Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebipayne

    tag

    Sziasztok! Új vagyok a micro 4/3 témában. Filmezéshez néznék DSLR-t vagy tükör nélkülit ebben kellene a segítségetek.
    Meglepően jónak találtam a Panasonic GH2-jét videóra, meg szépek az új hack-ek is, csak van vele egy problémám:

    Szinte biztos, hogy minőségibb Canon EF bajonettes obikat akarok majd venni. és az a gond a GH2-vel, hogy egyelőre nincs olyan EF - micro 4/3 átalakító ami átvinné az objektív adatait a vázra, hogy rekeszelni lehessen. Szóval ha van egy modern EF-es objektívem, akkor 2 lehetőségem van: Vagy egy Canon vázon lerekeszelem és utána átrakom egy sima átalakítóval a GH2-re és csak azon a rekeszen tudom használni, vagy pedig az egyetlen működő elektronikus rekeszelő a Redrock livelens MFT de horribilis pénzt kérnek ezért a kis pitiáner tudású átalakítóért.

    A kínai meg egyéb "ál-blendés" bajonett átalakítók nem érdekelnek, mert szerintem tönkre teszik a bokeh-t, az objektív eredeti blendéjével szemben.

    Szóval valaki tud erre a rekeszelésre valami faja megoldást?

    Másik: Ha jól néztem utána, akkor videó módban nem 2x-es hanem 1.86x-os a GH2 szorzója. Ez talán már eléggé elhanyagolható különbség az APS-C-hez képest.
    Szerintetek mennyire lenne jó alapobjektívnek egy 35mm-es obi micro 4/3-on? Nagyon telés lenne már? (kb. 65mm kisfilmes értéken videóban)
    Samyang / Rokinon / Walimex 35mm f1.4-et néztem ki erre a célra.

Új hozzászólás Aktív témák