Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz OPiiPO #20317 üzenetére

    Bár nincs a listában első helyen említeném a geometriai torzítást. Ezt hatékonyan javítják és ha jól tudom a gyutávot (látószöget) is a torzítás javítása után adják meg.

    A CA-t Pana váz Pana obival JPG-ben javítja. Sokat (számomra legalábbis) nem ér mert azokat a Pana obikat amit próbáltam/használok nem mutatnak érdemi CA-t amivel érdemes lenne foglalkozni ill. a Pana JPG-nél meg van jobb is. Ez azért hasznos lehetne, ha minden obival menne (és hátrányát sem látom ha akár RAW-ban megcsinálnák, nem tudom ez lehetséges lenne-e).

    A vignettát is hasonlóan javítják, de ezt nem teljesen és ez azért nagyobb macera mert ugye egy alexpós/alacsony kontrasztos képrészletet kell felhúzni (ami pl. a zajt is emeli).
    Ez fényerős nagylátónál egyáltalán nem ritka jelenség (persze a 17 1.8 annyira se nem nagylátó, se nem fényerős), nagyobb szenzoron még halmozottabban is jelenetkezik (pl. nézd meg a Canon 24 1.4 II lenstip leírását ahol a javítás problémáját is leírják).
    Egyébként extrém vignetta a szélek felbontáscsökkenéséért is felelős mert rontja a kontrasztot.

    Persze aki kedveli a vignettát és konstans/vagy gyakran alkalmazza ez egyáltalán nem hátrány.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák