- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- EU: senki ne használjon Huawei és ZTE hálózati berendezéseket!
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Vészhelyzet: tönkreteheti a Garmin eszközeit a legújabb frissítés
- Babszem kamerarendszer kerül az iPhone 18 Pro előlapjára
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Információáradat a Pixel 11-es szériáról
- Android Auto és Carplay utólag? A Carpodgo Mini kicsi és olcsóbb, mint a nagyok
- Áll néma csend, repülő szárnya kint
-
1700 - 1601
5077 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-19 22:03 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
4264adam
nagyúr
-
Hauptmann
veterán
-
labeda
aktív tag
-
koxx
MODERÁTOR
-
labeda
aktív tag
-
Rogiii
aktív tag
A felbontottat valaki be is húzta, de rendeltem egy újat.
Remélem beváltja a hozzá fűzött elvárásaimat. -
koxx
MODERÁTOR
-
emiki6
veterán
-
deathcrow42
addikt
-
labeda
aktív tag
-
Rogiii
aktív tag
-
koxx
MODERÁTOR
-
Skynet258
Topikgazda
Bírná a vas venném is, de ide az 5070Ti sok esetben kevés lenne, így maradok a seggemen.
De végre mondhatjuk, hogy bár 2025 (is) eléggé tré évnek tűnik, az OLED-ek bizony elkezdtek normális árba kerülni, és ahogy most már egy középkategóriás telefonba is OLED panel kerül, nincs messze amikor az átlag monitorba is OLED lesz. -
emiki6
veterán
-
deathcrow42
addikt
-
koxx
MODERÁTOR
Atyaég ez mekkora deal 302k-ért

-
4264adam
nagyúr
-
4264adam
nagyúr
-
BullKoxa
őstag
Hello! Figyu nekem ilyenem van Philips Evnia 34M2C6500 . 32-s Predatorom volt előtte VA panel. Ez a mostani nekem is fényes, de nem is érdekel. Ha zavar a napfény ott a redőny, nappal nincsen időm a géphez menni sem. Én nagyon szeretem lehet a 21:9 miatt vagy, mert olyan szuperek a színek rajta. Én 175hz-n használom 8biten. 10bit úgy megy neki ha 144hz-n van a monitor. Játékok közt nem érdekel a 8 vs 10 bit.
-
4264adam
nagyúr
Minden OLED monitor egyforma max fényerőt tud. Olyan eltérések vannak mint 50nit
SDR anyagot pedig nem max fenyeron használunk. Ebből kiindulva minden nit elég ami az OLED technológiában van 50-80cm-re ülve.
Valoban gyengébb mint egy OLED TV csúcsa, és az OLED TV is gyengébb mint egy Miniled VA max értéke.
Csak éppen itt 80cm-re ülsz. Teljesen más -
Atish19
őstag
-
emiki6
veterán
-
4264adam
nagyúr
-
dom1n0
őstag
Urak, kis segítséget kérnék.
Egy ilyen monitor beszerzését tervezem a téli hósszú hónapokra
:
AOC AGON PRO AG326UD , viszont ha jól olvastam volt, hogy fagytak gépek tőle tényleg?
5090 vga-val szeretném használni majd, ha jól olvastam pont ezekkel (is) volt probléma?!
Van erről esetleg bővebb info, tapasztalat a topikban?
Köszönöm
-
Atish19
őstag
Tényleg jónak tűnik ez a Philips, de nehéz legyűrni a Samsung mániámat főleg a matt felület miatt ami nagyon szimpatikus. Sajnos viszont minél több tesztet és írást olvasgatok annál több csontváz borul ki abból a bizonyos szekrényből. Nagy esély a CW-re, gyenge fényerő a konkurenciához képest és többen szürke fátyolos képre is panaszkodnak. Kezdek tényleg elgondolkodni azon a Philipsen, de közben a látóterembe került ez is: 32M2N8900/00
Igaz ez 4K/240Hz amihez azért jóval erősebb vas kellene, mint ami jelenleg van, de képes vagyok kompromisszumra játékok terén és a magasabb felbontás miatt később elég lesz csak VGA-t cserélnem. Még sokat ugyan nem olvastam róla, de gondolom ez is glossy igaz? Philipsnek nincs esetleg matt felületű monitorja? Szerintetek ez is jó vétel lehet?
-
Grampy
aktív tag
Nappal-este vegyesen. Ha fényeset veszek, akkor szerintem megtartanám böngészésre, és minden egyéb másra a matt IPS-emet.
Philipsnél nem nagyon jön be ez a full ezüst dizájn.
Az MSI MAG 271QPX E2 amivel szemezgetek. Igaz “csak” 240Hz, de SP gamingre elég lenne.
Viszont a Samsung 200e Ft lenne Telekomnál hűség hosszabbítással, és akkor ez matt révén kiváltaná a gamingen kívüli felhasználást is. Még agyalok, hogy ér-e nekem annyit a fényes kijelző, hogy másod monitornak tartsak egyet. -
deathcrow42
addikt
-
emiki6
veterán
-
4264adam
nagyúr
-
emiki6
veterán
-
4264adam
nagyúr
-
emiki6
veterán
Lehet, hogy a modern matt bevonatok jobbak, mint ami nálam volt, de nekem a matt fényszóródás jobban rontotta a képminőséget, mint a tükröződés.


Szerintem akár a qd oled magenta szóródása, akár a tükröződés úgy általában túl van lihegve és a gyakorlatban közel sem olyan vészes. Nem ideális persze, én is betettem egy szekrényt magam mögé, hogy az ablakot kitakarja, de anélkül sem nagy dolog. A kamera kicsit fel is erősíti a tükröződés látványosságát.
Nyilván ha rásüt a nap a monitorra, az nagyon szar, de az semmilyen megjelenítő képére nincs jó hatással.
-
4264adam
nagyúr
Attól függ hol használod. Nappali fény mellett a Matte jobb.
Este pedig valóban sokat hozzá tesz a látványvilághoz a sötét szoba.
Persze a Glossy adja a legjobb Vivid érzést ez nem vitás, de mindig sötét kell.
[Philips Evnia 27M2N8500/00] 250kG6 mellett ezt is tedd be a talomba,
-
Grampy
aktív tag
Hauptmann: Az kellemetlen, nálam macska nincs, ez a veszély nem fenyeget.
emiki6: Pfuh engem nagyon tud zavarni, ha poros a kijelző. Bár úgy bánok a dolgaimmal, mint a hímes tojással, csak nem lenne gond. Emiatt gondolkodtam el most a matt QD-OLED-en (Samsung Odyssey G6), bár a fényesnek jobb a képe mindenhol azt olvasom. Illetve volt nekem is LG C1 TV-m, valahogy élethűbb volt azon a fényes üvegen keresztül a kép. -
emiki6
veterán
-
Årpi
őstag
-
syIex
nagyúr
-
deathcrow42
addikt
-
Hauptmann
veterán
-
Grampy
aktív tag
Köszi! Akkor nagyon óvatosan nem lehet gond vele. Hozzászoktam, hogy a matt IPS monitoromat minden nap törlöm a portól, ezért kérdeztem. Nekem is van finom mikroszálas kendőm. Szárazon szoktam, de a matt sokkal igénytelenebb ebből a szempontból. Viszont volt LG C1 TV-m, az fényes, és ott sem volt gond a szárazon törléssel. Mikrokarc nem volt rajta. Viszont a QD OLED monitorokra sokan panaszkodnak, hogy nagyon kényes.
-
emiki6
veterán
A tiszta mikroszálas kendő nem sértheti fel. Az "ásványi" porszemcsék, amik por méretű kristálykák, kemények, na azok igen.
Szóval nem érdemes falat fúrni oled mellett, mert ha annak a szállópora rákerül, az letörlésnél megkarcolhatja. De utcáról is bejöhet ilyen por stb.
Illetve ahogy koxx is írta, tiszta kell legyen a rongy.
-
koxx
MODERÁTOR
-
Grampy
aktív tag
Sziasztok!
Mik a tapasztalataitok a fényes QD-OLED képernyőkkel karcolódás téren? Elég sok reddit bejegyzés van erről. Valóban egy sima puha mikroszálas kendő is "megsértheti" a felületet? -
syIex
nagyúr
-
Grampy
aktív tag
-
Orbiteric
aktív tag
Kár hogy nincs hozzá távirányító valami univerzális is jó lett volna .a fényerőt én nem állítgatom 100 nit szabványra be van lőve .csak egyszerűen meg akarom javítani mert maga a tudat is bosszant. Valamelyik nap össze ragasztom… Amúgy maga a joystick gombot most is tudom használni minden irányba működik csak a műanyag teteje le van törve…. Fillérb.szó Samsung.. 5 Ft-os műanyag darabkával gyártják. Következő monitorom biztos lg lesz és a továbbiakban is . már csak a gari miatt is, Ahogy ők hozzá állnak.. ez a Samsung egy 0.
-
4264adam
nagyúr
nem tudom hogy öregíti e vagy mit takar ez a szó az internet népénél.
Másik oldalról pedig akiknek itt a topikban OLED monitor van nem hiszem hogy megvárjuk a garancia idő lejártát.Hamarabb eladjuk még ezidő alatt és veszünk majd másikat új garanciával

Amúgy is a beégés veszélye statikus tartalom mellett érvényes, mind a játék mind a HDR használat nem releváns arra a használatra. Maximum az állandó HUD
De itt is további védelem van:
így használom:
SDR: 30% fényerő
HDR: 80% fényerő -
Aby_2014
aktív tag
Valahogy így gondolkodtam én is, a leírás alapján ugyebár 16 óránként kötelező, akkor már nincs választási lehetőség, csak közli, hogy a futtatás szükséges.
Nem parázok akkor...
Eddig ha épp meccsben voltam, skippeltem a frissítést azt izgultam, hogy nehogy valami gondja legyen és csak a 6 órás jelzésnél vagy amikor épp "ráérek" manual indítással fut le a refresh.
Ha jól olvastam a panel refresh az ami "öregíti" a panelt és nem szabad sűrűn futtatni, mondjuk erre a philips-nél menüből nincs is opció, hogy a felhasználó indítsa...
-
emiki6
veterán
Én redditen belefutottam egy Just got my first OLED monitor. What is something you wish you knew the first time you got an OLED? posztba és rengetegen említik a hdr-t. Hogy megéri, de rengeteget kell vele szuttyogni. Nerd privilégium. Én is majd eljátszom vele aztán jelenleg 2 két opciót látok: Szakértőjévé kell válni vagy hagyni a francba.

Ráadásul nálam még win10 van, ami úgy tudom még problémásabb. -
4264adam
nagyúr
-
Aby_2014
aktív tag
Bakker szóval van itt utánajárni való bőven, gondolhattam volna, hogy tipik PC buhera, nem az egyszerű ON/OFF és örül, hanem minden egyes program egyedi rigolyáit ki kell tapasztalni.
Vaaagy ne legyünk maximalisták... jóvanaz, ennyit tud azt csókolom.
Köszönöm, az iránymutatásotok.
-
emiki6
veterán
-
Aby_2014
aktív tag
Köszönöm a részletes választ, először pl: rögtön az asztalon, olyan mintha egy fehér szöveten keresztül nézném az egészet, ezen segített valamennyire a korábban linkelt egyed lut calibráció, ami segített a kontraszton javítani, de a színek sem olyan élénkek mint egyébként.
A másik az AC Shadow, ezek szerint ott a rossz implementáció lehet a gond.
Harmadik pedig az RDR2 volt, ott fény-árnyék kontrasztnál is láttam hiányosságot, valamint a színek is fakóbbnak látom.
Pl a Fortnite is sokkal fakóbb, "világosabb", de mivel az nem támogat HDR-t, így gondolom ez jelenti a problémát.
Cyberpunk 2077 még várat magára, nemrég fejeztem be a 2. újrajátszást, most harmadszorra is elővettem az rdr2-t

-
Garsza
veterán
-
SSJmeszes
senior tag
Sziasztok.
Adott egy Samsung LS32DG802SUXDU OLED teleklomtól vettem.
Nagyon érdekes viselkedése van a monitornak, ami szerintem nem megengedett..
Csíkos, sok helyen kell neki idő mire átáll a szín, hogy ne legyen csíkos, meg maga a fényerő is állítódik, vagy mit csinál pedig ki van kapcsolva minden ilyen automata állítás úgy gondolom.
Fűzök képet is.
Valakinek van valami jó ötlete? Esetleg beállítás gond lehet?
Én kételkedek a beállítás opcióban, ez visszaküldős lesz valószínű.
-
emiki6
veterán
-
Aby_2014
aktív tag
-
emiki6
veterán
-
Aby_2014
aktív tag
-
Novver
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
1700 - 1601
5077 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- 164 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ / 12/512GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Thermalright Phantom Spirit 120 SE
- BESZÁMÍTÁS! MSI SUPRIM X RTX 3070 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


De végre mondhatjuk, hogy bár 2025 (is) eléggé tré évnek tűnik, az OLED-ek bizony elkezdtek normális árba kerülni, és ahogy most már egy középkategóriás telefonba is OLED panel kerül, nincs messze amikor az átlag monitorba is OLED lesz.

:
vágyakozik. 





