Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephisoft

    csendes tag

    válasz jaanoo89 #95537 üzenetére

    Januárban volt olyan szerencsém, hogy egy kiküldetést meg tudtam toldani 3 nappal, és körberohantam a Grand Canyon környékén. Egy GH2+(első szériás)14-140, egy kompakt Lumix és Samu Galaxy S8 telefon volt nálam azokkal lőttem a kis úti élmény képeimet. Itthon először megdöbbentem, hogy elsőre jobban tetszettek a telefonos képek, mint az "igaziak". (27 collos Dell 2K monitorom van). Kis idő után megtanultam felismerni és nem szeretni a telefon trükkjeit, amitől elsőre jobban tetszettek, de ugyebár ez egy 3 éves business telefon, nem fotóra van kihegyezve. Egy új, fotóra kihegyezett szerintem 4K monitoron is zavarba hozna. Márpedig kevesen nézik 4K monitoron a fotókat. Vagyis szerintem a telefonok térhódítása és az igazi fényképezőgépek visszaszorulása még messze nem állt meg. Szerintem az Olympus csak az első, aki elesett. Túl sok a szereplő a nem szűkülő, hanem összerogyó piacon. Nagyon-nagyon remélem, nem a Pana m43 lesz a következő. Mert ugye már útban van Lumix 7-14-em, és szeretném, ha pár év múlva mögé tehetnék egy, a kis GX80-amnál lényegesen jobb gépet :).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák