Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Walaki007

    csendes újonc

    Sziasztok !
    Már futottam itt egy kört g6 vonatkozásában, de amelyiket kinéztem, arról lemaradtam, közben a négykerekű pénznyelő is képbe került,úgy hogy most ismét nekifuthatok.
    Tudom, menjek fogdossak. Belátható ( min.100 km ) körzetben nincs olyan bolt, ahol a kiszemeltek meglennének. Az út ára viszont az elkölthető összeget csökkenti.
    Igények: jó fotó, használható video. 4k - hoz nem ragaszkodom igazán, az fhd is megteszi.
    EVF, érintőkijelző kell, nem szeretnék rutintalanként beleszaladni a tekerentyűk és nyomkodnivalók csapdájába,a kukucskát meg már megszoktam.
    Egy ideig csak kit obi, később ki tudja :)
    Költséghatár br. 200k.
    A kiszemeltek:
    - Panasonic Lumix G DMC-G7KEG-K + 14-42mm
    - Panasonic LUMIX G DMC-GX80KEGS +12-32 mm
    - Olympus E-M10II váz + EZ-M1442EZ
    Ha jól értelmezem a teszteket, a két Pana gyakorlatilag megegyezik tudásban, kivéve a kijelző forgatása és a fogáskülönbség, ( na meg a kitobi ) ha nem így van, valaki majd kijavít.Hasonló méret ( G7-hez ), amit néztem, fz200, az nagyjából kézre esik, jó fogású.
    Árban az Oly a legjobb, de ott meg ugye a video .....
    Olyan gépet szeretnék, ami általános, mindennapi viseletre használható, utómunka kezelhető időtöltés.
    Melyiket javasolnátok, és egy indoklást is, ha lehetne.
    Köszi.

    Off.: délelőtt nézegettem egy Nikon 7000-ből kiesett jpg kollekciót. Tudom, a juzer is hibás lehet, de finoman fogalmazva sem terelt a "nagyobb tudású "vázak felé a látvány.

Új hozzászólás Aktív témák