-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
"educated guess"-re gondoltál?
Az első hbmes termék a fiji volt. Maga a lapka nagy volt és 4 memórialapkát kellett ráhegeszteni a nagy interposerre. Nem tudom, vajon az amd veszteséggel árulta -e ezeket, de nem adott el sokat, tehát akár meg is tehette.
Ez a technológia kellően kicsi méretét kölcsönzött. A kapacitás és az ár volt mindig kérdés. Külön memóriavezérlő az igpnek költséges a lapkaméret tekintetében. Úgy kell-e megoldani, hogy a hbm szolgál rendszermemóriaként is. Mindenképpen drága lenne és amilyen drága lenne, és ahhoz képest amilyen nagy helyet foglalna, azért olyan kiemelkedő teljesítményt meg nem adott volna.
A hbm memória bevezetésére a Vega hbc.megoldása kiváló léhetősgét biztosít. Ezzel ugyanis már nem kell gondolkodni azon, hogy az egész réndszermemóriának drága hbmnek kell-e lennie. Meg lehet oldani a megfelelő sávszélességet egyetlen toronnyal, hiszen egy torony akár 256GB/s sávszélességet is biztosíthat. Így az interposer és a hbc memória is relatív olcsó tud lenni.
Ezzel együtt szerintem a raven ridgeben nem fog ilyen megoldás debütálni. Egyrészt mert 12 (11) CU nem annyival több a carrizonál, hogy azt a ddr4 Ne tudná kszolgálni. Másrészt fejlesztettek is a dcc-n, harmadrészt pedig abu állítása szerint a Vega (tile based rendering irány) és már a polaris is sokkal kevésbé sávszél limitált, mint elődei.
Hiába hogy a hbm kapacitásával gyönyörűen lehetne szegmentálni, szerintem legalább 20-24 CU kellene, hogy indokolt legyen a hbm.
Egy ilyen megoldásnak diszktrét lapkák helyett két előnye tudhatna lenni:
- olcsóbb, mint két diszkrét elem. Én nem tartom kizártnak, hisz a gddr5 és a pcb se olcsó.de eleinte biztos nem ez lesz a meghatározó tényező.
- kompaktabb, mint két diszkrét elem. Ebben meg a mobil érdekelt.Tehát kis teljesítmény esetén a hbm nem indokolt, nagyobb teljesítményre pedig mobil piacról érkezhet igény, vagy ha a PC piac nucok és brixek formájában támad fel. Szerintem a raven ridge formájában ez nem fog megvalósulni. Talán utána. De az is lehet, hogy más piacról fog csak átszivárogni valami. Pl az embedded szegmensből. Én 2017-ben nem várnám egyáltalán.
-
Oliverda
titán
Lehet tippelgetni, lottózni, csak nem sok értelme van, ugyanis az ilyen jellegű kérdésekre még maguk a gyártók sem tudják a pontos választ.
Van néhány elemzőcég aki ezzel foglalkozik, több tucat embert állítanak rá egy ilyen projektre, akik végül felállítanak egy prognózist, ami végül vagy bejön, vagy nem.
-
leviske
veterán
Tipp: Az AMD a Raven Ridge megjelenésével elkezdheti a mobil és professzionális piacon tesztelni a HBC-t APU-k mellett (~2018). Ezt követően valamikor logikus lenne, ha a desktop is megkapná a HBC-t egy $1000 körüli HEDT processzor formájában (~2019).
Mikor/Ha már annyira olcsó lesz a HBM, hogy low-end processzorok mellé is lehet pakolni, lesz értelme gondolkodni azon, hogy legyen elég csak a HBC. Addigra már az ultra gyors SSD-knek is lesz esélye általánosabb elterjedésre. Ez nyilván innen még hosszú évekre van.
És most az ügyeletes jós tovaszáll.
-
Oliverda
titán
Ilyen jellegű kérdésekkel őket érdemes keresni.
-
Goose-T
veterán
Továbbra is idén második félévben jön a Raven Ridge.
Szerk.: Vega GPU lesz bennük, 250$ alatt lesz az áruk, lesznek 4/4-esek és 4/8-asok is.
-
stratova
veterán
Nem hinném, legalábbis eredetileg nem ez a terv:
The range-topping Ryzen 7 series will lead the company's lineup throughout Q1, with six-core and quad-core Ryzen 5 and Ryzen 3 series launches being scheduled for later this year. Our older reports pinned Ryzen 5 series rollout for Q2, and Ryzen 3 series for the second half of 2017. This is likely also when the company rolls out "Raven Ridge" initially as mobile Ryzen products (BGA packages, which will likely also be used in AIOs), and later as desktop socket AM4 parts.
Legfeljebb Raven kap később egy olyan frissítést, amilyen Richland volt Trinity után, mondjuk Pinnacle-Ridge érkezéséhez képest szintén pár hónap késéssel.
-
-
Fiery
veterán
Egyesek (ertsd: Abu) szerint lesz. Szerintem nem lesz. 2 eve, a Kaveri megjelenese utan ugyanez volt a helyzet, es azota (azaz egyelore) nem tortent elorelepes, tehat egyelore en allok nyeresre
Az APU tulajok meg sajnos vesztesre
(fontos hangsulyozni, hogy az Intel nem hivja a sajat, iGPU-val erositett CPU-it APU-nak, tehat ha APU-rol beszelunk, az mindig az AMD APU-ira vonatkozik) A hagyomanyos x86 CPU felepiteshez valo visszateres, az IPC es az egyszalas teljesitmeny eloterbe helyezese pedig nem azt latszik erositeni, hogy az AMD tovabbra is hisz abban, hogy egy eros iGPU le tudja venni a terhet a(z x86) CPU-magok vallarol.
Plusz egy kis insider info: a Kaveri megjelenese elott (3 eve) es me'g masfel-ket eve is az AMD nagyon nyomatta a HSA-t. Aztan egyszercsak leszalltak a temarol, legalabbis ami a fejlesztok gyozkodeset illeti. Valahol szerintem mar ok is feladtak, vagy legalabbis innentol, azaz a HSA 1.0 specifikalasatol es a reszukrol valo teljeskoru implementalastol (Carrizo) felteszik a kezuket, es a piacra bizzak azt, hogy mukodni fog-e a dolog. Ugyanezt csinaltak az XOP-val is peldaul: specifikaltak, implementaltak, aztan rabiztak a fejlesztokre, hogy ki fogja kihasznalni. Eredmeny: szinte senki. "Vad" tipp tolem: ugyanez lesz a HSA-val is.
-
Oliverda
titán
$250-300 alaphangon, miközben ennek max a felébe kerül egy normálisabb egy foglalatos alaplap.
A 3-4 csatorna is drága. Nem véletlenül nem használják csak a szerver platformoknál, vagy az azokra alapozó felsőkategóriás desktop platformoknál. Ezeket sosem hozzák le a költséghatékony APU-k szintjére a magas költségek miatt, kár is erről álmodozni.
-
Oliverda
titán
Ne haragudj, de ebben üzleti szempontból nincs sok logika. A több processzoros alaplapok baromi drágák, ergo kapásból nem érné meg őket ilyen célra megtervezni és legyártani, mert néhány ínyencen kívül a kutya nem venné őket az áruk miatt.
A "nagyobbrészt GPU" pedig már most is megállja a helyét, hisz az APU-kban a legtöbb helyet a GPU foglalja el. Ennél több CU-t pedig a limitált memória-sávszélesség miatt nem raknak be egyelőre. Mindennek megvan az oka.
-
dezz
nagyúr
Igen, a cikk is azzal kezdi, hogy meglepő, hogy eddig senki sem vette észre, hogy készülőben van egy ilyen, pedig a JEDEC már tavaly specifikálta. (Gondolom, nem adtak ki róla press-release-t, és senki sem volt olyan pro-aktív, hogy figyelje őket, mivel foglalkoznak mostanában.)
Kicsit lassabb lesz (max. 4 GHz effektív órajel), mint a közvetlenül forrasztottak (up to 7 GHz), így egy 64-bites SO-DIMM modul ~32 GB/s sávszélt ad. (Összehasonlításul DDR3-2133: ~17 GB/s, DDR4-3200: ~25 GB/s.) [Értékek 1000-es alapon számolva, nem 1024!]
Már szállítják a mintapéldányokat, tömegtermelés jövő év első felében.
Nem hiszem, hogy a későbbiekben ilyen modulok lesznek a videókártyákon, a legcélszerűbb felhasználási terület a PC-s alaplap... Az Intelnek nincsenek ilyen tervei, marad az AMD...
Ezek után elég érdekes lenne, ha a Kaveri mégsem támogatná... Vagyis nem támogatná mégis csak...
(#12470) Valdez: Inkább megtanulsz franciául?
-
dezz
nagyúr
Az a nem tudom, hány ezer andoidos alkalmazás azért ott van... Az a "Desktop UI" lényegében csak egy launcher (+ ablakkezelő, ha szükséges)...
(#12427) atti_2010: Korábban PC-n neteztek, leveleztek, szövegszerkesztettek, filmeztek és játszottak (nem gamerekre gondolok) az emberek, sokan ma is... Ezeket simán tudja. Nyilván komolyabb melóra nem jó (nincsenek is ilyen alkalmazások, hacsak nem web alapú melóról van szó), de az az otthoni PC piac kisebb része.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Intel ES Core i5-3470 4-Core 3.2GHz LGA1155
- DDR3 BAZÁR! 8GB 16GB 1333MHz 1600MHz 2400MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Xiaomi Redmi Note 13 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- OLCSÓBB!!! DDR5 16GB 8GB 32GB 4800MHz 5600MHz RAM Több db
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest