val. Ha meg esetleg később mégsem lenne elég, még bőven lesz, aki megveszi a használt lapod. Ez már nem az a kategória, mint a 4 hűtetlen fázisú belépő AM3 lapok, hogy beletetted az elvileg támogatott 125W-os bulldózert és már izzott is minden....
-
Fiery
veterán
válasz
Valdez #19875 üzenetére
Az a gond ezzel, hogy az emberek tulsagosan raalltak arra -- az AMD altal elkovetett, hosszu evekig tarto bulldozeres benazasnak koszonhetoen --, hogy Intelt vegyenek, barmilyen vonalon. Akkor is azt vesznek, ha amugy van ertelmes alternativa. A boltok pedig azert nem tartanak AMD-s masinakat, mert alig van rajuk igeny. A gyartok pedig minek gyartsanak sokfele AMD-s masinat, ha a boltok nem rendelnek beloluk? Holabda effektus, sajnos. Vagy 22-es csapdaja, ki tudja
Ebbol csak ugy lehet kitorni, ha az AMD letesz az asztalra egy baromi jo vasat baromi jo áron -- es me'g onnan is kell egy csomo ido, hogy az emberek gondolkodasa ujra atalakuljon.
-
stratova
veterán
válasz
Valdez #19864 üzenetére
Ez furcsa korábbi utitervben 16 CU szerepelt amiből 4 CPU magnak tekintendő a maradék 12 pedig GPU-nak CU-nkénk 64 ALU-val (SP).
Viszont a korábbi dián az asztali útitervben nem szerepel a CU-k száma, csak a BGA-s FP5 Raven esetén. Furcsa lépés AM4-re nem teljes lapkát kihozni. Kicsit mint RX 460 vs. Radeon Pro 460 esete. Mondjuk HBM nélül úgyis az IMC/RAM és rossz esetben a backend lesz szűk keresztmetszet, nem az a 64 ALU és 4 TMU.
-
válasz
Valdez #19559 üzenetére
Ezek csak revíziók, a generáció mást jelent. Sokkal inkább:
1st gen = K7, Argon --> Barton Slot A/Socket A
2nd gen = K8, Athlon 64 S754/S939/AM2
3rd gen = K10, Athlon/Athlon II Kuma, Regor, Propus
4th gen = K10, Lynx FM1
5th gen = Piledriver/Steamroller/Carrizo FM2/FM2+
6th gen = AM1 Kabini
7th gen = AM4???Ha nagyon akarjuk, így is lehet magyarázni. Aztán lehetne foglalatonként és architektúránként, akkor sokkal több "generáció" lenne, mert például külön lehetne venni az Athlon 64-eket a 3 foglalat szerint.
-
leviske
veterán
válasz
Valdez #17997 üzenetére
Tudomásom szerint az AMD már a Bristol alapú cuccoknál sem engedélyezte a DDR3 használatát. Innentől nem tudom miről van szó.
(#18000) lee56: Korainak érzem az i3 és az SR brand összevetését. Nem hiszem, hogy a Summit Ridge low-endig menne.
A szerver processzorok esetében pedig nem az órajelek emelése, hanem a TLB bug szerű problémák kiszűrésén van a hangsúly. Egy ilyesmi pedig még nemrég fennállt a Zen esetében. Desktopon még eladható ilyen gondokkal is a SR, de a szerverpiacon kizáró tényező. Nem véletlen, hogy az Intel is később szokta a szerver verziókat kiadni.
Nyárig/őszig beleférhet pár revízióváltás, ha szükséges.
-
válasz
Valdez #16608 üzenetére
Az 523 pont és X6 3.5GHz-en a táblázatomban kvázi jó (3430 MHz), tehát kb. jól emlékszel.
A Zennek 4 magon ehhez kell ~4.2GHz, egy i5-2500K-nak pedig ~3.9GHz. A Skylake i5-6600K-nak pedig elég 3.2GHz is ehhez. (1GHz különbség!)
Igazából nem lenne rossz így sem (főleg, hogy most nekem elég egy FX-4350 is), de a piacnak nem lesz elég, és nem is ezt vártuk a nagy szavak alapján. Ha nincs meg a szálanként +40% IPC, akkor továbbra sem lesz versenyképes az AMD, sehol nem lesz a Skylake-hez képest a Zen.
-
Fiery
veterán
válasz
Valdez #16051 üzenetére
En most ugy latom, egy modul 8 magot fog tartalmazni, es ebbol kerulhet 1, 2 vagy 4 db egy tokba. MCM megoldassal keszul a 2 es 4 modulos megoldas is. AM4-be max. 1 modul kerulhet, legalabbis a jelenlegi tervek szerint. Ez alapjan nem ugy nez ki, hogy realis lehet a 8-nal tobb magos AM4 tokozasu Zen CPU. Nem keverendo ez a modul a Bulldozer modullal, nem ugyanaz. Van ra korrekt szakkifejezes, de direkt nem irom le.
-
Fiery
veterán
válasz
Valdez #15919 üzenetére
"Mindenesetre ez túl szépen hangzik."
Dehogy tul szep. Ha 28 nanon ki lehet hozni 250 Wattbol 2048 GPU shadert, onboard memoriaval egyutt, akkor miert ne lehetne 14 nanon megcsinalni ugyanazt?
Persze tudom en, hogy egy APU-nal a teljes TDP keretbe bele kell(ene) szamolni az x86 magokat es az egyeb sallangokat (pl. uncore) is, de mar a mostani APU-knal sem all rendelkezesre a teljes TDP keret mindket egysegnek, egyszerre. Vagy ez kapja meg, vagy az, vagy osztoznak. Mindenesetre egy lightos CPU workload mellett eleg szepet tudna szakitani egy ilyen iGPU-s APU...
-
Goose-T
veterán
válasz
Valdez #15867 üzenetére
Pedig bizony, hogy azzal jött be. Amúgy meg az nVidia-nál még régebben volt FX, mondjuk olyan tizenhárom éve. Püfölte is őket az ATi rendesen akkor.
Szerk.: mégis volt Athlon 64 FX, de az sem régebbi az nVidia-nál. Nagy divat volt akkoriban ez az elnevezés...
-
válasz
Valdez #15673 üzenetére
Én is azon gondolkodom, hogy megelőlegezzem-e az AMD-nek a bizalmat azzal, hogy az i5 2500K-t eladva váltsak AM4-re. Az biztos, hogy jóval lassabb rendszerem lesz, de talán most az i5 feleslegesen gyors. Fene tudja. Biztos, hogy rá kell fizetnem a cserére, így elég rémisztő.
-
-
-
válasz
Valdez #15329 üzenetére
Semmi értelme megtartani a földmunkagép vonalat bármilyen szegmensben, ha 40%-kal jobb IPC-jű termékkel ki lehet váltani. Nagyon sarkítva: egy 35W-os Excavator teljesítményét hozná egy 25W-os Zen, ha csak a teljesítmény nőne és maradna ugyanaz a gyártástechnológia. De ha figyelembe vesszük a 28-->14 nm és az architektúra váltást, akkor talán nem túlzás, ha azt mondom, egy 15W-os Zen hozza majd a 35W-os EXC teljesítményét. (Ez színtiszta, légből kapott spekuláció, de valami ilyesmire számítanék, most, hogy gondolkodtam rajta.)
-
apatyas
Korrektor
válasz
Valdez #15329 üzenetére
Igen, a fogyasztást jól leszorították az Excavatoroknál, de milyen áron? Láttuk a 8700P Dota2 tesztjénél, hogy milyen alacsony órajelekre áll be szerencsétlen. Duplaoff: Ebből a szempontból jobb a Beema, mert ott ugyanilyen videó terhelésnél is megtartja a 2GHz órajelet, elvileg ugyanolyan 15W fogyasztás mellett. Persze igp-ben gyengébb, de nem annyival mint amennyire a CU-k harmadolása alapján lenne. Nálam a Dota 2 Beema-n 16 fps körüli átlagon ment, a Carizzo 8700P 21 fps-ével szemben. Triplaoff: CPU igényes játék esetén gondolom a különbség még kisebb lenne.
-
derive
senior tag
válasz
Valdez #15145 üzenetére
Azert a csuszasok jelentos resze a GF sara, ugy bannak az AMDvel, mint egy k****val. A beigert nodeok toredeke valosul meg, az is kesessel es az igertnel rosszabb karakterisztikaval. A tobbit meg egyszeruen az utolso pillanatban torlik. Miota bejottek a nagy megrendelesek a SoC gyartoktol, a bergyartok nem erdekeltek a magas orajelu, nagyteljesitmenyu nodeokban.
-
Petykemano
veterán
válasz
Valdez #15143 üzenetére
én se hiszem, hogy készítene ilyet. Ahol tart a GPGPU, meg a HSA valószínűleg tényleg felesleges. De talán pont azért készített egy ilyen tervet, hogy megmutassa, képes ilyen számítási kapacitást előállítani, ha kapnának rá megrendelést. És egy ilyen szuperszámítógép esetén talán még nem is akkora nagy probléma, hogy külön programot kell írni, vagy kicsit módosítani. Ne feledjük, hogy a kínaiak is úgy rendelték meg a Xeon Phi-ket, hogy azt hitték, hogy majd jó lesz, de közben írhatnak majd minden újra.
-
leviske
veterán
válasz
Valdez #15108 üzenetére
Az IGP kihasználás már NAGYON nem a topik témája, mert itt elsősorban a processzorok X86-64 részéről esik szó, ezért is az a cím, ami.
De ha már felmerült, az AMD egy ideje sávszélesség- és memóriakímélő megoldásokon is dolgozik hardveres és szoftveres oldalról. Utóbbit tippre Windows 10 alatt lehet majd csak érzékelni a megfelelő Catalyst megérkezte után.
Emellett fontos, hogy észrevedd, hogy az eDRAM nyújtotta sávszélesség sem végtelen. Gyakorlatilag, ha jól értem, akkor egy elméletben most összerakott dc DDR4 2666-3000MHz rendszer megfelelő időzítések mellett nagyjából pariban lenne vele. Persze az Intel se fog DDR3-on ragadni, de ha az AMD sikerre viszi a sávszélspórolgatást, akkor a Raven Ridge-re már nem feltétlen lesz elképzelhetetlen tényleg egy Pitcairn szintű teljesítményt nyújtó IGP (16-20CU) az akkorra már valószínűleg kapható 4266MHz-es DDR4 memóriákkal. A Bristol sávszélességlimitjének kiütésére meg valószínűleg elég lesz a DDR4 2666-3000MHz is megfelelő időzítések mellett jövőre.(#15109) Oliverda:
-
Fiery
veterán
válasz
Valdez #14767 üzenetére
Dehogynem. Skybridge = Amur + Nolan. Az elobbi egy Cortex-A57 ARMv8 magokat (4 db) es egy GCN iGPU-t hasznalo SoC lesz, a Nolan pedig ugyanaz, csak x86 Puma++ magokkal. A Nolan egy visszafogott Mullins frissiteskent foghato fel, minden jel szerint azonos (28 nm) gyartastechnologian. Ennel tobbet errol a temarol szerintem nem is erdemes tudni, ugyanis a Mullins eddig sem volt tul nepszeru sajnos (mint kesztermek), ezen pedig a Nolan sem fog valtoztatni, vagyis lenyegeben zarojelbe lehet majd tenni. Az Amur sikere pedig nem a vason fog mulni (azzal nem lesz gond szerintem), hanem sokkal inkabb a drivereken, az Android szoftver stacken, ill. azon -- ez a legfontosabb --, hogy hany gyartot tud meggyozni az AMD arrol, hogy pont az Amurra epitsenek tabletet. Miert lenne jobb az Amur, mint barmi mas? Rohadt nagy a valasztek tabletes SoC-bol Android ala, van olcso, van gyors, van kicsi, van nagy. Az iGPU eladhatja az Amurt, de ahhoz olyan gyorsnak kellene lennie, hogy egyertelmuen azt mondja a piac, hogy "huh, na ez mar valami". Mondjuk +25% minimum, a leggyorsabb Malihoz, Adrenohoz, Tegrahoz es HD Graphics-hoz kepest. Meglatjuk.
-
válasz
Valdez #14766 üzenetére
Godavari is inkább visszalépés lesz bizonyos szempontból, mint előre lépés.
Én azt nem értem, hogy miért pont most hagyják magukra az asztali szegmenst (2017-ig), ahol - érzésre legalább is - erősebbek a piaci pozícióik? Noti vonalon hiába Kabini, Beema, Kaveri, alig van AMD APU-val szerelt noti és azok is sokszor ócska kiépítésben. (legalább is mifelénk) Carrizo ezen tud vajon változtatni? Félek nem nagyon.
-
Oliverda
titán
válasz
Valdez #14763 üzenetére
Amit eddig hivatalosan lehet tudni az a Carrizo, Skybridge (x86 és ARM).
Aztán persze már szóba került a Bristol Ridge is, de egyelőre csak pletyka szinten.
-
válasz
Valdez #14557 üzenetére
Lehet, hogy tudta, csak nem biztos, hogy azonos TDP-vel.
A Richland idejében is javult egy kicsit a teljesítmény/fogasztás arány a Trinity-hez képest.
Amíg nem látjuk a teszteket, addig nem tudjuk, hogy most csak egy egyszerű tuningról van szó, vagy a Richland-hez hasonlóan javult-e a hatékonyság is.
Előbbi esetben valóban nulla teljesítmény, utóbbi esetben szimplán kevés.
Majd kiderül, addig nem bölcs dolog ennyire leszólni őket. -
apatyas
Korrektor
válasz
Valdez #14507 üzenetére
Igen, a korai cikkekben volt erről szó, utóbb viszont inkább arról hogy az energiatakarékosságra gyúrtak leginkább, és ezzel mobil eszközökbe valószínűsítették, (desktop teljesítményben nem hozna újdonságot, ahogy a Kaveri sem hozott).
Marcus: ha valid a kép az jó, próbáld meg visszakeresni, kíváncsiak vagyunk. De ha az AMD készítette a képet, akkor nem alap semmire sajnos, kísérletezni jobb foglalatos cuccon, mint egy beforrasztott APU-n..
A forrás a lényeg. Na, most már engem is befűtöttél -
Vartanus
őstag
válasz
Valdez #13993 üzenetére
Hát szerintem nagyon esélyes hogy a DDR4 kezdeti évben 2015-ben mikor az Intel is csak a felsőházba hozza majd be,és horrorisztikus árakon lehet kapni amjd a DDR4 2400 Cl14-es ramokat is hogy a megcélzott piac miatt a Carizzonál elveti a DDR4 támogatást az AMD mint ahogy most kilőtte a GDDR5-öt a a Kaverinél. Mire a DDR4 értékelhető teljesítményugrást jelent majd a mostani 2400-3000es DDR3-as ramokhoz képest és mire eléri az FMx platform árszintjét addigra lehet,hogy már a Carizzo után járunk majd 2 generációval.
-
-
Vartanus
őstag
válasz
Valdez #13746 üzenetére
Előbb azért várjuk meg a hivatalos startot és a részletes phs és külföldi teszteket.
A grafikus számolóegységek szám az csak egy dolog,gondolom ezzel te is tisztában vagy,mert hiába van 512 vagy akármennyi shader részelem,ha azok alacsony órajelen járnak.
Ez csak egy nagyon nagyon előzetes teszt nem jó arra,hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le belőle szvsz. -
stratova
veterán
válasz
Valdez #13726 üzenetére
Szerintem ezzel a pontszámmal nincsen nagy gond. A10-6800K 322 pontot kap gyári beállítás mellett. Ott 4.1 GHz az alap 4.2 a 4 magos turbó órajel. A10-7850K 3.7 GHz alap 3.8 GHz 4 magos turbóval bír. Itt c2c ~6.9%-kal gyorsabb Richlandnél úgy, hogy feltehetőleg csak egy memóriamodul volt mellette.
-
Fiery
veterán
válasz
Valdez #13676 üzenetére
130-140W TDP mellett be tudna pakolni 16 db GCN2 CU-t is az AMD, de akkor aztan vegkepp nem lenne eleg ala a memoria savszelesseg. A jelenlegi keretek kozt a 8 CU-s APU a "sweet spot", aztan majd a Carrizo utan johet a 12 vagy 16 CU, ha lesz hozza izmos DDR4. Addig meg oruljunk (majd, januar kozepen) annak, hogy a 8 CU-s iGPU is eleg komoly elorelepes a Trinity/Richlandhez kepest, es siman hozza egy par generacioval ezelotti csucs dGPU szintjet, APU-bol
-
Vartanus
őstag
válasz
Valdez #13673 üzenetére
128bites(slot) DDR4 esetében eff. 4600Mhz kéne a 7750 GDDR5-ös 72Gb/s-os szávsélességéhez. Mire ilyen ramok az,FMx szériába kerülhetnének elérhető áron addigra már lehet FMx foglalat se lesz meg ATX méret se...
mindenki ARM-es mobilgépekkel fog szórkozni addigra a trendeket figyelve
De nem offolok tovább
-
-
Fiery
veterán
válasz
Valdez #13583 üzenetére
Igy igaz. De velhetoen a mobil termekeknel mindenkepp kell hogy legyen elorelepes a Richlandhez kepest. Maskepp nagyon le fognak maradni az ultrabook vonalon a Haswellhez kepest, legalabbis akkumulatoros idoben. A desktop vonalon mas a fokusz, ott nem a fogyasztasra figyel leginkabb az AMD, hanem inkabb a feature-okre es az iGPU teljesitmenyre. PCIe SSD-k kozvetlen csatlakoztatasa, HSA, 8 CU-s GCN2 iGPU, TrueAudio, stb, lasd a fenti slide-ok.
-
leviske
veterán
válasz
Valdez #13534 üzenetére
Még mindig nem értem mi fantáziát láttok még mindig a dualgraphics-ban. Már túl léptünk a GT200 időszakán, elég jól el tud gondolom tűnni a Kaveri iGP-je és a dGPU is a fogyasztásból, ha nincs kihasználva, nem kell ehhez DG. Sokkal érdekesebb az aszimmetrikus feladatmegosztás és akkor köthetsz is bármit a Kaveri mellé.
(#13519) dezz: A HDL használata kizárt? Vagy a Bobcat vonalon már egy ideje azt használják?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Valdez #13386 üzenetére
Tudva a top SKU IGP-jének órajelét és képességeit azt el tudom mondani, hogy játékokban ennek az APU-nak a teljesítménye nagyjából ott lesz, ahol most a 6670 van ebben a tesztben: [link]
Ennél többet majd később. De vannak benne olyan funkciók, amelyekre játékok épülnek, és más procival nem használhatók ki. De erről majd a Sony beszél bővebben a következő héten. Majd ha publikus lesz az anyag, akkor megírom.
Egyébként az AMD stratégiája az exkluzivitás. Extra funkciók, amik máshol nem használhatók ki. Tetszik van sem, ebben látja Rory a jövőt. Ha kell a funkció, akkor eldőlt választásod a hardver tekintetében.
-
leviske
veterán
válasz
Valdez #13241 üzenetére
"If AMD continues refining the Kaveri Steamroller APU, Intel Haswell and the i7-4770k might be up for a direct confrontation."
Hm... Fiery, szabad kérdezni, hogy a cikkben leírtak mennyire tükrözik az általad tapasztaltakat? Mert ez egyáltalán nem fest annyira depresszív képet, mint ami eddig átjött a szavaidból.
-
Fiery
veterán
válasz
Valdez #12894 üzenetére
A TDP-t eleg szabadon tudja az AMD varialni. Kisebb iGPU-nal adhat magasabb orajelet az iGPU-nak es/vagy magasabb orajelet a CPU-magoknak. Raadasul, a Kaveriben me'g a Richlandnel is szofisztikaltabb PStates megoldas lesz, azaz me'g tobb lepcsoben tudja majd szabalyozni az orajeleket es feszultsegeket, valamint a CPB (Boost) lepcsoket. Kisebb iGPU-val eroteljesebb boost is mehet majd, nem lehetetlen mondjuk 100 wattbol kihozni 5 GHz-hez kozelito orajelet sem ily modon.
-
Fiery
veterán
válasz
Valdez #12892 üzenetére
A Spooky elvileg a kisebbik Kaveri iGPU lesz. Valami ilyesmi modon:
Spectre (Casper) = 8 db GCN2 CU, ebbol 1 vagy 2 letilthato
Spooky (Slimer) = 4 db GCN2 CU, ebbol 1 letilthatoHasonloan a Trinity/Richlandhez, aminel szinten 2 fizikai iGPU implementacio volt:
Devastator = 6 db VLIW4 CU, ebbol 1 letilthato
Scrapper = 3 db VLIW4 CU, ebbol 1 letilthatoA Kaverinel zarojelben feltuntettem a masik kodnevet is, ami kozkezen forog az iGPU variansok kapcsan. Van egy tippem ra, hogy az AMD direkt forgat ennyi kodnevet, hogy minel jobban osszezavarja az erdeklodoket
Az OpenCL egyebkent a Casper/Slimer-t hasznalja.
Az SL-rol sajnos nem tudom, mit akar jelenteni.
Ha valaki ennel konkretabb, biztosabb, megbizhatobb infokkal tud errol a temarol szolgalni, mindenkepp postolja. Nem 100%-os semmi, amig meg nem jelenik a Kaveri
-
Oliverda
titán
válasz
Valdez #12846 üzenetére
"Összehasonlításképp a cinebench r15-ben a 6800k kap 322 pontot, az enyém meg 532-öt (igaz, húzva)."
Fair összehasonlítás.
2 modul lesz, az nem kérdés. Ha a csúcsmodell összességében 20%-kal gyorsabb lesz a 6800K-nál, akkor azzal máris ott lenne az 1100T szintjén (nem húzva).
-
Oliverda
titán
válasz
Valdez #12842 üzenetére
Ezeket úgy írtad le, hogy kb. fogalmad sincs, hogy pontosan mit fog tudni a Kaveri. Nem mintha én pontosan tudnám, de legalább előre, tényként nem temetek semmit amíg nem láttam.
A 6870-et nyilván nem fogja lenyomni önmagában, de ha az R7 260X-szel párosítható lesz, akkor simán átugorja majd. Az öreg Phenom szintjét pedig már egy A10-6800K is hozzá.
-
leviske
veterán
válasz
Valdez #12823 üzenetére
A Boniair mióta tagja az eredeti HD7000 szériának? Nem véletlen kaptak mobil fronton HD8000 nevet.
Azok az eredeti HD7-esek, amiken az új audio szolgáltatás nem fut, azaz a R7 260 és R9 290 kivételével az összes kártya. Ebből következik, hogy a 13CU Sandraban csak egy HD7-es generációval ekvivalens dGPU-val jöhetett létre. Ebből pedig az következik, hogy technikailag csak akkor van korlátja a HD7750-el való összekapcsolásnak, ha az túl erős a Kaveri mellé, amire mondjuk van is sansz.
MÁS: A Kaveri procik leleplezésére akkor November 11-13 körül érdemes számítani? Vagy már korábban?
(#12831) stratova: A GDDR5-el ilyen téren nem érsz semmit. Az egyik GPU dolgozik a saját, elszeparált memóriájában, a másik meg együtt a CPU-val, ráadásul szoros kapcsolatban vele. Egyszerűen adja magát a dolog, hogy a dGPU-t és az IGP-t felesleges a továbbiakban ugyanarra a célra alkalmazni, mikor akad alternatív felhasználási mód is és akkor még a dGPU/IGP teljesítménykülönbségével se kell foglalkozni.
-
stratova
veterán
válasz
Valdez #12829 üzenetére
Ahhoz hogy a Dual Graphics (már ha megint lesz ilyen) tényleg jól működjön, nem ártana egy pár SO-DIMM GDDR5M, de 260 feletti Radeonnal nem lenne sok értelme.
Ha már DG: Egy tökéletes világban (utalva az eshetőségre) mem lenne rossz húzás, ha a csúcs mobil APU mellé beröppenne (min.) 2x4 GB GDDR5M és egy HD 8770M/8790M. Kicsit megkavarná a játékos notebookok piacát. -
HookR
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- BestBuy topik
- Renault, Dacia topik
- Medence topik
- Autós topik
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Ingatlanos topic!
- A Nothing Headphone (1) is a dizájnról szól
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470 - i5-G6 I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Apple iPad Air 4 64GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU Gamer Noti! I7 9750H / GTX 1660TI / 16GB D4 / 512 SSD
- Samsung Galaxy A40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest