Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarabaeus

    őstag

    válasz Szulita28 #10225 üzenetére

    "Az normális, h az eredeti fw és az új fw bitre megegyeznek méretben? Akármit is állítok, mindig marad, nem változik."
    Csak ehhez hozzászólva: az alapján, amit itt a fórumon olvastam róla, normális. Kiindulásnak veszi az eredeti firmware-t, és pár ponton módosítja a paramétereket, konstansokat. Az ugyanolyan hosszú fájl lesz.
    Egyszer, 12 éve én is működtem egy régi gép firmware-ével, egy firmware file-t visszafejtettem, a menük-egyebek képeinek RGB szubpixel szinten kezelt bitmapjeitől kezdve (írtam rá megjelenítő proggit:) ), persze a menük szövegeinek tárolási módját, helyét is, módosítottam, amit akartam, és megkerestem benne az összes pontot, ahol a különböző adatblokkok egyedi CRC ellenőrzői voltak, azokat újraszámoltam, ahol kellett, és így lett nekem egy ékezetes ékes magyar nyelvű kütyü, 2000-ben nem sok lehetett, többen rárakták a gépükre annak idején:) Mondjuk amikor először én magam nyomtam meg a firmware frissítésre az OK-t a gépen, izgultam azért, hogy mindent úgy értettem-e meg, minden ellenőrzőszámot megtaláltam-e, nem válik-e zombivá a szerencsétlen, első digitális fényképezőm. :)

    Quoth the Raven "Nevermore."

Új hozzászólás Aktív témák