Hirdetés
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Beszáll a Vivo a Pro Max csatába
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy A26 - csak a szokásos
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Mobil flották
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
-
Mobilarena
Topiklakók, és autóik
Új hozzászólás Aktív témák
-
B-L-A-C-K
titán
válasz
szőröscica
#30198
üzenetére
Jó persze az reálisabb képet ad, de azért már itt is előjöhet egy hozzávetőleges fogyasztás.
-
B-L-A-C-K
titán
-
-
JanR
addikt
Sziasztok!
E39 528iA - uzemanyag szintjelzo.
Olvastam hideget-meleget, de az jott ki, hogy ezeknel a tipusoknal tobb autonal van problema ezzel, de egyik se olyan mint nalam. Szoval: vettem egy 5-s bmw-t (fent leirt), teletankoltam (64L), en mentem vele ~40, ekkor a mutato egy picit megmozdult, a max ala ment. Ezzel nem is lenne semmi gondom. Ugy vettem az autot, hogy egy dolgot meg az elado megcsinal rajta es 1 napra elvitte meg az autot. ~130 megtett kilometerrel kaptam vissza az autot, de a mutato igen csak a 30 es az 50-s ertek kozott van. Na most laikuskent is igy ku*va sokat eszik az auto, ha 30L-t betermel 150km alatt. Szerintetek a srac talpa volt nagyon nehez, vagy a mutato "ilyen", vagy ennyit eszik az auto (amiben erosen ketelkedem, mert 20-25L/100 fogyasztas meg ennel az autonal is nagyon sok).
Talan van valakinek tapasztalata ezugyben, koszonom.
-
H.Ezredes
őstag
Difiszilentre reagálnék a többire már nincs energiám

pont ma is cseréltem egy 330i-n teljesen szét volt szakadva.... Ezek rengeteget számítanak.... sokan mégse foglalkoznak vele... Ill a féltengelyeket is fel kéne újítani sokszor mert a sok "koppanás" "klattyanás"-ba is van elég nagy szerepük....






-
Skimaster
senior tag
válasz
CharlieDrop
#30187
üzenetére
Ugyan ez nálam is...a ventilátor kicsi ikonját nyomkodom és lekapcsol...
-
zsolt1225
aktív tag
válasz
CharlieDrop
#30187
üzenetére
Nekem is mindig bekapcsol automatikusan a ventilátor. Kikapcsolom, leállítom, bekapcsolom és megy a legkisebben.
-
brickm
őstag
válasz
CharlieDrop
#30184
üzenetére
francot! e46. ha ráadom a gyujtást automatikusan indul a digitklíma is.
Nincs is ezzel baj, ha hosszú utakra megy mindig az ember, de nekem momentán csak feleslegesen megy. Most állandóan ki kell kapcsolnom, azt meg gondolom nem fogja szeretni a kompresszor. -
brickm
őstag
Digit klíma automata bekapcsolását le lehet kapcsolni scannerrel?
Városban felesleges, pláne ebben az időben, úgyis lehúzott ablakkal dzsalok. -
válasz
stickermajom
#30180
üzenetére
Az a baj, hogy az a cuccos 5eFt. Ezért a 2 kattintásért nem venném meg.

-
CharlieDrop
veterán
válasz
stickermajom
#30175
üzenetére
nem is állítottam ellenkezőjét, és nem is beszéltem arról, hogy úgy van ahogy írod. Annyit mondtam, hogy különböző autók különböző dolgokban jobbak/rosszabbak.

-
válasz
stickermajom
#30177
üzenetére
Az első érdekelne engem is. bmwscanner kell hozzá?
-
stickermajom
addikt
válasz
zsolt1225
#30176
üzenetére
Én bekapcsoltam, hogy 8km/h fölött zárja magát, illetve villanjon az index záráskor/nyitáskor,. Kikapcsoltam a lámpamosót, mert csak dzsuvásabb lett tőle a búra, és ki lett még kapcsolva a rendszámtábla világítás ellenőrzés, illetve 11k km-re/365 napra állítottam a szervizintervallumot. Majd valamikor az ülésfűtés hőmérsékleti értékeit szeretném lejjebb venni, de az most ráér őszig.

-
zsolt1225
aktív tag
válasz
stickermajom
#30175
üzenetére
Mik az ilyen kis egyszerű dolgok amiket érdemes lehet beállítani?
-
stickermajom
addikt
válasz
SocketA
#30170
üzenetére
& (#30169) CharlieDrop
BMW001 nem a rendelhető extrák választékát hasonlította össze, ahogy Te: "Nem akartam elkeseríteni, hogy egy 16 éves BMW is tudja ezeket."
Ezért írtam, mert szerintem nyilvánvaló, hogy a VAG konszern 'harmadhegedűs' márkájában később jelennek meg azon extrák, amik a német prémiumokban már 10 éve ott vannak mondjuk. De ugyanígy van eltérés abban is amíg a hetesből lecsorog pár újítás a hármasba.A programozást továbbra sem értem mitől BMW feeling, VCDS-sel egy Octaviát is bármikor lehet programozni,
a H Astránkban is lehet módosítani dolgokat OP-COM-mal.
Félreértés ne essék, én is beállítottam magamnak párat, amivel számomra szerethetőbb lett az autó, de ettől nekem nem lett semmilyen feelingem. -
válasz
zsolt1225
#30172
üzenetére
(#30172) zsolt1225 Néha sajnálom, hogy nem lehet meg lejebb tenni

(#30173) B-L-A-C-K Igen, sajnos igazad van, én vagyok eltévedve: Ez itt nem BMW FAN Club.
Szóval befogom a számat

A fanatikusoknak pedig ajánlom a facebook csoportokat, ott gyorsan lehet segítséget kapni a kérdésekre!

-
B-L-A-C-K
titán
válasz
SocketA
#30170
üzenetére
Az a baj te azt hiszed ide csak BMW fanatikusok járnak, ami ugye közel se így van. Én mint jelenlegi kívülállóként (értem azt az alatt nincs BMW-em jelenleg) jobban örül annak ha egy kolléga elmondja a saját őszinte véleményét valamiről, ahelyett hogy inkább befogja a száját.
-
zsolt1225
aktív tag
válasz
SocketA
#30171
üzenetére
Én is beültem haverom E36-ába és neki legalulra van állítva az ülés, aztán beültünk az én E46-omba és beraktuk legalulra, utána visszaült és az enyém még alacsonyabban van, azóta én is ott ülök
De mellém is többen ültek már be és mondták, hogy miért van ilyen alacsonyan a BMW-kbe az ülés 
-
válasz
CharlieDrop
#30169
üzenetére
Szerintem a BMW inkább a vezetésre megy rá. És sajnos a minősége mindennek csökken, az új BMW-k talán már nem olyan jók.
(Szerk.: Nyilván a BMW is rájött, hogy nagyon jó, hogy ilyen szépen mennek a használtautópiacon a 15-20-25 éves BMW-k, de ebből ők nem élnek meg. És sajnos a régi BMW tulajok nem biztos, hogy váltani fognak újabb modellre)
Vezettem múltkor családtag 3 éves F10-esét és sajnos már itt-ott nyikorgott, zörgött. De a BMW feeling benne van (plane a fekete tetőkárpittal és a piros csíkos műszerfallal és ülésekkel. Oktaviaban nincs ilyen gyárilag!)Kinek mi tetszik az egyéni preferencia kérdése szerintem.
Így van! Kinek mi tetszik és mire használja!
Nekem egy fapados kupém van, de nekem nem kell nagy navi (nem használom, ha kell, a telefon sokkal okosabb), nem kell automata klíma (nem szoktam használni nagyon, mert nem bírom).
Egyedül egy combtámaszos M3-as ülés kellene, de mivel kisbabánk van (gyerekülés) és kiscicánk (karmokkal
), így mostmár marad a szövet ülés szerintem.Apropó, ülés! Feleségem, amikor tavaly terhes volt és mentünk több kocsival is (Skoda Oktaviával is!) alig várta, hogy átüljön a mi combtámasz nélküli, szövet BMW ülésünkbe. Az volt az egyetlen kocsiülés, amiben több órát is tudott ülni!
Pedig a legalapabb ülésünk van.Mindenki, aki beül mellém a kocsiba azért csodálkozik, hogy milyen alacsonyan van az ülés. Az oktaviaban meg széken ülsz

-
válasz
stickermajom
#30168
üzenetére
Ezért: (#30107) BMW001 válasza Declare (#30060)
Ezt nem teljesen értem, hogy miért "BMW feeling" a programozás.
Hosszú lenne ezt így leírni, de az igazi bmw fanatikusokra gondolok, aki főleg az E36-E46-E39 és társaikat hajtják és módosítgatják.
Ezeket a kocsikat még lehet otthon szerelgetni, programozgatni.Amiket pl. az előbb írtam: Progammal ki lehet kapcsolni a világítás ellenőrzést vagy egy gombosra módosítani a hátsó elefántfület, stb stb.
Remélem így érthetőbb

-
CharlieDrop
veterán
válasz
stickermajom
#30168
üzenetére
Azért hasonlítja, mert a BMW001 kolléga pár napja áradozott róla.
Sok jó, nagyon jó megoldása van a BMW-nek és van sok jó és nagyon jó megoldása másoknak.
Kinek mi tetszik az egyéni preferencia kérdése szerintem.
Van akinek ez, van akinek az jön be.
Újabbakban mostanság nem ültem, de szerintem 10-15 éve jobban érezhető volt a különbség, mint manapság.
-
stickermajom
addikt
válasz
SocketA
#30166
üzenetére
Mondjuk nem tudom miért hasonlítod a BMW felszereltségét a Skodához. Közel sem ugyanaz a liga.. Kategóriájában az új Octavia egy nagyon jó autó, ésszerű extra árakkal. Van egy pár nálunk a cégnél, senki nem számolt be semmilyen rendellenes kopásról, többen megveszik/megvették saját autónak a lízing idő lejárta után. Én is azt fogom választani cégesnek.
Egy kolléga most cserélte F30-ra a 3-as Octaviát és nincs elájulva, visszasírja pl. a hasznos információk megjelenítését a műszerfalon, mert a BMW megoldása ebben suta hozzá képest.De én elfogadom, hogy Te nem érzed a BMW feelinget (hogy pl. valamelyik este átprogramoztuk a modult a LED-ekhez, meg az ablakot one touch-ra tettük).
Ezt nem teljesen értem, hogy miért "BMW feeling" a programozás.(#30167) BMW001 Amúgy itthon rendszeres, hogy ilyen kisebb autók betartanak. Az elején még mókás volt, mert röhögve átsorolok akkor is, ha direkt szívózik, de mostanában azért már unalmas és zavaró.
-
MPowerPH
félisten
válasz
stickermajom
#30165
üzenetére
Sajnos ebbe a BMW-sek egy nem is olyan szuk reteg miatt mindig belefutnak. Tudod, az eloitelet, na meg az, hogy ezek az uj, pille konnyu gepekben levo kis motor sem olyan gyengus mar, igy siman tartjak a lepest. Ha penzt is forditana ra, akkor kanyarban is jo lenne, ultetve, kemenyebb futomuvel, szelesebb, nem bovli gumikkal. Itt szinten ugyan az, varosban meg van eleg kraft, utana mar csak lenduletbol mennek.
-
válasz
MPowerPH
#30164
üzenetére
Ja, hogy Skodát, Suzukit, Volvót meg Golf IV dízelt (amiket itt mindent betévedtnek ajánlotok) azokat csak a "benőtt feje lágyú" öreg emberek vezetnek?
Az nem lehet esetleg, hogy mondjuk ezeket az első kereket kocsikat nem olyan nagy élmény leforgatni tiltásig? Vagy esetleg eltenni a fenekét kanyarban picit...
Tisztába vagyok vele, hogy a 2 literes motor gyorsulása nagyon gyenge, 10 mp körül van. Nyilván egy új turbós 3 hengeres kiskocsi is jobban megy ennél a 13 colos virsli gumijával.
De pont ezt mondom: Ennek ellenére sem a városban nem hagynak ott ezek a kocsik, sem autópályán. (pedig képesek lennének rá, igen!)És igen, megint csak igazad van: Mekkora nagy élmény német autópályán tövig nyomni a gázt egy automata váltós kocsiban. Ehhez aztán kell tudni vezetni!

És én vagyok a boyracer?!Amúgy vicces, hogy isteníted az új Skodát, hogy milyen "okos", E46 fórumon meg arról beszélnek, hogy a különböző kulcsokkal beáll magától az ülés, meg beállítja a légkondit. Tolatáskor lebukik a tükör, stb.
Tehát a 16 éves 3-as BMW sok mindenben többet tud, mint egy új Skoda Octavia.Pont egy éve is ezen nevettem magamban, amikor nagybátyámék megvették az új Skodát és mondta az új extrákat a régihez képest (mert neki megvolt az összes octáavia). Nem akartam elkeseríteni, hogy egy 16 éves BMW is tudja ezeket.
Most van 1 éves a kocsi és bizonyos helyeken csúnyábban meg van kopva belül, mint az én 16 éves sz.rom.De én elfogadom, hogy Te nem érzed a BMW feelinget (hogy pl. valamelyik este átprogramoztuk a modult a LED-ekhez, meg az ablakot one touch-ra tettük).
Vegyél egy Skodát, ha annyira tetszik, csak ne BMW fórumon fikázd agyon a márkát.És ha már így személyeskedsz, hogy "boyracer"-nek hívsz, akkor én is hadd kedveskedjek Neked:
Örülnék, ha Angliából nem itt a magyar fórumon osztanád az észt mindenkinek és beszélnéd át a leendő tulajdonosokat dízel Golf IV-esre.
Vagy ne adj' Isten néha segítenél is valakinek, nem csak új Skoda tesztet írnád.Megköszönném, ha legközelebb csak akkor írnál nekem, ha segíteni akarsz! Béke!
-
stickermajom
addikt
válasz
MPowerPH
#30164
üzenetére
"Es ahogy megfigyeltem, a tobbseguk a regi 1xx lovas szivokkal a legjampibb"
Tegnap velem melóba menet és hazafele is egy-egy C Corsa kekeckedett (nem ugyanaz). Nem is értettem, hogy mi van, mit akarnak
Engedtem hadd menjenek. Ez miért ilyen élmény másoknak, hogy lenyomhatnak egy tízensok éves BMW-t?
Persze befele az első kanyarban elvérzett az egyik ahol én tempomattal szépen elfordultam a megengedettel, neki meg fékeznie kellett.. -
MPowerPH
félisten
válasz
SocketA
#30158
üzenetére
" Eddig egy skoda sem allt mellem a lampanal, hogy gyorsuljunk."
Talan mert Nekik mar benott a fejuk lagya. Az, hogy nem all le Veled racsingolni, nem azert van, mert gyengebb az autoja, hiaba gondolod Te is ezt. En jokat nevetek azokon, akik a lampaknal jampiznak, es 50-es tablanal mutizzak, hogy gyorsul az auto 100-ig.
1-2x meg oke, de rendszeresen... Es ahogy megfigyeltem, a tobbseguk a regi 1xx lovas szivokkal a legjampibb, amiket az uj dieselek, vagy akar a kis ccm -es benzin turbok konnyu szerrel porba dongolnek. Csak mint mondtam, nagyon kevesen tekintik a varost versenypalyanak. Ahol meg ugye igazabol lehetne menni, mert biztonsagos, es magadon kivul nem veszelyeztetsz senkit sem(igazabol magadat sem), mint pl. az autopalya, ott az ilyenek kikopnak, nem birjak a tempot tartani. Ezert varoson kivul maximum egy Suzukival kezdemenyeznek 'versenyt'. A szerpentinen meg alapbol hatranybol indulnak a masok altal lehasznalt /vagy kinai gumi miatt. Es autopalyan is csak azert villognak mar kilometerekrol, mert utana eleg kivarni, mire az auto visszaszedi magat az utazo tempora. Ezt a reteget hivjuk boyracernek. 
-
válasz
zsolt1225
#30159
üzenetére
1 éve voltam szerelőnél a kocsival, akkoris műszaki előtt.
Azóta semmit nem kellett költeni a kocsira, tehat nálam sem igaz, hogy évi 600eFt-ot kell költeni
Igaz nem is sokat használom, 10eKm ment bele az 1 év alatt, olajcsere miatt megyek most is. meg egyúttal megnézetni a dübbenést, meg szíjakat, gyertyákat, ilyesmi.
Tehát ezek fényében a fogyasztása nem érdekel. Inkább költök benzinre, mint hogy szerelőhöz rohangáljak. Pláne most, hogy olcsó a benzin.
Amúgy múltkor voltam Pesten, 150el autópályán, körúton is 70-80al végig tehát belváros is, nem csak autópálya) . Azt hiszem akkor 9.6 liter volt a fogyasztás.
-
malacka87
őstag
2008-as 320i jó motor? 4henger miatt szidja ismerősöm. Fater 1.4-es lineájával is lehet teperni és az csak 75 lovas.
520i helyett lehet megérné inkább egy 5-6 évvel fiatalabb 3-as, jó felszereltséggel. -
zsolt1225
aktív tag
válasz
SocketA
#30158
üzenetére
Én is sokszor a vidéki úton próbálok spórolni az üzemanyaggal ha menni kell messzebbre, de minek, utána meg elindulásnál 1-2-es padlónál elmegy az amit megspóroltam

Nem lehet megállni, hogy ne nyomd neki, tényleg olyan szép hangja van olyan 5 ezer felett igazán. Nekem 170-es 320i van. -
válasz
CharlieDrop
#30156
üzenetére
En szinte csak este vezetek vagy hetvegen, de akkor 1-es, 2-es padlo.
Ezert is vakarom a fejemet, amikor Ti (itt a BMW fórumon) istenititek a skodakat meg volvokat meg nem tudom miket, hogy "korbeautozzak" a BMW-t... Eddig egy skoda sem allt mellem a lampanal, hogy gyorsuljunk.
Amugy mostanaban arra jottem ra, hogy eleg ez a 2 literes kis 150LE-s motor, mert nyomni kell neki, de igy legalabb lehet hallani a szep hangjat, ami 3.5 felett jon meg.
-
brickm
őstag
válasz
SocketA
#30155
üzenetére
Holnap meglesem az olajat ismét. Néztem már, emlékeim szerint nem habos, de biztos, ami biztos.
Az invertereket el akarom rejteni a lámpa mögé, hétvégén kiveszem megnézem az indexet is.Köszönöm a segítséget mindenkinek!
CharlieDrop
Mert a 2 autó tömege kb ugyan akkora. Viszont neked nagyobb forgatónyomatékod van.
a 800ccm-es matiz is többet fogyaszt városban, mint az 1.4-es szuzuki swift, mert a matiz nehezebb, de arra a tömegre csak 3 henger van, nem 4. Legalábbis én így véltem felfedezni. Az asszony matiza simán evett 7litert, volt hogy 10-et...mondjuk utóbbi akkor volt, amikor leszakadt a középső dob előtt a kipufogó csonk, így hangos volt, de legalább nem ment sehova...(mondjuk poén volt, hogy mindenki fordult oda megnézni milyen állat verda jön, aztán lehetett látni az arcokon a csalódottságot. Már már szinte tetszett...
-
válasz
brickm
#30153
üzenetére
Olajsapkát vedd le, azt nézd meg. Ha fehéres, habos, akkor lehet, hogy hengerfejes (bár a sok várostól is lehet hasonló). De a vízfogyásból majd feltűnik. Ha pedig a kiegyenlítő vagy a légtelenítő rossz, akkor a műanyag motorvédőn látni kellene a víztócsát.
Én is kb. 12.7-es fogyasztást számolok, főleg este városban meg hétvégén főúton használva. (150LE-s 320CI)
Az index pedig kontakt hibának hangzik. Elősőnek a hátsó lámpát vedd ki, tekergesd meg az izzókat (fóleg ha feketeséges látsz a fémen), meg kínáld meg WD40-el vagy konktakt spary-vel a csatlakozókat.
Ugyanígy gyorsan jár az index, ha kimegy az egyik. -
válasz
whitezo88
#30143
üzenetére
Látom most mindenkinek kiegyenlítőtartály gondja van. Nálam is múlt héten kellett cserélni, fájdalmas volt az a 12eFt az újért. Egyébként ahol a felső cső csatlakozik be, ott a műanyag 2 részből van préselve, és ott enged el. Természetesen nem lehet műanyagossal hegesztetni, mert a felső "kupak is rá van préselve". Bontottal nem érdemes amúgy foglalkozni, mert az se tart túl sokáig korából adódóan.
-
brickm
őstag
válasz
SocketA
#30150
üzenetére
Értem, akkor viszont kikapcsoltatom előbb utóbb.
Felírtam ma a töltést, természetesen hideg motornál töltöttem. Meglátjuk mennyi idő alatt megy lentebb. Remélem nem hengerfejes. Bebszna...
Állítólag nem volt veretve a szája, gondolom a hengerfejsérülés látszik a fogyasztáson is( lehet rosszul gondolom) egyenletes tempónál beáll 7.5-8 literre pl tempomattal. 60-on is, meg 100-120on is...Városi közlekedésben meg 12-n áll, tehát nem érzem úgy, hogy többet fogyasztana az előre várt és beígértnél. Komputer szerint 9.3 az átlagom, ebben most volt kis száguldás, illetve városon kívüli és városi közlekedés egyaránt.8k km-enként volt cserélve olaj plusz szűrő, elvileg!! ma kivettem a pálcát kicsivel maximum alatt van, illetve él és maximum között valahol. A színe olyan kicsit szürkés sárgás-barnás., nem tudom eldönteni. határozottan nem fekete.
A szűrőt nem tudtam kivenni, nincs hozzá akkora kulcsom momentán, csak 32-ig, vízpumpafogóval meg nem akartam megkínozni, valaki így is megtette már előttem sajna. elvileg 3000km van még hátra, de lehet előbb fogom leereszteni róla.Jut eszembe!! Néha amikor kapcsolom az indexet (mindkét irányba csinálja) először bebúg..villan vagy 5-öt nagyon gyorsan, a relé is gyorsan kattog olyankor, aztán beáll a rendes sebességre. Ez mitől lehet?
-
whitezo88
nagyúr
válasz
stickermajom
#30151
üzenetére
nekem is halott pár hónapja, egy ideig még ment Indexelés közben, azóta csak a hőmérsékletet látom

-
válasz
brickm
#30142
üzenetére
Na mégegyszer:
COLD CHECK: Ez kb percenként kétszer jelet küld az izzóknak ha azok KI vannak kapcsolva, ezzel nézi meg, hogy működnek-e.
HOT CHECK: Ez működés közben nézi, hogy működik-e a világítás.Tehát ha kiveszed a pipát a cold check-ből pl, (ahogy Nekem van most) a helyzetjelző és a rendszámtábla világítás elől, akkor mindössze annyi történik, hogy amikor NINCS felkapcsolva a világításod, akkor nem jelzi, hogy kiment a helyzetjelződ vagy a rendszámtábla világításod.
De amint felkapcsolod a lámpát, egyből látni fogja! Tehát nem sokat veszítesz
Én nézegettem videókat a difi szilentről, de nem hallom a tipikus dübbenést. Ráadásul én laikusként azt gondolom, hogy az nem akkor dübbenne, ha egyesbe teszed gyorsan, hanem amikor nagy gázt adsz neki.
Vagy nem így lenne logikus?
De ha aláfekszel a kocsinak, akkor látod a két szilentet, tehát szerintem könnyen megállípítható.De remélhetőleg mi is ránézünk valamelyik nap végre.
Amúgy én is hallottam, hogy ez hátsókerekes kocsiknál normális, csak sokan észre sem veszik.
Külföldi fórumon van, aki gyári szervizbe vitte és azt mondták, hogy ez ilyen.Szerk.:
Hűtővíz: Először is nézd meg, hogy mikor töltesz rá. Mert ha meleg motornál töltesz rá, akkor hideg motornál lejjebb lesz a pálca.
Hiba lehetőségek:
Tartály állítólag könnyen reped. (bontot is lehet hibás)
Légtelenítőszelep is lehet rossz
Csövek
Hengerfejes a kocsi
-
brickm
őstag
válasz
stickermajom
#30148
üzenetére
A titkos menüm nem jön elő, mert a baloldali gombocska nem működik. Szét kéne szednem az óracsoportot, vagy a lemez hajlott el, vagy nem éri el a kis pálcika.
-
brickm
őstag
válasz
whitezo88
#30143
üzenetére
A hűtőtartályom cserélve volt, (bontottra ugyan, de nem lóg, elvileg jó) Csövek is cserélve voltak, legalábbis amit meg tudtam nézni, az mind fényes. Gondolom nekem is egy tömítésnél gőzöl ki. Nem baj, tartok hátul egy liter vizet, aztán kiderítem hol engedi, és javítom.
Igazából a hőmérő nem ment középtől túl, pedig tegnap-tegnapelőtt ~150km-es szakaszon meg lett hajtva kicsit, kipróbálás végett. Mondjuk a motortető még 3óra múlva is vonzotta a kis pici legyeket...volt hőtermelés.
-
whitezo88
nagyúr
válasz
brickm
#30142
üzenetére
víz nekem is ereszt, a tartály alján valahol. fél liter elmegy, az érdekes hogy van hogy útközben van hogy elalszik a lámpa. Nem folyik el az egész, most pár nap után töltöttem, és ugyanannyi ment bele vissza. Év elején termosztátnál engedett, tavaly meg egy elosztócső a blokk mellett, de az nagyon durva volt, az összes elfolyt és pirosba felment a hő, pont volt egy kút ahol megálltam vizet venni, másnapig kibírta cseréig... sajnos nem mai autók, és a sok gumi, műanyag cucc a hőtől és kortól szétmegy már. Még ezek a M43asok is 110 fokosra melegednek fel simán.
V8asoknál ez még durvább persze, ott még hely is jóval kevesebb van, zsúfoltabb.
-
brickm
őstag
válasz
SocketA
#30139
üzenetére
Cxgrav whitezo88
Köszönöm a választ mindenkinek!
Hagyom bekapcsolva a villanást, jó az ha mutatja, ha gáz van valamivel.Ma voltam márkaszervizben, megkérdeztem a dolgot, ott is szilentet mondtak, meg hogy elég macerás kicserélni... Azt mondták nem okoz nagyobb kárt sem futóműben, sem váltóban a dolog, így egyelőre jegelem a dolgot és ha valamihez nyúlnom kell hátul egyúttal arra is rászánom az energiát.
Szerk.: Ja és e46-nál rendszeres a dolog...Szólok ha tudok valami megoldást.
Ma reggel felvillant a hűtővíz lámpám, pirosnál leállítottam, majd vissza, ekkor eltűnt. Nem is jött elő megint.
Aztán belenéztem a tartályba, a bója lent volt minimumon. Vettem gyors desztillált vizet, kb fél liter ment bele.
Remélem nem enged le megint. -
válasz
brickm
#30132
üzenetére
A lámpáidat a CANBUS villogtatja, így ellenőrzi a működésüket, ez normális.
Én is most vettem helyzetjelzőbe és rendszámtáblába LED-es világítást, nekem is ezt csinálta. A megoldás annyi, hogy BMW Scanner 1.4-el ki kell kapcsolni a COLD CHECK-et. Ground modultól függően lehet, hogy amúgyis csak ezt tudod kapcsolgatni, de lehet, hogy a HOT CHECK-et is.
A lényeg, hogyha a cold check-et kiszeded, akkor a kocsi nem fogja percenként nézegetni lekapcsolt állapotban a lámpákat, hogy működnek-e. A hot check figyeli a bekapcsolt állapotot, tehát jelezni fog a műszerfalon, ha esetleg kimegy valami (de csak akkor, ha fel is van kapcsolva)Dübbenés: Nekem is 2 éve van ez a hang, azóta sokat olvastam erről. Akkor nekem a szerelőm azt mondta, hogy a difi csinálja, de bonott difi lutri.
Azonban múltkor e46 magyar fórumon valakinek megszűnt sima féltengely cserétől. Én tegnap beszéltem a szerelővel, hogy mostmár szeretnék a végére járni, pláne, ha csak féltengelyt kell hozzá cserélni.
Mondanak amúgy sok lehetséges okot:
Motortartó bak - ez szerintem azért nem igaz, mert akkor előről jönne a hang.
Váltótartó bak - szintén nem hátúl szólna
Hardy - szemmel is látható lenne
Kardán tengely - nem csak váltásnál lenne hangja
Difi szilentek - szerintem nem csak a váltásnál dübörögne, hanem gázadásnál is.
Illetve van még egy olyan hiba, hogy a hátsó felfüggesztés szeret kiszakadni, de az rossz úton is csapkodja a kocsi alját és fémes hangja van.Tehát szerintem van difi lesz vagy a féltengely. Most láttam pár kocsit itt helyben bontáson, ha ki lehet próbálni a difit, lehet veszek egyet, ha a féltengely nincs rossz állapotban.
Kérlek jelezd, ha Te jutottál valamire

-
whitezo88
nagyúr
-
BossBoss
őstag
Jelentem megelégedéssel hajtok október óta egy 318i e46-t.Kerek 10 ezret mentem azóta. Ülésfoglaltság érzékelőn kívül hiba nem volt eddig. Kopp-kopp! A motor M43TU. Tudtok erről jót, rosszat, mire figyeljek? Nem egy erőmű, de lehet vele haladni, és a fogyasztás meglepően jó. Futóművet szeretném kicsit gatyába rázni. Elméletileg sportfutóműves. Kell itt valamit külön figyelni? Szerencsére a kerék nem olyan nagy(16") , így futómű nem kap olyan terhelést. Meg még annyi hogy alul látok némi olajat a motor alatt. Pálca szerint a maxról közép alá fogyott 10 ezer alatt. Ez mit jelenthet? (szelepfedél tömités etc.?) Köszi a válaszok!
-
Declare
őstag
válasz
MPowerPH
#30107
üzenetére
Köszi, hogy ezeket leirtad

Nekem az F30 estoril blauban M packel azert bejöcös...belseje is...de ha nem kellene arcedulara fokuszalni, akkor 4er nekem most a best a bmw nel...azert az szerintem nagyon szepre sikerült

Octavia nekem nem tetszik. Nem rossz, de azert valahogy nem az igazai....az uj superB az mondjuk nem semmi, de a vw CC is klassz....a többseg nagyon jol felszerelt (xenon, navi, ülesszellöztetes, masszazs funkcio) es azert 177 lovas 2.0 tdi vel (ami allitolag jo motor), egesz jó arakon mennek par evesen....csak hat elsökerek hajtas, meg a 177 lo az azert nem egy 325/330d a vezetesi elmenyt tekintve...

-
brickm
őstag
válasz
zsolt1225
#30131
üzenetére
Én is erre tippeltem, csak biztos akartam benne lenni. Olvastam itt régebben, hogy a LED-es világításoktól meg hibakódot dob, mivel nem a gyári teszteredmény fut le...
Akkor megnyugodtam.Illetve még egy kérdésem lenne.
Ha egyesbe teszem néha dübben a hátsó féltengely, illetve amikor menet közben egyesböl gyorsan teszem kettesbe. De ha megtartom egy pillanatra az üresben akkor nem csinálja..
A féltengelynek elvileg nincs baja, csak megfeszül. Milyen orvoslási módszerek vannak erre, illetve nem cseszi szét a féltengelyt\váltót? (hozzáteszem 18as felni van alatta momentán.) -
brickm
őstag
Hali!
E46-omban ha benne van a kulcs, gyujtás, minden nélkül, kb percenként felvillantja az angle eye-t, illetve amikor ráadom a gyujtást és elindítom a motort, akkor is felvillan 2x. Ez mit jelent? Hibakódom nincs.
Ha nincs benne a kulcs, vagy le van zárva nem csinálja.
Csak félek, hogy leveszi az akkut. -
whbear
őstag
válasz
Bécike87
#30090
üzenetére
Nem kell új tárcsa. Ha nem gyárit teszel fel akkor meg van az esély hogy ütni fog idővel. Nem várták ki a technológiai időt. Használat közben alakul az anyag, kicsit megdobja magát az első nagyobb hőtől. Kell rajta egy érintő fogást venni és kész. Sorozatban ez van az aftermarket Bosch, Brembo, Textar és néhány Ate tárcsával is. Én már felkészítem az ügyfelet ha nem gyári tárcsát kér,hogy ha ráz pár ezer km után akkor kicsi szabályzás lesz a gyógyszer.
-
S. Szabi
őstag
E90-nél (meg a többinél is végül is) mennyire megbízható, felel meg a valóságnak az általa mutatott pillanatnyi fogyasztásmérő és főleg az átlag fogyasztás?
Egyértelmű, hogy minél több km, annál pontosabb, de értitek a kérdés lényegét.
-
MPowerPH
félisten
Na most ezzel en is igy voltam, amikor egy fapadba beultem. Akkor volt egy rossz eloiteletem, amit aztan ez a majd fullos teljesen megvaltoztatott. Persze vezetesi elmeny nincs, se a kormanybol, se a hajtasbol, se a futomubol. Meg ugye a BMW motorja azert messze jobb konstrukcio.
-
hdman
őstag
Ha engem kérdezel, és egy mk3 Octi RS-be ülnék be.
DSG,Pano,CANTON hifi, nagynavi, bixenon és kész. Fekete vagy fehér és persze kombi legyen

Persze a többi finomság is jöhet ( sávtartó, keyless entry, elektromos csomagtérnyitás, módválasztó gomb, ülésfűtés hátra, stb)
Az egyik kollégámnak van egy pont ilyen, 44 ezer euroért vette, 1,5 éve. 2 év mulva akarja eladni, akkor majd lecsapok rá
Kb 70-80 ezer km lesz benne addigra. A multkor konfigoltam egyet, mindent betelettem, 14,7 milla volt. Vicc azért, bár ha belegondolsz, a multkor teszteltek egy A4-et, több mint 16 milla volt, és még bőven mehetett volna feljebb, közel sem volt fullos...Sorry az OFF-ért

-
tibby74
csendes tag
hell!(e46 318i) ma vettem észre üresben lámpánál alulról berezonál talp alatt érezni,olyan hangot ad mint az ablaktörlő szárazon.látszólag random csinálja. mi lehet?
-
MPowerPH
félisten
válasz
CharlieDrop
#30115
üzenetére
2011 -es. Addig gyartottak az e90-et is...
B-L-A-C-K: Az ulesek szerintem nagyon jok. Kenyelmesebbek, mint az e90 alapulesei, ellenben a sportulesekhez kepest nekem hianyzik a combtamasz. Szerintem best buy, nagyon oks. Bar ez nagyon jol felszerelt, csak a drl, xenon, DSG, hatso ulesfutes hianyzik belole.
-
Kenny88
tag
Sziasztok
Tudna valaki segíteni a problémám még fent áll(30012) csak hogy vettem egy új Bosch légtömeg merőt kicseréltem töröltem az inapa-ban az adaptation-t is és még mindig ugyan az nem mutat értéket az Inpa mitől lehet ez ? Craly for Bmw app-all is le teszteltem ott meg maximumot mutat alapjáraton de mar gyújtáson is tudtok ebben segíteni mitől lehet ?Köszönőm!
-
MPowerPH
félisten
válasz
#56573440
#30110
üzenetére
Egyebkent igen, sok a hulye. Csak mig mas markaknal ezen tipusu emberfelek csak siman le vannak idiotazva, hulyezve, addig ha ugyan ezt egy BMW-vel csinaljak meg, akkor a melleknev moge meg kerul egy "BMW-s" jelzo is. Eloitelet... Sajnos a talalkozok is bizonyitottak, mennyi idiota van. En is ismerek olyat...meg is mondtam neki, hogy szepen oregbiti a marka usereinek hiret.
-
#56573440
törölt tag
válasz
whitezo88
#30084
üzenetére
az a baj hogy szerintem továbbra se az autó miatt hülyék az emberek, hanem mert hülyék. az meg vesz mindenfélét néha bimmert. máshor mást. tegnap valami koreai csoda este 11-kor az ecseri piac mellett lévő körforgóban gondolta úgy, hogy megmutatja a népnek hogy kell itt drifölni proffesszionálisul.
jó kis poros nyálkás út volt, rá is rántotta jani a kéziféket, csak elfelejtette valszeg közben a gombot is tartani, mert vissza már nem tudta nyomni, és szépen blokkoló kerekekkel szembe állt előttem... aztán feltolatott a cipősdobozával a körforgó közelére koppra hogy majd megfordul... akkor látta meg hogy mögöttem rendőr van
félre is húzták szépen... -
MPowerPH
félisten
válasz
KaiotEch
#30108
üzenetére
Az kb. 4.2l/100km. 221km utan kellett annyit visszatankolnom.
Nem nyomtam le ugy igazan egyszer sem, tempomat 90 vegig, meg Pecsett a forgalom az Arkadig.De ez pont annyira nem is erdekel. Amennyit az enyem eszik, az meg boven rendben van. Ahhoz a teljesitmenyhez annyi dukal.
-
MPowerPH
félisten
válasz
Declare
#30060
üzenetére
Most itthon egy Octaviaval megyek. 140 lovas TDi, egy remap utan ugyan meg jobb lenne. De elvezem, mert a fedelzeti rendszereket tekintve okosabb, mint egy E60, E90. Ugyes megoldasaik vannak, tetszik. Es alig fogyaszt.... Igaz nem mentem gyorsan, betartva a szabalyokat a 221km -en, de klimaval egyutt 9.1l -t tudtam visszatankolni. Viszonylag kenyelmes, csondes, es leszamitva az elso kerek meghajtast, meg a billegos futomuvet(cserebe nem olyan, mint egy szeker), jo vezetni.
Az esoerzekeloje jobban muxik, mint a sajatome, a fenyszoroje(igaz halogen) jobban szor, foleg a tavolsagi. A manualis valto kivalo, imadom, az automata utan igazi orom.
A navi eg es fold a BMW gyari navihoz kepest. Mutatja a megengedett sebesseget, a TMC jobban muxik, piszok gyors, es nem gyoker utvonalakat tervez, pluszban van lehetoseg hozzaadni egy megtervezett uthoz koztes celt, amit a BMW szinten nem tud. Ugy az egesz navi mar nagyon ott van, a BMW meg mintha leragadt volna az MK4 -nel. Van kulon napi szamlalo mindenre, meg egyeb hasznos info, pl. olajhofok kijelzes. Mert ugye a gyoker BMW meg egy vizhofok jelzot is lusta volt betenni. Ha oraba nem is, akkor a boardba berakhatta volna. Nekem az is bejon, hogy a sebesseget digitalisan mutatja. Az anyagfelhasznalas teren pedig szinten a Skoda a nyero. Sokkal igenyesebb, osszerakottabb, mint az E92. Es a Skodaban meg a klima is jobban mukodik, messze nem csinal olyan huzatot, mint a BMW -m.
Es ezt ugy irom, hogy egy majd full extras e92 -t hajtok kozel 3 eve, mig a majdnem fullos Octaviaval meg csak kb. 500km -et mentem.Tud valamit a konszern. Eddig gondolkodtam egy 2011-es E91 -ben, de tekintve a latottakat, nem kell, mert buta, es puritan. Meg az is lehet, hogy most frissen szerviz utan inkabb egy Passat, SuperB, vagy egy RS Octavia. Sajnos a technikai szinvonal az magasabb. Lehet az F30 az mar jobb, de az se kivul(touringban, Performance packal szep), se belul nem tetszik, sot, eleg visszataszito az a belso design.
whitezo88: Tudom mirol beszelsz.... Ugyan ezt tapasztaltam/tapasztalom nap mint nap. Bar mostanra az Audisok sem kulonbek. BMW-s fiatal hulegyerek meg mindig lesz, ezzel nem tudsz mit tenni. Az ilyeneket en siman ignoralom, egy szot nem ernek meg.
-
zsolt1225
aktív tag
Na ki lett cserélve a belső világítás LED-re minden. A rendszámtábláé viszont kicsit vibrál, nem tudom mennyire látszik éjszaka menet közben, de közelről látszik. Mi lehet a baj? CAN-busos.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PlayStation 5
- Autós topik
- Jelentősen meglazítja a gyeplőt a Windows 11 frissítéseknél a Microsoft
- Linux kezdőknek
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kuponkunyeráló
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Beszáll a Vivo a Pro Max csatába
- További aktív témák...
- 241 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- AKCIÓ! Gigabyte Gaming RTX 3060Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 9700 / RTX 3070 / 16GB DDR4 / 1TB SSD!
- USB Switch 2IN 4OUT KVM kapcsoló
- 27% - MSI RTX 5080 SHADOW 3X OC 16GB GDDR7 Videokártya! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

durva... Na ezek a dolgok, amik engem totál nem mozgatnak... Ha megy menjen, ha nem kell lekapcsolom...
Amúgy nem csak a két kattintásra jó, nekem mindig ott van a kocsiban alap hibakód olvasás miatt. 









