Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Freddy76 #19996 üzenetére

    Mivel nemrég alkalmam adódott egy Pana 20 1.7, 25 1.4 hasonlításra, íme a véleményem.
    Gyakorlati előny:
    - 1/2 Fé extra fény
    - Halk, valamivel gyorsabb AF
    - Kevésbé sérülékeny konstrukció

    Hátrány:
    - Nagyobb (számomra talán ez a legzavaróbb)
    - Drágább
    - A nagyobb látószög helyére jelenleg igazán fényerős alternatíva AF-el nincs más mint a 20-as Pana

    Különbség (ki hogy látja):
    - Azonos rekeszen a 25 kevésbé vignettál
    - A 20-asnak talán egy picit számomra jobb látószöge van

    Szőrszálhasogatás:
    - Teljesen nyitva ill. f/2-n (azonos rekeszen) is a 20-asnak marginálisan jobb a felbontása (középen biztosan, tudom ez nem teljesen egyezik a weben megtalálható tesztekkel, mindenesetre én az adott példányokkal ezt láttam)

    Egyébként mindkét obinak nagyon jó rajza van (m43 belül is átlag felett), pl. zéró laterális CA

    Kinek lehet érdemes venni:
    - Akinek nem gond a +50k
    - Akinek nem gond a nagyobb méret
    - Akinek nem gond a kisebb látószög ill., hogy per pill. tudtommal 20mm alatt, nincs igazán fényerős (f/2 alatt) nagyobb látószögű AF-es obi.

    A 130k vsz. jó ár (ha nem nagyon leharcolt). Pl. most e-bay-en 4 nap múlva lejáró aukció átszámítva 120k felett van. Viszont pl. a 12 f/2-vel ellentétben sok van eladó, azaz nem kizárt, hogy türelemmel ki lehet fogni jobb árat is.
    Egyébként pl. az egyik eladó Nikon váltást említett. Mindig tudtam, hogy a FF nagy vonzerő és vsz. a D600 nagyon eltalált lett (legalábbis speckó alapján, közelebbi tapasztalatom nincs).

    Vsz. az már tisztán látszik, hogy az újabb micro 4/3 cuccok árának a limitjét az olcsó FF cuccok fogják beállítani (nem Canon cuccok). Hiába előny a jobb hordozhatóság/flexibilitás, ha ugyanazt a minőséget 2/3-ad áron meg lehet kapni teljes rendszer szinten.

    Nem lennék annak a marketingesnek a helyében akinek a GH3-at kell beárazni...

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák