Hirdetés
- Telepakolják az iPhone 18-at memóriával
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Google Pixel topik
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Fotók, videók mobillal
- Elstartolt az Android 17
- iPhone topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
-
12788 - 12701
12788 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Parson
addikt
Üdv. Mindenkinek!
Van egy problémánk, vagyis unokaöcsémnek.
Győrben az egyetemen kaptak egy Solid Edge 2026 nevű szoftvert, amit fel kellene tenni a gépre.
Na de:
Régebben, még szeptember végén feltettem neki egy 2025-ös verziót, amit később - idén januárban - leszedtünk, mert másik tanárt kaptak, aki másik szoftvert kért tőlük.
Mivel csak helyettesítő tanár volt, újra ezt kellene használnia, de nem tudom telepíteni, mert egy felugró ablakban az áll, hogy a telepítő egy régebbi verziót észlelt, ami telepítve van. A folytatáshoz távolítsa el a régi verziót.
Ezt az újat az iskolától kapták meg, liszensz kulccsal együtt.
Az a baj, hogy a gépen egy darab fájlt sem találok, semmilyen regisztrációs bejegyzést vagy bármit, ami a régi verzióra utalna. Solid Edge néven semmi sincs, nulla találat bármilyen regisztrációs adatbázis takarítóval vagy karbantartóval.
Mit lehetne tenni, hogy rábírjam az új verzió telepítésére?
Amit a Windows10 topikban ajánlottak, hogy a:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Siemens\ alatti kulcsokat és
a HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Unigraphics -> Solid Edge alatti kulcsokat is töröljem.
Nos, ezeket megtaláltam, töröltem, de még mindig a fent említett hibaüzenetet kapom, miszerint telepítve van egy régi.Tudok még tenni valamit?
Windows10 Pro x64 a rendszer.
Köszönöm a nevében is!Vaagy kompletten újrahúzod a komplett gépet... ilyen esetekben mi anno mindig egy korábbi komplett mentésre léptünk vissza (Acronis image)... persze ahhoz kell egy ilyen mentésnek lennie... érdemes megismerni, nagyon hasznos tud lenni a jövöben.
-
kpityu2
addikt
Üdv. Mindenkinek!
Van egy problémánk, vagyis unokaöcsémnek.
Győrben az egyetemen kaptak egy Solid Edge 2026 nevű szoftvert, amit fel kellene tenni a gépre.
Na de:
Régebben, még szeptember végén feltettem neki egy 2025-ös verziót, amit később - idén januárban - leszedtünk, mert másik tanárt kaptak, aki másik szoftvert kért tőlük.
Mivel csak helyettesítő tanár volt, újra ezt kellene használnia, de nem tudom telepíteni, mert egy felugró ablakban az áll, hogy a telepítő egy régebbi verziót észlelt, ami telepítve van. A folytatáshoz távolítsa el a régi verziót.
Ezt az újat az iskolától kapták meg, liszensz kulccsal együtt.
Az a baj, hogy a gépen egy darab fájlt sem találok, semmilyen regisztrációs bejegyzést vagy bármit, ami a régi verzióra utalna. Solid Edge néven semmi sincs, nulla találat bármilyen regisztrációs adatbázis takarítóval vagy karbantartóval.
Mit lehetne tenni, hogy rábírjam az új verzió telepítésére?
Amit a Windows10 topikban ajánlottak, hogy a:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Siemens\ alatti kulcsokat és
a HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Unigraphics -> Solid Edge alatti kulcsokat is töröljem.
Nos, ezeket megtaláltam, töröltem, de még mindig a fent említett hibaüzenetet kapom, miszerint telepítve van egy régi.Tudok még tenni valamit?
Windows10 Pro x64 a rendszer.
Köszönöm a nevében is!Keress rá a szeptemberben létrehozott fájlokra. Még egy lehetőség, bár kis eséllyel működik, hogy újratelepíted a régit, majd ismét eltávolítod. Esetleg újratelepíted egy uninstalleren keresztül, ami naplózza, hogy mit telepít amikor feltelepül és eltávolításkor takarít is a progi után.
-
Kicsipampam
tag
-
Aurig@
őstag
-
soldi3r
veterán
Üdv. Mindenkinek!
Van egy problémánk, vagyis unokaöcsémnek.
Győrben az egyetemen kaptak egy Solid Edge 2026 nevű szoftvert, amit fel kellene tenni a gépre.
Na de:
Régebben, még szeptember végén feltettem neki egy 2025-ös verziót, amit később - idén januárban - leszedtünk, mert másik tanárt kaptak, aki másik szoftvert kért tőlük.
Mivel csak helyettesítő tanár volt, újra ezt kellene használnia, de nem tudom telepíteni, mert egy felugró ablakban az áll, hogy a telepítő egy régebbi verziót észlelt, ami telepítve van. A folytatáshoz távolítsa el a régi verziót.
Ezt az újat az iskolától kapták meg, liszensz kulccsal együtt.
Az a baj, hogy a gépen egy darab fájlt sem találok, semmilyen regisztrációs bejegyzést vagy bármit, ami a régi verzióra utalna. Solid Edge néven semmi sincs, nulla találat bármilyen regisztrációs adatbázis takarítóval vagy karbantartóval.
Mit lehetne tenni, hogy rábírjam az új verzió telepítésére?
Amit a Windows10 topikban ajánlottak, hogy a:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Siemens\ alatti kulcsokat és
a HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Unigraphics -> Solid Edge alatti kulcsokat is töröljem.
Nos, ezeket megtaláltam, töröltem, de még mindig a fent említett hibaüzenetet kapom, miszerint telepítve van egy régi.Tudok még tenni valamit?
Windows10 Pro x64 a rendszer.
Köszönöm a nevében is!Talán valami Revo Registry Cleaner vagy hasonló program talál még valami törlendő maradványt.
-
Kicsipampam
tag
Üdv. Mindenkinek!
Van egy problémánk, vagyis unokaöcsémnek.
Győrben az egyetemen kaptak egy Solid Edge 2026 nevű szoftvert, amit fel kellene tenni a gépre.
Na de:
Régebben, még szeptember végén feltettem neki egy 2025-ös verziót, amit később - idén januárban - leszedtünk, mert másik tanárt kaptak, aki másik szoftvert kért tőlük.
Mivel csak helyettesítő tanár volt, újra ezt kellene használnia, de nem tudom telepíteni, mert egy felugró ablakban az áll, hogy a telepítő egy régebbi verziót észlelt, ami telepítve van. A folytatáshoz távolítsa el a régi verziót.
Ezt az újat az iskolától kapták meg, liszensz kulccsal együtt.
Az a baj, hogy a gépen egy darab fájlt sem találok, semmilyen regisztrációs bejegyzést vagy bármit, ami a régi verzióra utalna. Solid Edge néven semmi sincs, nulla találat bármilyen regisztrációs adatbázis takarítóval vagy karbantartóval.
Mit lehetne tenni, hogy rábírjam az új verzió telepítésére?
Amit a Windows10 topikban ajánlottak, hogy a:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Siemens\ alatti kulcsokat és
a HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Unigraphics -> Solid Edge alatti kulcsokat is töröljem.
Nos, ezeket megtaláltam, töröltem, de még mindig a fent említett hibaüzenetet kapom, miszerint telepítve van egy régi.Tudok még tenni valamit?
Windows10 Pro x64 a rendszer.
Köszönöm a nevében is!Mindent jól csináltál. Hívd fel az egyik SE forgalmazót, lehet ismerik ezt a problémát és azonnal mondják a megoldást.
-
Aurig@
őstag
Üdv. Mindenkinek!
Van egy problémánk, vagyis unokaöcsémnek.
Győrben az egyetemen kaptak egy Solid Edge 2026 nevű szoftvert, amit fel kellene tenni a gépre.
Na de:
Régebben, még szeptember végén feltettem neki egy 2025-ös verziót, amit később - idén januárban - leszedtünk, mert másik tanárt kaptak, aki másik szoftvert kért tőlük.
Mivel csak helyettesítő tanár volt, újra ezt kellene használnia, de nem tudom telepíteni, mert egy felugró ablakban az áll, hogy a telepítő egy régebbi verziót észlelt, ami telepítve van. A folytatáshoz távolítsa el a régi verziót.
Ezt az újat az iskolától kapták meg, liszensz kulccsal együtt.
Az a baj, hogy a gépen egy darab fájlt sem találok, semmilyen regisztrációs bejegyzést vagy bármit, ami a régi verzióra utalna. Solid Edge néven semmi sincs, nulla találat bármilyen regisztrációs adatbázis takarítóval vagy karbantartóval.
Mit lehetne tenni, hogy rábírjam az új verzió telepítésére?
Amit a Windows10 topikban ajánlottak, hogy a:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Siemens\ alatti kulcsokat és
a HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Unigraphics -> Solid Edge alatti kulcsokat is töröljem.
Nos, ezeket megtaláltam, töröltem, de még mindig a fent említett hibaüzenetet kapom, miszerint telepítve van egy régi.Tudok még tenni valamit?
Windows10 Pro x64 a rendszer.
Köszönöm a nevében is! -
ptesza
senior tag
Catiával akadt egy problémám. Nem tudok normálisan pdf fáljt készíteni. Csak akkor jelennek meg a vonalvastagságok ha belenagyítok.
-
kpityu2
addikt
Sziasztok!
Ronsoft-al kapcsolatban esetleg van tapasztalata valakinek? Ezek tényleg szoftvertámogatással rendelkező, céges szinten is legálisan használható Inventor előfizetések? Hogy lesz az éves 2.771 Euróból 20.000 Forint ?
AUTODESK Inventor I Windows I 1-3 éves licencÚgy látom valami román kft. Jogalapnál a használt szoftverekere vonatkozó EU-s jogértelmezésre hivatkozik, alul ott van a link. Egyetlen elérhetőség egy gmailes emailcím meg egy romániai adószám. Ez ilyen szürkezóna.
-
Kicsipampam
tag
Sziasztok!
Ronsoft-al kapcsolatban esetleg van tapasztalata valakinek? Ezek tényleg szoftvertámogatással rendelkező, céges szinten is legálisan használható Inventor előfizetések? Hogy lesz az éves 2.771 Euróból 20.000 Forint ?
AUTODESK Inventor I Windows I 1-3 éves licencNekem nincs ilyenekkel tapasztalatom, de Windows-ok esetén is vannak ilyen olcsó ajánlatok és működik évekig. Igaz a Windowst nem is vadásszák annyira sima felhasználó esetén. Szvsz te le vagy fedve, ha belevágsz, ugyanis nem tudhatod, hogy ők miért adják jóval a piaci ár alatt. (lehet az bárminemű kedvezmény stb...)
De az is lehet, hogy ők is nyitottak az otthoni felhasználók felé és majdnem ingyenessé tették azt, mint a többi társai, mint SW, SE stb...
Ezért erősen ajánlom, hogy kérdezd meg őket, hogy céges szinten is használhatod-e ennyiért?! -
Agent T
tag
Sziasztok!
Ronsoft-al kapcsolatban esetleg van tapasztalata valakinek? Ezek tényleg szoftvertámogatással rendelkező, céges szinten is legálisan használható Inventor előfizetések? Hogy lesz az éves 2.771 Euróból 20.000 Forint ?
AUTODESK Inventor I Windows I 1-3 éves licenc -
Norbi46
aktív tag
Az SE súgójának remek öntanító része volt. Legalábbis régen. Ha azokon végigmentél, kábé minden funkciót megismertél. Nem követem a verziókat, elképzelhető, hogy ezt már külön telepítőcsomagba vagy online tették. De erősen javasolt Imics Youtube csatornájának nézegetése is, sok hasznos trükköt bemutat. [link]
Rendben köszönöm!
-
kpityu2
addikt
Az SE súgójának remek öntanító része volt. Legalábbis régen. Ha azokon végigmentél, kábé minden funkciót megismertél. Nem követem a verziókat, elképzelhető, hogy ezt már külön telepítőcsomagba vagy online tették. De erősen javasolt Imics Youtube csatornájának nézegetése is, sok hasznos trükköt bemutat. [link]
-
Norbi46
aktív tag
Öntanítókon végigmentél? (Ha nem, akkor kellene. Olyan alap dolgot kérdezel. Nem bántásként írom.)
Igen tudom többet kellene vele foglalkoznom! Mit értesz öntanítón? Esetleg linket tudnál adni?
-
kpityu2
addikt
-
Kicsipampam
tag
-
Norbi46
aktív tag
Sziasztok!
Solid Edge-ben van arra lehetőség hogy egy alkatrészől "át vetítsek" furatot egy másik alkatrészre ha mondjuk össze kényszerezem, vagy akár szerelésben? -
nzozz
aktív tag
Sziasztok!
Kicsit off, de tudnátok javasolni jól használható, ténylegesen informatív tutorialokat és/vagy manualokat a QElectroTech szoftverhez? Amiket eddig találtam, azok nem sokat segítettek. 3D (gépész) CAD szoftvert sokat használtam már, de ilyen jellegű villamos tervező szoftvert szinte soha és úgy tűnik, hogy az intuíciós képességeim bizonyos funciókhoz - pl. különböző hivatakozások, villamos tervből mérethelyes szekrényterv készítése, stb. - nem elegendőek...Köszönöm!
-
Kicsipampam
tag
-
Kicsipampam
tag
-
soldi3r
veterán
-
Kicsipampam
tag
-
tycon
tag
-
tycon
tag
Két azonos koordináta rendszer. És az egymásra illesztve. Úgy kell megrajzolni, hogy egyezzen.
-
Kicsipampam
tag
Két pontot teszel akkor a kötél Helix-re, majd ezt a két pontot összekényszerezed a dob Helix-el, majd esetleg még egy irányban egyéb módon lekötöd, ha nem akarod mozdítani. Vagy eleve a pontok egyikét a Helix kezdetének teszed és ezt a pontot a másik Helix kezdetével kényszerezed. Ha szimmetriában rajzoltad a Helix-eket, akkor a három fősíkokat egymásra kényszerezed, vagy csak a két fősíkot ami a Helix tengelyét tartalmazza, a "harmadik" irányban egyéb módon. A kötelet megcsinálhatod úgy is, hogy a dobot, mint ref alkatrészt beilleszted, majd a dob Helix-et használod (multibody). Itt rengeteg lehetőséged van továbbá. Lemásolod a dob külsejét felülettel és a dobot kitörlöd, hogy ez később ne "zavarjon". Majd összeállításban ezt a lemásolt felületet kényszerezed a dobbal. De akár ki sem kell törölni a dobot, meghagyhatod a testmodellt stb... Vagy eleve az összeállítást úgy készíted, hogy összeállítás vázlatokból hozod létre az alkatrészeket stb... Akár konfigurációt csinálsz egy file-ban, az egyik a kötél a masik a dob...
-
Kicsipampam
tag
-
kpityu2
addikt
Írtam választ a múltkor, csak az összeomlás kukázta. A precíz módszer, ha ugyanazokhoz a referenciaelemekhez modellezed a menetes hornyot és a belefekvő alkatrészt. Ezután már csak a referenciaelemeket kell használnod a szereléshez.
Vagy használhatsz szerelésből vezérelt modellezést az egyik alkatrészhez, ahol átveszed a másikat segédfelületként. Ha az SW támogat ilyesmit (az SE igen).
Vagy, az egyik alkatrészt úgy modellezed, hogy a másikat beimportálod segédfelületként és abból kiindulva csinálod meg a kihúzást vagy a kivágást attól függően, hogy melyiket akarod szülő modellnek. -
tycon
tag
-
tycon
tag
Solidban nem tudom.
De a Creo/wf4 ben van/legyen tengelye mindkettőnek, indulási alapsíkja és arra merőleges sík. Az utolsót szögben állónak kényszerezem és akkor befordítható együttfutóra. Mint egy daru csörlőnél. -
#57626858
törölt tag
Sziasztok!
Hogy tudnám a kép szerinti két alkatrészt úgy össze kényszerezni, hogy a cső szépen belefeküdjön a menetes horonyba?
A cső 180 fokon ugyan olyan menetemelkedése van mint a dobon lévő horonynak.
Solidworks 2021
-
sulu1701
aktív tag
-
soldi3r
veterán
-
sulu1701
aktív tag
-
soldi3r
veterán
Nem, ez a tanulo/hobbi liszensz ingyenes.
-
sulu1701
aktív tag
Sziasztok,
Van esetleg valakinek tapasztalata/információja arról ha megveszem a 365 napos Solidworks tanulói liszenszet akkor kérnek valami hivatalos adatot a tanulói jogviszonyról?
Szeretném megtanulni a programot pusztán csak otthoni használatra, de már nem vagyok tanuló.
Köszönöm!
-
soldi3r
veterán
Epp ezert lenyegtelen, hogy a modell milyen platformon lett megrajzolva. Foleg, ha a nyomtato halozatra sem lesz kotve, mert akkor meg USB-n kell odavinni a fajlokat.
-
flashpointer
őstag
Köszönöm a gyors válaszokat
de ettől féltem, hogy ahány válasz annyi verzió... 
A Solid Edge Community verziója az ingyenes, és szereppel benne a 3D nyomtatás támogatás is.
Nekem a minél könnyebb tanulási görbe lenne most a lényeg. Azaz nulláról minél hamarabb (kb.1 hónap) eljussak egy stabil közepes szintre a modellezés terén. A Freecad azért testzik mert ingyenes projekt, és úgy gondolom hogy az is marad. A többinél viszont kérdéses az, hogy meddig gondolják támogatni az ingyenes verziókat.
De mindentől függetlenül most a minél gyorsabb tanulási görbe a cél, tehát az a CAD program lenne a célom, amivel nulláról leggyorsabban el tudom érni a kitűzött célomat.#12727 flashpointer
De a 3d nyomtatásba használt fájlformátum éppen az stl. Vagy azért írtad, mert elkészítem a modelt, és az SW formátuma mellé stl formátumba is elmentem a kész modelt?#12728 soldi3r
Azt látom hogy a Fusion 360-at használják sokan, de ha jól tudom az ingyenes verziója csak online érhetó el. A nyomtató viszon olyan helyen lesz telepítve, ahol nem lesz internet, tehát szükségem lehet localba futtatni is a CAD programot.
Egyébként a Fusion mennyire könnyen tanulható/használható?igen elmented a kesz modellt, de pl mar stl fajlt nem lehet vele utolag modositani (vagy a letoltottet modositani). Persze utolag nemis kell ha te csinaltad mert akkor az alap formatumban tudsz dolgozni tovabb. Amugy meg stl fajlt jol nemis tudom mivel lehet szerkeszteni , spaceclaim pl oke benne vagy blenderrel ami meg animaciokra van.
-
paler
aktív tag
Ehhez vannak speciális szeletelő programok, amik a betöltött modellhez legenerálják a g-kódot.
A stabil kozepest szerintem en sok ev alatt sem ertem meg el
Akkor stabil alapszínt, de az stabil legyen minél rövidebb tanulási idővel
-
soldi3r
veterán
Köszönöm a gyors válaszokat
de ettől féltem, hogy ahány válasz annyi verzió... 
A Solid Edge Community verziója az ingyenes, és szereppel benne a 3D nyomtatás támogatás is.
Nekem a minél könnyebb tanulási görbe lenne most a lényeg. Azaz nulláról minél hamarabb (kb.1 hónap) eljussak egy stabil közepes szintre a modellezés terén. A Freecad azért testzik mert ingyenes projekt, és úgy gondolom hogy az is marad. A többinél viszont kérdéses az, hogy meddig gondolják támogatni az ingyenes verziókat.
De mindentől függetlenül most a minél gyorsabb tanulási görbe a cél, tehát az a CAD program lenne a célom, amivel nulláról leggyorsabban el tudom érni a kitűzött célomat.#12727 flashpointer
De a 3d nyomtatásba használt fájlformátum éppen az stl. Vagy azért írtad, mert elkészítem a modelt, és az SW formátuma mellé stl formátumba is elmentem a kész modelt?#12728 soldi3r
Azt látom hogy a Fusion 360-at használják sokan, de ha jól tudom az ingyenes verziója csak online érhetó el. A nyomtató viszon olyan helyen lesz telepítve, ahol nem lesz internet, tehát szükségem lehet localba futtatni is a CAD programot.
Egyébként a Fusion mennyire könnyen tanulható/használható?Mivel a mozgasvezerlonek nem lesz koze a CAD szoftverhez, ugyhogy abbol neked kell meg valamilyen g-kodot generalni, az pedig egy text fajl.
A stabil kozepest szerintem en sok ev alatt sem ertem meg el
-
paler
aktív tag
Én a FreeCAD-et javaslom elsőnek. Nem a legkiforrottabb, tele van az ingyenes szoftverek hibáival, viszont ingyenes, és kezeli a háromszögmodelleket is. A legújabb verzió már használható kisebb házi modellezésekhez, de érdemes a bővítménybolt átnézésével kezdeni és feltelepíteni a szükségeseket. Valójában minden parametrikus CAD szoftver nagyjából ugyanúgy működik, csak az ikonok néznek ki másként, máshogy néz ki kicsit a felület, de a funkció ugyanaz. Ha a felsoroltak oktatóvideóit megnézed a Youtube-on akkor látni fogod a metódust és azt mindegyiken tudod használni. Ha a leginkább kézreállót keresed akkor én a Solid Edge-t mondanám. Viszont fizetős és nem ajánlanám az okosított verziókkal való próbálkozást.
Köszönöm a gyors válaszokat
de ettől féltem, hogy ahány válasz annyi verzió... 
A Solid Edge Community verziója az ingyenes, és szereppel benne a 3D nyomtatás támogatás is.
Nekem a minél könnyebb tanulási görbe lenne most a lényeg. Azaz nulláról minél hamarabb (kb.1 hónap) eljussak egy stabil közepes szintre a modellezés terén. A Freecad azért testzik mert ingyenes projekt, és úgy gondolom hogy az is marad. A többinél viszont kérdéses az, hogy meddig gondolják támogatni az ingyenes verziókat.
De mindentől függetlenül most a minél gyorsabb tanulási görbe a cél, tehát az a CAD program lenne a célom, amivel nulláról leggyorsabban el tudom érni a kitűzött célomat.#12727 flashpointer
De a 3d nyomtatásba használt fájlformátum éppen az stl. Vagy azért írtad, mert elkészítem a modelt, és az SW formátuma mellé stl formátumba is elmentem a kész modelt?#12728 soldi3r
Azt látom hogy a Fusion 360-at használják sokan, de ha jól tudom az ingyenes verziója csak online érhetó el. A nyomtató viszon olyan helyen lesz telepítve, ahol nem lesz internet, tehát szükségem lehet localba futtatni is a CAD programot.
Egyébként a Fusion mennyire könnyen tanulható/használható? -
soldi3r
veterán
Akkor meg egy masik valasz, F360. Egesz jo es erre a celra ingyenes. Mondjuk sajat reszre meg a SolidWorks hobbi/iskolai verzioja is az.
-
flashpointer
őstag
Solidowkrs egyszeru es mindent meg lehet benne csinalni, (stl fajlokat mondjuk pont nem lehet szekeszteni de azt ugyse nagyon kell)
-
kpityu2
addikt
Én a FreeCAD-et javaslom elsőnek. Nem a legkiforrottabb, tele van az ingyenes szoftverek hibáival, viszont ingyenes, és kezeli a háromszögmodelleket is. A legújabb verzió már használható kisebb házi modellezésekhez, de érdemes a bővítménybolt átnézésével kezdeni és feltelepíteni a szükségeseket. Valójában minden parametrikus CAD szoftver nagyjából ugyanúgy működik, csak az ikonok néznek ki másként, máshogy néz ki kicsit a felület, de a funkció ugyanaz. Ha a felsoroltak oktatóvideóit megnézed a Youtube-on akkor látni fogod a metódust és azt mindegyiken tudod használni. Ha a leginkább kézreállót keresed akkor én a Solid Edge-t mondanám. Viszont fizetős és nem ajánlanám az okosított verziókkal való próbálkozást.
-
paler
aktív tag
Sziasztok!
3d nyomtatáshoz szeretnék egy CAD program használatát megtanulni.Abba kérném a segítségeteket hogy a FreeCad,, Fusion 360, Szolid Edge és Solidworks közül szerintetek melyik az amelyiket viszonylag nulláról a legkönnyebb megtanulni?
-
BigBadPlaYeR
senior tag
Sziasztok!
#Solidworks: szeretném figyelmetekbe ajánlani ezt a feature javaslatot: New BOM Table Editor
Én még sosenem kértem ilyet, de légy szíves szavazzon rá, aki csak egy kicsit is úgy érzi, hogy ez egy hasznos funkció lenne.
-
G@ben
addikt
Tényleg kiteszi, ha enterrel leokézom, ha csak egérrel kattintok, akkor nem.
Elbeszélünk egymás mellett. A Creo-ban ha csak húztam egymás után a vonalakat, akkor nem méretezte be, szabadon változott. Ha beméreteztem, akkor lefixálta. Itt ugyanez van, csak a box-ban felugró méretezésre nem rögzíti, az csak egy olyan kb irányadás, amit nem tudtam. Ha itt is beméretezem a smart dimension-nel, akkor már fixálja. Tehát a felugró méret zavart meg, azt hittem, hogy az is fixálja.
A Creo-val 3 évig dolgoztam, szerintem eléggé megismertem. Csak most kénytelen vagyok magamtól megtanulni ezt a programot és ezt pont nem említi az oktatóanyag, így a régebbi ismeretekből indultam ki. -
G@ben
addikt
A beállításokban a Sketch fülön próbáld ezt bekapcsolni, hátha így jobban boldogulsz.
A "Numerische eingabe ..." és az alatta lévőt.
Bekapcsoltam, de nem változtatott semmit.
kpityu2: most már látom, mi a gond. Az, hogy másik szoftverrel terveztem eddig, amiben ha megadtam a méretet, akkor az annyi is maradt. Itt nem úgy kell megadni a méretet, ahogy ott, hanem külön, ebből a szempontból az első megadott méret kb semmit nem ér. Szerintem elég hülye megoldás, de ez van, ezt kell szeretni. Az oktatóleckéken nem csak átszaladok, de ilyenre pl egyáltalán nem tért ki és evidensnek tűnt, hogy ha megadom a méretet, akkor az annyi is marad. Mondjuk amikor elkezdtem a gyakorlást, rögtön az volt az érzésem, mintha Creo 9-ről visszaléptem volna Creo 2-re, annyival nehézkesebb, meg szerintem átgondolatlanabb. De ez csak saját vélemény, lehet, hogy ha ezt is használom annyi ideig, mint a Creo-t, akkor változik a véleményem. Eddig nem nyűgözött le.
-
kpityu2
addikt
Ok, köszi!
Kicsipampam: Autocad-et kb 15 éve használtam utoljára. Igazából az volt a gondom, hogy itt megadtam a méretet, amire azt hittem, hogy lefixáltam vele, de közben nem. Akkor viszont nem értem, hogy ott mi értelme a méretnek. Creo-ban ha megjelent a méret és átírtam a nekem megfelelőre, akkor azon is maradt, itt külön meg kell adni.
Az az értelme, hogy nagyjából méretarányos legyen a rajzod amikor csinálod. De az csak egy rajzi segédlet, a végső méretet és helyzetet a felrakott méretek és kényszerek határozzák meg. És ha azokat változtatod, azt követi a rajzobjektum mérete. Mint a műszaki rajzban. Nem az számít, hogy a rajzoló mekkorának rajzolta a vonalat, hanem az, hogy milyen méretet írt rá. Csak itt a rajz utólag követi a felrakott méretet. De ha nincs felrakva kényszer (a méretvonalas méretmegadás is kényszerezésnek számít, ugyanúgy mint a többi amit felsoroltam), akkor szabad változó, ami változhat a többi kényszer hatására. Azt hiszem be lehet kapcsolni amúgy, hogy amikor rajzoláskor megadod a méretet a paraméterablakban és nyomsz egy Entert akkor automatikusa felrakja a méret kényszert is.
Egyszerűen más a koncepció. Elkezdesz rajzolni és közben felrakod a méret és egyéb kényszereket, amelyek meghatározzák a geometriát. Ezért nem kell kiadódó vonalak hosszát (mondjuk egy derékszögű háromszög átlójának a hosszát) kiszámolnod, mert elég megadnod a két befogó méretét és ráteszed a befogókra a merőleges kényszert. Ezzel az átfogó hossza is meghatározottá válik.
Lépésről lépésre meg kell csinálni az első pár oktatóleckét nem csak átfutni rajta és akkor érteni fogod. -
Kicsipampam
tag
Ok, köszi!
Kicsipampam: Autocad-et kb 15 éve használtam utoljára. Igazából az volt a gondom, hogy itt megadtam a méretet, amire azt hittem, hogy lefixáltam vele, de közben nem. Akkor viszont nem értem, hogy ott mi értelme a méretnek. Creo-ban ha megjelent a méret és átírtam a nekem megfelelőre, akkor azon is maradt, itt külön meg kell adni.
A beállításokban a Sketch fülön próbáld ezt bekapcsolni, hátha így jobban boldogulsz.
A "Numerische eingabe ..." és az alatta lévőt.
-
G@ben
addikt
Ok, köszi!
Kicsipampam: Autocad-et kb 15 éve használtam utoljára. Igazából az volt a gondom, hogy itt megadtam a méretet, amire azt hittem, hogy lefixáltam vele, de közben nem. Akkor viszont nem értem, hogy ott mi értelme a méretnek. Creo-ban ha megjelent a méret és átírtam a nekem megfelelőre, akkor azon is maradt, itt külön meg kell adni.
-
Kicsipampam
tag
Igazából az zavart, hogy megadtam a méreteket, de nem a smart dimension-nel, hanem rákattintva a vonalra a felugró menüben, majd jött a következő vonal, az ív, és azokat változtatva változott az előtte lévő is, miközben abszolút nem szabadott volna, mert szabadon húztam a következő vonalat, aminek a bal oldali, kiindulási pontja fixen az előző vonal vége volt, a jobb oldala szabadon lógott a levegőben. Ennek megadtam a méretét, akkor nem a jobb oldalt húzta tovább, hanem a bal oldali pontot is elmozgatta. De miért?
Van egy SW sajátosság (ha zavar ki lehet kapcsolni), ha egy alakzatot rajzolsz, majd ráteszed az első méretet akkor az egészet hozzá nagyítja-kicsinyíti, tehát az alakzatot megtartja. Van egy pár öntanító a YT-n, a sketch témakörben. Nagyon AutoCad gondolkodásmódot érzek rajtad.
-
G@ben
addikt
Parametrikus rendszerekben a felrakott méret a mértékadó, nem amire szerkesztetted. És ha változtatod a felrakott méret értékét akkor az objektum is változik annak megfelelően. ha fixálni akarod, akkor zárolni kell, általában kis lakat ikonnal. Ezen kívül vannak még a geometriai kényszerek amelyeket vagy automatikusan felrak, vagy kézzel felrakhatsz (érintőleges, merőleges, egyközpontú stb.). Tehát az AutoCAD és társaíitól eltérően nem kell készre szerkesztened, hanem csak nagyjából felskicceled és utólag adod meg a méreteket és kényszereket.
Igazából az zavart, hogy megadtam a méreteket, de nem a smart dimension-nel, hanem rákattintva a vonalra a felugró menüben, majd jött a következő vonal, az ív, és azokat változtatva változott az előtte lévő is, miközben abszolút nem szabadott volna, mert szabadon húztam a következő vonalat, aminek a bal oldali, kiindulási pontja fixen az előző vonal vége volt, a jobb oldala szabadon lógott a levegőben. Ennek megadtam a méretét, akkor nem a jobb oldalt húzta tovább, hanem a bal oldali pontot is elmozgatta. De miért?
-
kpityu2
addikt
Parametrikus rendszerekben a felrakott méret a mértékadó, nem amire szerkesztetted. És ha változtatod a felrakott méret értékét akkor az objektum is változik annak megfelelően. ha fixálni akarod, akkor zárolni kell, általában kis lakat ikonnal. Ezen kívül vannak még a geometriai kényszerek amelyeket vagy automatikusan felrak, vagy kézzel felrakhatsz (érintőleges, merőleges, egyközpontú stb.). Tehát az AutoCAD és társaíitól eltérően nem kell készre szerkesztened, hanem csak nagyjából felskicceled és utólag adod meg a méreteket és kényszereket.
-
G@ben
addikt
Még egy alap kérdés, mert teljesen kiakaszt: sketch-ben lerakok egy téglalapot, megadom az oldalhosszakat. Ezután elkezdek benne vonalakat húzni, megadom a kezdőpontnak a téglalap egyik sarkát, onnan szögben húzom, megadom a hosszát, szögét. Ennek a vonalnak a végéből húzok egy másikat, más hosszal, szöggel, azokat is megadom. Jön egy körív az utolsó vonal végéből, megadom a sugarát, meg hogy félkör legyen. Ha megváltoztatom az előtte lévő vonal hosszát, akkor a kör sugara is változik, ha változtatom a sugarat, akkor a vonal is változik, sőt, az előtte lévő vonal is. Miért, ha le vannak fixálva a méretek? A végén eljutottam oda, hogy a befoglaló téglalap is teljesen más méreteken volt, mint amit megadtam neki. Hogyan lehet valaminek a méretét ténylegesen lefixálni, hogy ne változzon?
Asszem megvan: smart dimension-nal be kell méretezni mindent, különben elmegy a megadott méret.
-
G@ben
addikt
Még egy alap kérdés, mert teljesen kiakaszt: sketch-ben lerakok egy téglalapot, megadom az oldalhosszakat. Ezután elkezdek benne vonalakat húzni, megadom a kezdőpontnak a téglalap egyik sarkát, onnan szögben húzom, megadom a hosszát, szögét. Ennek a vonalnak a végéből húzok egy másikat, más hosszal, szöggel, azokat is megadom. Jön egy körív az utolsó vonal végéből, megadom a sugarát, meg hogy félkör legyen. Ha megváltoztatom az előtte lévő vonal hosszát, akkor a kör sugara is változik, ha változtatom a sugarat, akkor a vonal is változik, sőt, az előtte lévő vonal is. Miért, ha le vannak fixálva a méretek? A végén eljutottam oda, hogy a befoglaló téglalap is teljesen más méreteken volt, mint amit megadtam neki. Hogyan lehet valaminek a méretét ténylegesen lefixálni, hogy ne változzon?
-
G@ben
addikt
Tegnap "elszórakoztam a témával", de mivel angolul kicsit értek csak, így nem tudom pontosan elmondani miért van ez így?
Mégpedig:
Amennyiben a végigvezetni kívánt profil le van kötve (mérettel, stb), abban az esetben csak akkor végzi el a műveletet, ha kis egyeneseket iktat be az ember, amik tangenciálisak ill. merőlegesek a Guide profilnál.
Ha nincs lekötve a profil, akkor mindent lehet, illetve érdemes utoljára definiálni.
Hogy ez miért van Így, nekem egyenlőre homály? (lehet a sok tizedes pontosság miatt)
Érdekes, akkor ezért nem működött a dolog. Köszi, hogy foglalkoztál vele!
-
Kicsipampam
tag
Tegnap "elszórakoztam a témával", de mivel angolul kicsit értek csak, így nem tudom pontosan elmondani miért van ez így?
Mégpedig:
Amennyiben a végigvezetni kívánt profil le van kötve (mérettel, stb), abban az esetben csak akkor végzi el a műveletet, ha kis egyeneseket iktat be az ember, amik tangenciálisak ill. merőlegesek a Guide profilnál.
Ha nincs lekötve a profil, akkor mindent lehet, illetve érdemes utoljára definiálni.
Hogy ez miért van Így, nekem egyenlőre homály? (lehet a sok tizedes pontosság miatt)
-
Kicsipampam
tag
-
kpityu2
addikt
Egy kis egyenest kell tenned a körív kezdetére és végére is, ami tangenciális ill. merőleges.
Próbáltam spline-vel egyenes nélkül, egyelőre nem sikerül.
Valószínűleg annyi kell neki, hogy a spline vége valamilyen szögben legyen súlyozva. Ha csak úgy simán oda van rajzolva, lehet, hogy a kontrollegyenes pont 180 fokban áll.
-
G@ben
addikt
Egy kis egyenest kell tenned a körív kezdetére és végére is, ami tangenciális ill. merőleges.
Próbáltam spline-vel egyenes nélkül, egyelőre nem sikerül.
Tényleg ennyi kellett, köszi!
-
Kicsipampam
tag
Mindig 1 évvel régebbi verziót adnak hobby-ra. Én mindig angolul használom, de lehet a magyar képviseletnél tudnak neked segíteni ebben. Azt hiszem Eurosolid-nak nevezik most magukat.
-
Kicsipampam
tag
-
Norbi46
aktív tag
Jól írják. Én is most kértem, ha megjön, majd készítek fotót, hogy mikor jelenik meg a szériaszám.
No én mail-ban kaptam a serial-t, de sajna csak a 24 sp5 jár hobby licensz.
Fölraktam, de láttam videón hogy tud magyarul a program, abban esetleg tudnál majd segíteni? -
G@ben
addikt
Holnap már dolgozok, ott van SW, ha addig tudsz várni. (Itthon meg a hobbi licensz most járt le.) Megnézem mi a bajság van vele.
Köszi! Addig gyakorlom a többit.

-
Kicsipampam
tag
Holnap már dolgozok, ott van SW, ha addig tudsz várni. (Itthon meg a hobbi licensz most járt le.) Megnézem mi a bajság van vele.
Új hozzászólás Aktív témák
-
12788 - 12701
12788 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- Eladó PC játékok - sok ritkaság!!!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 40% KEDVEZMÉNY ÚJ VÁSÁRLÓKNAK!
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- BESZÁMÍTÁS! Asus Crosshair VIII Extreme Wifi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- iPhone 12 64GB 100% (1év Garancia) Több színben is elérhető! - ÚJ EREDETI AKKUMULÁTOR - AKCIÓ
- ÚJ iPhone 17 256 GB Sage - www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - ÁFÁ-s + 3 ÉV GARANCIA
- AKCIÓ! Felsőkategóriás Gamer PC-Számítógép! R7 9850X3D / RTX 5080 16GB / 32GB DDR5 / 2TB Nvme!
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
de ettől féltem, hogy ahány válasz annyi verzió... 

