Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Parci #59750 üzenetére

    Sztem ezek mind jobbak, mint amit linkeltél. ;) Egyik kicsit kékesebb, másik kicsit melegebb, mint az arany középút, de úgy önmagukban nézve egész jók. Ez ízlés dolga is amúgy, milyenre dolgozza ki az ember a havas tájat, jók ezek.. A linkelt képeden még mintha egy kis lila spicc is lenne, szóval a raw-ban játszanék a csúszkákkal, simán kikutyulod. Meg talán egy icipici levágás alulról, hogy középre essen az a világoskék ég sávja (a táj felett és a felhők alatt).

    Utólagos engedelmeddel: [link]

    - vágás 16:9-re, a kék égsávot középre a hó és a felhők között
    - égre saturation (lehet kevesebb is)
    - az egész képre úgy ahogy van, óvatosan némi plussz expó
    - lenti hóra világosítás (nem expókorr.)
    - shadows állít (fák nem annyira koromfeketék)
    - vörös, magenta lehúz (még így is maradt egy spicc a képben, de azért már sokkal kevesebb)
    - hó saturation szelekítven levesz egyharmadára az eredetinek, kb. színes és fekete-fehér közöttire
    - új réteg a képről, zajszűrés az egészen (egy erősebb fajta), alja kiradíroz, ég marad.
    - új réteg a képről, zajszűrés az egészen (egy finomabb, gyenge fajta), teteje kiradíroz, alul marad
    - élesítés, 0.8px sugárral, ne túl sokat

    Még az ég szín-anomáliáiból lehetne mit kiszedni, de máris sokkal jobb, mint az eredeti. (Szerintem. De ez csak 1 fajta verzió, vannak nálam sokkal de sokkan jobban tájképelők is) :)

    Btw, png-t akartam ide feltenni, nem emelnétek meg 1920x1280-ra a limitet ? :U Az alig több..

Új hozzászólás Aktív témák