Hirdetés
- Macrodroid
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- iPhone topik
- Kamerában erősíthet a Pixel 10
- OneSport OT07 - szevasztok, hollandok!
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- Dobja a némítókapcsolót a OnePlus
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
Új hozzászólás Aktív témák
-
b.vr
őstag
Most kicsit hangosan gondolkodom: ez az Oly is 1/1.7"os szenzor lesz, mint a Nikon 7700/7800, tegyük fel hogy hasonlóképp slim desing tud lenni (bár persze ez nem automatikus, mert 200 helyett 300, és 4 helyett 2,8)
Az 1" szerintem továbbra is kiesik, legalábbis én abból indulok ki hogy a Nikon 10-100 az ebből a szempontból túl nagy, és nem hinném hogyha itt lehetne érdemben tovább kicsinyíteni, akkor ne tették volna meg (persze ez csak feltételezés, és lehet hogy téves)
2/3"-ra példa a fuji x20 (egyrészt nem annyira slim (persze nem vészesen vastagabb (5,68 vs. 5,04), de itt a "zsebrevághatóság" miatt azért a szokásosnál nagyobb a jelentősége), de ami fontosabb hátrány hogy csak ekv. 112ig megy (f2.8)
Szerinted mennyire reális hogy fizikailag ki tudnak majd jönni 2/3"ra slim design + minimum 200/2.8 tartományú kompakttal? Már csak azért hogy reális-e ilyenre számítani?
(mondjuk az 1/1,7" vs 2/3" szenzorterületre csak 34% a különbség, ez jóval kisebb mint ami a 43 vs apsc között van. Szóval lehet hogy ennek nincs is akkora jelentősége. Úgy gondolkozom hogy amennyiben a teljes méret a prioritás, akkor a kis szenzor (plusz a teléhez egy jó stabi) a járható út (az optikák zsugorításábnan nem tudom van-e tartalék) és bízni abban hogy a szenzortechnológia eleget fejlődik ahhoz hogy egyre zajtűrőbb legyen.
Aztán persze lehet hogy ez nem jó gondolatmenet)És itt tényleg a "kvázi-zsebrerakhatóság" a kritérium - ha ez nem érdekes akkor ott a m43 a szuperzoommal.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tesla topik
- Macrodroid
- Motorolaj, hajtóműolaj, adalékok és szűrők topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Okos Otthon / Smart Home
- További aktív témák...
- Canon EF-M 55-200mm IS STM objektív, gyári dobozában, Canon ET-54B napellenzővel
- Canon EOS M50 MII MILC fényképezőgép + Canon EF-M 18-150 mm f/3,5-6,3 IS STM objektív eladó
- Canon EOS 250D gépek, objektívekkel és kiegészítőkkel. (KEVÉS vagy 4200 expoval! )
- Yongnuo 85mm 1.8 (legújabb modell) - Sony E
- Sony A6000 + 18-50mm kit objektív + tartozékok + Sigma 30 mm f1.4 felárért.
- Xiaomi Redmi Note 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- Samsung Galaxy S9 FE+ 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Lenovo Ideapad Gaming 3 Garancia: 2026.07 // R7 5800H / GTX 1650 4GB
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest