- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Határtalan erő - szabadjára engedve
- A legolcsóbb és a legdrágább új iPhone fogy a legjobban
- Milyen okostelefont vegyek?
- Mobil flották
- Motorola Moto G84 - színes egyéniség
-
Mobilarena
OLED tanácsok, tippek, tudástár
Új hozzászólás Aktív témák
-
szasanyi
félisten
válasz
4264adam #2673 üzenetére
Javaslom, hogy MSI vásárlás előtt pontosítása ezt az, aki NEM 3 éves garanciával vásárol, mert a gyártó oldala szerint korlátozott és a kereskedők által intézhető a garancia.
Hiába van ott, adott esetben ez egyértelmű hátrányt jelenthet amivel választás előtt érdemes tisztában lenni (főleg OLED esetén, de az minden MSI termékre igaz lehet). -
Dare2Live
félisten
válasz
4264adam #2652 üzenetére
Azonos gyártósoron és az hogy monitor lesz belölle vagy tv az itt azonos a panel árát alapvetően a mérete határozza meg. Viszont OLEDnél nem "1:1" az összefüggés a technologia miatt hanem sokkal inkább exponenciális pont mint a félvezetőiparban. Sokkal drágább egy 700mm2es chip, mint 10db 70mm2es a selejt miatt. (Egyszerüsítve: Egy hiba esetén az egész 700mm2es chip kuka =100% hibaarány, viszont 10db 70mm2esből csak egy lesz rossz, 9db jó lesz = 9db eladható, 10% hibaarány)
A dolog nagyon jól látszik a tv árakon. Egy 97"os OLED tv több mint 10millió Ft. Pedig ha 42/55ös területre kiszámolod ki kellene jönnie max 1.5ből.
Nagyon komoly haszon kulcsa van LG/Samsungnak a monitor vonalon. Sokszorosa a TVnek. De evvel nagyon nem tudunk mit csinálni akinek 27/32 kell 240-480hzvel... annak ki kell pengetni érte a prémiumot. Akinek elég jó a 42" 144hz, hogy monitornak sok szempontból nem ideális annak érdemes lehet megfontolnia. Nálam is játszott végül 32"es monitor lett. Pedig ugyanannyi/olcsobban megkaptam volna egy C4et. -
-
szasanyi
félisten
válasz
4264adam #2650 üzenetére
Tudom, hogy meg lehet magyarázni de lehet, hogy azért ilyen az árazászuk csak mert Így döntöttek és kész. Akinek kell az fizesse ki.
Velem senki sem hiteti el, hogy 42/55 colos OLED panel előállítása kevésbé kültséges (miközben több szempontból jobb is) plusz mivel multifunkciós eszköz, ezért sokkal összetettebb és bonyolultabb elektronikával keszül (hangkeltőkkel amikk nem is rosszak) előálítható). -
Winne
nagyúr
-
GeneraL_XTX
veterán
válasz
4264adam #2519 üzenetére
Nem arról van szó ilyenkor, mennyire fényes 100%-on a monitorod, miniled-et meg hagyjuk az nem oled
HDR tartalmaknál igenis kijön a magasabb fényerő, ezért is ennyire látványos a különbség tv-knél a woled és a qd oled között (igaz fogyasztásban is ) erre még rá is játszik a qd oled magasabb színtartománya.
Monitorok esetén viszont nincs meg ez a fényerő előny, sőt a woled fényesebb mint a mostani qd oledek.
Nekem a macben miniled-es kijelző van, látványosan fényesebb hdr-ben viszont a blooming borzalmas sötét jeleneteknél, katasztrófa.
-
NyalokAA
aktív tag
válasz
4264adam #2446 üzenetére
Igazából 2010-2020 között koca konzol gamer voltam. 2020-ban vissza szólított gyerekkorom kedvence "World of Warcraft" újra indulása klasszikus formában. Akkor vásárolt gép Ryzen 1600AF + 5600xt
monitornak mivel szimpatizáltam az uw-vel vettem egy 2560x1080-ast és mindig szívtam a fogam , hogy a kevesebb az fps-em a youtube videókhoz képest. Kis brainstorming segítségével leesett , hogy azért az uw elég erőforrás igényes , de már nem volt vissza út. Elkapott a pc betegség 1600AF->5600x->5700x3d->7800x3d . Kártya 5600xt->6700xt->7900gre->9070xt ami már
2560x1080 -ra erősen túlkapás. 3440x1440-ben éppen elég ( nekem személy szerint ) . Felskálázást nem szeretek használni , ha szükségét érzem Fmf2-őt bekapcsolom. Nvidia frame gent még nem láttam , csak Amd kártyák vannak a környezetben , de sajnos itt pocsék latencyt csinál Antilaggal is. Nvidiam Geforce 256 , 2 mx400 , 3 ti200 és mire visszatértem pc-re már ár-érték arányban Amd felé billent a dolog.
Fmf3-nak drukkolok jó legyen , de hogy monitorról is legyen szó.
Lassan 4 hónapja élünk együtt és a mai napig le tudja dobni az állam. Hdr-t egyre jobban kezeli a windows . Image cleaning hibátlanul működik . Beégés sehol. Könnyfakasztóan szép a képe. A tökéletestől 3 dolog választja el- horror takarítani ,
-lg firmware frissítése egy rémálom , -kb minden játékban utána kell állítania fényerőnek mert brutálisan erős indokolatlanul sokszor.
3440x1440-re igen 5080 ( kis ráhagyással 4080 , 5070 ti , 9070 xt , 7900xtx? )
4k meg az 5090 vadászterülete ( 1 milliót egy kártyáért én soha nem fizetnék ki )
csak nézek bután mikor 4060ti meg 7800xt-9060xt kártyákkal vaktában lövöldöznek a gamerek 4k monitorokra( van akinek elég lehet természetesen minden embernek másak az igényei ez csak a személyes saját meglátásom )
-
GeneraL_XTX
veterán
válasz
4264adam #2412 üzenetére
élénkebbnek biztos nem élénkebb, de nagyon hasonló. de mint mondtam a samsungomon kb semmi hasonló beállítási lehetőség nem volt (vagy nem találtam, de nem hiszem mert eléggé széttúrtam a menüjét anno, de az is lehet hogy más volt a neve és nem tudtam mi mit takar) Annak a képi világa nagyon hasonló volt az asuséhoz wide gamut beállítás mellet. Samsungon ha jól emlégszem natív színteret használtam.
-
-
-
Hanok
senior tag
válasz
4264adam #2231 üzenetére
Köszi az infót.
#2232koxx: Ezzel nincs probléma, mert a MacType meg az egyéb finomhangolásokkal kb. jobb a clarity-je mint az MSI-nek volt gyárilag, nagyon sokat lehet a gyárin javítani. Nyilván a WOLED gyári az instant kuka annyira zavaró. Nekem nagy a 32 ilyen távolságból, próbáltam de zavar hogy bizonyos játékoknál nem látom be a teret mozgatni kell hozzá a fejemet illetve 5070ti-al a 4k azért eléggé kompromisszumos tud lenni néha..A jövőben meg még jobban talán.
#2233Csandi: Lehet az én szememmel van baj de a feleségem is mondta úgy hogy meg sem említettem neki hogy azt érzi hogy a szemével nem tud megfelelően ráfókuszálni a szövegre. Fiatalabb is és jobb is a szeme..
Igen a redditet végigbújtam, de pont ezért is mertem bevállalni mert a sok panasz mellett sokan azt írták hogy teljesen jó a matt. Ezért is nehéz most eldöntenem, hogy a woled/qd-led eltérés a matt vagy én magam vagyok a probléma..
Én amúgy fogadnék vendéget hogy megmutassam de egy 5 hónapossal otthon ez most egy kicsit macerás lenne..
Néha még én is alig merek hazamenni..
Tandemes dolgokat láttam már, meg mindent megnéztem ami felkerült eddig, lehet hogy jó alternatíva lesz nem tudom még.. 3 hónap az most sok monitor nélkül. -
Hanok
senior tag
válasz
4264adam #2139 üzenetére
Köszi, itt ebben az esetben az LG-re is van 3 év Oázisba értéktől függetlenül, illetve megkérdeztem és a beégésre is él elvileg a gariancia. Egyébként nyilván 25 ezret ez a felállás megér amit írtál.
#2140deathcrow42: Hmm..felkeltette az érdeklődésem
Sok mindent azért nem találok róla de még kutakodom. Viszont árban nagyon megnyerő ha hozza ugyanazt mint a drágább társai.
-
PuMbA
titán
-
Drizzt
nagyúr
válasz
4264adam #2110 üzenetére
Az RGWB subpixel layout nem újdonság, az én LG 27GX790A-B WOLED-emben is az van és az nem RGB tandem panel. Volt már azért pár ilyen monitor, főleg a 480Hz WOLEDek között. Én nem láttam említést a lilás színeződésről a fekete hatására, pont az ellenkezőjét értettem ki a videóból. Főleg a QD-OLED melletti összehasonlításnál emelik ki, hogy nincs ilyen azzal szemben. Meg látható is jól. Viszont a fekete alapon lilás tükröződést azt látom én is, de az valószínűleg az újfajta glossy coating miatt van, nem a panel miatt.
[Tftcentral review]: Itt is azt írják, hogy: "There’s a minor pinkish tint to reflections – you can see this from our example photos here where we’re shining the same light source on the screen. The light source looks more white on the old coating, and a little pinkish on the new coating. This only impacts reflections, not the actual image shown on the screen."
Tehát a fekete nem kezdett el lilulni, a visszatükrözött fények kezdtek el lilulni. Sőt, van olyan rész is a tesztben, ahol 3rd gen WOLED-et mutatnak, aminek ugyanolyan lilás a tükröződése, de nem a feketéje, mint a QD-OLED-nek, fedőrétegtől függetlenül.
-
RazoR
veterán
válasz
4264adam #2046 üzenetére
34" 1440p VA van most 165Hz-es de nem használom ki, nagyrész single játékokkal játszom, nekem elég a 60FPS stabilan.
HDR para: lejjebb veszem a fényerőt, mostani monitor 500nit-es de nem maxon használom ezt sem.
OLED-et szeretnék mindenképp, de beakadt, hogy ha már váltok akkor nagyobb legyen minden irányban, de az ilyen méretű monitorok eszméletlenül drágák, ezért gondoltam pl egy 42C5-re.
Legolcsóbb 32" 4K OLED 330k
LG 42C5-öt el tudom hozni 320k-ért -
Swaggering78
kezdő
válasz
4264adam #2028 üzenetére
Köszi hogy bebizonyítottad nekem van igazam.
És igen, aoc monitornál nincsen semmilyen oled védelem bekapcsolva gyárilag! Ha úgy használja az ember ahogy gyárilag be van állítva az nem a legjobb dolog. Van ám olyan ember is aki munkára is használja a gépét és 8-16 órákat dolgozik pl otthon, programoz pl. És ha nem néz utána hogy a védelmeket be kell kapcsolni, dark win téma és tálca elrejtés ajánlott, 50% fényerőn használni nem árt stb akkor könnyen előfordulhat hogy a vártnál korábban beég a kijelzője.
-
-
-
Ribi
nagyúr
válasz
4264adam #1830 üzenetére
Elvileg igen. Hát ha 180Hz-re nem lehet állítani akkor nyilván nem jó a 150FPS miatt, max a 240Hz. De elvileg képben mindegynek kellene lennie nálad, hogy 360 vagy 240 amíg 240 fps alatt maradsz.
Legalábbis Oled esetén. Nem tudom más monitoroknál van-e ráhatás a response time-ra Hz-től függgően, de Oled esetén úgy tűnik nincs, mindig retkes alacsony. Elvileg emiatt mindegy hogy mennyi Hz amíg FPS-ben alatta maradsz. Legalábbis a linkelt videjóban is ezt mondták. Én azért vettem lentebb, mert nekem a monitor tápja jobban cicereg amikor 240-en megy. De amúgy is 100-120 FPS limitet szoktam beállítani játék függően és nem is játszok mostanában fps-t. -
válasz
4264adam #1818 üzenetére
Nálam 250FPS a globális limit, a kijelző 175Hz-es....de ez is csak azért, mert sokat játszok a The Finals-el, ott megvan a 180-220 fps, dlss ofc.
De a többi játékban (új single player játékok) a közelébe sincs ennek, igazából ha megvan a 100fps, az már sci-fi kategória.
És ez csak 5M pixel, nem 8,3M, mint 4K-nál.
Szóval lehet itt védeni a védhetetlent, de ha nem Half Life 2 deathmatch-et játszol, akkor nincs gyakorlati előnye a csillió Hz-nek és akkor még nem is beszéltem az emberi tényezőről, van aki a 60 és a 120 között sem lát különbséget.
Ez a képfrissítés hajszolás a legnagyobb parasztvakítás az elmúlt pár évből.
Pláne, hogy egy 5-600 ezer forintos gpu sem tud többet az új játékoknál, mint 60 fps....persze DLSS-el, anélkül 30. -
-
Ribi
nagyúr
válasz
4264adam #1816 üzenetére
Igen, de ez milyen szám? Mert a monitor 0,3ms alatt rajzolja ki, nem mondjuk 4-6ms alatt mint a normál monitorok. Vagyis megkapja a képet és azt ki is rajzolta. Effektíve nem nagyon fog fél képlockát kirajzolni. Annak semmi értelme hogy ugyan azt 2x kirajzolja, vagy 2x annyi ideig van kint ugyan az a kép. Ez a két dolog vizuálisan egyenértékű egymással. Semmi értelme "ugyan azt" kirajzolni többször, mert a pixel ugyan olyan marad ha 10x kirajzolja vagy ha 1x is.
#18184264adam: Ugyanez. Mi értelme ugyan azt többször "kirajzoltatni" amikor a monitoron SEMMI változás nem lesz? Ez nem CRT hogy frissíteni kell a fluoreszkáló fényerejét. -
ACE-
addikt
válasz
4264adam #1810 üzenetére
De, mert ha pl. egy játék menne 200 FPS-el is, hőerőművet csinálva egy gépből, de tök fölös egy nem kompetitív játéknál, akkor a 120Hz-es frissítés használatánál csak bekattintom a Vsync-et, és a videokártya csak 120 fps-ig fogja túlhajtani magát, így hűvösebb lesz, kisebb lesz az áramfogyasztás... De a legtöbb játék nem éri el a 120 fps-t sem, tehát így a 120 Hz is bőven elég nekik. Ezért nem értem miért jó hajtani 240-en, amikor semmi különbség a 120-hoz képest.
-
ACE-
addikt
válasz
4264adam #1806 üzenetére
Miért? Érdemes 240Hz-en használni? Nálam most 120-on van, asszem ennyire állította alapban is a windows. Próbáltam, és nem látok különbséget a 120 és 240 között... Viszont egyes játékoknál tök fölös a magas fps, és csak feleslegesen pörög a videokártya max.-on... kompetitív játékokkal nem nagyon játszom, a képminőség miatt vettem OLED-et, nem a magas frissítés miatt, illetve az miatt is, mert a 60 viszont már kevés volt.
-
Atish19
őstag
válasz
4264adam #1745 üzenetére
Nem monitor hanem TV, de amikor OLEDre váltottam folyamatosan fájt nekem is a fejem. Nem babráltam nagyon a beállításaival úgy használtam ahogy jött. Nálam is a fényerő csökkentése lett végül a megoldás. Ez volt kb 4 éve és az óta tünetmentes vagyok. Szóval ezt meg tudom én is erősíteni
-
Atish19
őstag
válasz
4264adam #1672 üzenetére
Tényleg jónak tűnik ez a Philips, de nehéz legyűrni a Samsung mániámat főleg a matt felület miatt ami nagyon szimpatikus. Sajnos viszont minél több tesztet és írást olvasgatok annál több csontváz borul ki abból a bizonyos szekrényből. Nagy esély a CW-re, gyenge fényerő a konkurenciához képest és többen szürke fátyolos képre is panaszkodnak. Kezdek tényleg elgondolkodni azon a Philipsen, de közben a látóterembe került ez is: 32M2N8900/00
Igaz ez 4K/240Hz amihez azért jóval erősebb vas kellene, mint ami jelenleg van, de képes vagyok kompromisszumra játékok terén és a magasabb felbontás miatt később elég lesz csak VGA-t cserélnem. Még sokat ugyan nem olvastam róla, de gondolom ez is glossy igaz? Philipsnek nincs esetleg matt felületű monitorja? Szerintetek ez is jó vétel lehet? -
Grampy
aktív tag
válasz
4264adam #1656 üzenetére
Nappal-este vegyesen. Ha fényeset veszek, akkor szerintem megtartanám böngészésre, és minden egyéb másra a matt IPS-emet.
Philipsnél nem nagyon jön be ez a full ezüst dizájn.
Az MSI MAG 271QPX E2 amivel szemezgetek. Igaz “csak” 240Hz, de SP gamingre elég lenne.
Viszont a Samsung 200e Ft lenne Telekomnál hűség hosszabbítással, és akkor ez matt révén kiváltaná a gamingen kívüli felhasználást is. Még agyalok, hogy ér-e nekem annyit a fényes kijelző, hogy másod monitornak tartsak egyet. -
emiki6
veterán
válasz
4264adam #1656 üzenetére
Lehet, hogy a modern matt bevonatok jobbak, mint ami nálam volt, de nekem a matt fényszóródás jobban rontotta a képminőséget, mint a tükröződés.
Szerintem akár a qd oled magenta szóródása, akár a tükröződés úgy általában túl van lihegve és a gyakorlatban közel sem olyan vészes. Nem ideális persze, én is betettem egy szekrényt magam mögé, hogy az ablakot kitakarja, de anélkül sem nagy dolog. A kamera kicsit fel is erősíti a tükröződés látványosságát.
Nyilván ha rásüt a nap a monitorra, az nagyon szar, de az semmilyen megjelenítő képére nincs jó hatással.
-
Aby_2014
aktív tag
válasz
4264adam #1620 üzenetére
Valahogy így gondolkodtam én is, a leírás alapján ugyebár 16 óránként kötelező, akkor már nincs választási lehetőség, csak közli, hogy a futtatás szükséges.
Nem parázok akkor...
Eddig ha épp meccsben voltam, skippeltem a frissítést azt izgultam, hogy nehogy valami gondja legyen és csak a 6 órás jelzésnél vagy amikor épp "ráérek" manual indítással fut le a refresh.
Ha jól olvastam a panel refresh az ami "öregíti" a panelt és nem szabad sűrűn futtatni, mondjuk erre a philips-nél menüből nincs is opció, hogy a felhasználó indítsa...
-
Aby_2014
aktív tag
válasz
4264adam #1609 üzenetére
Köszönöm a részletes választ, először pl: rögtön az asztalon, olyan mintha egy fehér szöveten keresztül nézném az egészet, ezen segített valamennyire a korábban linkelt egyed lut calibráció, ami segített a kontraszton javítani, de a színek sem olyan élénkek mint egyébként.
A másik az AC Shadow, ezek szerint ott a rossz implementáció lehet a gond.
Harmadik pedig az RDR2 volt, ott fény-árnyék kontrasztnál is láttam hiányosságot, valamint a színek is fakóbbnak látom.
Pl a Fortnite is sokkal fakóbb, "világosabb", de mivel az nem támogat HDR-t, így gondolom ez jelenti a problémát.
Cyberpunk 2077 még várat magára, nemrég fejeztem be a 2. újrajátszást, most harmadszorra is elővettem az rdr2-t
-
NyalokAA
aktív tag
válasz
4264adam #1332 üzenetére
G8 , AW3423DWF , LG között vacilláltam. Ránézésre a Dell tetszett a legjobban , de aranyárban mérik ( még itt aprón is ) . G8 tisen rendszerre nincs szükségem meg ez a legrégibb , ha jól tudom. A régi LG meg az AOC is "matt" volt . Elég világos a szoba és ezen talán kevésbé látszik a maszlag
+ olyan jó árat kaptam rá rendes 3 év garanciával , hogy nem tudtam neki ellenállni. Egy kérdésem lenne még a Screen move opciót is érdemes használni vagy a Panel clean elég ?
-
csizo13
tag
válasz
4264adam #1298 üzenetére
Igen, világos volt.
Tisztában vagyok vele, hogy a HDR-élményhez több tényezőnek is teljesülnie kell – a forrásnak, a kijelzőnek, a kábeleknek és a rendszer implementációjának is szerepe lehet.
Viszont érdekes, hogy nálam ugyanazzal a HDMI 2.1 kábellel, ugyanazon a hálózaton (kábeles csatlakozással) az Xbox tökéletes HDR-t produkál, míg a Mac mini M2 Pro nem.
A macOS kijelzőbeállításainál természetesen be volt kapcsolva a nagy dinamikatartomány.
Ami számomra még furcsább (ezt már említettem), hogy ha AirPlayen keresztül (pl. iPadről) játszom le ugyanazt a tartalmat, akkor a HDR-megjelenítés teljesen rendben van, pedig az eszköz csak wifin csatlakozik.
A hiba az én részemről ott volt, hogy az Xboxos változatot nem ellenőriztem az első benyomásos hozzászólásomban, mert nem gondoltam volna, hogy képmegjelenítésben az Xbox jobb lehet, mint a Mac mini, ha minden más tényező azonos.Érdekelne, hogy az itteni szakértők számára ez is alapvető volt-e?
Mert egy ilyen típusú tanácsot (vagy megoldási javaslatot) szívesebben fogadtam volna, mint a „szutykolás” jellegű megjegyzéseket. -
-
karacka01
lelkes újonc
válasz
4264adam #1225 üzenetére
Én már nem félek a beégés veszélyétől! Sztem nem lesz gond vele.
Viszont jött egy másik félelem az oledtől, ami teljesen szubjektív, vagyis valaki sosem fogja megtapasztalni, valaki meg lehet rácseszik!
Szóval... Oled monitor okozta fejfájásról lenne szó. Erről nem beszél senki, de egyes embereknél már előjött. Nem tudom, hogy esetleg túl közel ülnek a monitor előtt, vagy túl sokat pl. 10 órákat dolgoznak rajta vagy rövid idő alatt is megfájdul a fejük (Ez inkább a fő probléma!). Erről esetleg valakinek tapasztalata-véleménye?! Ne tartsa vissza! -
válasz
4264adam #1236 üzenetére
Nálam volt egymás mellett pár napig, Samsung VA panelos 3440x1440 34" UW és Samsung oled, szintén 3440X1440, 34".
Nulla különbséget láttam a betűknél....mondjuk a mactype fel volt rakva az oledre, az igaz.szabesz0524: nem fog, mire beégne, addigra már a 3. oled monitorodat használod majd.
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Lexus, Toyota topik
- Sweet.tv - internetes TV
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Autós topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Suzuki topik
- BestBuy ruhás topik
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- ASUS VZ24EHE 1080p / 75Hz / 60cm (23,8") IPS /1ms válaszidő / Gamer funkciók / FreeSync
- LG W2243S-PF 22" Wide 1920x1080 LCD Monitor
- Eladó 27 LG GL850-B Monitor!
- Eladó 57" Samsung Odyssey Neo G9 ívelt, 2 4K 7680 2160, 32:9 szélesvásznú, 1ms, 240Hz
- ViewSonic VVX2780-2K, 27 inch, QHD, HDR, IPS, 170 Hz, 1 ms gamer monitor eladó
- Dell Latitude 5320 - hibás kijelzők - i5 1135G7 ,16GB RAM, SSD, jó akku, számla
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
- AKCIÓ! DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2660v4 (28c/56t, 2.0/3.2GHz), 96GB RAM, 4x1G, áfás
- Vadiúj garanciás kèszleten lèvő lapok! Kamatmentes rèszletre is!
- Bomba ár! Lenovo X13 Yoga G1 - i5-10G I 8-16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő