Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz topikk #85356 üzenetére

    "ezen a fokusztavolsagon limitalt az 1.2 hasznalata"

    Limitált, de attól még olyankor nagyonis fontos eleme egy rendszernek egy igazán fényerős ekv. 35 mm-es optika. Hiszen ahogy már többször is leírtam, csak emiatt vettem külön egy Fuji 23/1.4-et.
    Nem a limitáltság a baj, hanem hogy a Fuji az kb. ekv. 35/2 és 900 euro alatt van, az olympus meg ekv. 35/2.4, és 1100-1300 euro körül lesz... Így hiába tetszik, meg hiába maradnék ezzel m43-on belül, nem fogom rá lecserélni a Fuji-t.
    Mellesleg kijavíthatták volna a 17/1.8-at egy mk2 formájában, az a jelenlegi kiadásban nem csak nekem (meg sokaknak) nem szimpi, de még a linkelt cikk is kiemelte hogy nem túl acélos. Pedig amúgy sokan szerethetnék akiknek nem kell az extrém fényerő, mert méretben viszont jó (bár azért az sem túl olcsó)

    Az a véleményem, de ezt Írtam már, hogy az olympusnak ezt a pro fix sorát f/0.9 fényerővel kellett volna kihoznia, a Voigtlander-nek van is ilyen szériája m43-ra, csak az manual fókuszos, árban az 1000 euro-s nagyságrend (mondjuk a 17-esük az pont a drágább) És az Oly mondhatta volna hogy az övé meg autofocusos, és főleg ezért kér még érte pénzt pluszban.
    De ugyanígy az oly 25/1.2, szerinted lecserélném rá a szintén kiváló PanaLeica 25/1.4-et, mikor az oly 1100-1200 euro, miközben a panaleica meg nincs 500 euro?... Hát nem cserélném le.
    A 45/1.2 legalább kb. olyan árban van mint a Nocticron, ott lehet ajánlani bármelyiket (bár ha ugye f/0.9-es lett volna, az lett volna az igazi - és árban inkább a Panát kellett volna lejjebb szórítani, már így is jól érezhetően drágább mint a Fuji 56/1.2)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák