Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    Természetesen arról senkit nem szeretnék meggyőzni hogy szeresse a retusált modellfotókat, viszont itt kezdenek elcsúszni a dolgok :) Szóval:

    (#84811) Ear001: "az ilyen képeknél érzem úgy, hogy nagyjából mindegy az objektív meg a váz, a lényeg csak annyi, hogy legyen valami alap a rettentő mennyiségű retusálásnak." Hát hiába írtam én azokat a hosszú blogbejegyzéseket a rengeteg képpel? :) Ilyen képen még látványosabb lenne a különbség mint amit beltérben írtam az Oly 45/1.8 és a Nocticron között (ez természetesen nem azt jelenti hogy a kis Oly rossz lenne, csak nem lenne ilyen jó), nemcsak hogy a Nocticron sokkal élesebb és kontrasztosabb ellenfényben, hanem elég látványos lenne a háttérelmosásban, mind mennyiségileg (1.2 vs. 1.8 de inkább utóbbi esetben kicsit rekeszelve is) illetve minőségileg is (megintcsak a Nocticron javára)
    Mégcsak a váz sem mindegy, én Panával nem állnék neki (ezzel persze nem azt mondom hogy aki nem ismeri a Panát az ne tudná, simán elfogadom hogy van aki jól tud bánni a Pana színekkel) de ahogy korábban erről is írtam, még a konverter sem mindegy, én rögtön az Olyra váltás után egy rövid ideig Adobe CameraRAW-t használtam de számomra olyan látványosan szebbek voltak a jpg színei és tónusai (amiket nem tudtam ACR-ben elérni) hogy mentem vissza Olyviewerre.

    (#84812) Tikakukac: "Nekem ez az Instagram rommáfilterezett megoldások" De ez nagyon nem az :) Ismétlem megintcsak, nem az esztétikai részéről szeretnélek győzködni (tehát neked egyik sem tetszik, másik sem tetszik, ezt a részét természetesen elfogadom) de ha olyan filtert/plugint tudsz ami néhány gombnyomásal ezt dobja ki magából akkor mindenképp szólj mert nagyon sok munkát spórolnál meg :) Nyilván ez egy lefelezett hd méretű kép, ezen nem feltétlen látszanak a részletek, de ott vannak. Feltöltök akkor dropboxra itt az elsőn kívül még 2 képet, az utómunka pontosan ugyanolyan, a lényeges különbség hogy azok vakus képek, rekeszelve, egyre kontrasztosabb megvilágítással (míg ezek a képek ugye nagyon szűk mélységélesség (közelrefókuszálva, 1.2-es reksszel), nagyon diffúz természetes fényes megvilágítás) De a bőr ott is lényegében "hibátlanra retusált" (még egyszer ismétlem, nehogy félreértsétek, teljesen elfogadom hogy ez nektek nem jön be) , de általam ismert plugin/filter ezt nem csinálja meg helyettem.

    dropbox

    Nekem a bőr-retusálásról is más a véleményem (ha valakivel beszélgetsz akkor nem fogod közelről az arcbőrét vizsgálgatni, ellenben egy fotót a monitoron akaratlanul is teljesen máshogy néz az ember), de ez sokadlagos kérdés, erről nem akarok meggyőzni senkit, elfogadom hogy ez nektek nem tetszik, nem ez tehát a kérdés. De azt tényleg reálisan kell látni hogy retus ide vagy oda, azt nem egy program fogja elvégezni és nagyon nem mindegy mi a kiinduló nyersanyag :) (egyetértve (#84817) Lassú Víz hsz-ával)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák