Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kalimist

    aktív tag

    válasz madgie #259 üzenetére

    Az i7 pedig P3 képeket csinál, amiket aztán a P3-mas kijelzőjén tudod megnézni. Nem P3-mas kijelzőn nézve sem hibásak a képek, tehát nem zöld Karcsi feje. :) Ezt a Samsungnak is illett volna így csinálnia de lehet azért nem megy, mert az Androidon (annyira fejlett :) ) nincs rendszer szintű color management úgy, mint iOS-en, MacOS-en. Így meg ott a nagy színterű kijelző, amit nem tudsz kihasználni. RAW/Lightroom kombót pedig az elenyésző kisebbség fog maximum használni.

    [ Szerkesztve ]

  • KisbanKrisz

    csendes tag

    Évek óta használok iPhone-t, most éppen a 7-et, de amikor ezt bemutatták gondoltam itt az ideje váltani. Mivel már minden szolgáltatónál ki van rakva ma megnéztem kézben. Most komolyan, kinek tervezték az ujjlenyomat olvasót? E.T.-nek? Kinek van 25 centis ujja? Sem a felső sávot sem az ujjlenyomat olvasót nem lehet elérni! Csak bohóckodással. Az egész teló olyan mint egy modern távirányító. Ráadásul sztem túl vékony is szóval a design nagyon nem jött be. Írisz szkenner és egyéb hétköznapi életben használhatatlan dolgok nem annyira mozgatnak meg. Benyúlok a zsebembe és mire kiveszem és ránézek már legyen feloldva. Ne bohóckodjak már vele úton útfélen. Az androidot még talan elviseltem volna bár a családban van egy A5 2017-es, azt nyomkodva mindig felüdülés az ios-hez visszatérni, de nyílván itt mindjárt a földbe is döngölnek az android fanok :)) A kijelző amúgy szép bár nem nagyon tudtam úgy normálisan hozzáérni, hogy valamit ne nyomjak meg. De ez az én bénaságom, biztos megszoknám. Viszont akármennyire is prémium a teló, kézbe fogva nem jön át. Na majd jövőre az S9. Vagy inkabb iPhone 8 :) remélem ők végre meglépik a képernyőbe integrált ujjlenyomatolvasót. Bár ahogy most kinéz nem fogják. Azért ne anyázzatok mert nem írtam jót az S8-ról. Attól még biztos jó teló.

  • Ádám16

    addikt

    válasz KisbanKrisz #335 üzenetére

    Nincs ezzel gond, nem írtál fanboyságra utaló dolgokat, így miért támadna bárki is?
    Neked az i7 áll jobban a kezedre, az iOS-t szoktad meg, nem kell ezt megvenni, hanem várni az i8-ra.
    Mivel idén oda is érkezik az AMOLED, és kb ezen az áron fog indulni szerintem az is, érdemes várni rá, ha kell az iOS. Aztán ha mégsem lesz begyere, az i7 még évekig tökéletes telefon lesz.

  • Deck

    titán

    válasz madgie #1492 üzenetére

    Nem teljesen így értettem. Hanem az Android sokkal több mindenre használható, mint maga az ios. Aztán jönnek a hardveres dolgok, felbontás stb..
    Iphone-nál még led sincs, szinte egy árban van egy S8-al.. Azért ne vicceljünk már :D

    PS5

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Deck #1493 üzenetére

    Hanem az Android sokkal több mindenre használható, mint maga az ios.

    :)) :)) :))

  • tomboy0013

    veterán

    válasz beremend #1502 üzenetére

    Javaslom a váltást szifonról már csak azért is hogy levetkőzd ezeket az "Android lassú és megbízhatatlan" közhelyeket,. Semmi aggasztó nincs az androidban, legalábbis semmivel sem több mint az iOS-ben, mókolni sem kell :) Tudom a megszokás nagy úr a félelem meg mégnagyobb, de egyáltalán nem kell már parazni a droid-tól, stabil és fürge, ráadásul a saját elképzelésed alapján használhatod nem pedig az anyacég kényszerei alapján mint az apple termékeit. Legalábbis szerintem sokkal jobb a kényelem mint a megszokás.

  • viera

    őstag

    válasz beremend #1502 üzenetére

    Tavaly novemberben volt egy i7-em az S7 Edge mellett és nem éreztem SEMMI különbséget a kettő között.
    Mind a kettő ugyanazt tudta csak másképp.Pedig nem volt új az iOS mert akkor már megvolt az iPad Pro 9.7-em amit nagyon szeretek. :K Csak nekem nagyon gyenge volt az akku meg a kijelző sem tetszett.Ennek ellenére nem tartom kizártnak,hogy egyszer lesz újra iPhone-om,végre ők is beleteszik az OLED kijelzőt. :R

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne mondd,hogy soha!!!

  • madgie

    titán

    válasz Deck #1507 üzenetére

    Csak nem bírom ki: ha nfc vagy bt hangszóró, akkor miért baj, hogy ha lekerül a jack? :DDD

    tomboy0013: hú, most hirtelen nem vágom, mi is a TouchWiz épp aktuális neve, de az S6 óta jól néz ki, jól is működik, sok helyen szerintem szebb, átgondoltabb, mint az iOS. Az iOS-re szerintem egy ordas reform ráférne... na nem testre szabhatóság terén, működés és dizájn terén. Van egy csomó jó újításuk, ami szépen beépül a rendszerbe (pl force touch) de maga a rendszer már agyon van toldozva-foldozva. Szvsz sokkal szellősebb, tágasabb érzetet kelt az Android a Material óta, droidról ájfonra váltva beszűkül, sűrű lesz minden. Mint az íróasztalod takarítás után majd vizsgaidőszak végén :D

    bulikavagyok: hát most ide lehet venni még az alu hátlapot, de azzal ellentétbe lehet állítani az üveget, mert ugye kinek mi tetszik. A kávánál ugyanezt leírtam, nekem millió mellényomásom, elállításom volt már Edge telefonnál, szóval részemről az sem előny.

    Viktor0610: tömegközlekedésen pont nem hallod, sztereó-e. Én itthon YT videókat (fényképező bemutatók, tutorialok, stb) telefonon nézek, ott meg azért előny a sztereó. Nyilván nem halok bele, ha nem az, de érted, amíg a szifonban mono volt, addig ment a köpködés, amint az S8-ban le lett spórolva, azonnal "ponjó"?

    [ Szerkesztve ]

  • beremend

    csendes tag

    válasz tomboy0013 #1511 üzenetére

    Ne vedd támadásnak az érveimet, nekem nagyon id tetszik az S8 és az android nyíltsága, csak vannak fentartásaim a svájcióra ios-hez viszonyítva. A sebességről pedig kár vitázni, abban klasszissal jobb az ios, de nem ez alapján döntök.
    https://youtu.be/pn-2B82B1mg

  • Tomcy7

    tag

    válasz beremend #1502 üzenetére

    Azért azt megnézném, hogy egy 6s plus mikor gyorsabb ennél az S8-nál...

    Amúgy a android mára már sokkal megbízhatóbb és problémamentesebb mint az ios, sokkal több szifont hoznak vissza szoftveres gonddal mint csúcs androidot.

    No de hogy ne csak off legyen.

    Szerintem az S8 és a Plus is egy ergonómiai csőd.
    Idétlen és suta helyre került gombok. Konkrétan ha fényképezel, és elfordítod a telót(mert fényképet úgy kell készíteni nem állítva) akkor pont a bixby gombot nyomom ha egy jó és tabil fogást akarok rajta(hogy ne tudják kiverni a kezemből véletlenül sem) és nem úgy akarom fogni mint szűz leány a faszt.
    Ha másik oldalra fordítom, akkor meg a hangerő gombokat nyomom a mutató ujjammal. Plusz nagyon könnyen belóg az ujjam is a kamera elé.
    A hangszórót nagyon könnyen le lehet fogni, és csak egy mono vacak van rajta.
    Sony Z2-met leváltani még ma sem egyszerű, mert máig az etalon minden téren, de a P10 Plus az egyetlen értelmes alternatíva, noha az sem tökéletes, mert egy ip68-as védelem nagyon kellene neki.

  • stevve

    nagyúr

    válasz madgie #1711 üzenetére

    Először oldalakon keresztül az IOS vs Android, most meg ez az AMOLED szar... Tök felesleges. Nem az a lényeg, hogy nekem tetszik-e vagy sem.

  • joeyboy83

    csendes újonc

    Az en tortenetem az s8 al.Vegig olvastam amit itt irtatok az elejetol.Rengeteg telefonom volt mar az eletben.Es az iphone 4s ig gyuloltem az iphonet.De azota mindig vissza terek ra ujra es ujra.Igy a sok varialgatasok es eladas ujra vetel miatt 19 ik iphonet tartom a kezembe.Volt 7plus is de ujra egy 7 van jet black 128gb.Gyonyoru telefon es nagyon jo meg mindig.De tudom szidni az applet is ha kell.Mert nekik is megvan a maguk hulyesege.Ahogy sok alma parti en nem gyulolom a samsungot sem a sonyt vagy lg t.Nagyon szivesen kiprobalom es hasznalom oket.Amig birom persze es nem okoz idegesito dolgokat szamomra.Szoval vettem egy s8 at fekeze szinben.Nagyon tetszetos volt kulsoleg.Es kiprobalas soran ugy ereztem meger egy probat.A telefon nagyon szep tenyleg.Kiveve a kamera melletti ujjlenyomat olvaso.A telefon telekomos volt es kiprobaltam vodas es telenoros kartyaval is.Fuggetlen.En sok iphone telefonomat foliaztatom a mobile outfitters be.Nem szeretem a tokot.Es vetek is eltakarni.Minden telefon ugy szaep ahogy azt megterveztek.Az s8 ra gyonyoru a foliazas.Minden oldalrol kap belole es mintha rajta se lenne.11 ezer ft.Ami nem olcso tenyleg.De inkabb ez mint barmi tok vagy baromsag.De kinek mi.A folia bizonyos ideig vizallo is.Es nem ragad mint azt irta elottem valaki.Ez hulyeseg.Az igaz hogy nem olyan csuszos tenyerbe de az meg jo is.A kijelzo minosege nem romlik.Ilyet en meg soha nem vettem eszre egyszersem.En peddig tenyleg maximalista vagyok minden ilyenben.Szoval nagyon szep volt a telefon.Roviden leirom mi az ami jo benne.A kijelzo szep es jo mindig szerettem az amoledet.A mely fekete miatt kulon.a felbontas relativ.Hiaba hogy a iphone 7 nem full hd kijelzo.De semmi szegyelni valoja nincs.Nagyon jo kijelzoje van a 7 nek es a 7 plusznak is.Nem panaszkodok ra.Es igen az amoled nem olyan tu eles mint a lcd.Hiaba 2k kijelzo meg tokom tudja.Mindig kicsit mosottabnak erezheto.Es megneztem az lg g5 kijelzojehez is.Van aki ezt nem akarja elfogadni.Azzal nem tudok mit tenni.A lcd is van olyan jo minosegu.Csak a fekete az ugye mas.Viszont a feher az feherebb.Tehat ami nem tetszett a telon es amiert eladtam 1 nap utan.A kijelzo erzekenyseg a szeleken.Es hogy erre nincs szoftveres kalibralas manualisan.Mindig hozza ersz szinte ha kell ha nem.Idegesito.Csak egy szoft kellett volna amivel ezt mindenki tudja kulon allitani maganak.Hogy mennyire legyen erzekeny azon reszeken.Nyilvan aki tokkal hasznalja az kevesebbet fog ezen mergelodni.Az akkumlator nem sokkal jobb mint az iphone 7.En mindent bekapcsolok es max fenyeron hasznalom a telot.Talan 20% al birja jobban az s8.Tehat erre nem panaszkodtam.A toltesre mar igen.Gyors toltes ide vagy oda.A telefon gyorsan tolt ha nem hasznalom.De ha igen akkor az iphone gyorsabban tolt kozbe.Mikozbe nyomkodom folyamatosan.Es most az akkumlator meret aranyokat beleszamitva irom ezt.Itt kicsit tobbet vartam.A hangzas es hangszoro minosege hihetetlenul szar.Nem akarom elhinni hogy meg mindog itt tartunk.Es hogy ez nem fer bele.😁Es most nem is az iphonehoz viszonyitom.Legyen csak egy lg..Szornyen rosszul szol.A szenzorok hibazasai illetve nem tokeletes minosegerol es mukodeserol nem irok.Mert van meg mit javitani rajtuk.Java reszt mukodnek ahogy kell.Az akg fules.Gyari lejatszoval vagy deezer vagy spoty mindel szarul szol es elvezhetetlen.Nem a fulessel van baj.Hanem a samuval hogy ezt nem csinaljak meg jol szofveresen.Power amp vel mar tokeletes.Es eleg jol tud szolni es hangero is lesz.Iphone ba ez jobb.Szoval aki szidja meg azt irja szar az akg fules.Az normalis progival hasznalja es jo lesz.A kamera jo es a szoft is alatta jol mukodik es okos.Sokan jonnek azzal hogy az iphone szar stb.Nem az csak mashogy hasznalja a szenzort.A samu kepe se olyan jok ha megnezzuk egy fotos szemmel.Igen mar jobb kepeket csinal mint az iphone ez teny.De nagyon ala dolgozik meg mindig az uto elesites es a szinek kiemelese.Foleg meg amoled is tesz ra.Szep szep.De a valosag nem ilyen amit a szem lat.De a kamer nekem tetszett.Az elso is jo volt es az auto fokusz is.De meg mindig mas szineket hasznal es sokszor lilas.ha meg keves a feny akkor mosott kicsit.Az iphone elso kameraja sok esetben szebb szineket hasznal.A kettot ossze kene gyurni es akkor lenne jo.A ram szerintem keves.Androidnal barhogy is van ez optimalizalva a 4gb keves samsung telonal.Az ios mas rendszer nem is hasonlitom ide.De az s8 bol nem tudtam ilyen folyamatos gordulekeny hatast elerni.Nova prime launc ot is hasznaltam rajta.De barhogy is volt a neha neha akadozott es nem volt folyamatos.Az ios se tokeletes de viszonyitas keppen az alma 10 bol 2 szer akad talan meg ha meg is akad.A samu 10 bol 5x biztos.Neha neha elnezi az ember.De amikor mar x ido utan kilovok mindent es semmi nem fut ugy.Es akkor is akad mert a telot intenziven hasznaltam es a teljesitmenye csokkent.Azt nem kene ennyire megerezni szerintem.Ios nal ez nincs vagy nagyon ritka.Ez is idegesitett kicsit.A jatekoknal ios a nyero ez nem kerdes.Hiaba az erosebb hardver meg grafikus gyorsito vagy tobb pont a tesztekben.Kuzd vele az s8 kicsit.De kijelzo felbontas tudom tudom.De ez senkit nem erdekel.A telefon legyen jol kitalalva es optimalizalva.De ha full hd ra tennenk egy s8 at es egy i7 pluszt.Akkor is meg enne az alma az s8 at.Ez van.El kell fogadni.Az s8 meg masba eszi meg az almat.Csak a baj az hogy az nemmelsodleges szempont.Mert az elso a hasznalhatosag es a stabilitas.Es akkor tul a nehai rocogesen a melegedes utani ero vesztesen.Jon az android baja.Hogy nem egyszer volt az hogy kilep az alkalmazasbol.Es ez mindig igy van valamiert a samsungnal legtobbszor.Lg nel nem tapasztaltam sony nal sem.Huawei nel se.De a samunal tobbszor is.Hogy miert ...? 10 bol 2x volt nala.Es ne a gyari alkalmazasokrol beszeljunk.Merta telefont nem csak erre fejlesztik.Ez is idegesito volt nekem.Az alkalmazasok androidra tovabbra is remesek es tele van szemet appokkal a play aruhaz.Nem ertem miert nem figyelnek erre jobban.Szoval en osszesegebe nem csalodtam az s8 ba.Mert azt kaptam amit vartam es amire szamitottam.De meg mindig sok a hiba.Tul sok.Az almanal is vannak hibak.Semmi se tokeletes.De itt joval tobb van.Aki ehez hozza van szokva az jol toleralja.De nekem ennyi nem fer bele ilyen aru telefonnal.En kihasznalom a telefont amit veszek.Es az s8 ezt meg nem tudja biztositani hiba mentesen sajnos.Tudom hogy itt sokan el vannak varazsolva az androidtol meg a samutol.Es hogy fos iphone.De ez ezert az meg azert a jobb.Nem rossz telo az s8 lehet is hasznalni.De sok mindenben kellene meg fejlodni.Ami igazabol csak szoftver kerdese az egesz.

  • rolixyz

    tag

    válasz joeyboy83 #2895 üzenetére

    Na én is végigolvastam :D

    Sok éves iPhone használat után váltottam S8+-ra. A kijelző témában én nem látom ezt a mosottságot, szerintem a 6 plusomhoz képest egyértelműen jobb a kijelző, a felbontástöbblet is látszik, élesebb is. Engem pont a nagy, előlapot kitöltő kijelző miatt érdekelt a teló, meg az edge kijelző miatt, ami számomra kellemes pluszt ad a látványhoz, de tény, hogy rendszerszinten lehetne egy olyan szélérintés zárolása opció, ami a játékokon belül amúgy el is érhető. De engem nem zavar ez különösebben.

    Kamerával kapcsolatban több iPhoneos ismerősömtől hallottam már, hogy az S7-hez képest is szar az Apple kamerája, mivel sötétben gyengélkedik.. ezen szerintem nincs mit elemezni, az átlagembernek ennyi fog feltűnni kb..

    Egyetlen komolyabb hátránya a telefonnak az Android, ami egyszerűen nem ad olyan minőségi élményt, olyan jó visszajelzést mint az iOS. Sok az akadozgatás, véletlenszerű 2-3-4 mp-es megállások, ez pl. böngészés közben tűnt fel. Remélhetőleg ennek jó része javítva lesz, majd kiderül..

    Összességében én nem bántam meg ezt a kis "kitérőt", mert sok dologban ez most a legelőremutatóbb telefon. Egy évig biztosan elleszek az S8+-al. Több dologban is elmaradt az Apple mostanság, nekik is fejlődni kell.

    Más: Hogy a viharba lehet, hogy már a Vodánál is megjött a frissítés, de Telekomnál még semmi.. :((( Lassan letelik a 14 nap, jó lenne látni hogy működik a kijelző kalibrálás..

  • P3Dr0

    senior tag

    válasz joeyboy83 #2895 üzenetére

    En voltam rest es elolvastam elejetol vegeig amit irtal. Ne is haragudj de ez az egesz egy nagy BULLSHIT! Olyan dolgokat irsz ami az also-kozep kategorias ill. regi Samsungokra volt jellemzo! Pl. kijelzo. Az AMOLED-nel subpixel van (RGB-G) ezert a felbontas pixelileg kisebb de kb. Note3 ota mar SZABAD SZEMMEL nem lathato igy fizikailag lehetetlen,hogy a vonalelessegnel te azt latsd,hogy nem annyira eles mint az LCD!!!
    Azonkivul az LCD egy regi technologia. Ledek vilagitjak meg hatulrol a folyadekkristalyt. Olyan mint ejszaka a vilagito reklamok a buszmegalloban........(Az amoled egyebkent nagyon gyorsan fejlodik. Az S6 kijelzoje dupla olyan gyorsan hajlamos a beegesre mint az S7-nek! Ezert is erdekes mit fog tudni az S8 hosszutavon.)
    Aztan meg irod,hogy a 4GB system ram androidnal nem eleg :D Tovabb nem is folyatnam......Neharagudj de nekem az a velemenyem,hogy neked sose volt nem,hogy S8 de meg S7 telefonod sem! Sorry......
    Azonkivul mit is varsz ha agyon dicsered az ocska, fapados iphone-t foleg egy Samsung forumban? iOS egy agyon korlatozott szemet. Unix alapu akar csak az android de megis hemzseg a biztonsagi resektol. Miota a google rendszer frissiteseket ad ki havonta az androidhoz sokkal biztonsagosabb mint az iOS. Elektronikailag nem is mennek bele az iphone elemzesebe. Es annak ellenere,hogy egy fapad kepes csontta fagyni minden elozmeny nelkul......
    Azonkivul az iphone volt az egyeduli telefonom ami tulmelegedes miatt "kikapcsolt" (overheating warning) es falhoz is b@sztam.......Ilyet a samsung meg sose produkalt.
    Ahogy irtad a Samsung es az android sem tokeletes de sokkal kifinomultabb mint az iphone.
    Remelem nincs harag de ezt muszaj volt leirnom. Peace! :R

  • utomi

    senior tag

    válasz joeyboy83 #2895 üzenetére

    Bocs előre írom, hogy csak nagyjából futottam végig mert egyrészt megölsz a tőmondatokkal másrészt pedig ékezetek nélkül 100 sor gyilkos. DE
    Mekkora baromság már , hogy a hangszóró ilyen meg olyan szar. Biztos ugyanazt hallgatjuk? Nem mondhatnám, hogy az iPhone 7 Plusom jobban szólt mint az S8+. Elvileg sztereó de csak ilyen fél megoldás, elmegy de mindkettő pont ugyanarra jó: kellően hangosan szólnak.
    A nem tűéles az AMOLED hanem mosott kijelentésen meg hangosan felröhögtem :DD Ott komoly problémák vannak szem ügyileg. Amúgy is komolytalan vagy, hogy feltettél egy állítólagos 11e forintos skint majd másnap eladod mert szar. Na de akkor nem okosabb lett volna 1 napig anélkül használni? Vagy inkább nem arról van szó, hogy az életben még csak a kezedben sem volt a telefon csak trollkodsz? Nekem nagyon úgy tűnik.

    Egy dologban igazad van az iOS még mindig reszponzívabb de ezért cserébe fizetni kell (értsd tele van korlátozásokkal). Ez van akinek megéri van akinek meg nem. Mindenki dönthet de ma és most nem ér 350e-t az iPhone 7 Plus. Egyszerűen egy 2 éves konstrukciónak tűnik az S8+ mellett.

    Viszont neked inkább javaslom, hogy felejtsd el ezt a fórumot mert ide a stílusod nagyon nem való. Nem a véleményed gond hanem minden más. :R

  • Ateszpapa

    addikt

    válasz kellcucc #3044 üzenetére

    Androidon belül igen.
    iOS-re persze nem.

    Amúgy megéri az árát, a legjobb zene lejátszók között van.

  • Mr.Silkó

    veterán

    válasz psajti #4184 üzenetére

    A messenger lekonvertálja a képeket, bármiről küldöd - mindegy, hogy androidos vagy mondjuk iOS-es a mobil. Én, ha jó minőségben kell tovább küldjek valakinek néhány képet, emailben szoktam megtenni. A Gmail például nem konvertál le.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Silkó

    veterán

    Olyan gondom akadt, hogy a Philips bluetooth fejhallgatóm ugyan gond nélkül csatlakozik a telóhoz, de egyszerűen sehol sem találok arra adatot, hogy mennyi a töltöttsége a fejhallgatónak. Ez korábban iOS alatt automatikusan kint volt az állapotsávban (100, 70, 40, 10%). Itt, 7.0 alatt viszont se a beállításoknál, se a Samsung Connectben, se az állapotsoron nem tudom megnézni. Elég sokáig, durván 1 hónapot bír a fejhallgató aksija, viszont azért nem szeretném, ha menet közben, mondjuk egy utazás alatt merülne le váratlanul. Nincs olyan rég meg a cucc, szóval ez az első androidos teló, amivel párosítva van, a korábbi droidos telefonjaimnál még nem volt meg, csak az iPhone-jaimnál. Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

  • Ákkk

    addikt

    válasz Mr.Silkó #4361 üzenetére

    Ha nincs alkalmazás droidra hozzá akkor sehogy ez nem ios.

    A technika nem az agy helyettesítő terméke.

  • #08176384

    törölt tag

    válasz misi111 #4806 üzenetére

    Kamera jobb az s8-ban, minden más inkább IPhone. A kijelző minősége viszont sokkal jobb az s8-ban. Ami furcsa lesz előre a számtalan beállítási lehetőség. Hasonlít a windows sokféle opcióira. Pl. az értesítéseket a beállítások alatt azonnal tudom alkalmazásonként állítani. Hátrány, hogy bizonyos alkalmazások jobb minőségban vannak megírva ios, szebb felület stb. pl. időkép vagy cnn.

    [ Szerkesztve ]

  • #67656192

    törölt tag

    válasz madgie #4820 üzenetére

    Szerinted.
    Ülj le egyes:)
    Szerintem viszont alapvető (melynek egy része szándékos) hiányosságai vannak minden ios eszköznek.
    Itt be is fejeztem. Egyedül azért irtam be a véleményem mert kezd csikálni ebben a topikban az almás téma.

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz #67656192 #4821 üzenetére

    Nézd, te degradáltál le egy komplett halmazt, hülye érvvel. Ha azt írod, hogy korlátoltabb az iOS, azt senki nem vonja kétségbe, de ez az üres életű hercegek és hercegnők duma inkább arra utal, hogy nálad nem oké valami.

  • joeyboy83

    csendes újonc

    Szerintem ne vegyél s8 at.A telefon tényleg szép és tényleg csábitó. DE Ami az s8 javára szól az a külsö és a kamera.Mondjuk ez a 10 perces időkorlát vicc benne.Esetleg még az akku ideje.De ha mindent bekapcsolsz rajta és valóban használod a telefont akkor az sem.Mert biztos többet bír egy i6 tól.de hogy többet nem mint egy i7 az is biztos.nagyon le kellene mondani sok dologról hogy ne úgy merüljön a telefon.De ez az android hibája igazából.Mint ahogyan rengeteg más hiba és gond az s8nál.Itt persze mindenki arra van ráizgulva hogy neki mennyit bír stb.De egy ios után ez egy törés.És 1 hónap telt el és már ennyi a hiba és gond vele.Lehet fikázni az iphonet igen mert annak is megvan a saját baja.De nem ilyen és nem ennyi.Az összes iphone sorozatnak nem volt ennyi hibája összevéve lassan mint az s8nak.Inkább vegyél egy i7et. vagy egy i7plust jobban jársz.Én is sajnálom ezt a telefont mert tényleg egész jó telefon.De hogy ennyi hibája legyen és még ami vár minket vele kapcsolatba.... kár érte. Ha gondolod próbáld ki i6 után biztos jó lesz. sokan vannak akik csak használják a telefont de nem értenek úgy hozzá-És csak telefon legyen az a lényeg szinte durván fogalmazva.Azoknak mindegy hogy iphone vagy samsung android vagy ios.És képesek magukkal elhitetni hogy ez egy hibátlan telefon és hogy milyen jó.Mihez képest? jó telefon lenne ha nem lenne ennyi baja,

  • Ákkk

    addikt

    válasz joeyboy83 #5072 üzenetére

    Azért jó pár dologban odaver az iphone-ra és az ios-ra meg főleg.
    Minden telefon korlátotan tud rögziteni 4k videót bizonyos ideig még az iphone is.
    Aki ezért veszi az keressen céleszközt 10db s8 vagy i7 árából már korrekt kamera összejön.
    Amúgy szerintem kicsit irigy vagy az irásod alapján.

    A technika nem az agy helyettesítő terméke.

  • joeyboy83

    csendes újonc

    Az lenne furcsa ha nem lenne kiemelkedőbb egy fél éves telefonnal szemben.Én nem lihegem túl ezt.vannak tények amiket itt nem igazán akarnak elfogadni az emberek.az én s8.ak se volt baja csak annyi hogy a wifit ledobta sokszor.És a rendszerben az akadás ami még mindig idegesítő.És esetleg még a megnyitott alkalmazások újra töltése.Ami nem úgy működik mint az ios alatt.De ez megint csak az android hibája és a nem jól optimalizált rendszer.Ez a 6gb ram al szerelt verzióba lényegesen jobban működik.Hiába mondja itt mindenki hogy 4gb elég.nem elég neki.

  • utomi

    senior tag

    válasz joeyboy83 #5090 üzenetére

    De ne legyél már ennyire szemellenzős. Ha neked jobban bejön az iOS használd azt. Számos előnye van igen és mindig is jobban optimalizált lesz mint az Android mert totálisan más a két rendszer felépítése. Ha ennyire zavar akkor ne használd. Szerintem van annyi esze itt mindenkinek ,hogy serpenyőre tegye az Android/iOS előnyeit és hátrányait majd eldöntse, hogy neki mi a legjobb.Az meg, hogy előfordul hiba nagy dolog melyiknél nem. iPhone 7 és Plus estében is vannak gondok rendesen. Előtte lévő szériákkal is volt és lesz is mert ma ilyen az iparág. Én pl. i7Plusról váltottam. Egyrészt mert végtelen unalmas az a telefon másrészt mert úgy néz ki az S8+ mellett mint egy 3 éves fejlesztés. (Ami amúgy igaz is hiszen pont 3 éves a design.) Másrészt meg sok dologban nagyon zavar az iOS korlátozottsága. De ez totál egyéni preferencia. Teljesen felesleges telehányni a topicokot mindenféle zagyvasággal mert értelme nem sok van annak amiket írtál. Ha nem tetszik a telefon megértem , váltottál azt is de minek itt győzködni az elégedett tulajokat arról, hogy mekkora szar ami nekik van és az iPhone a király? Számomra ez csak trollkodás semmi más és mint ilyen totális elítélendő.

  • Sys85

    veterán

    válasz -Ben- #5699 üzenetére

    Gördülékeny,bár azért néha apró döccenések vannak,nem vészesek,bár szifon után az első pár napban feltűnőek voltak,3 hét használat után viszont már nem is veszem észre őket.
    1-2 app csinál hébe-hóba leállást,ez bosszantó de én együtt tudok élni vele.
    Mondjuk Nova launchert használok,itt az animációk működését gyorsabbra vettem,így hasít rendesen.
    Összeségében gyors a rendszer,fagyás nem volt,se bosszantóbb akadások.Én elég érzékeny vagyok az akadásokra ahogy az i7 topikban is írtam már,de ezzel most semmi gondom nincs.
    Aztán hogy ez még csak az új szerelem hatása,vagy később se fog majd zavarni,az még a jövő zenéje.
    Viszont nagyon élvezem a "szabadságot",nem hiányzik az ios,külsőről meg csak szuperlativuszokban tudok beszélni,egyik barátom i7Plus-a egy elavult őskövületnek tűnik az S8+ mellett,pedig alapjáraton azzal sincs bajom,ugyebár volt olyanom is.
    Egy valami van amivel nem vagyok maradéktalanul elégedett,az az ujjlenyomat olvasó helye.Nem is a hátlap a zavaró,hanem hogy ott hol van,de nagy a kezem,nem nagy gond a használata,amúgy gyors és pontos.
    Akkuban messze jobb mint az i7,nálam közel hasonlóan bírja mint az i7+.
    Egyelőre boldogság van,remélem marad is így,de majd idővel kiderül.
    Nem bántam meg a cserét.
    Arra hogy ez 2-3 év múlva is gördülékeny lesz e,annyi a válaszom hogy kérdéses,de inkább nem.
    Legalábbis ha 2-3 év múlva összehasonlítjuk majd az i7-tel,akkor majd szerintem az i7 lesz a gyorsabb,de tudjuk hogy egy szifon tovább marad fürge mint egy droidos flagship.

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • mettek

    addikt

    Korabban irtam hogy iphone 6s-rol valtottam s8plusra. 2 napja van meg a telefon, tmobile-os, fekete. 1-2 dolog hianyzik az ios-ból mint az alulrol felhuzhato panel amin a zenelejatszo es hangero csuszka is van, az imassage es most hirtelen ennyi jut eszembe. At kell szokni kezelés terén de ha egyszer atszokik az ember keze utana iszonyat kenyelmes es gyors lesz a keszulek hasznalat. Egyszeruen brutalis ez a telefon. Nem nagyon tudnanak meggyozni egyelore hogy visszavaltsak az iphone-ra. Ez a kijelző eszméletlen, jo a kamera, gyors az rendszer, nem akad, kb egy szinten van az ios-sal. A samus funkciokrol ne is beszeljunk. Nalam eddid 10/9 ez a telo. Ami miatt nem 10/10 az az ujjlenyomat olvaso helye. Kb ennyi kritikat tudnek megfogalmazni.

    PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

  • #08176384

    törölt tag

    Kicsit most elköszönök tőletek. Holnaptól visszamegyek IOS vonalra. Szuper telefon az S8, de vannak borzalmasan idegesítő dolgai. (érthetetlen akadások, videofelvétel közben nappal kék háttér esetén fókuszvesztés, exchange levelekről ki-ki marad az értesítés vagy egyben jön le több levél, stb..) A normál fényképek miatt előre fáj a szívem, de állítólag a 7 plus is élhető nem a gyári appal.Kaptam egy remek csere ajánlatot és holnaptól egy új 256os 7 plusba költözik a simem. Ha kell segítség firmware témában, azért írjatok, a másik telom marad Samsung.:)

    [ Szerkesztve ]

  • Ateszpapa

    addikt

    válasz Sys85 #6104 üzenetére

    Köszi, most néztem és valamikor megvettem a prime verziót.
    Valahogy úgy vagyok vele, hogy jó a gyári is ahogy van, így jó ideje nem használtam, főleg hogy iOS volt vagy másfél évig.

    De leszedtem és meglesem milyen.

  • SlayR

    senior tag

    válasz mchawer #6102 üzenetére

    Nem tudom....én nálam az S7 Edge is olyan volt aminél semmi olyan jelentős hiba nem jelentkezett amit sokszor olvastam fórumon vagy hallottam egyéb helyről....más szintről nálam az Iphone valahogy külsőre a legtaszítóbb, rendszerileg Ipad-en használom, de valahogy az Ai2-n használat óta jóval kevésbé érzem azt a "Prémium" kategóriát, mint amit sokan Az IOS-nak tulajdonítanak.

  • mchawer

    tag

    válasz SlayR #6111 üzenetére

    Nem csak nekem, de mindkét gyermekemnek is S7 Edge-t vettem... Soha semmilyen hibájuk nem volt... Biztosan véletlen... Nem? Az iOs tényleg fapad ezek mellett... Hagyjuk már... Szerintem csak az az oka, hogy sokan az elején iOsra rendezkedtek be és miután a legtöbb eszközük az és mással ugye nem hajlandó kommunikálni... Szemét egy dolog egyébként ez... Rákényszeríti a laikusokat, hogy maradjanak... A droid világa azóta nagyon sokat változott... Előnyére...

    MC Hawer - az igazi... - Galaxy Z Flip 3 5G - Watch3 Titan - Watch Active2 - Buds Pro

  • heidrich

    senior tag

    válasz mchawer #6113 üzenetére

    Mindkét platformot használom egymás mellett cirka 8 éve, nettó faszsag, hogy iOS nem működik együtt mással... Samsungot és az Androidot szarrá magasztalhatod de itt se minden tökéletes​, mindkét oldalnak megvan a maga előnye és hátránya​...

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

  • heidrich

    senior tag

    válasz wong kok wah #6118 üzenetére

    Igen ez azért van mert közvetlenül nem kommuniálnak egymással az appok a sandbox miatt (már ha egyáltalán ez neked mond valamit), aminek egyszerű biztonsági okai vannak. De egyik a másiknak tud adatot átadni ha arról van szó. Az, hogy nem értesz hozzá és nem tudod rátenni az egy másik dolog, mert kb 2 perc alatt megvan VLC-vel, Infuse-zal vagy bármilyen appal.

    Igen tudom ez nem iOS topic, de minden iPhoneost azzal húznak, hogy mennyire veri magát, hogy az iOS a király (sajnos az a másik véglet) de úgy látom itt se megy ez másképp az Androidnál és ugyanez megy itt is.

    Én csak próbálok objektív lenni mert mindkét oldalt használom és szerintem ez a normális hozzáállás. Aki szarozza a másikat egyszerűen csak nem ért hozzá.

    Ezeket úgy mondom, hogy S8-am, Gear S3-am és egy Androidos tabletem van jelenleg...

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

  • mchawer

    tag

    válasz heidrich #6124 üzenetére

    Bezony... Az átláthatósága a biztonsága, egyben a bonyolultságát is ez okozza más rendszerekhez képest (lásd android, windows) A Zemberek egyre inkább hozzászoktak a nyitott, logikus rendszerekhez, mert mára már azok is biztonságosak. Lehet, hogy az iOs ebben biztonságosabb egy fokkal, de 10 fokkal bonyolultabb... Persze nyilván annak, aki hozzászokott, könnyebben megy. De akkor miért van az, hogy a legtöbb általad minden nap használt eszközöd mégsem iOs? Hm :)

    MC Hawer - az igazi... - Galaxy Z Flip 3 5G - Watch3 Titan - Watch Active2 - Buds Pro

  • Unbaised-Ben

    senior tag

    Járt valaki úgy hogy IOS jegyzeteket (amit gmail-es e-mail címmel szinkronizáltam) szeretett volna átvinni a samsung notes-ra. Nekem nem megy, tud valaki segíteni valami megoldással?

  • KoNZoLik@

    veterán

    válasz hello28 #6813 üzenetére

    Akkor minek neked S8 ha van iPhon7-ed, nem jó az Android jobb az IOS, hidd el nem kell ez neked👺

    ***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

  • heidrich

    senior tag

    válasz pusihusi #6852 üzenetére

    ??

    Ha recoveryben törölsz bent marad a védelem szerintem logikus is. Ha ellopják nem tudják használni fiók nélkül. iPhonenál is így van iOS 7 óta. (5 éve)

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

  • taky1974

    csendes tag

    Mindenki úgy várja a frissítést, mint a messiást. Rám is rám ragadt, bár nem nagyon tudom hogy miért kellene. Igazából most sincs semmi bajom vele. Nekem még a G950FXXU1AQDG van, ráadásul BTU/BTU/BTU. Gondolkoztam rajta hogy előveszem rég eltemetett tudásomat (még a Galasy S eleji időkből), és odinozok egyet, de ahogy nézem teljesen felesleges. Egyrészt MacOS-en lényegesen bonyolultabb, másrészt nem láttam olyat leírni senkitől hogy mennyire jó az új frissítés.
    Azt hiszem inkább megvárom az OTA-t. Bár azt nem nagyon értem, hogy miért nem lehet egyszerre kiadni a Samsungnak, max. 1-2 hetes eltéréssel. Miért nem lehet úgy csinálni, mint az iOS? Drámai az egyes készülékek közötti eltérés? Hogy lehet hogy egy azonos modell esetében csak azért mert más régió, elképzelhető akár 2 hónapos eltérés a frissítések kiadása között, holott elvileg ugyan az a frissítés?

  • taky1974

    csendes tag

    válasz CHIPman #7409 üzenetére

    Milyen különbség van mondjuk egy német meg egy magyar között? Rossz az USA példa. Szerinted milyen különbség van egy német és egy magyar iPhone között? Kb. semmi. A lokalizációt ne vegyük a "más" alá, mert az van az iOS-nél is. Én csak meg szerettem volna érteni a késlekedést. De úgy látom ez szimplán lustaság.
    Ezzel együtt egy remek telefon. Egyelőre nem bántam meg az iPhone 7 Plus váltást. Messze pozitív csalódás.

  • CHIPman

    nagyúr

    válasz taky1974 #7413 üzenetére

    Pontosan, rossz példa volt. Arról pedig eddig nem beszéltél, hogy az iOS-sel hasonlítod össze, abban sajnos nem tudok segíteni.

    Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

  • taky1974

    csendes tag

    válasz CHIPman #7416 üzenetére

    Annyira azért nem volt az rossz... Azért azzal hasonlítom, mert azt használtam. Ha kijön egy iOS frissítés, azt is egyszerre több tízmillió ember tölti. Az S8-ra meg gyakorlatilag olyan rom-ot tesztek amilyet akartok. Így számomra teljesen érthetetlen ez a késés. De mondom. Nem vitázni akartam, csak megérteni. De most sem jobb :D

    [ Szerkesztve ]

  • tuki2200

    senior tag

    válasz kw7 #7847 üzenetére

    Jaja a samsung emailbe megtalaltam, de ez eleg fapados. Ugylatom a gmailbe viszont nem lehet ugyhogy marad ez.. vicces egyebkent hogy 9ev ios utan jottem at, es annam ellenere h mindenki azt mondja ez a szabadabb, itt sokkal tobb korlatozasba futottam bele

  • SlayR

    senior tag

    válasz Tomtomi #8346 üzenetére

    Hát én most tesztelem a csodás IOS 11-et, és nem hogy jönne az a "hűűűűasztamicsodafejlődés" érzés, hanem már eladófélben van az Ipad Air2-m....mondjuk azért most kivácsi leszek az új Iphone-ra de ott is megy már a téma, hogy az új kinézet nem jön be a fanoknak...pedig valamennyivel jobb, mint az eddigi....csak valahogy régen jó volt, hogy volt a kezemben Android is meg Ios is, de valahogy kezdettől fogva nem hatott meg most az Air2-n a dolog, és nem is érzem azt a sokak által említett "prémium" feelinget... :)

  • Assdak

    őstag

    Sziasztok,

    Hosszú idő után, W10M és IOS után újra próbálkoznék Androiddal, egy S8 társaságában.
    Igaz még csak egy napja ismerkedem vele, de van egy két dolog, amiben szeretnék segítséget kérni.

    Az még mindig normális, hogy a rendszer egy csutka új készüléken laggol, megfagy pillanatokra? Ezt kb bármilyen művelet közben tudja produkálni. Gyári visszaállítás után is.

    Ez a bixby pontosan mire hivatott? Ahogy a bixby fülre lapozok, meg is áll a telefon, külön be kell zárnom azt a fület, és utána újraindításig, elő sem lehet hozni.

    Facebook contactok szinkronizációját hogyan lehet véghezvinni? Messengerbe be van állítva a szinkronizáció, illetve Apps beállításoknál is, még sem látom a facebook contactokat a Contacts listába.

    Exchange fiok megadása után a leveleket elkezdte szépen leszinkronizálni, aztán egy idő után csak megállás nélkül szinkornizálgat, de nem tölti be az új leveleket. Ez mitől lehet?

    Őszintén szólva, kissé csalódott vagyok, hogy egy flagship model outofthebox ilyen jelenségeket produkál, de nem akarom leírni végleg. T-s a telefon.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Silkó

    veterán

    válasz Lazika #10934 üzenetére

    Szia.

    Beállítások, alkalmazások, jobbra felül 3 pötty, rendszeralkalmazások megjelenítése (mondjuk nálam alapból látható a Voice).

    Ha viszont a Bixby Voice gyakorlati használatára vonatkozott a kérdésed, abban nem tudok sajnos segíteni, mivel én nem használom.

    :)

    7.0-s android, Telekomos AQF7 ROM (még mindig).

    sgeza

    Én sem ma kezdtem, ahogy te sem nyilván, megvoltak a megfelelő, mélyreható beállítások, de lényegi eltérés nincs. Van, amiben az iOS a takarékosabb, van, amiben az android. Előbbire példa a készenléti fogyasztás, a zenehallgatás, a kamera energia fogyasztása, a netezési idő, utóbbira a telefonálási és filmezési, videózási idő. Ezeket úgy írom, hogy most is egyszerre használok egy iPhone 6-ot és egy S8+-t, ezelőtt meg felváltva volt pár hónapig i6, S6, S6 edge, i7, S7, és megint i7. És ezekkel csak a Samsung - Apple vonalat említem, mivel az utóbbi pár évben nem vagyok hajlandó mást venni magamnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Boss81

    senior tag

    Sziasztok

    Pár napja lettem tulajdonosa egy Galaxy S8+ készüléknek .
    Telekomos , független .
    Szeretnék pár információt , segítséget kérni .

    Ti használtok valamilyen kijelző védőt , ha igen akkor milyet ? Ha esetleg valakinek van valamilyen tapasztalata , linket is írhatna .
    Jelenleg gyári 7.0 rendszer van rajt . Kérdés hogy várható valamikor frissítés ?
    Vezeték nélküli töltőt milyet érdemes használni ?

    Ha pl kapok egy emailt ,sms-t , hol tudom beállítani hogy a képernyő felvillanjon ?
    Nem találom az istenért sem
    Mert bármi jön a képernyő sötét marad és zavar. Nem arra gondolok amikor simán egy színben felvillan , hanem rendesen mutatja a háttérképet és azt is hogy melyik alkalmazásra jött értesítés .

    Bocs a hülye kérdésekért , de most térek vissza iphone rendszerről , mert hiába jó az IOS , de egyszerűen felrobbanok hogy mennyire le van korlátozva benne egy csomó minden amit az androidon simán tudok használni .

    Szóval biztos lesznek még hülye kérdéseim , előre is bocs érte , és köszönöm előre is a válaszokat :R

  • #92673536

    törölt tag

    Nézegetem egy ideje ezt az S8+ -t, gyönyörű "kis" készülék ebben az éjfekete színben. Már majdnem berendeltem egyet, de napi rendszerességgel olvasgatva a fórumot, azért negatív véleményt is találni rendesen......
    Meg aztán S7 edge-ről váltanék... a kamera ugyanott van, ugyanazon a szinten. Győzködöm magam, hogy ha Samsung, akkor már várjam meg a Note 8-at, ott ha minden igaz lesz bőven előrelépés ezen a téren :K de...... nézegettem a képeket és annyira nem tetszett a formavilága ......
    Akkor beugrott, hogy hé, hát az Androidért sem vagyok annyira oda...
    Mondom jó, akkor iOS...... de melyik? Ha hetes, akkor a Plus, de mindjárt itt van a 8, akkor meg már az kéne, de az már 400ezer környéke lesz bőven......
    Szóval összességében nem rossz telefon ez az S8/S8+, ha most, ebben a pillanatban akarnék droidos csúcstelót venni, tuti ez lenne az :K
    Ja és már kezdek rájönni miért cserélgetem mindig a telefonjaimat ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Atlantis

    veterán

    Na, az ilyen rejtélyes merülések miatt fázok a gondolattól, hogy valaha is Androidra váltsak...pedig tényleg tetszik ez a telefon, csak futtathatna iOS-t... :)

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • Mr.Silkó

    veterán

    válasz Cobra652 #11938 üzenetére

    Nézd, nekem a munkám megkívánja a masszív védelmet, az S8 Active meg nem alternatíva, ha hónapokkal az eredeti modell után jön ki.

    Egyébként nálam így zajlott a dolog: Eszem ágában nem volt cserélni telefont, mozi előtt mentünk egy kört a pláza emeletén, megláttam kirakva a friss, ropogós S8-akat a Telekomnál. Mondtam a feleségemnek, hogy csak ránézek picit, megnyomkodom. A boltban kiállított S8 valami miatt nem volt jó, a + igen, de ott jobban is tetszett a nagyobb kijelző. Leesett az állam a képernyőjétől, gondolom nem kell mondjam, hogy 1-2 napon belül már a zsebemben pihent a kicsike. Egy 128 GB-os iPhone 7-et váltott. Utóbbiból igazából csak pár apróság hiányzik, leginkább az iOS remek készenléti fogyasztása. De nem bántam meg. :)

    Az iPhone kevésbé volt sérülékeny a fém ház miatt, meg volt rajta üvegfólia, de ennek ellenére is volt rajta masszív tok, ahogy előtte is szinte minden telómon, és utána is az S8+-on.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák