Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- A Galaxy S27 Pro meglepően nagy akkut kaphat
- Milyen okostelefont vegyek?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Fotók, videók mobillal
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Két új Honor Play érkezett
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- iPhone topik
- Nem kicsi teleppel jöhet a Vivo X Fold6
-
8657 - 8601
8657 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Khaosz55
addikt
5-6mp snitt kell
Aztán csodálkoznak, hogy ennyi ADHD-s van az új generációban.
Nekem szabályosan fájt ez a sok, gyors váltás... Nem azt mondom,
hogy 5 percig nézném az összes jelenetet, de gyakorlatilag semmit
nem lehet jobban* megnézni benne másodperces ugrálással...
Pedig nagyon változatosnak néz ki, és tényleg látványos minőségű!Ui: nemrég találkoztam ezzel a LOG formátummal, gondolom meló
az utómunka, de legalább van miből dolgozni, nem ég ki/bukik be...*: természetesen tiszteletben tartom, hogy nem akarnak szerepelni,
mondjuk a háttér az parádés: egy kicsit lassabb vágás nekem jöhet!Ez a 2. Ilyen videóm. Majd ekészülök a hosszabbal elküldöm. Bár ott sem percesek a snittek. Bár most is tudok küldeni korábbit, nem első alkalom hogy a dolomitokban voltunk.
-
DigitXT
félisten
Gopro mission pro hdr a youtube-on
Tök jó ez a HDR, de hogy a kép jobb oldala homályos?
Évekkel ezelőtt volt gondom Sony akciókamerákkal, hogy a fókuszuk eleve nem volt jól beállítva (gyárilag), sőt, akár még elmászott, ha nagyon felmelegedtek, de hogy a mai napig ilyen fixfókuszos cucc... Meglepő. (4K-ban néztem. Általánosságban nem rossz, de főleg középen, közelebb jó.) -
DigitXT
félisten
Még egy dolog a szerkesztéssel kapcsolatba. Haveroknak szoktam mutatni. Nem tudom hogy a tik-tok miatt, de manapság a videoban az érdeklődés fenntartása a legnehezebb. 5-6mp snitt kell és a lehetőleg ne legyen 10-15 percnél hosszabb. Persze attól is függ mi a téma, de pl senki nem akarja nézni még én sem hogy 5 percig kanyargok snitt nélkül. Tiszta unalom akárhogy is mész akárhol is jársz.
Megnézem a statisztikát aztán átlag 40 mp-ig néznek egy videót a userek.5-6mp snitt kell
Aztán csodálkoznak, hogy ennyi ADHD-s van az új generációban.
Nekem szabályosan fájt ez a sok, gyors váltás... Nem azt mondom,
hogy 5 percig nézném az összes jelenetet, de gyakorlatilag semmit
nem lehet jobban* megnézni benne másodperces ugrálással...
Pedig nagyon változatosnak néz ki, és tényleg látványos minőségű!Ui: nemrég találkoztam ezzel a LOG formátummal, gondolom meló
az utómunka, de legalább van miből dolgozni, nem ég ki/bukik be...*: természetesen tiszteletben tartom, hogy nem akarnak szerepelni,
mondjuk a háttér az parádés: egy kicsit lassabb vágás nekem jöhet! -
Khaosz55
addikt
Még egy dolog a szerkesztéssel kapcsolatba. Haveroknak szoktam mutatni. Nem tudom hogy a tik-tok miatt, de manapság a videoban az érdeklődés fenntartása a legnehezebb. 5-6mp snitt kell és a lehetőleg ne legyen 10-15 percnél hosszabb. Persze attól is függ mi a téma, de pl senki nem akarja nézni még én sem hogy 5 percig kanyargok snitt nélkül. Tiszta unalom akárhogy is mész akárhol is jársz.
Megnézem a statisztikát aztán átlag 40 mp-ig néznek egy videót a userek. -
Khaosz55
addikt
A képminőség (4K-ra állítva a YT-ot, alapból 480p-t ajánlott
), kiváló, szívesen néztem volna még kicsit tovább a snitteket, de konkrétan kiüti a szemem rengeteg gyors váltás. Öreg vagyok én már ehhez. Pedig tényleg van benne fantázia, és nagyon szépek a tájak. (Gondolom ez ilyen film-trailer stílus akart lenni... Ha esetleg van belőle hosszabb:
)Olyan videókat osztok meg amin nem vagyunk felismerhetőek. Akikkel megyünk nem akarnak szerepelni, mi sem a nagyközönség előtt, nem vagyunk vloggerek. Ez egy ilyen fun videó akart lenni amolyan trailer szerű. Természetesen készül a hosszabb változat is. Majd elküldöm a linket, de nem lesz nyilvános videó hanem nem listázott.
Évek során sok videót csináltam nagyrészt 5-15 perc hosszúságúakat, szóval élveztem összevágni egy ilyen másmilyen stílusú rövid videót. -
feket663
tag
Én amikor nézegettem azt láttam, hogy a DJI nagy hátránya, hogy nem cserélhető a lencsevédő úgyhogy ha törik postázni kell DJI-nak, hogy cseréljék, illetve a gyári app UI-a szerkeszteni is Instánál jobb.
Valszeg Instát vennék (meg valamikor tervezek is) ezek közül úgy, hogy action camban viszont DJI mellett döntöttem. De egy Osmo 360 v2 ezt megváltoztathatja

Más: Tuninger LUT-ját elkérhetem? Összehasonlítanám a DJI által nyújtott gyári OA6-hoz való LUT-al amit oldalukról lehet letölteni.8543. hozzászólás
-
DigitXT
félisten
Én tiszta amatőr vagyok, sok kíséletezés, utána olvasás és Tuninger tanácsai amik során ilyenre tudtam varázsolni a képet. Az első OA5-et 1 hét után visszaküldtem annyira nem tetsztett, aztán megvettem ismét és a DlogM mókolás hozta meg nekem a kíván eredményt. Egy hozzáértő megnézné gondolom csomó kivetni valót látna benne, de tény OA5-öt csak DlogM-ben használom.
Ott vannak a csatonámon a snorkeles videók ami szerintem nagyn jó képminőségűek.
Szóval nem igazán csinálnék tutoriált mert egy hozzá értő megnézné és csak röhögne és elküldene a p-ba.
Van egy bevált receptem ami használok, nem ördögőség, de azért kell ismerni valamennyire a davincit-t. Ha kell leírom, és max kijavítanik ha baromsgokat írok. Tény a DlogM-el több a meló mint a normal felvételle, de a szabadságfokod is nagyobb..
Tehát én úgy gondolom amatőr-hobby szinten vagyok és rengeteg dolgot én sem tudom hogy kell csinálni davinchiben, illtve milyen lehetőségek vannak még, hogy jobb legyen egy videó.A képminőség (4K-ra állítva a YT-ot, alapból 480p-t ajánlott
), kiváló, szívesen néztem volna még kicsit tovább a snitteket, de konkrétan kiüti a szemem rengeteg gyors váltás. Öreg vagyok én már ehhez. Pedig tényleg van benne fantázia, és nagyon szépek a tájak. (Gondolom ez ilyen film-trailer stílus akart lenni... Ha esetleg van belőle hosszabb:
) -
Csandi
addikt
Én amikor nézegettem azt láttam, hogy a DJI nagy hátránya, hogy nem cserélhető a lencsevédő úgyhogy ha törik postázni kell DJI-nak, hogy cseréljék, illetve a gyári app UI-a szerkeszteni is Instánál jobb.
Valszeg Instát vennék (meg valamikor tervezek is) ezek közül úgy, hogy action camban viszont DJI mellett döntöttem. De egy Osmo 360 v2 ezt megváltoztathatja

Más: Tuninger LUT-ját elkérhetem? Összehasonlítanám a DJI által nyújtott gyári OA6-hoz való LUT-al amit oldalukról lehet letölteni. -
RevoneX
csendes tag
Sziasztok!
Nagyon nem tudok dönteni, DJI Osmo 360, vagy Insta360 X5?
Kb egy árban lennének. Van itt valaki aki próbálta mindkettőt ?
-
Khaosz55
addikt
Chaseontwowheels és ImKay a két legnagyobb motoros youtuber kb. mindkettőjük minden évben mikor kijön egy új kamera csinál beállítás videót, őket tudom ajánlani ilyen célra.
Annyi, hogy ImKay pl. Vegasban lakik ahol több és erősebb a nap mint itthon, de arra meg az AI (Claude) volt rohadt jó nekem, hogy magyarországi fényviszonyokhoz segített tweakelni az ő beállításaikjat, mikor milyen ND filter, milyen ISO stb. Kb. ugyanilyen képem van OA6-al nekem is mint Khaosz-nak.
Illetve ugye Khaosz is D-LogM -ben vesz fel, azt utólag Da Vinci-ben színezni kell az egy külön művészet és tudomány de sokszor ha csak rádobsz egy LUT-ot már az is elég. Coloringra motorosok közül Jay Jankulovksi-t javaslom.Rádobod Tuninger lut-ját és a utána már alig kell állítani, rakok egy csipetnyi színt és kontrasztot és álltalában a fényerőn és az árnyékon veszek vissza. Aztán élesítés és a képzajszűrés attól függően, hogy világos vagy sötét jelenetről van szó.
-
Khaosz55
addikt
Nagyon látványos felvétel. Egyszer nem lenne kedved egy komplett tutorialt csinálni, hogy milyen beállításokat kell használni az Osmo A5Pro-n, meg milyen programot érdemes használni a vágáshoz, annak milyen beállításait, hogy közelítőleg ilyen minőségben tudjam élvezni a saját videóimat? Köszönet előre is!
Én tiszta amatőr vagyok, sok kíséletezés, utána olvasás és Tuninger tanácsai amik során ilyenre tudtam varázsolni a képet. Az első OA5-et 1 hét után visszaküldtem annyira nem tetsztett, aztán megvettem ismét és a DlogM mókolás hozta meg nekem a kíván eredményt. Egy hozzáértő megnézné gondolom csomó kivetni valót látna benne, de tény OA5-öt csak DlogM-ben használom.
Ott vannak a csatonámon a snorkeles videók ami szerintem nagyn jó képminőségűek.
Szóval nem igazán csinálnék tutoriált mert egy hozzá értő megnézné és csak röhögne és elküldene a p-ba.
Van egy bevált receptem ami használok, nem ördögőség, de azért kell ismerni valamennyire a davincit-t. Ha kell leírom, és max kijavítanik ha baromsgokat írok. Tény a DlogM-el több a meló mint a normal felvételle, de a szabadságfokod is nagyobb..
Tehát én úgy gondolom amatőr-hobby szinten vagyok és rengeteg dolgot én sem tudom hogy kell csinálni davinchiben, illtve milyen lehetőségek vannak még, hogy jobb legyen egy videó. -
Csandi
addikt
Nagyon látványos felvétel. Egyszer nem lenne kedved egy komplett tutorialt csinálni, hogy milyen beállításokat kell használni az Osmo A5Pro-n, meg milyen programot érdemes használni a vágáshoz, annak milyen beállításait, hogy közelítőleg ilyen minőségben tudjam élvezni a saját videóimat? Köszönet előre is!
Chaseontwowheels és ImKay a két legnagyobb motoros youtuber kb. mindkettőjük minden évben mikor kijön egy új kamera csinál beállítás videót, őket tudom ajánlani ilyen célra.
Annyi, hogy ImKay pl. Vegasban lakik ahol több és erősebb a nap mint itthon, de arra meg az AI (Claude) volt rohadt jó nekem, hogy magyarországi fényviszonyokhoz segített tweakelni az ő beállításaikjat, mikor milyen ND filter, milyen ISO stb. Kb. ugyanilyen képem van OA6-al nekem is mint Khaosz-nak.
Illetve ugye Khaosz is D-LogM -ben vesz fel, azt utólag Da Vinci-ben színezni kell az egy külön művészet és tudomány de sokszor ha csak rádobsz egy LUT-ot már az is elég. Coloringra motorosok közül Jay Jankulovksi-t javaslom. -
feket663
tag
Ma jöttünk meg dolomitokból egy pár napos moci túra volt, de annál több Km-t tettünk meg. Tegnap 350Km hágókon regg 8-tól este 19-ig voltunk motoron, eléggé kiégtünk.
Ez csak 1 perces videó vágok majd hosszabat, is de az privát lesz. Remélem tetszik.
DJI OA5 pro D-logM. Én még továbbra is azt mondoma Yt ront a minőségen ezért 4K-ra állítsátok. A másik meg videóban ami Horizontal locckal van rögzítve tovább romlik a minőség és valami oknál fogva azt veszem észre hogy túlszaturált annak ellenére hogy az is D-logM-ben van rögzítve. Ennek ellenére szoktam használni, mert szerintem tök látványos.
Mindegy most többet nem akartam vele foglalkozni eléggé elfáradtam, remélem tetszik.
[Dolomites motorbike]
UI: Iso 6400 fölé még a sötét részeken pl alagút sem engedem a kamerát. Nem tudatosan hanem mert úgy felejtettem a beállítást.Nagyon látványos felvétel. Egyszer nem lenne kedved egy komplett tutorialt csinálni, hogy milyen beállításokat kell használni az Osmo A5Pro-n, meg milyen programot érdemes használni a vágáshoz, annak milyen beállításait, hogy közelítőleg ilyen minőségben tudjam élvezni a saját videóimat? Köszönet előre is!
-
hibavissza
veterán
Á! A hetessel csak az idődet pazarlod. Öreg, mint a nagyanyám. Az utómunkával meg az a baj, hogy nagyon sokan nem akarják belefeccölni az időt (meg egy jó videóeditáló programba a sok pénzt). Vagy tud normálisat egyre a kütyü, vagy nem. Értem én, hogy egy nyers fájlal faszányos lesz, de az másik út. Összevagdalni én is szoktam, de színezni, már a lányaim se, kinőtték.
Viszont úgy látom, neked ez utóbbi a lényeg. Az Ace pro 2 azt hiszem, hogy csak 8 bitet tud, az kiesett. A Gopro 13 szar lowLigth-ban, kiesett. A Mission 1 (pro) drága mint a pandazsír, detto kiesett. Marad az Osmo Action vonal. Hogy az 5pro, vagy a 6?
Egyébként mire használnád? Motor, autó, bringa, drón, porn.. akarom mondani szelfi...
Van fény nem rossz a hetes. Felhők kicsit hamarabb kiégnek, félhomályban elesik. Tesztem után arra jutottam, hogy nincs sok értelme lecserélni, mert én nem riadok meg egy kis utómunkától. OOC tök igazad van. Azért a DJI OA5 képe közelebb van a jóhoz.
-
Khaosz55
addikt
-
Márton
nagyúr
Ma jöttünk meg dolomitokból egy pár napos moci túra volt, de annál több Km-t tettünk meg. Tegnap 350Km hágókon regg 8-tól este 19-ig voltunk motoron, eléggé kiégtünk.
Ez csak 1 perces videó vágok majd hosszabat, is de az privát lesz. Remélem tetszik.
DJI OA5 pro D-logM. Én még továbbra is azt mondoma Yt ront a minőségen ezért 4K-ra állítsátok. A másik meg videóban ami Horizontal locckal van rögzítve tovább romlik a minőség és valami oknál fogva azt veszem észre hogy túlszaturált annak ellenére hogy az is D-logM-ben van rögzítve. Ennek ellenére szoktam használni, mert szerintem tök látványos.
Mindegy most többet nem akartam vele foglalkozni eléggé elfáradtam, remélem tetszik.
[Dolomites motorbike]
UI: Iso 6400 fölé még a sötét részeken pl alagút sem engedem a kamerát. Nem tudatosan hanem mert úgy felejtettem a beállítást.a yt mikor nem rontott a minőségen?
vagy hogy érted hogy továbbra is azt mondod? -
Khaosz55
addikt
Ma jöttünk meg dolomitokból egy pár napos moci túra volt, de annál több Km-t tettünk meg. Tegnap 350Km hágókon regg 8-tól este 19-ig voltunk motoron, eléggé kiégtünk.
Ez csak 1 perces videó vágok majd hosszabat, is de az privát lesz. Remélem tetszik.
DJI OA5 pro D-logM. Én még továbbra is azt mondoma Yt ront a minőségen ezért 4K-ra állítsátok. A másik meg videóban ami Horizontal locckal van rögzítve tovább romlik a minőség és valami oknál fogva azt veszem észre hogy túlszaturált annak ellenére hogy az is D-logM-ben van rögzítve. Ennek ellenére szoktam használni, mert szerintem tök látványos.
Mindegy most többet nem akartam vele foglalkozni eléggé elfáradtam, remélem tetszik.
[Dolomites motorbike]
UI: Iso 6400 fölé még a sötét részeken pl alagút sem engedem a kamerát. Nem tudatosan hanem mert úgy felejtettem a beállítást. -
Khaosz55
addikt
Haromfele beallitasa van a Mission 1-en a motion blurnak. ez azt allitja hogy mennyire akarja roviden tartani a zaridot a kamera, ezaltal a stabi is mas.
Labsal egyebkent lehet allitani mennyi legyen a leghosszabb zarido automata modban.vagyis van ra gyari es trukkos megoldas is. a DJI erosen tamaszkodik a zajszuresre, így o rovidebb zárat, magasabb erzekenyseget hasznal jo fenynel is, hogy a legjobb stabit adja, kepreszlet árán, amit úgysem latsz mozgas kozben.
Ok ezt adom, de egy ilyen videó esetén nekem egyből feltűnt. Az hogy a DJI vesztek képrészletet egyáltalán nem tűnik fel.
Minden esetre nekem a DJI megoldása jobban teszik. Nem gond, hogy elmossa de overall nem remeg meg a kép. -
Tuninger
addikt
Én ezt nem értem M1-től 1" szenzort lassú motorozás robogóval, napfény és megdöccen stabilizitor amint egy bukkanóra megy. Tehát a fák lomzozatán látszik hogy glichel, amit amikor sötétben a egy kamera nem tudja tartani isoval a stbilizálást. Hogyan már?
[link] 4 perc körül 10:44 stb. Mégis mi történik akkor mikor sötétebb van ?Haromfele beallitasa van a Mission 1-en a motion blurnak. ez azt allitja hogy mennyire akarja roviden tartani a zaridot a kamera, ezaltal a stabi is mas.
Labsal egyebkent lehet allitani mennyi legyen a leghosszabb zarido automata modban.vagyis van ra gyari es trukkos megoldas is. a DJI erosen tamaszkodik a zajszuresre, így o rovidebb zárat, magasabb erzekenyseget hasznal jo fenynel is, hogy a legjobb stabit adja, kepreszlet árán, amit úgysem latsz mozgas kozben.
-
Khaosz55
addikt
Én ezt nem értem M1-től 1" szenzort lassú motorozás robogóval, napfény és megdöccen stabilizitor amint egy bukkanóra megy. Tehát a fák lomzozatán látszik hogy glichel, amit amikor sötétben a egy kamera nem tudja tartani isoval a stbilizálást. Hogyan már?
[link] 4 perc körül 10:44 stb. Mégis mi történik akkor mikor sötétebb van ? -
bandigyerek
senior tag
Most teszteltem ki a Hero7-et, OA5-öt a Lumix s5 gépemmel és Pixel 9a telóval. Rávágom a hangot és bedobom ide is. Meg fogsz lepődni, hogy kis utómunkával mit ki lehet hozni egy beltéri, szürkületi vagy víz alatti felvételből. Egyáltalán nem akkora a különbség, ha nem pixel-peepelünk. Szép fények akkor jönnek, ha a nap lebukik vagy kék óra van, szóval nekem ez a döntő. Meg az ár
. Innen nézve nekem az a kérdés, hogy megér 150 ezer forintot a használhatónak tűnő 480 fps vagy elég a 120. Nappal használva a jobb HFR-en kívül nem tudom mi a túrót nyújt az M1 pro.
Leírom megint. Ha szánnék erre a hobbimra 300 ezret vagy videózásból élnék akkor nyilván már berendeltem volna a pro verziót. Az alap M1 szerintem továbbra is drága így kezdésnek az OA 5-6-hoz képest. Nem venném.Á! A hetessel csak az idődet pazarlod. Öreg, mint a nagyanyám. Az utómunkával meg az a baj, hogy nagyon sokan nem akarják belefeccölni az időt (meg egy jó videóeditáló programba a sok pénzt). Vagy tud normálisat egyre a kütyü, vagy nem. Értem én, hogy egy nyers fájlal faszányos lesz, de az másik út. Összevagdalni én is szoktam, de színezni, már a lányaim se, kinőtték.
Viszont úgy látom, neked ez utóbbi a lényeg. Az Ace pro 2 azt hiszem, hogy csak 8 bitet tud, az kiesett. A Gopro 13 szar lowLigth-ban, kiesett. A Mission 1 (pro) drága mint a pandazsír, detto kiesett. Marad az Osmo Action vonal. Hogy az 5pro, vagy a 6?
Egyébként mire használnád? Motor, autó, bringa, drón, porn.. akarom mondani szelfi...
-
hibavissza
veterán
A többin. Az esti gyenge megvilágítást írtam, mint felejtős funkciót. Legalábbis számomra. A többi, meg ízlés kérdése, hogy kinek mi jön be. Ősszel meg a másik kettőn fogunk rágódni, hogy miért nincs olyan képe este mint egy MILC-nek? Ne má.
Úgy is a bukszád dönt, hogy megéri-e valamelyik, avagy nem. De ha te esti elemlámpás DH ride-okra mész, akkor egyik sem lesz befutó. Ezek jó kamerák. A GoPro végre behozta a többieket (majd ősszel rávernek megint), csak az ár... 160e vs 230e. Te döntesz. Most van az, hogy nagyon nem nyúl mellé senki, bármelyiket választja.Most teszteltem ki a Hero7-et, OA5-öt a Lumix s5 gépemmel és Pixel 9a telóval. Rávágom a hangot és bedobom ide is. Meg fogsz lepődni, hogy kis utómunkával mit ki lehet hozni egy beltéri, szürkületi vagy víz alatti felvételből. Egyáltalán nem akkora a különbség, ha nem pixel-peepelünk. Szép fények akkor jönnek, ha a nap lebukik vagy kék óra van, szóval nekem ez a döntő. Meg az ár
. Innen nézve nekem az a kérdés, hogy megér 150 ezer forintot a használhatónak tűnő 480 fps vagy elég a 120. Nappal használva a jobb HFR-en kívül nem tudom mi a túrót nyújt az M1 pro.
Leírom megint. Ha szánnék erre a hobbimra 300 ezret vagy videózásból élnék akkor nyilván már berendeltem volna a pro verziót. Az alap M1 szerintem továbbra is drága így kezdésnek az OA 5-6-hoz képest. Nem venném. -
bandigyerek
senior tag
Máson nem lehet "gurigázni" sajnos. Félhomályban rosszabb. Jó fényeknél pedig nem szignifikánsan jobb mint a OA 6. Ellenben közel duplája árban, méretben, súlyban. Min érdemes akkor "gurigázni"?!
A többin. Az esti gyenge megvilágítást írtam, mint felejtős funkciót. Legalábbis számomra. A többi, meg ízlés kérdése, hogy kinek mi jön be. Ősszel meg a másik kettőn fogunk rágódni, hogy miért nincs olyan képe este mint egy MILC-nek? Ne má.
Úgy is a bukszád dönt, hogy megéri-e valamelyik, avagy nem. De ha te esti elemlámpás DH ride-okra mész, akkor egyik sem lesz befutó. Ezek jó kamerák. A GoPro végre behozta a többieket (majd ősszel rávernek megint), csak az ár... 160e vs 230e. Te döntesz. Most van az, hogy nagyon nem nyúl mellé senki, bármelyiket választja. -
hibavissza
veterán
Ezzel a nem jó kevés fénynél a videó, nem érdemes gurigázni. Fényképezéshez fény kell. Pont. Lehet bűvésztrükkök armadáját bevetni, de amit a képérzékelő nem rögzít, azt csak kitalálni tudod. Arra lesz majd az AI. Már ha lesz rá hardver. Mekkora cirkusz van az nVidiás DLSS5 miatt? A Night Shoot rendszerben meg nálunk mekkorát alakítana már?
De nincs. A Mission 1 drága. Ennyi. Nekem főleg, meg amúgy is. Vagy fogalmazzunk úgy: ennyit nem ér. (azért ha leesne felvenném
) OA 5pro-m van. Kipróbáltam (egyszer) az éjszakai módot. Szar. De nagyon. A hatosra se cserélném le. Majd kíváncsi leszek a hetesre, meg a Ace Pro 3-ra ha lesz. Remélem már rotyog az üstben a cucc.
A GoPro hetest meg hagyuk... Azt a fostalicskát... Fagy, melegszik, csíkoz... Ehh. Ott rohad a vitrinben elrettentő példának. Mondjuk TimeLapse-re jó.Máson nem lehet "gurigázni" sajnos. Félhomályban rosszabb. Jó fényeknél pedig nem szignifikánsan jobb mint a OA 6. Ellenben közel duplája árban, méretben, súlyban. Min érdemes akkor "gurigázni"?!
-
bandigyerek
senior tag
Ezzel a nem jó kevés fénynél a videó, nem érdemes gurigázni. Fényképezéshez fény kell. Pont. Lehet bűvésztrükkök armadáját bevetni, de amit a képérzékelő nem rögzít, azt csak kitalálni tudod. Arra lesz majd az AI. Már ha lesz rá hardver. Mekkora cirkusz van az nVidiás DLSS5 miatt? A Night Shoot rendszerben meg nálunk mekkorát alakítana már?
De nincs. A Mission 1 drága. Ennyi. Nekem főleg, meg amúgy is. Vagy fogalmazzunk úgy: ennyit nem ér. (azért ha leesne felvenném
) OA 5pro-m van. Kipróbáltam (egyszer) az éjszakai módot. Szar. De nagyon. A hatosra se cserélném le. Majd kíváncsi leszek a hetesre, meg a Ace Pro 3-ra ha lesz. Remélem már rotyog az üstben a cucc.
A GoPro hetest meg hagyuk... Azt a fostalicskát... Fagy, melegszik, csíkoz... Ehh. Ott rohad a vitrinben elrettentő példának. Mondjuk TimeLapse-re jó. -
hibavissza
veterán
Azért megfigyelhető érdekességek: az ISO3200-as tartomány (szemre) környékén sokkal jobb a gopro úgy, hogy spatial NR-t használ, vagyis keni a részletet, míg a DJI a temporal NR ellenére zizeg. ISO12800-nál a gopron teljesen eltűnik a reszlet de legalább zajos, a DJI meg bár jónak tűnik, értékelhetetlen a valóságban.
Ebből én azt olvasom ki spekulációval, hogy a nem low light, de nem ideális fényviszonyoknál jó a gopro.
De ez a fenti videó ez a belső zajszűrések harca, és csodák nincsenek.
Egy szóval nem írtam, ha lenne most kalandkamerára 300 ezer forintom akkor nem vettem volna már meg a Pro verziót. Az utolsó maradék fotonokat post process zajszűréssel kitekerve, 100%-ban biztos vagyok benne, hogy jobb a képe. De mink ügyi egy nagyon szélsőséges minoritás tagjai vagyunk
De egy DJI OA 6 150 ezerrel olcsóbb. 150 ezer forint nagyon sok píz ám... 
-
Tuninger
addikt
Ez a teljesítmény ezért az árért és ebben a méretben elég gyászos. Aki ennyivel többet ad ki és elviseli a nagyobb méretet az elvárja, hogy a dobozból kivéve is minden tekintetben felmossa a padlót a konkurenciával. Szerintem egy éven belül eladják a nevet és valami kínai fostsunami lesz átmatricázva Gopro néven. Viszont olcsón.Azért megfigyelhető érdekességek: az ISO3200-as tartomány (szemre) környékén sokkal jobb a gopro úgy, hogy spatial NR-t használ, vagyis keni a részletet, míg a DJI a temporal NR ellenére zizeg. ISO12800-nál a gopron teljesen eltűnik a reszlet de legalább zajos, a DJI meg bár jónak tűnik, értékelhetetlen a valóságban.
Ebből én azt olvasom ki spekulációval, hogy a nem low light, de nem ideális fényviszonyoknál jó a gopro.
De ez a fenti videó ez a belső zajszűrések harca, és csodák nincsenek.
-
hibavissza
veterán
Az éjszakai felvétel az egy dolog, a legtöbbször nem erre használunk egy akciókamerát. Bringázás, motorozás, síelés, búvárkodás, driftelés, drónozás, stb. sokkal fontosabbak, mint éjszaka menetelni egy kisvárosban. Rendes éjszakai felvételhez rendes kamera kell, a dji is xar felvételt csinál, a gopro még xarabbat

Nekem eddig a DJI Osmo 360 jött be legjobban éjszaka. Nappal a Hero 13, naplemente körüli cloudlapse-nél az AcePro 2. Viselhetőségre, drónozásra az Osmo Nano.
Ezzel nem értek egyet több szempontból sem. Mi az, hogy éjszaka? Ezek jellemzően kevés fényes szituációk, de nem tök sötétben készültek. Tipikus városi környezet. Valójában pl. nappali felvételekre már egy GP7 is elég jó képminőséget ad bármihez ami akció felvétel Youtube-ra. Nyilván utómunkázva. Viszont víz alatt, beltérben, erdőben és számtalan fényszegényebb szituációban nagyon nem mindegy, hogy mit köp ki. A rendszer teljesítményét tekintve alapvető, hogy milyen a kép kevés fényben. Visszakanyarodva, ha kevés fényben nem használod akkor mi értelme egy drága, nagy és nehéz kalandkamerának? Középszar felvételekhez tele a piac jobbnál jobb ajánlatokkal. Azzal akart túlélni a Gopro, hogy kihoznak egy kamerát ami ugyan nagy és drága, de minden tekintetben lényegesen jobb a képminősége mint a piaci szereplőknek. Nem sikerült. Drága, nagy és gyengébb/ugyan az/hajszállal jobb (DOF roll off) a képminősége. Az esztelen drága Pro verziónak van egy nem okádék 240/480 fps frame rate-je. Emiatt biztos sokan meg fogják venni. Ha pénzt csinálnék az akciókamerás felvételeimmel valószínűleg én is megvenném a Pro verziót a jobb DOF rolloff a hangyányival jobb rajz és HFR miatt. Ez egy szűk piac lesz. A többségnek egy OOC dögös kép és kis méret, jó ár a lényeg. Nem véletlenül sikeresek a kis verziók. Ne legyen igazam és legyen durván sikeres a M1 és éljen túl a Gopro. Ennek jobban örülnék, mint annak, hogy én megmondtam....
Az Osmo 360 műfénynél jobb képet ad mint egy átlagos kalandkamera. Attól még az pocsék. A Hero 13-nak annyira hányadék módon rajzol a lencséje a széleken, hogy statikus felvételekre alkalmatlan. Esti felvétele pedig értékelhetetlen. A userek egy kamerát fognak venni. Nagyon kevés embernek van több különböző kalandkamerája dedikáltan különböző felhasználásaikra.
-
SeniorTilla
veterán
Ez a teljesítmény ezért az árért és ebben a méretben elég gyászos. Aki ennyivel többet ad ki és elviseli a nagyobb méretet az elvárja, hogy a dobozból kivéve is minden tekintetben felmossa a padlót a konkurenciával. Szerintem egy éven belül eladják a nevet és valami kínai fostsunami lesz átmatricázva Gopro néven. Viszont olcsón.Az éjszakai felvétel az egy dolog, a legtöbbször nem erre használunk egy akciókamerát. Bringázás, motorozás, síelés, búvárkodás, driftelés, drónozás, stb. sokkal fontosabbak, mint éjszaka menetelni egy kisvárosban. Rendes éjszakai felvételhez rendes kamera kell, a dji is xar felvételt csinál, a gopro még xarabbat

Nekem eddig a DJI Osmo 360 jött be legjobban éjszaka. Nappal a Hero 13, naplemente körüli cloudlapse-nél az AcePro 2. Viselhetőségre, drónozásra az Osmo Nano.
-
hibavissza
veterán
Kíváncsi vagyok, hogyan sikerül majd így tömegterméknek lennie, A legfontosabb, hogy normál módban jó képet adjon. Nagyon kevesen matatnak vele annyit mint a profik.
Ez a teljesítmény ezért az árért és ebben a méretben elég gyászos. Aki ennyivel többet ad ki és elviseli a nagyobb méretet az elvárja, hogy a dobozból kivéve is minden tekintetben felmossa a padlót a konkurenciával. Szerintem egy éven belül eladják a nevet és valami kínai fostsunami lesz átmatricázva Gopro néven. Viszont olcsón. -
SeniorTilla
veterán
mondjuk a stabi az amit szépen lehet finomhangolni a végtelenségig. épp a délután néztem végig a labs beállítási lehetőségeket, és lehet DJI-osra venni a figurát, csak a gopro nem azt az irányt választotta
illetve a zajszűrést is lehet rendesen visszább venni labsal
szóval valszeg megugraná a valóságban hogy sokkal jobb lehet mint a konkurencia, csak a gyari beállítás túl konzervatívan próbál mindenkinek megfelelni
észrevétel: az előzetes tesztek alapján mintha nem temporal, hanem spatial NR-re építene a gopro. ha így van akkor az a low light kifejezetten szép eredmény, ugyanakkor nagyon nagy kihagyott ziccer
Kíváncsi vagyok, hogyan sikerül majd így tömegterméknek lennie, A legfontosabb, hogy normál módban jó képet adjon. Nagyon kevesen matatnak vele annyit mint a profik.
-
Tuninger
addikt
Most mocis túrán vagyok. Ha haza értem letöltöm.
Minden esetre nem számítottam rá hogy 1"-os szenzorral ennyire megdöccen a stabilizátor sólötétben.. Én ezért sem egedem a dji OA5-öt 6400 fölé. Inlább legyen sötétebb a kép de a stabilizátor ne döccenjen meg, bát irt is meg szokott, de legalább a képzaj jól takarítható.
Annyit láttam még a M1 esetén hogy más, de egyáltalán nem jobb mint a többi, és sokan elfelejtik hogyha tényleg akciózásra használod akkor iszonyatosan számít a méret és a súly. A másik meg az ár. Egyszerűen nem tudom azt mondani hogy wow, ez kell nekem, nem érdekel mennyibe kerül..
Ui: a stabi megdöccenést M1-nél már simán borult felhős időben is láttam.mondjuk a stabi az amit szépen lehet finomhangolni a végtelenségig. épp a délután néztem végig a labs beállítási lehetőségeket, és lehet DJI-osra venni a figurát, csak a gopro nem azt az irányt választotta
illetve a zajszűrést is lehet rendesen visszább venni labsal
szóval valszeg megugraná a valóságban hogy sokkal jobb lehet mint a konkurencia, csak a gyari beállítás túl konzervatívan próbál mindenkinek megfelelni
észrevétel: az előzetes tesztek alapján mintha nem temporal, hanem spatial NR-re építene a gopro. ha így van akkor az a low light kifejezetten szép eredmény, ugyanakkor nagyon nagy kihagyott ziccer
-
Khaosz55
addikt
Én is megnézegettem és én sem vagyok elájulva. Még ha konzisztensen jobb lenne mindenhol legalább egy kicsit, de még ez a helyzet sem áll fenn...
Ráadásul a kikapcsolt zajszűrést Labson keresztül senki sem teszteli, csak ami a menüben van, az meg messze van a valóban "kikapcsolt" állapottól...A D-LogM és a GP-Log2 közel hasonló dinamikát fog át, ami különbséget fogsz látni azt a felhasználó gradeje okozza.
Itt egyébként vannakfenn eredeti letölthető fileok, ő egész jól tesztel. A videó linkjén a descriptionben van a dropbox linkje a letölthető filejaihozA fő fájdalom hogy 130 rongy az Action 5 és 250 a gopro.
Most mocis túrán vagyok. Ha haza értem letöltöm.
Minden esetre nem számítottam rá hogy 1"-os szenzorral ennyire megdöccen a stabilizátor sólötétben.. Én ezért sem egedem a dji OA5-öt 6400 fölé. Inlább legyen sötétebb a kép de a stabilizátor ne döccenjen meg, bát irt is meg szokott, de legalább a képzaj jól takarítható.
Annyit láttam még a M1 esetén hogy más, de egyáltalán nem jobb mint a többi, és sokan elfelejtik hogyha tényleg akciózásra használod akkor iszonyatosan számít a méret és a súly. A másik meg az ár. Egyszerűen nem tudom azt mondani hogy wow, ez kell nekem, nem érdekel mennyibe kerül..
Ui: a stabi megdöccenést M1-nél már simán borult felhős időben is láttam. -
hibavissza
veterán
Talán megy majd 200e alá.
GoPro Hero 13 Black megjelenésekor kb 150e Ft és 160e Ft közötti áron kezdett. Most 125 000 kb.
A sima Mission 1 230-250 000 között van, a Pro meg 300e. De őszre a DJI biztos kiad valami újat. Az Insta360 is adós egy új kiadással. Szóval jövő nyáron lesz miből válogatni.RIP GoPro. Értelmes felárral még felszálltam volna Gopro Titanicra.
-
bandigyerek
senior tag
Másképp kérdezem. A Hero 13 mennyin nyitott?
Talán megy majd 200e alá.
GoPro Hero 13 Black megjelenésekor kb 150e Ft és 160e Ft közötti áron kezdett. Most 125 000 kb.
A sima Mission 1 230-250 000 között van, a Pro meg 300e. De őszre a DJI biztos kiad valami újat. Az Insta360 is adós egy új kiadással. Szóval jövő nyáron lesz miből válogatni. -
hibavissza
veterán
Szerintem a mostani ára-X%, legalábbis ezt mondja a varázsgömböm.

Honnan kéne ezt tudnia bárkinek is? Még a kamera képességei sincsenek meg rendesen....
Másképp kérdezem. A Hero 13 mennyin nyitott?
-
SeniorTilla
veterán
Ez jóslás szinten mit jelent? Mennyi lesz a Mission 1 ára jövő nyáron?
Főleg annak tükrében, hogy semmi előnye egy 130 ezres Action 5-höz képest. Beeshet 130 ezer környékére? Az Action 6 pedig konkrétan jobb. Az 150 ezer.Azt nem értem miért nem vesz mindenki Action 4-et? Hang (1 külső miki, 24 bit) és hidrofil réteg a különbség az öthöz képest.
Szerintem a mostani ára-X%, legalábbis ezt mondja a varázsgömböm.

Honnan kéne ezt tudnia bárkinek is? Még a kamera képességei sincsenek meg rendesen....
-
hibavissza
veterán
igen
Ez jóslás szinten mit jelent? Mennyi lesz a Mission 1 ára jövő nyáron?
Főleg annak tükrében, hogy semmi előnye egy 130 ezres Action 5-höz képest. Beeshet 130 ezer környékére? Az Action 6 pedig konkrétan jobb. Az 150 ezer.Azt nem értem miért nem vesz mindenki Action 4-et? Hang (1 külső miki, 24 bit) és hidrofil réteg a különbség az öthöz képest.
-
SeniorTilla
veterán
Goproknak idővel esik az ára mint a telefonoknál látható vagy itt ennyi és kész? Gondolok itt fél-egy éves időtartamra.
igen
-
hibavissza
veterán
Goproknak idővel esik az ára mint a telefonoknál látható vagy itt ennyi és kész? Gondolok itt fél-egy éves időtartamra.
-
Tuninger
addikt
Én is megnézegettem és én sem vagyok elájulva. Még ha konzisztensen jobb lenne mindenhol legalább egy kicsit, de még ez a helyzet sem áll fenn...
Ráadásul a kikapcsolt zajszűrést Labson keresztül senki sem teszteli, csak ami a menüben van, az meg messze van a valóban "kikapcsolt" állapottól...A D-LogM és a GP-Log2 közel hasonló dinamikát fog át, ami különbséget fogsz látni azt a felhasználó gradeje okozza.
Itt egyébként vannakfenn eredeti letölthető fileok, ő egész jól tesztel. A videó linkjén a descriptionben van a dropbox linkje a letölthető filejaihozA fő fájdalom hogy 130 rongy az Action 5 és 250 a gopro.
-
Khaosz55
addikt
Nem tudom mi a vélemények, de akárhogy nézegetemn az összehasonlító videókat, az fogalmazódik meg bennem hogy nem cserélem le DJI-t az új goprora. Nagyon magas a felár, és sok esetben nem is tetszik egylátalán a kép. Ráadásul még találtam értelmes D-logM és Gp log2 összhasonlítást. .
-
Khaosz55
addikt
Nézegetem a videókat, hát nem tudom.... Ha valakinek van likje ahonnan lehet érintetlen nyersanyagot letölteni ossza már meg azt hiszem úgy tudom csak igazán eldönteni.
Itt pl [link] . Ok víz alatti mod esetén nincs már zöld tónus. 10:25-nél GP log2. Na az ami érdekes lehet az a pár másodperc jól nézett ki.
Korábban Tuninger likelt egy srácot aki komplett nyersanyagot töltött fel driveba acepro,gopro,dji nyersanyagról. -
Khaosz55
addikt
Első Mission 1 videó, ráadásul low light, ezúttal Chris Rogers tollából.
Bár elképesztően néz ki, a srác GoPro nagykövet, gyroflowval stabilizál, zajt szűr neat videóval, szóval igen, a kamera képes erre ami a videóban látszik, de itt azért elképesztő tudás és post processing is van mögötte
Nem tudom milyen szintű az utómunka, jól nézz ki, de megjegyzem hogy külön fényforrás volt a kamerán sötét résznél. Illetve láttam a sötét résznél a stabilizálás megdöccen. Nem vészes de megdöccen a kép nem tudom mi az angol megfelelője ennek a jelenségnek. Glitch talán ?
Úgy látom jönnek a tesztek. -
Tuninger
addikt
Első Mission 1 videó, ráadásul low light, ezúttal Chris Rogers tollából.
Bár elképesztően néz ki, a srác GoPro nagykövet, gyroflowval stabilizál, zajt szűr neat videóval, szóval igen, a kamera képes erre ami a videóban látszik, de itt azért elképesztő tudás és post processing is van mögötte
-
zsoltzsolt
addikt
Sziasztok!
Tudna segíteni valaki, hogy Dji Osmo Action 5 pro-hoz USB-C port fedelet honnan tudnék beszerezni? Kizárólag eredeti érdekelne, utámngyártott nem.
Előre is köszönöm, ha valaki tud beszerzési forrást!
-
haruspex
aktív tag
Az lenne a kérdésem, hogy ha a dji mino áll nem nagyon hozzá fel egy tableten a szerkesztési és kepbeállítási lehetőségeket mit lehet tenni? Alább a menű amit felajánl. A 36o-as videóknál is elég hiányos az eszköztár.

-
Khaosz55
addikt
Nem rendeltem elő, de úgy nézem még előrendelhetem. Elméletileg 30.-án indulunk. Akkor most ezt kihagyom, nagyon neccen ez így, lehet itthon sem leszek. A kövi motoros túrára már legalább lesz csomó teszt.
Nem tudom mi van folyamatosan nézem mikor jön tartalom. Akkor nem 22 mert külöben már rengeteg videó lenne fent...
Új hozzászólás Aktív témák
-
8657 - 8601
8657 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- 289 - Lenovo Legion 9 (18IAX10) - Intel Core U9 275HX, RTX 5090
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- Dell 7430 2in1 360 áthajtós touchos! i7-1265U 16GB 512GB FHD IPS 1 év gar
- Samsung, Micron 16GB / 32GB DDR5 laptop Memoria!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


Évekkel ezelőtt volt gondom Sony akciókamerákkal, hogy a fókuszuk eleve nem volt jól beállítva (gyárilag), sőt, akár még elmászott, ha nagyon felmelegedtek, de hogy a mai napig ilyen fixfókuszos cucc... Meglepő. (4K-ban néztem. Általánosságban nem rossz, de főleg középen, közelebb jó.)
), kiváló, szívesen néztem volna még kicsit tovább a snitteket, de konkrétan kiüti a szemem rengeteg gyors váltás. Öreg vagyok én már ehhez. Pedig tényleg van benne fantázia, és nagyon szépek a tájak. (Gondolom ez ilyen film-trailer stílus akart lenni... Ha esetleg van belőle hosszabb:

. Innen nézve nekem az a kérdés, hogy megér 150 ezer forintot a használhatónak tűnő 480 fps vagy elég a 120. Nappal használva a jobb HFR-en kívül nem tudom mi a túrót nyújt az M1 pro.




