Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zümzümm

    senior tag

    Sziasztok!
    Úgy érzem, hogy minél többet olvasok, egyszerűen nem tudok dönteni.
    Mem csak egyszerűen lapozgatom a fórum oldalait, ha nem rákeresek a különböző f.gépekre és annak hsz-ait próbálom összerakni és összehasonlítani fejben. Közben olvasom a magyar teszteket, nézem a tesztképeket(külföldi teszteken is), ISO érzékenység összehasonlítást is, a fórumban belinkelt képeket is, flickr-t is, camerasize oldalt is... Minden jellegű információt próbálok begyűjteni.
    De még mindig nem tisztult le hogy melyik is lenne számomra a legmegfelelőbb. És most nem is a sok apróságokra gondolok, ha nem az általánosabb dolgokról.
    A játékosok: Oly M10II, Pana GX80.
    GX7 is volt de ahogy olvasom kb ugyan az mint a GX80, csak ez utóbbi frissebb megjelenésű, rgo jobb. Az A6000 nálam kiesik úgy néz ki. Fujik is mert drágábbak a fent említettekhez képest, ill mert bekuknak a sötétebb részek. Bár a színvilága gyönyörű, a bebukást nem nézve.
    Képminőségben nem mennék az M10II és GX80 alá. Ezek fölé pedig a keret miatt nem tudok menni.

    Összeállítottam a magam kis követelményeit a leendő f.géppemmel szemben, és ez alapján hasonlítottam össze a rostán maradt két gépet(M10II, GX80). Légyszi javítsátok ha valami téves, ill. egészítsétek ki ha valami fontosat lehagytam.

    M10II & GX80

    VÁZSTABI
    Mindkettőben van, szóval ez pipa
    AF GYORSASÁG PONTOSSÁG
    M10IInél olykor kissé erőlködik az AF, GX80nál dicsérték a tesztekben
    ISO ÉRZÉKENYSÉG
    Mindkettő rendben van számomra
    WIFI
    Mindkettőben van, szóval ez pipa
    ÉJSZAKAI KÉPEKEN KIÉGÉS NE LEGYEN
    M10II sajnos előfordul(foton is találkoztam a jelenséggel), GX80nál nem említették tesztekben ill. fotokon sem találkoztam éjszakai kiégéssel
    NAPPALI FOTOKON BEÉGÉS NE LEGYEN
    Egyiknél sem olvastam vagy tapasztaltam a fotokon
    SHUTTER SHOCK
    Úgy tudom mindkettő shutter shock mentes
    MINÉL HOSSZABB ZÁRIDŐ
    M10IInél 1perc, GX80nál 2perc
    BEÉPÍTETT VAKU
    Mindkettőben van, szóval ez pipa

    (Szubjektív dolog, hogy az M10II szimpatikusabb külsőre, de még egyiket sem tapiztam meg.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák