Hirdetés
Köszönjük a sok biztatást, támogatást! Egy rövid ideig még féláron tudsz hirdetni, előfizetni!
-
Mobilarena
TRÓNOK HARCA
Új hozzászólás Aktív témák
-
joergie
őstag
válasz
DaveNo1 #21507 üzenetére
Pont ezen gondolkozok amúgy, hogyan lesz valakiből egy Howard Shore, Hans Zimmer, John Williams, Ennio Moriccone, vagy ez a Ramin Djawadi, hogy ilyen zseniálisan írnak zenéket jelenetekhez, érzésekhez, komplett művekhez. Fantasztikus. Ha valami, akkor a zene tartotta a szintet a korai évadokhoz képest, ha nem fokozta azt.
-
CptAdamica
veterán
válasz
DaveNo1 #21353 üzenetére
Nem túlzás, én például 4-est adtam rá. A másik meg, hogy mindenki ezt mondja, hogy jaj csak azért, mert csalódottak vagyunk, hogy vége. Persze! Úgy vagyok, hogy végre vége ennek fosnak. Kín volt nézni ezt az összecsapott, béna, logikátlan bughalmazt, amit ezt a két jómadár ide okádott nekünk.
Mielőtt megkérdi valaki, hogy akkor miért néztem, ha ekkora fosnak tartottam, annak csak annyit, hogy 7 évadot végignéztem, szerettem, kíváncsi voltam a végére, de ezt kaptuk. Nálam versenyben van a Dexter lezárásával, ott sem a vége miatt keseregtem...
-
Peppo
őstag
válasz
DaveNo1 #21356 üzenetére
Nem tudom, mihez kezdtek volna vele, ha még több részt kell csinálniuk. Még ezeket sem tudták mivel megtölteni, látva az első két részben történt nagy semmit.
Én inkább azoknak adok igazat (átértékelve korábbi véleményemet), hogy az írók tényleg addig tudtak csak maradandót alkotni, amíg ki nem futott alóluk a könyv. A hatodik évad még határeset. Ahogy korábban is mondtam, arról alighanem már elég sok írott anyaga van Martinnak, így azokból készülhettek. Ezért az még jó lett. De a hetedik könyvvel Martin kb. sehogy sem állhat még, így a két zseninek ezt már segítség nélkül kellett megírnia. Ez már a hetedik évadon is látszott, és mostanra teljesedett ki.
És ezek írják majd az új Star Wars részeket. Lehet, nem a Last Jedi lesz a mélypont.
-
Peppo
őstag
válasz
DaveNo1 #21353 üzenetére
A csalódottság benne van, ez egyértelmű. De szerintem az inkább szól a látottaknak, nem annak, hogy vége a sorozatnak. Ez a pontszám simán lehetett volna 9,5 fölötti is, ahogy korábban már több évadzáró részé. Csak ahhoz értékelhető történetet kellett volna írni hozzá. Mert amúgy minden más adott volt.
Én is így vagyok vele. A hetedik évadot egyértelműen gyengébbnek tartottam a korábbiaknál, de abban csak pár dolog zavart. Aztán a nyolcadikban az sem nagyon tetszett, hogy egy hat részes évadból kettőt elpocsékoltak a semmire. De legalább az a kettő hozta egy korábbi töltelékrész szintjét. Még ott sem gondoltam, hogy ilyen mélyre süllyednek. Aztán a harmadik rész zárása volt az igazi pofon, ill. az, hogy láthatóan tényleg ennyivel el is intézték az egészet. Onnantól egy rossz vicc az egész.
-
whitezo88
nagyúr
válasz
DaveNo1 #21347 üzenetére
Tudom már: Bran
a Sith Uralkodó, aki bábmesterként irányít mindent, előre tud mindent és közben jónak állítja be magát. Megöli az ellenségeit, és "I love democracy" címén elveszi a koronát. Ja tényleg. Dotrakikkal mi van? A Makulátlanok elmentek nyaralni akkor? Az egészben még az döbbenet, hogy totál feleslegesen húzták ki másfél hosszúra a részeket, mert nemhogy több, kevesebb is történt bennük. Az uccsó rész annyira unalmas és vontatott volt hogy csak háttérben ment Dany halála után nekem... Inkább bele se gondolok mennyi hiba volt és mennyi kihagyott ziccer... -
oxox
addikt
válasz
DaveNo1 #21320 üzenetére
Abban igazad van, hogy a polgári lakosság ellen irányult (kb több hasonlóság nincs is),
Ott bukik meg, hogy japán azonnal kapitulált, és ezt az amerikaiak el is fogadták. de amerikai hóditó volt? Dany bevetette az atomot, megszólaltak a harangok, és mi történt..dobálta tovább az atomot, és ezt tette volna mindenki ellen, akiről azt gondolja, hogy Cersei hive (s mint láttuk az sem zavarja, ha karon ülő csecsemő)... Nagaszaki, és Hirosima továbbra is japán része (tehát mégcsak magukhoz sem csatolták).és ki is mondja, hogy nincs választása másoknak Amúgy emberileg elitélem, mert katonai célpontott kellett volna választani, csak annak nagyobb lett volna a kockázata (pl. lelövik a gépet). persze a nyertesek irják a történelmet, és azt bizonygatják, hogy több áldozat lett volna, ha nem zárják rövidre japán törekvéseit....
amúgy ez "taktika", márhogy a polgári lakosság támadása (Drezda bombázása jó példa rá), és ezzel a közhangulat befolyásolása...reméljük, hogy sosem fogjuk átélni egyik oldalon sem. hozzáteszem ezt is akkor teszik (tették), ha le akarnak zárni egy háborut, nem a hatalom a lényeg, meghogy mindenki térdejlen a birodalomban. Dany szimplán megörült, megrészekedett a hatalomtól, egyedül érezte magát a világ ellen stb, tök mindegy mi volt az ok.
(#21324) Ragnar_ Nagaszakiban ma több mint 400.000-en élnek, 80.000-en haltak meg, közel ennyen kaptak suármérgezést...csunya számok (főleg azért mert valóság), de hasonlatot húzva, Királyvárban mennyien haltak meg?
-
Ragnar_
addikt
válasz
DaveNo1 #21320 üzenetére
"Hirosima és Nagaszaki? Kb. azok elég jól összehasonlíthatók Dany város égetésével.
Gondolom az akkori amerikai vezetést nem tartod komplett őrültnek."
És a sima sárkányolásnál még vándorló radioaktív felhők sincsenek.
Dany mondjuk közelebb volt valamivel a Dothrakiakhoz, és az Essosi barbárokhoz, mint akár a Lannisterekhez vagy a Starkokhoz. Viszont ha észak támogatta volna szerintem nem lett volna gond hamar megszokta volna a civilizáltabb társadalmat, de ő az utolsó évad során Essosban lett volna jó uralkodó, viszont ugye a hatalma megvolt ahhoz, hogy egész Westeros fölött uralkodhasson, és a küldetéstudat, hogy jobb világot teremtsen.
-
-
raider21
aktív tag
válasz
DaveNo1 #20872 üzenetére
Hiába fizették volna ki...!
Martin könyvei (Amúgy Martin a blogján bejelentette, hogy jól halad a 6. kötet írásával, de a 7 -be még bele sem kezdett, szóval nem igazak a pletykák.) nélkül D&D páros erre, és ennyire volt képes. Ők abban nagyon jók, hogy meglévő könyves nyersanyagot kiváló forgatókönyvé gyúrják át, de mint írók középszerűek. Mert a 7. ás a 8. évad 10-10 epizódban a látottak alapján, már a 7. évadban ezt a dührohamot váltotta volna ki, mit amit most tapasztalni a fórumokon, mert nagyon logikátlan, karakter idegen, és unalmas lett volna már '17 -ben.
Annyi önkritika legalább volt bennük, hogy a befejezést egy 13 epizódos, kettébontott etapban vállalták. -
.LnB
titán
válasz
DaveNo1 #20765 üzenetére
Most komolyan, szerinted itt még számít Martin szava? Martin-nak itt már semmi beleszólása. Akkor lehet szólt volna, hogy "gyerekek, ez így tele van f*szsággal". Martin-t engedjétek el. Valaki írta itt korábban, hogy mennyire kíváncsi lenne a véleményére, az őszinte véleményére erről (ha nem lennének a szerződések). Hát én is nagyon kíváncsi lennék, nem fogná vissza magát.
-
oxox
addikt
válasz
DaveNo1 #20636 üzenetére
vagy használhatná az aquir nyelvet is
de ha páncél, akkor adamantiumot rá!
btw annyi eszük nem volt, hogy egy tuskót huzzanak az óriás fejére, gondolom pont most fogják megoldani, hogy egy sárkányra kovácsoljanak páncélt....főleg, hogy jó sok olyan kovács él Vesteroson aki látott már sárkányt, és kovácsolt rájuk bármit is.
meghát mit ér a páncél., mert mint láttuk a 20hajó a skorpiókkal 3sec-enként tüzelt egyet (Tyrion egyszál hajója kapott kb annyi lövést, hogy erre lehet következtetni) + két lövésből két lövés eltalált egy x 100m magasan repülő, x km/h-val haladó sárkányt (biztos sokat löttek előtte is sárkányra).
bár tudja fene...végül is életben hagyták a hajótörötteket, meg azt a 40makulátlant+láncok leverőjét-sárkányok anyját-a térdelj le elém mozgalom elinditóját is, szóval még az is lehet, hogy csak egy kva nagy pajzsot tart maga elé a sárkány repülés közben azért kerekedik Euron szeme -
Ragnar_
addikt
válasz
DaveNo1 #20378 üzenetére
Mondjuk én is úgy gondoltam, hogy olyan 10% maradhatott max. az össz haderőből az Északi szövetségnek, Dothrakiakból meg kb. senki, de mindig a legújabb leltártól számolunk De mondjuk én a 7. évadban se nagyon matekoltam a távolságokon, és a pontos részleteken, teleportálásokon.
Abban mondjuk van valami, hogy Tyriont minden emberi számítás szerint le kellett volna lőni, hiszen ismeri Királyvárt, sőt ő tervezte a csatornarendszert, ami okozhat problémát egy ostromnál, de úgy tűnik Cersei ez esetben sem tudta/akarta megöletni. Vagy lehet, hogy még mindig van valami olyan a tarsolyukban amiről nem tudunk, ezért jogosan fölényes. Danny valóban sodródik kicsit az őrület felé, aztán, hogy megtörténik-e vagy sem, azt ugye majd meglátjuk. Arya + Véreb azért elég pusztító páros, kíváncsi vagyok ők hol kerülnek majd képbe és együtt, vagy külön-külön. -
csababarca
őstag
-
[CS]Blade2
addikt
válasz
DaveNo1 #20364 üzenetére
Ramsay karaktere k.a jó volt. Iwan Rheon marha jól játszotta. Euron karaktere nincs felépítve, csak annyit tudunk róla, hogy járta a világot, látott már ezt-azt, pl. teleport gépet, meg akkora királya lett a tengernek, hogy 500km/h-s végsebességre képes hajókat épített kőből és sz*rból. Ő egy tipikus sz*rból várat építő suttyó.
Targi: Fire and Blood
Euron: kőből és sz*rbólSansa esetében igazából már régóta adott, hogy ő egy sz*r kavaró lesz, én nem lepődtem meg rajta. Persze teljesen elcseszték, mert a Stark-ok lettek beállítva itt az egyetlen olyan háznak, ahol jó nevelést kaptak a gyerekek, erre kiderül, hogy az évadokon átívelő vergődése úgy megtörte, hogy sz*r kavaró lett. Pontosan azt csinálja, amit Kisujj. Leadta a törpének az infót, hogy ezzel Dany és Jon között kavarja a sz*rt. Mellé a háttérben szervezkedik már az első rész óta. Tuti, hogy készül valami akcióra a Völggyel. Makik és dotik: Én meg ott gondoltam, hogy leköpöm a monitort. Én 130.000-re teszem a sereget a rövid éjszaka idején, és a köv. rész tartalmából alapján 170-re a megmaradt sereget 17 hajóval. Erre azt mondja, hogy makulátlanoknak is odalett a fele? Be vagytok b.va? Sürgősen leltározni kellene északon. Gendry papírját Cersei-nek kellene aláírni, hogy megkapja a vezetéknevet. Ramsay-ét Tommen írta alá. Euron elkapja a Tolmács-t, aztán elteleportál sárkánykőről királyvárba (legalább nem királyvár-kaszterhegy-királyvár 1 nap alatt, vagy fal-sárkánykő-fal 1 nap alatt), ahelyett, hogy lemészárolná a maradékot, és megpróbálná leszedni a másik sárkányt is. Utána ott van az utolsó jelenet, ahol tűpárnára kellett volna lőni a törpét, a skorpiókkal pedig a földön ülő sárkányt. Jon nem szál fel a több tonnás sárkányra, mert annak biztos nehéz az ő 80Kg-ja. -
Peppo
őstag
válasz
DaveNo1 #20364 üzenetére
Nálam azért erős versenyben van a cseppet sem hízelgő címért az előző résszel. De legalább Varys végre csinált valamit. Utoljára a hatodik évadban láttunk ilyet tőle. Szerintem rövid úton sült hús lesz belőle. Minden erről szól a hetedik évad kezdete óta. Szörszinek a játékban kell maradni, akkor is, ha komplett idiótát csinál magából minden más karakter.
Euront egyébként a maga módján még tudom is kedvelni. Ismerősnek azért nem kellene.A flottája meg a serege persze vicc, de hát ugye Szörszinek maradnia kell. Ezért lett az évszázadokon át rettegett sárkányokból is könnyedén lelőhető egzotikus háziállat.
Sansa seggfej volt. Még ha nem is szimpatizál Daenerys trónigényével, ami érthető, akkor is nélküle már hulla lenne, ezért minimum csendben maradhatna. Jont meg már hátba is szúrta, mikor elárulta a titkát az esküje ellenére. De most Sansa lett az okos. Neki is kinőtt az agya valamikor a hetedik évad környékén. A dothrakiak mondjuk elvileg sokkal többen voltak, mint amennyit rohamozni láttunk. Az nem lehetett több pár ezernél. Persze jó kérdés, hogy mi a fenét csináltak a csata alatt. A makulátlanoktól is sokallom, hogy megmaradt a fele, de őket végig láttuk harcolni, szóval valamennyi csak maradt belőlük. Gendry szerintem jó volt. Még naiv a nőkkel kapcsolatban. És szerintem Arya reakciója is hiteles volt. Szellem ott ül a NK mellett a jelentéktelenekké váltak egyre nagyobb táborában. Mondjuk jogos, hogy ha a NK is így le lett írva, akkor neki sem jut több szerep. Ezért mennek a vadak is vissza a fal mögé, rájuk már nincs szükség a sztoriban. Mondjuk szerintem Tormund simán menne Jonnal harcolni, nem hagyná cserben, de hát úgy tűnik, neki is ennyi volt a sorozat. Missandei elvileg csónakázott, és biztos rossz irányba indult. Egyébként rá sem nagyon van már szükség a sztoriban, mert jóslatokat fordítgatni és tolmácsolni sem kell már, így simán feláldozható karakter volt. Neki nem jár plot armor. És gyorsan fel kellett vezetni, hogy Daenerys megőrül, ha már hét évadon át nagyjából normálisnak és visszafogottnak sikerült maradnia. -
Valty
aktív tag
válasz
DaveNo1 #19968 üzenetére
Szerintem is, Ramin Djawadi ezt nagyon megcsinálta
-
Aventador91
őstag
válasz
DaveNo1 #19968 üzenetére
pedig a zenéket is sokan fikázzák
szerintem is nagyon el lett találva.
azokat meg nem értem akik nagy halálokat vártak. évad elején, közepén sosem haltak meg ilyen szintű főszereplők a trónok harcában. 1 negatív főszereplőt öltek meg évad elején, az joffrey volt. rajta kívül senki.
évadok utolsó 1-2 részében voltak mindig a nagy meglepetések -
kacsyx
aktív tag
-
xtro
aktív tag
válasz
DaveNo1 #19810 üzenetére
Most hogy újra néztem
valóban nincsenek annyian Egyre jobban zavar a számok és a részletek elhagyása, olyan mintha mindent homályban hagynának csak azért, hogy a látvány és a CGI keret kedvéért bármit bármikor megtehessenek.
Dany kb. 1000 hajóval tért vissza Westerosra ( ez biztos mert a sorozatban mondták), most nem tudom hogy egy hajó hány embert tud elvinni de gondolom olyan 80-90et tuti el tud szállítani, akkor most hol van aza sereg? Nem az egész banda jött volna fel északra? (De.)
Tudom nem kéne ezen rugúznom, de az előző évadokban/könyvekben olyan szépen adagolva voltak, ezek teremtették meg a történet gerincét számomra.
-
csababarca
őstag
válasz
DaveNo1 #17195 üzenetére
nem mondtak rossz dolgokat, de nem annyira tudom őket komolyan venni, amikor fél perces vitákba bocsájtkoznak, hogy most Melisandre vagy Missandei a boszi vagy a tolmács.
azért ha leülök "szakértőként" podcastet csinálni bármilyen témában, akkor felkészülten ülök oda.na mindegy, de elég zavaró volt sok esetben hogy össze vissza beszélnek, és nem mindig tudják a neveket, pl Tormundnál is elgondolkoztak hogy az most ki is...no comment.
-
S e t h
nagyúr
válasz
DaveNo1 #17255 üzenetére
Ezek szerint te komolyan vetted amit írtam.
Mármint a szimpátia alapú öldöklést.
Hát nem.
De a jók hullanak. Nagyon.
És hullani is fognak.
Mert ez egy ilyen sorozat.
Egyébként Jon már meghalt, de sajnos feltámasztották. Kiért lehetett volna még szurkolni ha az ő bociszemei sincsenek már?
Plusz ha jól emlékszem ez a sorozat pont nem arról híres, hogy a mellékszereplőket darálná csak le. -
Kotomicuki
senior tag
válasz
DaveNo1 #17195 üzenetére
Hát, nagyon érződik, hogy még a rövidített műsoridőbe alig tudott értelmeset beletenni a szerzőpáros - anyagilag lehet, hogy az hbo jobban jött ki a kevesebb résszel, de, hogy a franchise-nak nagyon betett, az is biztos; ill. érződött is, hogy kínlódnak még az alig vmi rendesen való tálalásával is - , így azok a párbeszédek, amiknek ütniük kellett volna, csak két mondatossá váltak, a történések/csatajelenetek felvezetésére sem maradt elég idő és a karakterhullás sem volt az "igazi", megszokott got-os. De annyi baromság volt ebben a szezonban, mint az eddigiekben együttvéve sem...
Ha ebben stílusban nyomják le a torkunkon a 8. évadot is, akkor AZ nagyon fog fájni! -
Gyuri27
félisten
válasz
DaveNo1 #17195 üzenetére
Van benne igazság.
De egy fantaziban egy misztikus világban nem kell mindenre magyarázat. Ez nem helyszinelők, hogy mindent meg kelljen magyarázni az ember szájába kelljen rágni.
A baj az, hogy túl sok mindent kellett volna behozni ebbe a 7 részbe.
Pár dolog kimaradt amit szerettünk volna látni.Jobb lett volna 10 rész 15-20 perccel hosszabbak. Lett volna mindenre idő, lehetőség.
-
D4v3
őstag
válasz
DaveNo1 #17158 üzenetére
Wikin egy személynek van említve, aki már 12.000 éves (az említett 8000 év a Long Night kezdete volt, nem a létrejöttük).
Amúgy G.R.R Martin nem úgy írja le a másokat, mint pl. a Gyűrűk Urában a gonosz vs. jó fél, hanem mint a háborúk egyik oldala, nem gonoszabb vagy rosszabb szándék vezérli őket sem, mint az embereknél a különböző családokat.Olvastam olyan teóriákat, miszerint azért indultak meg most, mert észlelte a NK a sárkányok születését,
ami végzetes ellenség ugye számukra illetve megszületett újra a herceg, aki anno elhozta a békét. Ugye ez a herceg jó eséllyel Jon/Aegon lesz és nem lennék meglepve, ha a szerelemből adandó 3. Daenerys árulás valami olyasmi lenne, ahol Jon átpártol és egy White Walker nővel házasodva hozza el a békét újra. -
Aventador91
őstag
válasz
DaveNo1 #17140 üzenetére
egyébként örülök, hogy jaimeígy már neki is kellene egy sárkány minő véletlen, hogy pont 2 van
, bár én kisujjt isjó oldalra állt. legalább is úgy tűnik. eléggé szimpatikus már. megsajnáltam,
de csak azért, mert már nem emlékszem hogy milyen szemétségei voltak, még így sem emlékszem, hogy felsorolták a bűneit. -
WayneGace
őstag
válasz
DaveNo1 #17126 üzenetére
Pont azt mondom, hogy nem lát mindent. Sőt szerintem a "látása" inkább a múltra vonatkozik. De ahhoz is kell neki valami. Tehát, mint írtam, az esküvőről nem tudott. Miután Sam elmondta neki, már képes is volt látni.
Jelen, meg főleg a jövő, az már szerintem nagyon halvány és képlékeny számára. Nem is kellene használnia hollókat, ha egyszerűen mindent látna. -
Gyuri27
félisten
-
[CS]Blade2
addikt
válasz
DaveNo1 #16565 üzenetére
Az NK és a górék tűzállóak, legalább is, ha belemennek a tűzbe, akkor az ott addig kialszik. Egyedül a feltámasztottak nem tudnak átmenni a tűzön.
Ez alapján azt mondanám, hogy semmi baja nem lenne, két oldalt kikerülné.S07E06
Az viszont kérdéses, hogy a sárkány mit bír. Ő is feltámasztott, tehát katona vagy ló szint. Szerintem tűzzel bőven nyírható. Ha elégeted, akkor sárkányüveg sem kell. Majdnem biztos, hogy a tűz elszállt a sárkányból, így hideg, jeges lett. Két variáció lenne: hogy egy zombi, mint a ló, és repülni is csak addig bír, amíg nem sérül le nagyon (az NK lova is elég viseletes volt, azért a lábain megy, szóval 2 leszakadt lábbal...hát..) vagy ennek ellenére tud okádni, de akkor majdnem biztos, hogy jeget. Vagy jégcsapszerűen, vagy amit lefúj az megfagy. -
raider21
aktív tag
válasz
DaveNo1 #16258 üzenetére
A levél zanzásítva:
"Robert, gyere el hozzánk királyvárba, és fogadj hűséget Joffreynak. Sansa" Arra emlékszem, hogy egyszer írt Deresbe Robertnak Sansa egy levelet Királyvárból, csak arra nem emlékszem, hogy ezt kinek is mondta el, és ki biztatta a levél megírására...!
-
Agony
aktív tag
válasz
DaveNo1 #16258 üzenetére
Jamie jó erőben van, hogy full páncélban kiúszott a mélyből. Viszont Cercei kezd egy kicsit hibbantnak tűnni a végtelen hatalomvággyal és elvakultsággal. Két rész alatt kizártnak tartom, hogy kihordana és felnevelne egy gyereket, így szerintem inkább vetélés lesz ennek a vége, ami viszont lehet hogy őrületbe kergeti és Jamie behúzza a királynőölő címet is?
-
S e t h
nagyúr
-
válasz
DaveNo1 #16022 üzenetére
Azt én sem értem, hogy miért gyújtotta fel a terményt, viszont logikus, hogy az arany hamarabb Királyvárba ért. Gondolj csak bele: elindulnak vissza az arannyal, közben elkezdik begyűjteni a gabonát, amiből van, ami még lábon áll, még le kell aratni. Egyértelmű, hogy az később ér célba, mint az arany, hiszen minimum pár napos lemaradással indul útnak. -
Agony
aktív tag
válasz
DaveNo1 #16022 üzenetére
Jamie és Bronn szerintem nem halt meg, nem gondolnám, hogy ilyen könnyen elengednek egy első részektől épített karaktert. A régebben 7. évaddal kapcsolatban kiszivárogtatott történetmorzsák szerint is előfordulhat még az évad során és mivel az arany nem került Danyhez, de a főcím "zsákmányt" emleget, lehet kihorgásszák őket a vízből. -
whitezo88
nagyúr
válasz
DaveNo1 #12499 üzenetére
ez fel se tűnt direkt visszanéztem
Varys-t eléggé elcseszték, elmegy a robbantás után Dorneba, aztán vissza Meereen-be aztán megint vissza? WTF? Mennyi idő telt el, mert a flottában voltak Tyrell és Martell felségjelek is. Tehát Westerosról elmentek ezek a flották, hogy jöhessenek vissza? Gazdaságos Ráadásul nem éppen 100 km-re kell utazni, de kit érdekel... [link] -
#45997568
törölt tag
válasz
DaveNo1 #12206 üzenetére
Elkezdtem olvasni a konyveket a hetvegen, elleszek vele mire jon a kovetkezo evad, remelem az oreg is befejezi iden, jovo ev elejen
Igy mar elviselheto lesz a varakozas
Az elozetesben az nem Stannishatulrol aki setal kifele az epuletbol? 30-sec. Nem, lancos Faith Militant lesz, Lancel talan -
#45997568
törölt tag
válasz
DaveNo1 #12204 üzenetére
Meg csak most epitettek ujra a kaput Ebbol gondolom tanultak most es erosebbet epitenek. Van most mar legenyseg is vedeni, a kovetkezo resz azt hiszem felteszi a koronat az evadra
Remelem Jamie nem megy el Arya elott a Twins-bol es Tyrion lesz aki megfojtja Cersei-t, kijar neki, amennyi szenvedest okozott neki. De nem talalgatok, kivarom.
.
10-es ertekelest adtam en is IMDB-n a resznek, jol jatszottak a tortenettel, zenevel, a kulcsmomentumokkal, amikor mar majdnem minden veszni latszott meghallottuk a kurtot es a lovasrohamon egy kicsit elerzekenyultem (oreg medve is tud olyat) . Nagyon EPIC resz volt! -
#45997568
törölt tag
válasz
DaveNo1 #12012 üzenetére
Talan talan pont az volt a lenyeg hogy megtalalja az igazi onmagat. Kisgyerek volt meg amikor elkezdodott az egesz sorozat, joparszot osszetort az identitasa mire ujra visszatalalt oda, most mar megerosodve. Mindig is jo harcos akart lenni, most lett belole egy szuper gyilkos, annak adja ki magat akinek akarja (tud arcot kesziteni maganak) es meg a FM-ektol sem kell tartania igy hogy Jaqen elfogadta a donteset. Talan Jaqen celja mindig is ez volt, hogy segitsen neki kitalalni mit szeretne, ha marad az nyereseg az FM-eknek, ha megy akkor meg lerotta a "tartozasat", most mar Arya fizetett egy elettel. 12-14 eves lehet most Arya, meg barmi lehet belole kesobb es neki meg el a Farkasa. Arya nekem azert is tetszik mert volt egy celja-alma, nem Sansa fele urleany, hanem Nymeria harcos lenni, meg is csinalta, eleg sokat szivott erte. Amikor meg Syrio-val kezdett el gyakorolni, meg nevetgelt, most meg...
.
Volt egy jo kis osszefoglalo az egyik elemzesben a farkasokrol, hogy milyen jol lettek a neveik parositva a tulajdonosaikhoz, illetve a jelentestartalmuk - gazdaikra gyakorolt hatasuk, ha hazaertem megkeresem es belinkelem, erdekes.
Rob - Greywind
Sansa - Lady
Bran - Summer
Rickon - Shaggydog
Arya - Nymeria
Jon - Snow
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 4000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Acer Aspire Vero - AV15 - 15.6"FHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB - Win11 - 2+ év garancia
- Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 512GB 13.3" FHD magyarbill 1 év garancia
- Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 256GB 13.3" FHD magyarbill 1 év garancia
- Samsung Galaxy Watch 6 SM-R940 44mm Bluetooth Graphite okosóra eladó!
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i5-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / Rog RX580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- HP EliteBook 830 G5 16GB 256GB 13.3" FHD IPS
- Bomba ár! Dell Latitude 5480 - i5-6GEN I 8GB I 500GB I 14" HD I Cam I W10 I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2190, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest